Een hobbyist zegt er in te zijn geslaagd om XBMC te porten naar de PlayStation 3. De mediaspeler-software zou echter nog niet erg soepel draaien op de Sony-console, maar de ontwikkelaar hoopt op hulp van andere gebruikers.
Hoewel Sony in zijn laatste firmware-release de OtherOS-functionaliteit op het oude PS3-model wegens 'veiligheidsredenen' en tot woede van veel gebruikers heeft verwijderd, pogen hobbyisten de inmiddels gekraakte console van nieuwe toepassingen te voorzien. Een ontwikkelaar die werkt onder het alias madshaun1984 claimt dat hij XBMC, een populaire opensource mediaspeler, op de PlayStation 3 aan de praat heeft gekregen.
Een voor de Cell-processor gecompileerde XBMC-versie start op vanuit een Linux-omgeving. Volgens madshaun1984 zijn de menu's van de mediaspeler te gebruiken en kunnen er bibliotheken aangemaakt worden, maar het afspelen van media zou met de huidige code nog allerminst soepel verlopen. Om XBMC te kunnen installeren is een firmware-versie lager dan 3.15 nodig op een 'fat' PS3-console. Daarnaast zijn een usb-muis en -toetsenbord noodzakelijk. De ontwikkelaar roept andere gebruikers op om hem te helpen bij het optimaliseren van XBMC voor de PS3.
Afgelopen week werd ook bekend dat XBMC is geport naar de Popcorn Hour 100-serie. Op de mediaspelers van Syabas, die voorzien zijn van een Sigma Designs 8635-processor en voorzien zijn van een Linux OS, zou momenteel een bètaversie draaien. Het testen is momenteel alleen voorbehouden aan een select groepje bètatesters.