Hitachi is de levering gestart van een Deskstar 7K2000-harde schijf met 2 terabyte opslagcapaciteit en een rotatiesnelheid van 7200rpm. Het is de eerste 2TB-schijf met die snelheid die beschikbaar komt. De oudere 7K1000-lijn krijgt een upgrade.
De nieuwe Deskstar 7K2000-schijf bevat vijf platters, 32MB cache en een sata-3Gbps-interface. De hdd is gebaseerd op Hitachi's perpendiculaire technologie en ondanks het gebruik van vijf platters zou het apparaat stil zijn werk doen, belooft de fabrikant. In idle-stand zou de schijf 7,5W verbruiken; dit zou 10 procent minder zijn dan wat voorgaande generaties nodig hebben. Begin 2007 bracht Hitachi als eerste een 1TB-schijf met een toerental van 7200rpm op de markt: de Deskstar 7K1000.
Naast de introductie van de snelle 7K2000 heeft Hitachi zijn 7K1000-lijn een upgrade gegeven. De nieuwe 7K1000.C-familie bestaat uit modellen met opslagcapaciteiten van 160GB tot 1TB. De schijven kunnen 512 byte per sector bevatten, zijn bestand tegen schokken en zijn voorzien van Thermal Flyheight Control, wat ervoor moet zorgen dat de koppen een vaste hoogte houden bij het lezen en schrijven. De 7K1000.C komt nog deze zomer beschikbaar.
