Amazon is een winkel voor boeken voor zijn Kindle-e-reader gestart die speciaal op de iPhone en iPod Touch is gericht. Dit zou op verzoek van klanten zijn gebeurd, maar het kan ook een nieuwe aanwijzing voor de komst van een Apple-tablet-pc zijn.
De maandag gelanceerde boekwinkel is geoptimaliseerd voor gebruik met de op de iPhone aanwezige Safari-browser, aldus Amazon. Dit houdt met name in dat gebruikers door de lijst van beschikbare boeken kunnen scrollen zonder continu in- en uit te zoomen. De mogelijkheid om met de iPhone boeken te kopen was volgens de retailgigant een feature waar bezoekers van de Kindle-boekshop veelvuldig om vroegen. Amazon lanceerde begin maart al een gratis te downloaden iPhone-versie van de software voor zijn Kindle-e-reader. Kortgeleden kocht Amazon Lexcycle, de maker van een populaire en tevens gratis ebook-applicatie voor de iPhone.
Analisten zien de stap als een indicatie dat Amazon veel geld denkt te kunnen verdienen aan verkoop via de populaire iPhone, schrijft Computerworld. Samen met de Lexcycle-acquisitie wordt de lancering van de iPhone-shop bovendien gezien als aanwijzing dat Amazon informatie heeft over de komst van een tablet-achtig apparaat van Apple waarmee niet alleen boeken kunnen worden gelezen, maar - in tegenstelling tot de Kindle - ook films mee kunnen worden bekeken. Het omgekeerde wordt ook beweerd: dat de komst van de Kindle-iPhone-applicatie Apple kan aanzetten een tablet op de markt te zetten. Van de introductie van de iPhone-boekwinkel kan hetzelfde worden gezegd. Eerder hielp The Wall Street Journal het gerucht de wereld in dat Steve Jobs aan een dergelijk apparaat werkt.