Hardwarefabrikant Super Talent werkt aan een aantal ssd-raid-kaarten met een maximale opslagcapaciteit van 2TB. De fabrikant claimt ongewoon hoge sequentiële lees- en schrijfsnelheden voor zijn Raiddrive-kaarten.
De in een zwarte behuizing gestoken Raiddrive-kaarten van Super Talent moeten in een pci-express x8-slot geprikt worden. Volgens de fabrikant ondersteunt de ssd-kaart maximaal 2TB slc- of mlc-flashgeheugen. Verder claimt Super Talent maximale sequentiële lees- en schrijfsnelheden van respectievelijk 1,2GBps en 1,3GBps. Deze uitzonderlijk hoge snelheden zouden mogelijk zijn door het ingebouwde cache-geheugen en de hardwarematige raid-controller, waarbij meerdere groepen flashchips in een raid5-opstelling gelijktijdig worden benaderd. Bovendien biedt raid5 door de opslag van foutcorrectie-informatie meer bedrijfszekerheid.
Super Talent wil de kaarten in drie varianten op de markt gaan brengen. Het duurste model, de Raiddrive ES, zou vooral geschikt zijn voor enterprise-servers en de bijbehorende toepassingen, zoals databases en gevirtualiseerde systemen. Een ingebouwde batterij moet het cache-geheugen tegen stroomuitval beschermen. Het WS-model is bedoeld voor workstations en is volgens de fabrikant geoptimaliseerd voor taken als animatie, cad/cam en videobewerking. De GS-uitvoering ten slotte is ontworpen voor gamers, waarbij een 'geoptimaliseerd i/o-subsystem' voor verbeterde prestaties moet zorgen.
Geïnteresseerden zullen nog wel even geduld moeten betrachten; de fabrikant sleutelt nog aan zijn ssd-raid-kaarten en wil pas in juni gedetailleerde informatie en benchmarks openbaar maken. Ook over de prijzen is nog niets bekend.