AMD en Red Hat hebben deze week voor het eerst live een virtuele machine op een Intel-systeem gemigreerd naar een AMD-platform. Tot op heden was migratie alleen mogelijk als de fysieke hardware hetzelfde bleef.
Hoewel virtualisatietechnieken de afgelopen tijd verbeterd zijn, is er nog veel niet mogelijk als het op virtualisatie aankomt. Zo was het tot nu toe niet uitvoerbaar om virtuele servers live te migreren van een bepaald fysiek hardwareplatform naar een andersoortig fysiek hardwareplatform. In concreto betekent dit bijvoorbeeld dat een gevirtualiseerde server niet live van een Intel- naar een AMD-systeem gemigreerd kan worden. Hier is echter verandering in gekomen door de gezamenlijke arbeid van AMD en Red Hat.
Afgelopen donderdag demonstreerden de twee bedrijven de migratie van een virtuele machine van een dual socket Intel Xeon DP Quad Core E5420-systeem naar een 45nm Quad-Core Opteron Shanghai-systeem, terwijl de client hier niets van merkte. Bij de migratie is gebruikgemaakt van opensourcesoftware voor virtualisatie die door Red Hat ontwikkeld is. Om welke software het precies gaat is niet bekend, maar naar alle waarschijnlijkheid betreft het KVM, meent The Inquirer.
Het gebruik van virtualisatie is sterk toegenomen en het live migreren van virtuele servers van de ene server naar de andere daarmee ook. Deze handeling is bijvoorbeeld nodig om onderhoud aan het hostplatform uit te voeren of om een fysieke server te ontlasten, zodat downtime en dataverlies voorkomen wordt.
De concurrentie op virtualisatiegebied is nog niet zo ver als AMD en Red Hat zijn. De software van Vmware bijvoorbeeld is wel in staat om live virtuele machines te migreren, maar niet tussen verschillende hardwareplatforms. Microsofts Hyper-V-software is nog niet in staat om draaiende virtuele machines te migreren. De nieuwe virtualisatietechniek van AMD en Red Hat is nog niet afgerond, en het zal nog tot ver in 2009 duren voordat ook hun klanten hiervan gebruik kunnen maken.