Microsoft brengt een week voor kerst de eerste bèta uit van het nieuwe besturingssysteem Windows 7. Dat zegt blogger Mary Jo Foley op basis van anonieme bronnen binnen het bedrijf. Windows 7 zou vanaf eind 2009 te koop zijn.
De snelle release van de bèta zou opvallend zijn, omdat de introductie van Windows Vista, zes jaar na zijn voorganger XP, juist keer op keer werd uitgesteld. Microsoft is bezig met de derde milestone-versie van Windows 7 voor testers en ontwikkelaars, zo schrijft Mary Jo Foley. De eerste bèta voor een grotere groep testers, waarin alle nieuwe features verwerkt zijn, zou half december moeten uitkomen.
De bèta is daarmee later dan veel mensen hadden verwacht. Eind oktober is de Professional Developers Conference, waarop Microsoft vaak nieuws over Windows heeft. Daar zal in elk geval niet de bèta gereleased worden, aldus Foley. Omdat eind 2009 de nieuwe Windows in de winkel zou moeten liggen, zit er ongeveer een jaar tussen de eerste bèta en de release van het nieuwe besturingssysteem. Eerder werd al bekend dat Windows 7 compatibel wordt met Vista.