Microsoft zal na een eventuele overname van Yahoo geen haast maken met de fusie van de technologieplatformen van de twee kemphanen. De aandeelhouders zullen maar even moeten wachten op potentiële schaalvoordelen, aldus Microsoft.
Volgens Ray Ozzie, hoofd softwareontwikkeling bij Microsoft, is het integreren van de technologie van Yahoo een delicaat proces. "Bij technologiebedrijven is het onbesuisd samenvoegen van technologieplatformen simpelweg roekeloos", aldus Ozzie in een interview met de Financial Times. Vooral de integratie van Yahoo's reclame- en zoekdienstactiviteiten zal zeer complex zijn. Ondanks de verwachte moeilijkheden is Ozzie 'zeer optimistisch' dat de hoofddoelen van de overname bereikt zullen worden en dat internetgebruikers en adverteerders van Yahoo geen last van de integratie zullen ondervinden.
Megafusies tussen technologiebedrijven zijn in het verleden niet altijd vlekkeloos verlopen of hebben geen meerwaarde opgeleverd voor de aandeelhouders. Zo heeft het een aantal jaar geduurd voordat de overname van Compaq door HP, volgens velen de 'overeenkomst van de eeuw', een succes kon worden genoemd. De overname van computerfirma NCR door telecombedrijf AT&T in 1991 liep in 1997 uit op een gebroken huwelijk, terwijl de fusie tussen internetbedrijf AOL en mediagigant Warner in 2000 eenzelfde lot trof door het ontbreken van synergie en vanwege een verkeerd bedrijfsmodel.