De beveiliging van Corsairs Padlock-stick blijkt op eenvoudige wijze te kraken. Een tweaker heeft door het solderen van een weerstand de pincodebeveiliging van de usb-stick weten te omzeilen.
Gegevens op een Padlock usb-stick zijn volgens de fabrikant alleen toegankelijk door de juiste pincode in te voeren. Tweaker '_ferry_' kreeg een Padlock-stick in handen en dacht daarbij meteen aan de beveiligde usb-sticks, die eerder al onder onze handen sneuvelden. Als rasechte tweaker besloot hij zelf de handen uit de mouwen te steken.
Het openmaken van de stick resulteerde in een afgebroken component van de pcb, maar daardoor liet _ferry_ zich niet ontmoedigen. Met wat soldeerwerk was het euvel snel hersteld en een paar metingen later bleek de stick bij het invoeren van de juiste code een van de verbindingspennen tussen de twee pcb's te activeren. Door deze verbinding handmatig actief te maken met behulp van een weerstand en een batterij, slaagde _ferry_ er in om de gegevens op de stick te achterhalen zonder eerst een beveiligingscode te moeten invoeren.
"Uiteindelijk is het dus erg simpel om ook deze usb-stick te hacken. De enige bescherming is eigenlijk de epoxy, die waarschijnlijk het apparaat zou moeten slopen, maar ook dat is te omzeilen", aldus _ferry_. "In plaats van de stick open te maken, kun je ook op de juiste plaats een gat in de behuizing boren of zagen en zo de weerstand bevestigen." Het blijkt voor fabrikanten dan ook nog steeds ontzettend moeilijk om een echt veilige oplossing op de markt te zetten, al wordt het tegendeel wel vaker beweerd.
