Vandaag werden op de All Things Digital-bijeenkomst van de Wall Street Journal meer details vrijgegeven over Microsofts nieuwe gui-concept. De technologie werd zaterdag aangekondigd als Playtable, maar ondertussen werd Surface als officiële naam gepresenteerd.
Met Surface moeten gebruikers op een natuurlijke wijze kunnen omgaan met technologische snufjes, zo orakelde ceo Steve Ballmer. Het ultieme doel is volgens hem een omgeving vol 'surface computing', bijvoorbeeld op de eettafel, op de spiegel en in de kast. In de huidige fase van het project is Surface beperkt tot een 30" groot touchscreen dat in een salontafel ingebouwd zit en waar meerdere mensen tegelijk mee kunnen werken. De Surface-tafel is bovendien voorzien van de nodige communicatiemogelijkheden, zodat het bijvoorbeeld mogelijk moet worden een draagbare mediaspeler op de tafel te leggen, waarna de inhoud van de speler op het grote scherm afgebeeld wordt.
Vanaf november zal de Surface-tafel - met een prijskaartje tussen de vijfduizend en tienduizend dollar - gebruikt worden in de casino's van Harrah's Entertainment in Las Vegas, in Sheraton Hotels & Resorts en in T-Mobile-winkels. Binnen drie tot vijf jaar moeten echter ook goedkopere modellen verschijnen die geschikt zijn voor thuisgebruik. Microsoft zal verschillende applicaties met de tafel meeleveren, waaronder software voor het delen, bewerken en organiseren van foto's. De multi touch interface is overigens niet geheel nieuw: een miniatuurversie ervan moet in de iPhone verschijnen en ook HP werkt samen met het Institute of Mathematical Sciences aan een touchscreen dat door meerdere personen tegelijk bediend kan worden.
