Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 9 reacties
Bron: Dailytech

Wereldwijd zijn er in het tweede kwartaal 12,5 procent meer computers verkocht dan vorig jaar in dezelfde periode. Verder heeft Hewlett-Packard in het afgelopen kwartaal opnieuw marktaandeel gewonnen op Dell.

In de periode april tot en met juni van dit jaar zijn er wereldwijd 6,53 miljoen meer computers verkocht dan in dezelfde periode van vorig jaar. Dit komt overeen met een groei van 12,5 procent. In absolute getallen gaat het om 58,82 miljoen verkochte computers in het tweede kwartaal van dit jaar en 52,30 miljoen in de tweede driemaandelijkse periode van 2006. Over vrijwel de hele wereld waren het voornamelijk de verkopen van draagbare computers die een grote groei lieten zien. Japan was een negatieve uitzondering, de notebookmarkt in het land groeide niet en de desktopmarkt noteerde een flinke daling. In Noord- en Zuid-Amerika, Europa, het Midden-Oosten, Afrika en Azi daarentegen groeide ook de desktopmarkt.

HP nam vorig jaar het marktleiderstokje van Dell over. Sindsdien is HP blijven groeien ten koste van Dell. Uit de cijfers van Gartner blijkt dat HP in het tweede kwartaal 36 procent meer computers verkocht heeft dan in de periode april tot juni in 2006. Dell daarentegen verkocht in dezelfde periode dit jaar 5 procent minder pc's. Volgens IDC bezat HP in het tweede kwartaal een marktaandeel van 19,3 procent, terwijl Dell het met 16,1 procent moest doen. De voornaamste reden hiervoor is het feit dat Dell druk bezig is met een interne herstructureringsoperatie, aldus de IDC-onderzoekers. Het bedrijf heeft ervoor gekozen de low-end markt minder aandacht te schenken, wat weer gevolgen heeft voor de verkopen aan consumenten.

PlaatsFabrikantVerkopen Q2 '07Marktaandeel Q2 '07Verkopen Q2 '06Marktaandeel Q2 '06Groei
1HP11.33519,3%8.30315,9%36,5%
2Dell9.49116,1%9.97819,1%-4,9%
3Lenovo4.8798,3%3.9897,6%22,3%
4Acer4.2617,2%2.7425,2%55,4%
5Toshiba2.4074,1%1.9813,8%21,5%
Overige26.45245,0%25.30348,4%4,5%
Totaal58.824100,0%52.297100,0%12,5%
Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (9)

Jammer dat Apple er niet tussen staat, toch wel een belangrijke speler op de markt, misschien niet qua volume zoals de anderen maar zo krijg je nooit een duidelijk beeld. En aangezien de computermarkt niet alleen maar uit dozen schuivers bestaat denk ik dat met dit soort cijfers het ook wel belangrijk is om eens te laten zien wat de induviduele spelers van hardware doen, aangezien er toch nog steeds heel veel systeempjes zelf gebouwd worden.
Leuk dat Apple een individuele speler van hardware is, maar dit onderzoek gaat enkel over het totale aantal computer verkopen. Apple is nu eenmaal een kleine speler als het gaat om computers. Ze staan nu eenmaal niet in de top vijf, waardoor ze niet apart genoemd worden.
Bovendien, je zegt zelf dat er heel veel systemen zelf gebouwd worden, de 'individuele spelers', als je die allemaal apart gaat noemen ( de kleine computerboeren dus), dan wordt die lijst immens groot en onoverzichtelijk. Daarom zijn die op een hoop gegooid en bij Overige neergezet. En daar zie je dat die het ook goed doen, een groei van 4,5% hebben ze samen gerealiseerd.
Apple maakt ook zijn eigen hardware niet, die laten ze maken door oa Foxconn, Asus, en Quanta. Apple (net als Dell, HP en de rest) stelt de specs op en verkoopt de computers, fabrikage doen ze al lang niet meer. Dit is dan ook de verkoop ranglijst, niet wie de grootste fabrikant is.
Ik zou eigenlijk ook wel willen weten wat de "overige" zijn. Dit omdat het toch bijna de helft van alle computers inhoudt. Misschien zitten daar ook aardige stijgers/dalers in.
Apple, Gateway, Fujitsu-Siemens onder andere (onlangs werd bekend dat Apple Gateway in de VS is gepasseerd in de ranglijst).
De pc winkel bij jou, en bij mijn op de hoek. ;) En de webshop niet te vergeten, die zullen ook best veel verkopen. Die worden allemaal op n grote hoop gegooid.

[Reactie gewijzigd door mad_max234 op 23 juli 2007 12:34]

Dit gaat dus over personal computers en dus exclusief servers. Anders had Lenovo ergens anders gestaan in de ranking. Als we kijken naar de Amerikaanse markt, zwaait Dell daar de scepter, met HP op 2 en Gateway op 3.
Acer doet het ook goed met een stijging van 55,4% :)
Zelf net een Acer aspire 5613 met 2gb ram gekocht :P
Kunnen de toegenomen omzetcijfers van MicroSoft hier aan gekoppeld worden ( dus omzetgroei dankzij groeiende PC-aantallen )
En loopt de omzet van MS dan in de pas, of juist achter of voor ?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True