PowerVR richt zich uitsluitend nog op mobiele markt

Het Britse PowerVR gaat zich vanaf nu uitsluitend richten op de mobiele markt. Het bedrijf was ooit een niet onbelangrijke speler in de grafische markt met de Kyro-videokaarten en de grafische chip voor de DreamCast-console. In februari van vorig jaar schreven wij nog dat PowerVR vermoedelijk in augustus 2003 de nieuwe Series 5 desktopvideokaarten zou lanceren, maar dat is er nooit van gekomen. Op de CES-beurs en in een persbericht is er nu meer informatie gegeven over de PowerVR MBX Graphics. De videochips die deel uitmaken van deze lijn zullen bedoeld zijn voor onder meer handhelds en mobiele telefoons. Een van de troeven is volgens PowerVR-moederbedrijf Imagination Technologies de ondersteuning voor OpenGL. Het is niet uitgesloten dat de chip zal verschijnen in de opvolger van de Nintendo Gameboy Advance of de N-Gage van Nokia. In een van afgelopen zomer daterend interview met PowerVR-topman John Metcalfe zijn een aantal beelden gegenereerd door een MBX-chip terug te vinden, zoals deze vaas:

Vaas gegenereerd door een PowerVR MBX grafische chip

Door Steve Lersberghe

Nieuwsposter

13-01-2004 • 16:40

7

Submitter: hinse

Bron: PowerVR

Reacties (7)

7
7
5
0
0
0
Wijzig sortering
Da's dan de eerste concurrentie voor ATi denk ik zo :)
Anoniem: 6882 @rb33813 januari 2004 19:37
Waar staat er dat het gedaan is met desktop graphics(op de site van pvr)??? PVR heeft veel geld gestopt in de mbx en de pvrs5 ik denk niet dat ze een van bijde producten zal laten vallen! Series 5 is nog steeds top (technoligisch) met PS/VS 3.0 en zeker concurentieel met R420 en nv40 en die zijn er ook nog niet. GEEN VOORBARIGE CONCLUSIES TREKKEN!!! Zoals ik het zie komt pvrs5 rond de zomer of later.
(tenzij kristof bevestigt :p)
Anoniem: 102693 14 januari 2004 09:00
't Lijkt me sterk dat PowerVR een investering als de Series 5 laat schieten. Maar goed, in de mobiele markt begint het hele 3D verhaal weer opnieuw (bilinear filtering hoezee!) dus krijgen bedrijven als PowerVR weer een nieuwe kans.
Anoniem: 98248 13 januari 2004 16:50
toch opvallend dat zo'n bedrijf nooit echt meer is geworden dan de dreamcast, die graphics zijn gewoon te vergelijken met een Gamecube..
daar overdrijf je.
was de opvolger van de 1e powervr geloof ik die erin zat, dus eigenlijk een pruts ding.
maar toch wist de dreamcast soms mooie plaatjes op het scherm te toveren (soul caliber, doa2 etc..)
OK, mooie plaatje. De processor kan het allemaal aan, wanneer komt de upgrade voor het beeldscherm?
Want daar hangt het ook vanaf. Je wilt nu meer een video processor die je CPU ontlast, niet eentje die meer kan dan je nodig hebt.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.