Mijn wenslijstje...
Met stip op 1: Dat ze EINDELIJK eens die irritante bug gaan oplossen waardoor er maar een gelimiteerd aantal submenu's onder het Filter menu kunnen; dit aantal schijnt afhankelijk te zijn van de schermresolutie wat simpelweg absurd is. Ik ben ontwikkelaar van PhotoShop plug-ins en dit blijft een lastig punt om uit te leggen aan klanten "probeerd u eens wat andere plug-ins te verplaatsen"
2: Betere verschalingsalgorithmes, momenteel is het beste wat PhotoShop aan kan een simpele Bicubic, in mijn plug-ins gebruik ik in de regel een Corrected Bicubic en er zijn nog véél en véél beter algorithmen.
3: Pixelpainting; ik wil gewoon een modus hebben waarbij je, zoals vroeger bij DPaint en consorten op de Amiga, een pixelgrid krijgt in zoommode (eventueel mét "preview") en daarop puntjes, lijntjes etc. kan plaatsen zónder de anti-aliassing.
4: Scripting; De plug-in API is rampzalig ingewikkeld en de Actions zijn te simpel; een goede scripting-taal zou geweldig zijn, vooral als het interactief (met dialoogjes) zou kunnen. Eventueel met compiler zodat bedrijven heel snel en heel goedkoop nieuwe extensies kunnen bouwen.
5: Performance; PS is al een van de snelste pakketten maar het mag (en kán) altijd nóg sneller. Speciale "cores" zoals vroeger de "MMX core" zouden welkom zijn voor de nieuwste processorgeneraties.