AirPods 5 hebben standaard actieve noisecancellation voor 149 euro

Apple komt met een nieuwe versie van zijn instap-AirPods. Deze AirPods 5 krijgen standaard actieve noisecancellation en bieden volgens de fabrikant een betere geluidskwaliteit. Ze komen volgende week uit vanaf 149 euro.

Met de AirPods 5 stapt Apple dus af van zijn voorgaande line-up. De AirPods 4 waren namelijk beschikbaar in twee varianten: een mét actieve noisecancellation en een goedkopere versie zonder anc.

Apple AirPods 5
De AirPods 5 hebben standaard actieve noisecancellation. Beeld: Apple

Anc is standaard en beter

Actieve noisecancellation zit nu standaard in de AirPods 5. De fabrikant hanteert daarbij dezelfde adviesprijs als het voorgaande instapmodel zonder anc: 129 dollar. Diezelfde ruisonderdrukking krijgt ook een upgrade.

Volgens Apple kunnen de AirPods 5 tot 50 procent meer omgevingsgeluid dempen dan de vorige generatie. De oortjes bieden volgens Apple ook een natuurlijker geluid bij het gebruik van de transparantiemodus, die omgevingsgeluid juist doorlaat.

Daarbij is ook de geluidskwaliteit verbeterd, claimt Apple. Dat komt bijvoorbeeld door een nieuw ontwerp van de 'akoestische poorten'. De fabrikant spreekt ook van een nieuwe generatie adaptive EQ, die het geluid aanpast aan de vorm van het oor. Ook 'spatial audio' klinkt voortaan beter, aldus de fabrikant.

Apple AirPods 5
Enkele verbeteringen van de AirPods 5. Beeld: Apple

Langere accuduur en AI

Ook de accuduur gaat op de schop. De nieuwe versie haalt tot vijf uur luistertijd op een enkele lading. Bij de AirPods 4 met anc was dat vier uur. De oplaadcase rekt die accuduur in totaal op naar 22 uur.

De AirPods 5 beschikken verder over de nodige AI-functies. Zo ondersteunen de oordopjes de verbeterde Siri AI-spraakassistent. Die functie verschijnt binnenkort, maar komt voorlopig niet beschikbaar in Europa. De kans is klein dat dat op korte termijn verandert.

Optionele variant met Qi-ondersteuning

Hoewel de AirPods 5 standaard dus anc hebben, komt Apple toch met twee modellen. Het instapmodel kost 149 euro, dezelfde prijs als het oude model zonder ruisonderdrukking.

Voor 169 euro komt er een versie met een paar wijzigingen. Zo heeft die versie volumebediening op de steeltjes en een oplaadcase die draadloos opladen ondersteunt via MagSafe en de Qi2-standaard. De oortjes komen op vrijdag 18 september uit.

Apple AirPods 5Apple AirPods 5

De duurdere AirPods 5-variant heeft een oplaadcase met MagSafe en volumebediening op de steeltjes. Beeld: Apple

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

09-09-2026 • 20:00

23

Reacties (23)

Sorteer op:

Weergave:

Wait, dus om ANC aan te kunnen bieden voor de instapprijs, is nu draadloos opladen en volume control op de steeltjes de upsell geworden? 't is dat ik nauwelijks tot niet draadloos oplaad, maar dat vind ik wel een hele vreemde keuze... Volume was voorheen volgens mij een Pro only feature, maar vind ik nog steeds apart om als upsell te doen.

Eigenlijk zou ik nog altijd een keer willen proberen hoe goed ANC werkt met een meer open ontwerp zonder dopjes zoals de Pro's hebben, maar ik denk dat ik zolang ze het doen lekker bij mijn V2 Pro's blijf haha

EDIT: ik ben stom, ik dacht dat draadloos opladen altijd al standaard was, maar dat is bij de gewone AirPods altijd al een upsell geweest van wat ik lees.

[Reactie gewijzigd door macfreak1306 op 9 september 2026 20:16]

Draadloos laden zat al in de ‘upsell’ van Airpods 4. Samen met oa ANC. Nu is ANC dus naar de basis Airpods 5 gekomen, maar draadloos laden nog steeds in de ‘upsell’
Jep, ik had al gezien dat ik het totaal verkeerd in mijn hoofd had zitten haha, dank voor de verbetering :)
En wat voor upsell ook, gaat om 20 dollar. Ze hadden vanuit het oogpunt van e-waste het basis model wel mogen schrappen vind ik.
En nog steeds alleen AAC 256kbps via BT, ruim 5x minder bandbreedte dan een CDtje in de jaren 90 :+

[Reactie gewijzigd door stx op 9 september 2026 20:47]

Wow dat is ineens wel lastig om de pro’s te verkopen.
Hangt van de noise cancelling af denk ik. Pro’s inear zijn scary goed. Ik kan niet meer zonder op kantoor werken.
Ik vind het ook serieus goede hardware voor de prijs. Nuja, de configuratie van de AirPods is enkel beschikbaar via iPhone, dus daar worden de euro’s gerold.
Persoonlijk zou ik altijd voor de pro gaan omdat die inear zijn.
De niet pro is ook gewoon inear hoor, alleen niet met afsluiting van de gehoorgang.
Afsluiting van de gehoorgang bedoel je dan

Dat is voor mij juist de reden om altijd voor de gewone te gaan. Die zitten veel lekkerder vind ik.
De Pro heeft de eng effectieve noise cancelling én sluit je oor luchtdicht af. Het lijkt me sterk dat de ‘gewone’ airPods de anc van de Pro’s kunnen evenaren zonder je oor af te sluiten.
Het model met de touch volumebediening lijkt me gevaarlijk; met zweet vingers swipe je per ongeluk naar 100% volume..
Het is geen slide van 0 naar 100% maar meer een swipe voor harder of zachter, je moet een paar keer swipen om echt een hoog volume te krijgen.
Hoe zit het met de compatibiliteit met Android devices? Kan ik met deze airpods alle functionaliteiten benutten, afgezien van de Siri uitbreiding?
Bedenk wel dat Airpods, zover ik weet, alleen SBC en AAC ondersteunen, en de meeste Androidtoestellen een waardeloze AAC-encoder hebben.
Hoe moet ik deze verhouden tegenover pro 3? Ik heb pro gen 0, maar die zijn bijna op. 149,- is dan wel interessant!
Het is ook wel logisch dat ANC nu standaard is want de concurrentie heeft al ANC vanaf 15 euro op draadloze oortjes. Als je die bij Apple voor 150 euro nog niet kijgt dan zou dat wel heel wrang zijn.

Ongetwijfeld niet zo goed als die van Apple, maar mijn Redmi buds 8 Lite (19 euro) zijn niettemin aardig en mijn Redmi Buds 8 Pro zijn echt indrukwekkend. Die kostten me 48 euro.

PS Ik heb meerdere setjes want ik heb ook meerdere telefoons :)

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 9 september 2026 20:43]

Vind het maar gevaarlijk dat ANC standaard aan staat. Zoveel lui die in het verkeer met die dingen op rijden.

En uit mijn eigen ervaring met AirPod Pro3 is de andere optie transparantie / adaptive minder prettig dus zelf zou ik die vermijden en dan kom je dus bij ANC uit. De normale “alles uit” optie moest ik ergens in een menu activeren voordat ik die kon activeren.

beetje wazig verhaal van mijn kant misschien, maar ik vraag me dus af of die ANC implementatie tot meer ongelukken zal leiden.

[Reactie gewijzigd door Menesis op 9 september 2026 20:46]

Heb je hem al in het echt gezien dan?
Wil je een sticker? Voegt ook vrij weinig toe om dit te benoemen onder een AirPods 5 artikel, dus daar sla je dan toch een keer de plank mis.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn