F1 TV bevestigt komst Premium-abo met 4k, maar voorlopig niet op Android

F1-baas Stefano Domenicali heeft de komst van een duurder F1 TV Premium-abonnement bevestigd. Hij zegt dat het abonnement 'meer functionaliteit' krijgt dan het huidige F1 TV-abonnement, waaronder F1-streams met een 4k-resolutie. Het abonnement komt 'dit jaar' uit.

Domenicali bevestigde de komst van een nieuw F1 TV-abonnement tijdens de bespreking van de Liberty Media-kwartaalcijfers. "We introduceren dit jaar een hoger geprijsd premiumabonnement voor liefhebbers", zegt de topman tijdens een teleconferentie met aandeelhouders. Domenicali zegt dat het abonnement extra features krijgt.

De topman bevestigt onder andere dat het premiumabonnement een 4k-beeldkwaliteit biedt. Daarnaast spreekt hij over multiview, waarmee gebruikers meerdere cameraperspectieven tegelijk kunnen bekijken. Het duurdere abonnement biedt volgens de topman ook een 'virtuele pitmuur' en de mogelijkheid om F1 TV op zes apparaten te bekijken.

Inmiddels staan ook op de F1-website meer details over het komende Premium-abonnement. Daaruit blijkt onder andere dat de features van het duurdere abonnement voorlopig niet beschikbaar komen op Android. Gebruikers kunnen het Premium-abonnement wel afsluiten via de Play Store voor Android, maar de features dus niet gebruiken op hun telefoon, zo staat op de website. Ook de overige Premium-features zijn niet beschikbaar op alle platforms. In de tabel onderaan dit artikel staat welke platforms welke features ondersteunen.

Er wordt al langer gesproken over de komst van een nieuw F1 TV-abonnement met 4k. Vorige week verschenen verwijzingen daarnaar in de code van de F1 TV-app. F1 TV voerde daarvoor tijdens de Formule 1-testweek in Bahrein ook een test uit. Gebruikers met een Apple TV-mediaspeler konden die tests in 4k met hdr bekijken.

Wanneer het nieuwe abonnement precies op de markt komt, is nog niet bekend. Domenicali noemde geen concrete releaseplannen, los van de verwijzing naar 'dit jaar'. Ook de prijs van het abonnement is nog niet bekend. Momenteel kost een 'gewoon' F1 TV-abonnement 11,90 euro per maand in Nederland. In België kost F1 TV 9 euro per maand of 75 euro per jaar.

Update, 14.05 uur - Op de F1 TV-website zijn meer details over het komende Premium-abonnement verschenen. Daaruit blijkt onder meer dat 4k en hdr voorlopig niet beschikbaar komen op Android. Dit is toegevoegd aan het artikel.

Platform Multiview HD 4K/UHD Hdr Bestaand abo
upgraden
Premium-abo afsluiten
Apple iOS Ja Ja Nee Ja Ja Ja
Apple tvOS Ja Ja Ja Ja Momenteel niet Nee
Google Android Momenteel niet Momenteel niet Nee Momenteel niet Ja Ja
Google Android TV Momenteel niet Momenteel niet Momenteel niet Momenteel niet Momenteel niet Nee
Google Chrome Ja Ja Nee Ja Ja Ja
Roku Nee Ja Ja Ja Ja Ja
Amazon Momenteel niet Momenteel niet Momenteel niet Momenteel niet Nee Nee

F1 TV Pro. Bron: F1 TV

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

03-03-2025 • 13:11

213

Reacties (213)

213
212
70
9
0
128
Wijzig sortering
En om een of andere bizarre reden hebben ze Firefox support gedropped. Natuurlijk werkt het wel met een user-agent switcher, maar er is dus iemand geweest bij F1TV die bewust firefox heeft uitgesloten ondanks dat het technisch gezien prima werkt.

Ik heb geen flauw idee waarom ze dat zouden doen, maar die user-agent switcher had ik toch al.
Ik vermoed o.a. doordat Firefox nog werkte in combi met streamen op Discord ^^, zodat je met vrienden kon kijken daar waar dat geblockt werd in Chromium based browsers.
Denk dat het indirect er niet mee te maken heeft, eerder met de DRM die eroverheen zit.

Maar het streamen naar discord werkt ook prima in Chromium (of Electron apps, zoals de F1 Multiviewer) zet je hardware-acceleration uit en het werkt direct.
Ook kan je de laatste source clonen van Firefox en deze patch eruit halen & compilen om DRM content met hardware acceleration te kunnen streamen naar Discord en/of via Moonlight te bekijken.
omg, you tell me this now!? 8)7
Klopt, heel vreemd. Dit is de bugtracker-link van bug 1950282 op Mozilla Bugzilla.

Er lijkt een User Agent override gemaakt te worden:
browser/extensions/webcompat/data/interventions.json

+ },
+ "1950282": {
+ "label": "f1tv.formula1.com",
+ "bugs": {
+ "1950282": {
+ "issue": "firefox-blocked-completely",
+ "matches": ["*://*.formula1.com/*"]
+ }
+ },
+ "interventions": [
+ {
+ "platforms": ["all"],
+ "ua_string": ["add_Chrome"]
+ }
+ ]
}

[Reactie gewijzigd door Netburst op 3 maart 2025 14:59]

Oh dat is het dus! Ik vond het vorige week al gek dat ik de stream niet gestart kreeg.

Volgens een discussie op Reddit lijkt het erop dat ze alleen nog WebKit / Chromium browsers willen ondersteunen. Wellicht omdat het complex is meerdere browserengines te ondersteunen, wellicht dat ze in de toekomst een andere codec willen gebruiken.

Maar inderdaad, user-agent omgezet en nu werkt het (voorlopig) wel gewoon!
Wellicht omdat het complex is meerdere browserengines te ondersteunen, wellicht dat ze in de toekomst een andere codec willen gebruiken.
Het feit dat alles nog gewoon werkt met een user-agent switch is dat in elk geval iets wat ze op dit moment nog niet doen. Persoonlijk zou ik zo'n melding pas weergeven als de browser ook daadwerkelijk niet meer werkt, en zelfs dan maximaal als 'notificatie' en niet rucksichtloss de hele pagina blocken.
Het lijkt erop dat niet alle Webkit / Chromium browsers werken, met Opera en Brave krijg je die melding ook. Dus het lijkt erop dat specifiek Chrome, Chromium en Edge wordt ondersteund en al het andere niet en dat ze de user-agent gebruiken om het onderscheid te maken. Een raadselachtige keus.

[Reactie gewijzigd door jumbos7 op 3 maart 2025 17:45]

Ik merk dat firefox op heel veel websites slecht of minder optimaal werkt, helaas.

Edit: op android.

[Reactie gewijzigd door Morress op 3 maart 2025 15:21]

Vreemd, ik heb die ervaring niet, en dan gebruik ik ook nog eens Linux om het extra complex te maken voor de website bouwers.

Het enige wat ik daarvan merk is dat veel advertenties een lege pixel tonen als fallback en niet eens een poging doen om iets te laten zien.

[Reactie gewijzigd door Kees op 3 maart 2025 15:15]

Ik bedoel op android.
"Het internet" wordt tegenwoordig helaas geoptimaliseerd voor Chrome/Chromium...
Ondertussen is het ook duidelijk dat Premium met 4k (op ondersteunde devices) beschikbaar zal zijn vanaf de GP in australie
F1 TV Premium features will be available to use on most platforms (excluding android devices) from the Australian GP.
https://support.formula1....m-Features?language=en_US
Wat veel belangrijker is bij de wat snellere sporten (lees: veel beweging in beeld) is hoeveel FPS er daadwerkelijk aangeboden wordt. Zo zou ik veel liever 1080/120 FPS hebben dan 4K/60. Wat ze momenteel doen is variabel 30-50.

F1 TV volgt verder duidelijk het pad van winstmaximalisatie hier, i.c.m. slechte support (helaas al meerdere keren ondervonden):
  • van jaarabonnementen met korting naar
  • maandabonnementen met een uplift en naar
  • een nieuwe "premium" dienst die alleen per maand aan te schaffen is
Begon ooit op 64.99 per jaar, inmiddels 94.99 na de laatste verhoging (+32%) en dan mag ik als klant "blij zijn" dat ik niet per maand hoef af te tikken bij een nieuw abonnmement (11.90 /maand ofwel 142.80/jaar ofwel nog eens +34% ). Dus in amper 2 jaar tijd is er 66% bijgekomen. Waar mensen voorheen een paar maanden (meestal 3-4) tussen de seizoenen pauzeerden, compenseert men het verlies aan inkomsten dus met dit soort vehogingen. Zelfs al zou je je nieuwe abo pauzeren in december (einde seizoen), dan ben je nog altijd duurder uit dan de 94.99 die ik nog per jaar mag betalen (107.10 om exact te zijn).
Maar waarom formeel ook al weer?
We won’t be able to postpone this increase for you.

We continue to focus on making F1TV even more valuable to fans. We have increased the number of races from 22 races in 2023 to 24 in 2024, making this the biggest season ever! We are also introducing F1 Academy along with more in-depth shows and a fantastic new interface.
Bron: https://support.formula1....e-Increase?language=en_US (en eigen email)

Dun BS-verhaaltje dus, gewoon winstmaximalisatie met targets op de snelst groeiende markt voor F1: USA en haar relatief rijke bevolking. Laten we vooral de originele basis in EU vergeten voor F1, de trouwe fans die überhaupt dit feest hebben mogelijk gemaakt (beginnende bij circuit-bezoeken, toen het nog betaalbaar was, hier zie je exact hetzelfde gebeuren). Iedereen moet nu schijnbaar in de (virtuele) Premium Paddock Club, zodat F1 Media Management een nog hogere winst kan rapporteren :Y) Corporate greed ten top weer.

Ze zouden ook een basic abonnement moeten doen, bijv. 2 apparaten, 4K120 en that's it. Voor mensen die niet gevraagd hebben om een geforceerde F1 Academy waar bijna niets uit komt en jaren aan archief :+

Als men dit niet doet en nog eens zo'n 30+ % er bovenop knalt, dan worden het weer andere bronnen voor mij }>

[Reactie gewijzigd door Venator op 3 maart 2025 17:18]

Beetje vreemd om zulke uitspraken te doen terwijl uw cijfers alleen uit Nederland komen. In het buitenland waar Viaplay niet aanwezig is zijn de prijzen nauwelijks gestegen.
Afgelopen 15 februari zijn de prijzen in de US nogmaals verhoogd naar 84.99 / jaar.
Procentueel een iets minder harde stijging, maar nog altijd 24%
Langzamerhand gaan ze dit dus in all regio's doen, ViaPlay of niet.

Mijn cijfers komen uit NL omdat ik daar grotendeels verblijf, maar het is dus ook niet waar dat in andere regio's de prijzen niet of nauwelijks stijgen. Procentueel minder hard wellicht, maar fors stijgen ze zeker wel.
De AppStore van Apple toont de prijzen: https://imgur.com/a/3MGRnNi

€ 17,99 per maand
€ 142,99 per jaar

[Reactie gewijzigd door eerik op 3 maart 2025 20:22]

Die zijn gek geworden. Wat een prijzen.
Prijzen die ik momenteel aangeboden krijg (via F1TV app op iPadOS):

F1 TV Premium
€17,99 / maand
€89,99 / jaar

F1 TV Pro
€11,99 / maand
€94,99 / jaar

Dit is geen fout aan mijn zijde, momenteel is Premium goedkoper dan Pro voor mij (ik ben dan ook onmiddellijk overgestapt). Wellicht dat het een aanbieding is omdat ik al jaren een (jaar-)abonnement heb bij F1TV?
Misschien heb ik het verkeerd gelezen op Reddit en op hun eigen website, maar Nederland heeft toch geen jaarabonnement?

https://www.formula1.com/en-nl/subscribe-to-f1-tv

Tenminste, je hebt Pro (€11.90) en Access (€3,99) versie.

[Reactie gewijzigd door Adriel op 3 maart 2025 13:15]

Niet meer als je het wil afsluiten maar als je vorig jaar al een jaarabbonement had en hebt laten doorlopen hebben mensen dit nog steeds.
Voor mij niet. Uit het niets eenzijdig door F1TV opgezegd, zonder enige communicatie.
Vreemd,

Tot gisteren avond had ik nog wel een jaar abbo. Dat is vorig jaar van iets van 70 euro oid, naar 90+ gegaan. Maar als ik in de app kijk heb ik nog steeds een jaar abbo. Ik heb al sinds Ziggo weg is F1 Pro met jaar abbo.

*edit* even dubbel check gedaan. Moet morgen dus verlengt worden.

F1 pro anual abbo.
Platform web
Abonnementsbedrag €94.99
Verlengingsdatum 04-03-2025

[Reactie gewijzigd door TgR_KILLER op 3 maart 2025 13:46]

Ik heb onlangs een nieuwe jaar abo willen afsluiten (via Apple), maar is uiteindelijk niet gelukt. Na contact met F1 kreeg ik uiteindelijk ook uitsluitsel dat het jaarabo niet meer ondersteund wordt in NL en dat ik dus Apple moest contacteren om het op te lossen of een refund aan te vragen. Uiteindelijk dus de refund aangevraagd (en gekregen), terwijl ik dus voor 04 maart 2025 eea had geactiveerd. Het zou mij dus niet verbazen als het vanaf deze week dus niet meer werkt voor je, hou er in elk geval rekening mee. ;)

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 3 maart 2025 14:08]

Die van mij is 27-2 automatisch verlengd, maar ik had hem via hun eigen website afgesloten ooit en telkens stilzwijgend verlengd voor een jaar. Los van de prijsverhoging van vorig jaar, die was aangekondigd (naar €94,99).

Kan dus een verschil met Apple in-app purchases zijn, maar ik had een week ervoor nog gecheckt met ze of die van mij weer voor een jaar verlengd ging worden en daar was het antwoord simpelweg "ja" op.
idem hier verlengd via hun eigen website ff de juiste cc gegevens erin gezet omdat die kaart ook vernieuwd was. En idd 94.99 en kan weer jaar kijken. Toch stukje goedkoper dan maandelijks betalen want dan had ik niet meer gekeken.
Voor mij geldt precies hetzelfde. Ik vind het een leuke 'hobby' en verdiep me er graag in, maar het begint wel steeds meer een elite sport te worden, ook voor de kijkers. Waarbij ze in de rijkere landen de tactiek gebruiken van zoveel mogelijk proberen te vragen en daarmee misschien wel 10-20% verliezen, maar de rest blijft gewoon betalen zoals met Netflix ook het geval was (wat ik al 2 jaar niet meer heb en ook niet mis, wat niet weet wat niet deert zeg maar).

Ik bekijk het per jaar daarom. Al had ik ook wel een Reddit post gevonden van iemand die had uitgevogeld dat als je de test in Bahrain skipt, je wel het voordeel hebt dat het dit jaar pas 14 maart begint en 7 december eindigt. Aaneengesloten zou je aan 9 maanden genoeg hebben dan.

Maar die Reddit post ging zelfs verder, door elke maand die je afsluit te maximaliseren. Daarmee kon je afhankelijk of je vrijdagen en zaterdagen af en toe zou kunnen missen met 7 of 8 maanden uit de voeten.

Simpel voorbeeld: als je 14 maart afsluit, dan loopt die t/m 13 april, precies de race in Bahrain. Vervolgens kan je 18 april weer afsluiten t/m 17 mei. Als je echter zat 19 april kiest, kom je uit t/m zondag 18 mei. Enzovoorts. Die 4-5 dagen ertussen telkens en soms zelfs een iets langere periode tellen dus op tot 1-2 maanden besparing.
Ik heb twee jaar of zo geen abo gehad, toen ik dus opnieuw activeerde, liep ik hier tegenaan. Waarschijnlijk heb je dan een bestaand contract die vervolgens doorloopt, waar dat bij mij onderbroken is.
Vreemd, heb gewoon een pro web abbo en die is afgelopen september verlengd voor € 64,99 en staat weer ter verlenging per 22-9-2025 voor hetzelfde bedrag ????
Dit alles via credit card met automatische verlenging.

Nu alleen firefox weer aan de praat krijgen voor de stream, hoewel edge probleemloos de 3 testdagen heeft weergegeven ;)
Ik had als renewal date 23/12/2024 en bij mij is de prijs automatisch van €64,99 naar €94.99 gegaan op die dag (hield het in de gaten), _zonder_ enige aankondiging. Heb F1TV support benaderd dat ik dat niet okay vond, maar je krijgt het standaard onzin antwoord wat @Venator hierboven ook al aanhaalde over meer races per jaar (dan is het trouwens vreemd dat ze in de covid jaren geen geld terug hebben gestort toen races uitvielen of bij Spa / Monza met slecht weer).

Ik begon ooit met een €48.74 abbo, en vind de laatste verhoging echt te gek voor woorden (bijna 50%).
Nog zo'n verhoging en ik ben weg (en daar komt ook bij dat de hyper-commercialisering de f1 niet leuker aan het maken is).
Helemaal mee eens, daarom ook dat ik die €94,99 die ik sinds 2024 betaalde echt wel het maximum vind. Het moet leuk blijven.
Voor Firefox kan je een extension gebruiken die je browser user agent aanpast naar een Chromium variant. Sommige extensions laten het je per website instellen zodat je alleen voor F1TV kan doen.

Heb het zelf niet getest, maar op Reddit las ik dat dit werkt.
Toevallig vrijdag een mail gekregen:
Bedankt voor het verlengen van het abonnement op F1 TV Pro. De betaling van € 94,99 is ontvangen en uw abonnement is verlengd tot zaterdag 28 februari 2026.
Heb zelf niks gedaan, dus die betaling is automatisch gegaan via de creditcard.
Dit heb ik ook gehad, echter is er niks van mijn credit card afgegaan. Mijn abbo is verder wel verlengd tot 27 februari 2026
Ik heb dit ook gehad, waarschijnlijk oude creditcard gebruikt en niet aangepast, je moet dan contact met ze opnemen om dit op te lossen. Momenteel ben ik niet in Nederland en moet eerst terug zijn anders kan ik helemaal niks afsluiten.
Dit was ook mijn vermoeden. CC was verlopen en ik heb heel veel geüpdatet naar mijn nieuwe CC (zelfde nummer, andere expiry date), maar weet niet zeker of dat hier ook gebeurd is. Contact gehad met customer support. Nauwelijks inhoudelijk antwoord, behalve: vette pech, je mag nu een maandabonnement afsluiten. Ze kunnen me wat, ik zoek wel een andere weg om te kijken (arrr)
Ik had sinds 2016 een jaarabo (2019 F1TV ) via Google play maar dit jaar zijn de abonnementen (ik had er 2) door Google/F1 stopgezet ivm de verhoging.
Had het mailtje gemist door familieomstandigheden/overlijden en dus 1 dag te laat met reageren.

Krijg nu als trouwe fan een hele dikke vinger van F1 en mag het maandelijkse volle pond betalen.

Ik wacht wel even tot Melbourne , heb nog wel andere bronnen maar mis dan wel de live timing/Multiviewer mogelijkheid en kwaliteit.

Misschien toch maar een AppleTV kopen voor UHD/HDR en een Premium abo afsluiten. Eens even puzzelen hoe ik dat het goedkoopst ga doen. Keertje minder naar de parenclub dan maar 8)7
Bij mij is er afgelopen maand weer een jaar betaald voor f1tv. Had mn abbo al een paar jaar inmiddels.
Misschien creditcard betaling mislukt oid? Er is bij weer afgeschreven voor komend jaar en kreeg daar ook bevestiging van. Anders contact opnemen met customer service.
Heb contact gehad, geen hulp, vette pech voor mij. Zak er dan maar in met je F1TV...
Bah, vervelend :(

[Reactie gewijzigd door Cartman! op 3 maart 2025 16:58]

Dit had ik ook. Ik had correcte betalingsinformatie in mijn account en mijn abonnement liep in principe gewoon door maar ik kreeg opeens een e-mail waarin stond dat ik 'per vandaag' geen abonnement meer had en dat ik welkom was om een nieuw abonnement af te nemen. De enige optie die ik nu heb is het maandabonnement. Uiterst sympathiek...
Komt omdat jouw abonnement niet verlengd was nog? Die van mij is 2 weken geleden verlengd met 1 jaar. Heb gewoon het jaar abonnements prijs betaald.
Als je een iOS device hebt kan je nog rustig een jaarabo afsluiten :+
Mijn F1TV abonnement had ik in Februari vernieuwd voor het 2025 seizoen. En nu heb ik weer een jaarabonnement tot in 2026.
Nee. Maar er is wel een legaal sluipweggetje via de App Store.
Dit sluipweggetje werkt in elk geval niet. Ik heb eind Februari dit sluipweggetje geprobeerd, maar de livestreams van de testdagen kon ik niet zien. Ik kreeg de melding om te upgraden. Na ophalen van de aanschaf zag ik geen verschil in de app en ook na contact met F1 te hebben gehad kwam er uitsluitsel dat het jaarproduct niet meer ondersteund is voor NL en kreeg het verzoek om of een maandabo af te sluiten, of contact op te nemen met Apple zodat zij eea konden oplossen of refunden. IN het verleden heb ik dan wel jaarabo's gehad.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 3 maart 2025 14:14]

Ik heb dit in feb gedaan, en ik heb gewoon pro hoor via apple kunnen afsluiten.
Ook gewoon testdagen kunnen zien.
Ik heb dat dus na 23 februari gedaan en kon het dus (helaas) niet. :) Blijkbaar is het dus een gevalletje mileage may very. Had je vorig jaar ook een jaar abo? Want dat had ik namelijk niet (meer). Ben toen na 2021 of 2022 gestopt.
Aah zo,

Nee ik heb expres een account aangemaakt op het email adres van mijn vrouw. Dus een geheel nieuw account.
Klopt, dat jaarabonnement is weggehaald. Oude jaarabonnementen lopen nog wel door.

[Wijziging: de originele reactie wilde ik als reactie op de hoofd-thread doen, maar dat ging een beetje mis]

[Reactie gewijzigd door Pokemoneuro op 3 maart 2025 13:18]

AuteurAverageNL Nieuwsredacteur @Adriel3 maart 2025 13:18
Dit was nieuw voor me! Ik heb het aangepast, thanks :)
Ja zeker wel, ik heb er 1.
Ik betaal eens per jaar. Als jaren.
Mijn huidige renewal date is 13 juli dit jaar.

Update: Blijkbaar kan je dat op die manier niet meer afsluiten.

[Reactie gewijzigd door freshy98 op 3 maart 2025 13:25]

Nee, behalve via de playstore of via ViaPlay abonnement.
Bij ViaPlay krijg je F1TV Pro er "gratis" bij, en kan je een jaar abonnement afnemen.
Voor premium lijkt die wel weer terug te komen: https://support.formula1....ailability?language=en_US hier staat het impliciet.
Hoewel ik F1 graag in 4k zou willen kijken denk ik niet dat ik het ga doen, de 1080p stream is van teleurstellend lage kwaliteit die gevoelsmatig dichter bij 720p zit*. Ik heb al te vaak gehad dat auto's onherkenbaar zijn door de vele encoding-artifacts en enorme macroblokken waardoor zelfs een felrode Ferrari niet herkenbaar is. Op een klein scherm zal het vast wel werken maar niet op mijn grote TV.
Ik heb genoeg 1080p gezien om te weten dat het beter kan.

Ik ga er van uit dat de 4k-stream van betere kwaliteit zal zijn dan de huidge 1080p stream, maar de prijs/kwaliteit-verhouding is vast slechter. Daarom voel ik op dit moment weinig enthousiasme en vrees ik vooral teleurgesteld te worden door een hoge prijs voor een marginale verbetering. De toekomst zal het leren.

* en dan heb ik het niet over de onboards die echt 720p zijn.
Het is ook maar enkele Mb/s en dat voor maar een paar uur per maand terwijl ze wel duurder zijn dan de gemiddelde streamingdienst die hogere kwaliteit biedt en vele malen meer content biedt.

Door deze aankondiging kan ik me ook niet voorstellen dat ze de 1080p-stream significant gaan verbeteren, want als je hogere kwaliteit wilt, dan is er nu ineens de 4K-stream en moet je maar meer gaan betalen…

Maar ja, de gemiddelde kijker betaalt gewoon en ziet het verschil toch niet, dus het is geroep in de leegte en zal verder uitknijpen helaas niet voorkomen. Race to the bottom…
Bij andere streamingdiensten is de vraag beter gespreid. Bij F1TV wil iedereen op hetzelfde moment kijken en liefst ook zonder vertraging.
Dat scheelt ze anders een hoop in de kosten. Bij CDN’s heb je zogeheten time-based pricing. En als je netwerkverkeer voorspelbaar is, dan regel je edge servers op je CDN zodat ze niet alles als dynamisch verzoek moet behandelen; gecachte content is echt veel goedkoper bij een CDN en ook kan je zo goed inspelen op waar de vraag vandaan gaat komen.

Time-based is echt veel goedkoper dan pay-as-you-go, dus met dat argument hoort de prijs voor de eindklant omlaag te gaan, niet omhoog.
Maakt niet niet zo uit met multicast
Nou ik vind de 1080p net van heel hoge kwaliteit, zo goed dat ik geen interesse heb in 4k (welke overkill is op mijn 55 inch TV).

Het enige wat mindere kwaliteit is zijn de onboard beelden maar die kunnen ze (voorlopig) maar in 720p streamen gezien dat wat moeilijk is aan 300km/h

Ben je zeker dat het niet in je bandbreedte ligt want de app schakelt om naar mindere kwaliteit bij lage bandbreedte.

[Reactie gewijzigd door deneys op 3 maart 2025 13:52]

Ben je zeker dat het niet in je bandbreedte ligt want de app schakelt om naar mindere kwaliteit bij lage bandbreedte.
Ik weet zeker dat bandbreedte en CPU niet het probleem zijn en de stream staat echt op 1080p. De GPU is weliswaar wat ouder maar heeft geen moeite met 4k H265 video. Dat lijkt me dus ook ruim voldoende voor "normale" 1080p H264.
Het zou kunnen dat DRM op livestreams de boosdoener is. Volgens mij is het fout gegaan toen ze zijn overgestapt naar hun huidige omgeving en DRM was daar ook deel van. Aangezien de bitjes wel vlot binnenlopen zal het niet aan de verbinding liggen, maar mogelijk wel aan DRM. Dat is echter vrijwel onmogelijk om te debuggen.
Dat gaat vrij makkelijk koop of leen een mibox. Ik heb nog nooit gezien wat jij beschrijft. Ik kijk meestal op 65 inch oled.
Of probeer eens via je telefoon te casten naar je tv (als je tv dat ondersteunt)
Ik heb al te vaak gehad dat auto's onherkenbaar zijn door de vele encoding-artifacts en enorme macroblokken waardoor zelfs een felrode Ferrari niet herkenbaar is. Op een klein scherm zal het vast wel werken maar niet op mijn grote TV.
Ik heb genoeg 1080p gezien om te weten dat het beter kan.
Dan gaat daar toch wel wat mis en ik vermoed aan jouw kant. Ik heb een 55 inch 4k tv en het gaat al jaren prima. Ook de onboards zijn prima kwaliteit te zien (ik weet van de 720p camera's en waarom). Dus dat jij zelfs een ferrari onherkenbaar op beeld hebt, lijkt me dat stug dat dat aan de stream zelf ligt. Ik ken genoeg mensen met F1 TV, die nu ook multiviewen, en dit is niet een issue wat ik in al die jaren van F1TV voorbij heb horen komen.

Dat 4k een slechtere prijs/kwaliteit verhouding gaat hebben ben ik met je eens. Die upgrade zal ik ook niet zo snel doen.
Ik dacht dat de Europese regels niet toestaan om verschillende prijzen te hebben voor hetzelfde product in verschillende landen.
In dat geval is het prijsverschil tussen F1 in Nederland en België niet toegestaan.

Hier in ieder geval opgezegd.

Niet omdat ik geen F1 wil kijken, maar omdat alle diensten hun prijzen verhoogd hebben waardoor ik maar eens een selectie heb gemaakt.
Bij elkaar lopen de prijsverhogingen te hard op en dan moet er wat eruit.

Gaat over diensten die je door heel Europa kan afnemen, is een hele discussie over Strava geweest over dat onderwerp.
Dat is niet hetzelfde als prijzen in de supermarkt.

Zie onderstaande afbeelding:
https://media.dcrainmaker.com/images/2023/01/EU-Rules.png

[Reactie gewijzigd door RobbieT op 3 maart 2025 13:38]

Dat heb je dan verkeerd gedacht.

Zou ook nogal vervelend zijn voor de supermarkten in Nederland, als ze moeten prijsmatchen met de prijzen uit Oost-Europa.
Gaat over diensten die je door heel Europa kan afnemen, is een hele discussie over Strava geweest over dat onderwerp.
Dat is niet hetzelfde als prijzen in de supermarkt.
When you buy goods online in the EU, prices may vary from country to country or across different versions of the same website, for example due to differences in delivery costs. However, if you buy goods online without cross-border delivery – such as when you buy something online which you intend to collect from a trader or shop yourself – you should have access to the same prices and special offers as buyers living in that EU country. You cannot be charged more or prevented from buying something just because you live in another country.

https://europa.eu/youreur...ing-payments/index_en.htm
Vermoedelijk zit je hiermee in de war.

[Reactie gewijzigd door Aiii op 3 maart 2025 13:40]

You cannot be charged more or prevented from buying something just because you live in another country.

Dat zou betekenen dat je gewoon legaal in België een F1 abo moet kunnen afsluiten, wat dus niet gaat en daarmee illegaal is.
Zie de link.
Copyright protected media, such as films, ebooks and music, are often covered by different licensing agreements in different countries. Therefore you may not always have access to the same products at the same price in all EU countries.
Oost-Europa weet ik geen prijzen, maar centraal Europa is gewoon bij. Reep Milka in de Dino supermarkt was in Polen afgelopen week 7.99 PLN, dat is omgerekend 1,89 Euro ( https://www.wisselkoers.nl/poolse_zloty ). Hier kost de reep bij AH 1,09.
https://www.marketdino.pl...categorySlug=dzien-kobiet

En een Samsung S25 256Gb kost daar 990 Euro, hier Heb je hem al onder de 800.
https://www.mediaexpert.p...2-120hz-granatowy-sm-s931
uitvoering: Samsung Galaxy S25, 256GB opslag Donkerblauw
is het niet mogelijk om het land van de app store aan te passen naar Belgie en dan een nieuw abonnement af te sluiten (voor 75e p/j?)
Jep. Of Portugal, zoals ik gedaan heb. Dan is het €60 per jaar (de laatste keer dat ik keek tenminste).
Of India.

27 euro.
Let op: "excluding copyright protected content"

Van een gerelateerde website van de EU:
Copyright protected media, such as films, ebooks and music, are often covered by different licensing agreements in different countries. Therefore you may not always have access to the same products at the same price in all EU countries.
https://europa.eu/youreur...ing-payments/index_en.htm
Jouw screenshot onderbouwt volgens mij waarom het juist wél mag want er staat 'excluding copyright protected content'... en laat een streaming service nou juist dergelijke content serveren.
De prijs van 95,- euro klopt volgens mij niet, dat is alleen voor bestaande abbonees. Nieuwe abbonees betalen 11,99 per maand en dan verplicht 12 maanden.
dat is wel heel raar. verplicht 12 maanden nemen en 3 maanden geen races hebben. Dat heet 'jaarabbonenment in termijnen betalen'. Hou niet zo van dat soort praktijken, krijg dan spontaan jeuk om alternatieven te vinden. (al gaat het maar om 35 euro op jaarbasis)
Dus jij hebt geen telefoon of internetabonnement? Dat zijn in jouw termen ook een 'jaarabonnement in termijn betalen'.

Daarnaast is het in mijn beleving helemaal niet 12 maanden verplicht, Viaplay heeft wel zo'n optie, maar dan krijg je ook korting tov maandelijks opzegbaar. F1TV is volgens mij (ik heb in de FAQ ook niet anders kunnen zien) gewoon maandelijks.
Sowieso is de jaarprijs voor mijn gevoel al 2x verdubbelt. Het is dat ze monopolie hebben maar tering, wat een prijzen. Dit 4k abbo gaat dadelijk 160+ kosten?
Volgens mij is er sinds het ontstaan van f1tv één keer een verhoging geweest, van 65 naar 95 euro. Geen verdubbeling.
Volgens mij was mijn eerste jaar 30 euro
Toen was er ook alleen F1TV Access in Nederland. F1TV Pro kwam later vanwege een deal met toen uitzendgerechtige Ziggo Sport.
Misschien een actiekorting het eerste jaar?
Hier een bron voor €65 sinds de introductie: nieuws: F1 TV-streamingdienst komt in 2019 ook uit in Nederland
samen met ziggo was dat denk ik ?
Ben ooit begonnen met 45 euro, toen 65 en zit nu op 95 volgens mij. Dat is ook wel het absolute maximum, mocht iemand van de F1 hier mee lezen (lol). Anders ga ik wel weer varen.
Van 65 euro (oude prijs jaarabo) naar 144 euro is meer dan een verdubbeling.

Nu is het dus 144 euro per jaar (12 euro * 12 maanden), waar je voorheen kon kiezen voor een maandabo (en dan stopzetten voor winterrust) of een jaarabo kon nemen voor 95 euro.
Het maandabonnement is gewoon per maand opzegbaar. Je kan het dus gemakkelijk in de wintermaanden uitschakelen.
Ik heb het nog niet geprobeerd, maar hoor meerdere mensen om mij heen zeggen dat het voor minimaal 12 maanden is (in Nederland).
Afgelopen seizoen heb ik meerdere keren een losse maand afgenomen. Ging prima 👍
Die 11,99 is per maand en dus ook per maand opzegbaar... zie de abonnementsvoorwaarden van F1TV.
7.3 Met betrekking tot een jaar- of maandabonnement kunt u uw abonnement opzeggen door ons hiervan binnen een redelijke termijn voordat uw volgende maand- of jaarabonnement wordt verlengd in kennis te stellen. Wanneer u uw abonnement opzegt, blijft u toegang houden tot de betreffende Dienst tot het einde van de maand dan wel het jaar waarvoor u hebt betaald.
Momenteel kost een 'gewoon' F1 TV-abonnement 95 euro per jaar in Nederland en 75 euro per jaar in België.
In Nederland is het jaarabonnement voor nieuwe abonnees al een tijdje geleden geschrapt. Enkel het maandabonnement (à € 11,99 per maand) is nog beschikbaar.
Als je het abonnement via de App Store afsluit kun je nog wel een jaarabonnement kiezen voor 95 euro.
Nee, die werkt niet meer, althans, toen ik het eind februari afsloot in elk geval niet en de testdagen kon ik ook niet kijken. Toen ik de optie om purchases op te halen, zag ik in de app ook geen verschil. Na contact met F1 uiteindelijk de melding gekregen dat het jaarabonnement niet mogelijk is in NL en dat ik Apple moest contacteren om het te oplossen of refund aan te vragen. Nieuwe jaarabonnementen werken dus niet meer, terwijl ik in het verleden al wel jaarabo's heb gehad.
Yep, same here. Ik heb het via Apple lopen. En betaal dus per jaar volgens mij € 95,-
.............
Even nagekeken, inderdaad € 94,99 via Apple abonnementen.
Als je het abonnement via de App Store afsluit kun je nog wel een jaarabonnement kiezen voor 95 euro.
Oh, da's wel gunstig, en ook een aanrader. Ik had de afgelopen seizoenen namelijk regelmatig problemen met het bufferen van de stream, met name aan het einde van de race. Ik overwoog zelfs om het abonnement maar te beëindigen als dit ook nu nog het geval zou zijn.
Goed nieuws! Hier ben ik blij mee, op onze Sony Oled 55 inch is 4k HDR van harte welkom. Ook al ziet het er nu al heel scherp uit, kan het met 4k alleen maar mooier worden.

Even wachten op meer informatie maar het nieuwe abonnement gaat er hier zeker komen, net al even overlegt met mijn maatje waarmee ik het abonnement deel.
Goed nieuws! Hier ben ik blij mee, op onze Sony Oled 55 inch is 4k HDR van harte welkom.
Sorry, maar op een 55" ga je op een gemiddelde kijkafstand het verschil tussen HD en UHD niet zien. Ik kijk nu bijna 8 jaar naar een 65" OLED in de woonkamer, en je kunt beter HD met een redelijk bitrate hebben dan UHD met concessies. Je moet er wel heel dicht op gaan zitten om het verschil echt te zien. Dit wordt bevestigd door grafieken die je her en der kunt vinden.
en je kunt beter HD met een redelijk bitrate hebben dan UHD met concessies
Alleen ga je bij de meeste streaming diensten van HD met concessies naar UDH met concessies. En die UHD resolutie heeft een stuk hogere bitrate tov de HD resulutie dus wel een flinke verbetering meestal.
Dat is wel een flinke aanname dat de bitrate van de UHD stream dusdanig hoog is.
1080p bij 6mbit/s ziet er volgens mij beter uit dan 4k bij 10mbit/s (indien beide dezelfde encoder benutten iig). En al helemaal bij 50fps streams.
De bitrate gaat van 6 Mbit naar 14 Mbit
Dat is wel een flinke aanname dat de bitrate van de UHD stream dusdanig hoog is.
1080p bij 6mbit/s ziet er volgens mij beter uit dan 4k bij 10mbit/s (indien beide dezelfde encoder benutten iig). En al helemaal bij 50fps streams.
Dat is niet hoe het werkt. Wanneer je bijvoorbeeld iets door Adobe Premire Pro haalt en vervolgens exporteert dan verandert de fullscreen kwaliteit eigenlijk niet mee met de resolutie. Of je nu 8K of 1920x1080 pak, het bestand blijft ook even groot. De bitrate en framerate zijn leidend.

Daarnaast is er nog een factor die helpt met de beeldkwaliteit en dat is de gebruikte encoder. We hebben een grote stap gemaakt met x264 maar x265 is wéér beter. Vaak zie je dat bij 4K streams een betere encoder wordt gebruikt, dit was in ieder geval het geval toen 4K nog nieuw was, waardoor de kwaliteit bij dezelfde bitrate beter is.

Lang verhaal kort hogere bitrate is altijd beter tenzij de encoder slechter is.

[Reactie gewijzigd door sdk1985 op 3 maart 2025 15:00]

Is dat niet enkel het geval wanneer een video "opslaat" maar niet wanneer je live streamt?

Als ik via OBS stream op 1440p of 1080p met dezelfde bitrate en encoder is de 1080p stream duidelijk beter, met name bij bewegend beeld.
Is dit niet een meer vergelijkbaar scenario met hoe F1 uitzendt dan een video renderen?
Phoe lijkt mij het gevolg van dat Twitch de boel transcodeert. Met andere woorden; twitch zal de eind user wellicht een betere bitrate geven bij een hogere resolutie. Mogelijk dat hun transcoding ook beter werkt op hogere resolutie.
Aaah check. ik stream naar YouTube ipv Twitch maar zal vergelijkbare situatie zijn I guess.
Wellicht waar, maar vanuit m'n achtertuin zie ik wel het verschil tussen SDR en HDR.
Op mijn 55 inch OLED op "gemiddelde kijkafstand" heb ik op m'n AppleTV de 4K HDR vs normale stream kunnen vergelijken en er was wel degelijk een verschil te zien. Het is hier natuurlijk een samenraapsel van zowel de hogere resolutie (en bitrate) als HDR.

Het blijft gewoon zo dat een 1080p stream een upscale moet krijgen naar 4K (op een 4K tv), en dat kan in principe nooit even scherp zijn als een native 4K stream, er van uitgaande dat de stream een gelijkaardige bitrate krijgt voor zijn resolutie. Ik ben het al jaren niet eens met die grafieken die je overal kan vinden, en ik heb echt geen 20/20 vision, integendeel.
Het ligt wat complexer dan je nu zegt. Jij hebt het over HD (ik neem aan dat je Full HD oftewel 1080p bedoelt, want HD is 720p) en dan met redelijke bitrate en dat het beter zou zijn dan UHD "met concessies". Hoewel dat inderdaad de theorie is, is het zo dat je het dan zou hebben over bijvoorbeeld een Blu-ray 1080p video vergeleken met een 4K online stream. Dan levert 1080p overall gezien zeker een beter beeld.

De praktijk is echter dat 95% van wat wij tegenwoordig kijken een on-demand of live stream is. F1TV gebruikt voor 1080p een 6 Mbit/s stream en ik heb zelf met 4K op de Apple TV zitten testen afgelopen week en middels developer mode ben ik erachter gekomen dat de bitrate voor 4K gemiddeld neerkwam op 17 Mbit/s.

Dat zijn beide geen heel goede bitrates. Maar juist dán gaat een hogere resolutie je wel degelijk helpen in het overall plaatje. Want bij wat matigere bitrates, waar dit toch wel onder valt, zie je sneller artefacts of andere onvolkomenheden en zeker bij snel bewegend beeld wat je bij F1 absoluut hebt. Door de resolutie op te krikken worden die onvolkomenheden effectief kleiner en zullen ze dus minder snel opvallen. Omgedraaid gezegd ga je juist met matigere bitrates bij lagere resoluties sneller 'problemen' zien.

Daarnaast keek mijn vrouw een stukje mee de eerste keer dat ik de 4K stream aan had staan en zei ze: wat een scherp en mooi beeld zeg, hebben ze wat veranderd tov vorig jaar? Zij is totaal niet technisch aangelegd maar het feit dat het haar gewoon opviel op onze 55" Sony 4K HDR LED tv van een paar jaar oud zegt genoeg.

Komt bij dat de stream de eerste keer niet heel stabiel was ondanks mijn 2 Gbps glas internet en LAN-bekabeld aangesloten Apple TV en ik via developer mode regelmatig de stream nog zag springen tussen 4K en 1080p en soms zelfs een stapje lager. Ik kan je zeggen: zodra de stream terugsprong naar 1080p zag ik het gelijk.

Maar goed, eea ligt natuurlijk ook aan je kijkafstand en wij zitten nog redelijk dichtbij in onze tv-kamer op 2,7m afstand. Ik ken mensen die weliswaar een 65" tv hebben maar in hun 5-6m brede woonkamer doodleuk de bank op diezelfde afstand hebben staan. Ja, dan ga je misschien zelfs het verschil tussen 720p en 1080p niet zien.

Natuurlijk geldt altijd: n=1 en ymmv maar zeggen dat je het verschil niet kan zien is toch écht te kort door de bocht.
Ah, het klassieke 'zelfs mijn vrouw hoorde/zag het direct!' :+ Maar zonder dollen, het is hangt inderdaad van een aantal factoren af. En je sluit af met waar ik mee begon: de kijkafstand.

Ik beschouw mezelf als een ver bovengemiddeld kritische kijker die alle soorten content in alle mogelijk bitrates heeft vergeleken, en ik blijf erbij: op een normale kijkafstand is het verschil voor het gros van de mensen niet te zien. Ook niet door mensen die beweren dat ze het vanuit de achertuin nog kunnen zien. En dan heb ik het niet over iemand die een 77" op z'n studentenkamer heeft staan en er 2 meter voor gaat zitten.

Wij zitten hier in de huiskamer 4m van een 65" OLED af. Echt serieus kijken doen we op een aparte filmsetup op 3m van een 120" scherm met 4K-projectie af. Apple TV 4K, Shield TV Pro en PS5 zijn de 4K bronnen. Uiteraard zie je daar alles op.
Dat de lage bitrate werkt komt door de verbetering in de encoder. Blueray heeft een minder efficiënte encoder. Nieuwere encoders geven dezelfde beeldkwaliteit bij een lagere bitrate, het kost alleen meer rekenkracht.
Ten dele klopt dit, maar als je naar moeilijke stukken beeld (veel veranderingen, snelle bewegingen, hele geleidelijke kleurschakeringen zoals met een ondergaande zon) gaat kijken, dan is er nog altijd niks wat een hogere bitrate kan vervangen.

Je hebt gelijk dat zeg hevc efficiënter is dan de mpeg-2 van Blu-ray en je die dus met een lagere bitrate kan laten werken, maar er zitten grenzen aan. Ik weet ze niet uit mijn hoofd, maar zeg dat bij gelijke beeldkwaliteit hevc 10 Mbit/s vereist en mpeg-2 20 Mbit/s dan is een hevc 6 Mbit/s alsnog minder goed dan een Blu-ray 20 Mbit/s mpeg-2 video.

En het is net als met veel audio (waar wel lossless beschikbaar is): het allemaal lossy, dus ook al is een codec efficiënter, bij te lage bitrates krijg je gewoon 'problemen' in het beeld. Want dat is wat elke codec doet: comprimeren van dubbele data en het efficiënter opslaan. Dus ja, een 10 Mbit/s hevc video levert zeker betere beeldkwaliteit op dan 10 Mbit/s mpeg-2. In andere woorden: een 1 Mbit/s 4K hevc stream is gewoon je reinste bagger. En streamingdiensten zoeken een balans tussen kwaliteit en data/kosten.

Daarnaast geldt echter ook dat de meeste bitrates van streamingdiensten magertjes zijn hoor. Met name Disney+ en Apple TV+ gebruiken significant hogere bitrates dan Netflix, HBO Max, SkyShowtime en dergelijke en dat is met de juiste apparatuur ook goed te zien. F1TV valt in die laatste categorie. Dat zijn weliswaar acceptabele tot prima bitrates, maar de andere twee vallen onder de echt goede. Er zijn legio vergelijkingen te vinden waarbij de verschillen te zien zijn.
Daar zijn we het niet over oneens. Een 6 mbps stream is ook met HEVC niet gelijkwaardig aan een ouderweste blueray stream. Ik reageerde eigenlijk specifiek op dit stuk:
Dat zijn beide geen heel goede bitrates. Maar juist dán gaat een hogere resolutie je wel degelijk helpen in het overall plaatje. Want bij wat matigere bitrates, waar dit toch wel onder valt, zie je sneller artefacts of andere onvolkomenheden en zeker bij snel bewegend beeld wat je bij F1 absoluut hebt. Door de resolutie op te krikken worden die onvolkomenheden effectief kleiner en zullen ze dus minder snel opvallen. Omgedraaid gezegd ga je juist met matigere bitrates bij lagere resoluties sneller 'problemen' zien.
De resolutie gaat daar niet voor helpen, dat moet echt van de bitrate komen. Al da niet in combinatie met een betere encoder. Ik heb nooit enige verschil kunnen ontdekken in een render output met dezelfde bitrate tussen full hd en 4k. Ik heb zelfs voor de grap weleens 640 x nogwat als output gepakt en dat fullscreen bekeken. Nog steeds geen artifacts.

Toen netflix met 4K kwam was het een combinatie van én hogere bitrate én een betere encoder. Tegenwoordig is Netflix de andere kant op aan het bewegen; https://netflixtechblog.c...ow-streaming-47b516b10bbb ze zijn gewisseld naar shot-based encoder waardoor ze in extreme gevallen kunnen zakken naar 1.8 Mbps. Voor een f1 stream gaat dat natuurlijk niet werken, dat is 'live'.

F1tv zit AFAIK nog steeds op x264, ik ben benieuwd of ze nu overstappen naar HEVC/AV1. Persoonlijk eigenlijk nooit klachten gehad over de F1tv kwaliteit (LG G2 65 inch). Viaplay was wel beduidend blurry, zeker in het begin.
De resolutie gaat daar niet voor helpen, dat moet echt van de bitrate komen.
Dat ben ik met je eens, verschil is echter wel dat bij eventuele artefacts of schakeringen in een kleurverloop (denk aan de welbekende jpeg kleurverlopen van weleer) het iets minder op kan vallen bij hogere resoluties. Het is subtieler zeg maar.
F1tv zit AFAIK nog steeds op x264, ik ben benieuwd of ze nu overstappen naar HEVC/AV1. Persoonlijk eigenlijk nooit klachten gehad over de F1tv kwaliteit (LG G2 65 inch), Viaplay was wel beduidend blurry zeker in het begin.
Ik had ook niks te klagen hoor over F1TV op mijn Sony 55", ik heb ook een tweetal keren een maandje Viaplay uitgeprobeerd en dat vond ik ook niet ok. Leek wel alsof ze een reeds gecomprimeerd beeld nog een keer comprimeerde met hun eigen logo's erin verwerkt.

Voor wat betreft de codec voor 4K: tijdens testen was dit inderdaad HEVC. Zie hier mijn screenshot van mijn test destijds (beeld is uiteraard zwart door de DRM).
ik vraag me af of ze het wel voor Android/Google TV beschikbaar gaan stellen bij de daadwerkelijke release. Vooralsnog werd er enkel getest met het AppleTV OS tijdens afgelopen testdagen?
Voorlopig dus niet zoals in het artikel staat. Mijn vermoeden is dat ze een eenduidig platform hebben gekozen, want iedereen die een 4K Apple TV heeft heeft dezelfde mogelijkheden. Android is en blijft in zekere zin een wirwar van apparaten, wat zowel positief als negatief is, maar in dit geval iets is waar de ontwikkelaars rekening mee zullen moeten houden.

Zo weet ik ook van de Xiaomi Pad 5 van mijn zoontje dat die oorspronkelijk DRM problemen had met o.a. Netflix en daardoor alleen lage kwaliteit doorgaf, na een update opgelost, maar dit hoor je vaker op Android en is gewoon een uitdaging.

De ontwikkelaars zullen dit ongetwijfeld (puur een aanname mijner kant, maar ik ga er wel vanuit) als volgende stap mee gaan nemen. Dat betekent dus wel de diverse platformen al erin meenemen: telefoons, tablets, streaming kastjes zoals de Nvidia Shield, en wat je al nog niet meer hebt. Tuurlijk kunnen ze niet alles testen, maar een subset moet zeker getest worden natuurlijk en juist dat kost heel veel tijd. Codecs en hardware ondersteuning zullen met de apparaten van de afgelopen paar jaar voor 4K geen probleem meer vormen, daarvoor zijn de Disney+ en dergelijke diensten ze al voorgegaan.
Een 4k stream aanbieden zou op Android ook gewoon moeten kunnen. Dat de andere onderdelen mogelijk niet kunnen ok, maar een 4k stream moet echt wel lukken. Dat lukt netflix, amazon, disney etc namelijk ook zonder enige vorm van problemen.

De 4K appleTV's hebben volgens mij ondertussen ook meerdere generaties met verschillende hardware. Dus op dat vlak gaat het ook niet echt op. Daarnaast hadden ze het net zo goed ook voor alle Google Streamers en Google Chromecast met GoogleTV kunnen uitbrengen, want die hebben ook allemaal dezelfde hardware.

Volgens mij zijn ze gewoon veel te laat begonnen met het developen van een nieuwe F1TV client.
Ik zeg ook nergens dat het niet kan, ik zeg alleen dat doordat er veel verschillende platformen, apparaten, codecs en dergelijke zijn, dat het niet slechts een kwestie is van even het streampje aanzetten voor Android en klaar.

4K Apple TV's hebben inderdaad verschillende generaties maar los van dat de allereerste uit mijn hoofd geen HDR10(+) ondersteunde, zijn ze verder op 4K HDR gebied gelijk aan elkaar, ook met ondersteunde codecs. Dus dat is veel makkelijker.

En ja, die Google apparaten heb je gelijk in, maar dan heb je 10% van wat er verkrijgbaar is. Je vergeet wel even te gemakkelijk dat ze ontwikkelen voor hele werelddelen en dat wat wij hier in Europa gebruiken niet per se representatief is voor wat wereldwijd gebruikt wordt.
Mijn reactie was voor de Tweakers edit 😉

Maar dat terzijde, Google geeft een certificering af voor Android apparaten die aan hun Android TV specificaties voldoen, dus hoewel het minder overzichtelijk is dan wat Apple aan mediaspelers heeft, is het niet perse een zooitje zoals het misschien in eerste instantie lijkt, maar je moet er wel wat de weg in kunnen vinden, dat zonder twijfel 😁
En dat is precies het punt, want lang niet alles is door Google gecertificeerd en ook die apparaten kunnen volstaan, maar moet getest worden en daarin evt. keuzes gemaakt worden.

Vaak zie je dat bedrijven zeggen: alleen apparaat A t/m E op deze lijst en de rest is "good luck". Of ze zeggen: het moet Android (TV) versie X hebben, hieraan en daaraan voldoen en dan is het aan jezelf om uit te vinden of het daaraan voldoet.

Onder de streep mag je ervan uitgaan dat F1TV een bepaalde support wil bieden, welke Android gebaseerde apparaten ze dus actief blijven ondersteunen voor de komende jaren. Dat is hoe je het wendt of keert gewoon een stuk omslachtiger dan bij Apple, maar het wordt wel zeer veel gebruikt, dus ze moeten er zeker wat mee. West Europa en NA zijn met name grote Apple afzetmarkten, maar Zuid en Oost Europa en veel andere werelddelen zijn grote Android afzetmarkten.
Ach, ik ben er inmiddels wel aan gewend, "discriminatie" van 100% geschikte apparaten die geen groen licht krijgen voor de maximale beeldkwaliteit en/of geluidskwaliteit. SkyShowtime is ook zo'n bedrijf die een erg beperkt aantal voor het Android TV OS toestaat. Zelfs indien het gebruikte apparaat voorzien is van de allerhoogste Android TV versie en alle mogelijke DRM beveiligingen.

Ik schrijf bewust Android TV, want dat is het daadwerkelijke OS wat wordt gebruikt, indien vermelding van "Google TV", dat is slechts de grafische schil die er overheen is geplaatst als gebruikers interface, onderhuids ook Android TV (om vergissingen daarin te voorkomen).
Sony heeft toch doorgaans AndroidTV? Daar is 4k nog niet beschikbaar op

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.