Pokémon Champions legt focus op pokémongevechten, komt naar Switch en telefoons

The Pokémon Company heeft een nieuwe game in ontwikkeling: Pokémon Champions. De game lijkt zich alleen te richten op pokémongevechten en dus niet om de rpg-elementen daaromheen. De game komt bij release beschikbaar voor smartphones en de Nintendo Switch-consoles.

Pokémon Champions werd aangekondigd tijdens een Pokémon Direct-presentatie, hoewel de ontwikkelaars nog weinig concrete details over het spel deelden. Wel is duidelijk dat het spel volledig is gericht op het houden van pokémongevechten. Spelers kunnen hun pokémon uit Pokémon Scarlet of Violet, Pokémon Home en andere spellen importeren naar Champions en ze gebruiken in gevechten tegen andere spelers.

Pokémon Champions komt bij release beschikbaar voor Android, iOS en de 'Nintendo Switch-familie'; vermoedelijk komt het spel dus ook naar de onlangs aangekondigde Switch 2-console. De releasedatum is nog niet bekend; er wordt alleen gezegd dat het spel 'nu in ontwikkeling' is.

Er wordt momenteel ook gewerkt aan een ander Pokémon-spel voor de Nintendo Switch: Pokémon legends: Z-A. Daarvan deelde The Pokémon Company op donderdag ook meer details, waaronder een concretere releaseperiode van 'eind 2025'.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

27-02-2025 • 16:58

17

Reacties (17)

17
17
5
0
0
9
Wijzig sortering
Dit is dus de opvolger van de oude Pokémon Stadium van de Nintendo64.

Wel super gaaf imo, wel voor de korte duur. Even een battle hier of daar.

Vroeger kon je ook je gameboy cardridge in je controller stoppen om die pokemon "live" te gebruiken/importeren in je N64 spel. Ben benieuwd of en hoe ze dit nu gaan doen. (staat gewoon in de tekst - duh)

Het enige wat ik jammer vindt zij die super powers zoals terastallize enz. Daar ben ik geen fan van.

[Reactie gewijzigd door Triblade_8472 op 27 februari 2025 17:23]

Uit het artikel:
Spelers kunnen hun pokémon uit Pokémon Scarlet of Violet, Pokémon Home en andere spellen importeren naar Champions en ze gebruiken in gevechten tegen andere spelers.
Nintendo kennende zal je daar wel weer flink voor moeten dokken.
Korte duur vraag ik mij af, als fanatieke VGC-speler. Stiekem hoop ik dat dit de noodzaak van het hebben van de core games overbodig maakt en de focus op het battlen ligt, zonder eindeloos te hoeven grinden naar items of resetten van IVs (0 atk of spe is geen item voor).

De super powers die je noemt, maken het per core game wel weer uitdagend. Als dat er niet zou zijn, dan zal elke generatie zo goed als dezelfde meta hebben (uitzonderingen daargelaten).
Ik heb de meeste pokemon gespeeld, maar eigenlijk nooit pvp tegen andere spelers.
Geen idee of dat leuk is, maar ik stel mij voor dat het redelijk broken is?
Competitive pokemon is best een groot fenomeen. Het draait om double battles, dus 2 tegen 2 pokemon (beide spelers besturen er twee). Wat het spel interessant maakt is dat er veel mindgames bij komen kijken. Gaat je tegenstander aanvallen of switchen, en zo ja, wie valt 'ie aan?

Dat gezegd, de beste pokemon zijn veel, veel beter dan de gemiddelde pokemon. Power creep is een groot ding in de games, en hoewel oude pokemon soms wel updates krijgen, zijn nieuwe opties vaak simpelweg beter.

Wat slim gedaan wordt, is dat de sterkste pokemon of niet speelbaar zijn, of dat je er maar 1 of 2 in je team mag stoppen. En die regels worden veel gerouleerd, dus het spel blijft vers aanvoelen.
Mooie omschrijving. Ik vind deze gameplay ook best wel lijken op iets als schaken, alleen de manier van Turn-Based is best wel anders én bij Pokémon kies je zelf de 6 Pokémon die onderdeel worden van jouw team.

Ik ben dan ook benieuwd of Pokémon Champions helemaal functioneel gaat zijn zonder Pokémon Home en dat je helemaal zelf in kan stellen wat voor moves, items, abilities, etcetera je op je Pokémon kan 'zetten'.
Dat je met Pokémon Home ook je eigen Pokémon over kan zetten, maar dat dit niet nodig is om een fatsoenlijk gevecht online te kunnen voeren.

Ik speel sinds 'blauw'. Echt competitief heb ik nooit gedaan, maar vind het leuk om naar de toernooien te kijken.
De goeie oude voorloper Pokémon Stadium kreeg een 7,7.

(https://www.nintendolife.com/reviews/n64/pokemon-stadium)

Dus het concept is iig leuk genoeg wat de review betreft.

Het is in 1999 4 miljoen keer verkocht, wat best netjes was.
Tenzij je van die perfect IV/EV pokemons hebt waarbij je de stats echt op de juiste manier gemaxt hebt - je gaat er aan vrees ik.

Ik ben nooit aan deze kant van het spel begonnen, voor mij was het verhaal het spel, voor de die hards begint het spel dan pas :)

[Reactie gewijzigd door Fragadder op 27 februari 2025 17:27]

Ik ben er zelf wel eens verdwaald in geraakt ;) maar vooral via Pokemmo. Was toch wel vermakelijk! Misschien maar weer is oppakken...
Legends weer echt een héél lege wereld lijkt het net als scarlet en violet lijkt het. De ziel is er echt een beetje uit lijkt het.
Pokemon Stadium in een volledig nieuwe jas, trailer is flashy maar spreekt mij wel erg aan hoewel ik na Pokemon Emerald ben gestopt.

Ik denk wel degelijk dat ik dit spel een kans ga geven.
Eindelijk MP, voor mij een rede om dit op te pakken
Net weer eens pokemon stadium gespeeld, vond als kind de 3d graphics echt geweldig. Ik hoop dat ze flink investeren in de visuele kant (en dan vooral het hebben van goede animaties van de pokemon) want dat is de laatste paar games toch wel echt erg slecht.
Krijgen we nu eindelijk een “game”/app dat gericht is op de competitieve kant? Zodat de focus ligt op het spelen van matches ipv grinden naar items, resetten voor de juiste IVs en werken aan EVs. Ik ben helemaal voor, dan kunnen de discussies over hacked Pokémons ook stoppen.
Feit dat ze ;telefoons; overwegen.... wow welkom in 2025

Ik wil graag 10 euro betalen voor Red, Blue en Yellow voor de Apple App Store :)
Pokemon GO Go Battle League veel gespeeld jaren terug. En erg fanatiek.

Maar nu niet meer, was leuk.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.