Ach we offeren die landbouw op voor dit soort zonneparken of schoenendozen.
Ach, we offer al lang landbouwgrond op voor meer nutteloze spullen. Heb je al eens rondgekeken hoeveel landbouwgrond geen echte productie meer doet, maar enkel ingezet word voor het groeien van bio-brandstoffen. Die mooie gele bloemen dat je overal ziet... Als we op een energie per m2 kijken dan is een zonnepaneel veld VEEL meer efficiënter.
Tweede punt: Nederland is 1 van de grootste producenten van groenten enz in Europa. Weet je waar dat vandaan komt? Niet van de landbouwgronden overal, maar enkel rondom de Rotterdam haven, waar het volstaat met die serres want die dingen produceren veel meer, dan die openliggende landbouwgrond, dat we verspillen voor 1 oost per jaar.
We zaten 40 jaar geleden al 'vol'.
We zitten in Europa niet vol. We zitten vol als je kijkt naar de boel rond de grote steden, want niemand wilt op de boerenbuiten wonen, en iedereen wilt een woning dicht bij hun werk (wat weer in de grote steden zit).
Ik woon in Duitsland, en de echte bebouwde grond is in de lage percentage cijfers. Ik zie rondom mij in Hamburg, gewoon iedere verdoemt jaar hoe de landbouwgrond constant gebruikt word voor die bio-brandstoffen. Wat een verspilling... Maar de boeren verdienen er meer aan, dan graan enz. Want dat komt volop uit Polen, Ukraine enz, waar er nog meer aan traditionele oosten gedaan word (en de grond beter is voor die oosten).
We zijn gewoon de volgende crisis aan het voorbereiden.
En uw alternatief is? Want veel mensen hebben vaak grote bla bla, maar wanneer het neerkomt op de alternatieven is het altijd "niet voor mijn deur". De beste alternatief per m2 is een kern central, maar dan is iedereen op hun dak aan het schreeuwen. En die dingen zijn DUUR, want "o, dat zal 3B kosten, en dan is het 11B jaren later"... En dan spreken we nog niet over de constnat "niet voor MIJN DEUR" attitude van mensen. Ok, wat wil je dan, steenkool? Stuurt meer straling de lucht in, dan kernenergie (wat veel mense niet begrijpen), Gas? Hebben bijna geen eigen productie, en moeten dan nog meer afhankelijk zijn van 3de partijen. Nu zijn we enorm afhankelijk van de VS voor gas (leuk, zeker nu dat je iemand zoals Trump daar hebt dat 1 woord kent "blackmail").
Zonnepanelen nemen meer grond in, maar zijn spot goedkoop voor hun prijs/kwh, en veel veiliger. EN van een strategisch punt, is een lokale energie productie. Hell, is het zo goed van een strategisch punt, dat ze volop in Ukraine zonnepanelen aan het bouwen zijn, omdat het veel moeilijker is om de energie productie te vernietigen. Is het een oplossing voor alles, nee, maar het is een deel in een puzzel dat we inzitten.
En dan gemeuker dan "we zitten vol" is niet anders dan praat van, "we kunnen geen goedkope woningen vinden". Maar dat is niet een probleem van "volzitten" maar een probleem dat iedereen die al een huis heeft, de boel natuurlijk zo duur mogelijk wilt verkopen. Je rijd de grens over en het is non-stop lege gebieden, gebieden dat leger en leger worden wegens de plattelandvlucht, omdat de jeugd hun jobs natuurlijk in de steden zijn. Want alle bedrijven willen in de steden zitten.
Verdoemt Brussel is zo een rotte stad waar iedere dag een miljoen+ mensen inrijden om te werken. Waarom zit de boel niet meer verspreid. Als je dan vraag, waarom zitten al die bedrijven daar? Want als bedrijf vind je de meest kantoren daar, en natuurlijk de prestige om een Brussel, Amsterdam, Rotterdam address code, wamt ja, als bedrijf dat in Izegem zit, dat komt niet hetzelfde over als hetzelfde bedrijf in Brussel. Er is gewoon geen incentive vanuit de regeringen om meer kantoren/werkgelegenheid te verspreiden over het "platte land".
Sorry maar die +2 post werkte me snel op de zenuwen, dat mensen niet verder kijken dan hun neus. Tussen haakjes: In EU is er MEER natuur dan er was jaren geleden. Omdat er een hoop initiatieven zijn om het herstellen van natuur gebieden.
https://i.redd.it/zbjk2f3qmzk71.gif
Mensen houden ervan te spreken over zaken waar ze niks van weten omdat ze enkel een lokale blik hebben.
En kom maar met de -1 want ben het zo beu om dit soort VS onzin te blijven zien gepost worden in Europe. Alles is altijd negatief, zwart, bla bla, jongens toch. Is altijd mensen geen lang geheugen hebben. Als ik vergelijk met het opgroeien in men jeugd en nu. Is er ZOVEEL veranderd in positieve zin. Ja, er zijn hier en daar een paar nadelen, maar mensen blijven neukerig zagen over de nadelen alsof het het einde van de wereld is, en dan stemmen ze voor partijen dat leven op dat gecreëerde ongenoegen. En dan krijgt je kerels zoals Trump dat effen "drill, baby drill", volop roepen. Kijk een goed rondom je en realiseer je dat je leven VEEL beter is dan 20, 30, 40 jaar geleden.
Ja, de woningprijzen zijn een probleem, maar daar zitten je eigen buren achter, want iedereen wilt die 500k voor hun woning, en de volgende 600k, en... en dan zijn jongeren volop gepakt. Maar niemand wilt zelf verantwoordelijkheid nemen want de regering moet het maar goedkoper maken voor jongeren, of volop sociale woningen kopen, enz (lieft niet met ons geld). A ja, gij wilt blijven leven in je woning, op je eentje tot je 100, proficiat, maar je hebt dan meerdere generaties dat geen woning kunnen kopen en zo krijg je een artificiële schaarste.
Ga men woorden niet meer vuilmaken en nee, ik antwoord niet op responses want is eigenlijk nodeloze discussie. Maar die pvd klaagpost met +2 werkt me op de heupen. Is altijd pvd negatief in mensen hun koppen, en ze kunnen niet verder denken dan 1m voor hun neus.