Afbeeldingen Galaxy Z Fold6 en Z Flip6 lekken uit via Australische retailer

Een Australische retailer heeft productafbeeldingen van de Samsung Galaxy Z Fold6 en Z Flip6 uitgelekt. Uit de beelden blijkt dat de Z Fold6 een ontwerp zonder afgeronde hoeken meekrijgt. Het ontwerp van de Z Flip6 is nagenoeg hetzelfde als dat van de Z Flip5.

De Samsung Galaxy Z Fold 6 krijgt volgens The Verge ook een dunner scharnier en komt daarnaast beschikbaar in enkele nieuwe kleuren. Daaronder valt een nieuwe variant van grijs, maar het toestel lijkt ook geleverd te worden in het donkerblauw en roze. De vouwbare smartphone zou nog steeds drie camera’s aan de achterzijde meekrijgen, naast een selfiecamera onder het scherm aan de binnenkant.

Galaxy Z Fold 6Galaxy Z Fold 6Galaxy Z Fold 6Galaxy Z Fold 6

De Galaxy Z Flip6 lijkt nagenoeg hetzelfde ontwerp als de Z Flip5 mee te krijgen, zo is te zien op de productafbeeldingen. Hier en daar zouden enkele accentkleuren gewijzigd zijn, bijvoorbeeld rond de camera's. Deze vouwbare smartphone moet in het groen, grijs, lichtblauw en geel beschikbaar komen, uitgaande van de uitgelekte beelden.

In juni zijn de vermoedelijke specificaties van de Samsung Galaxy Z Fold6 al uitgelekt. Daaruit bleek dat zowel de resolutie van het scherm aan de binnenkant, als de resolutie van het scherm aan de buitenkant is gewijzigd. De Z Fold6 zou worden uitgerust met een Snapdragon 8 Gen 3-soc en zou 2,7mm breder, maar ook 0,6mm dunner en 14 gram lichter zijn dan de huidige Fold.

Zowel de Samsung Galaxy Z Fold6 als de Z Flip6 worden hoogstwaarschijnlijk aangekondigd tijdens het eerstvolgende Samsung Unpacked-evenement. Dat vindt op woensdag 10 juli plaats in Parijs.

Samsung Galaxy Z Flip6Samsung Galaxy Z Flip6Samsung Galaxy Z Flip6Samsung Galaxy Z Flip6

Door Jay Stout

Redacteur

28-06-2024 • 16:28

24

Lees meer

Reacties (24)

Sorteer op:

Weergave:

Is er al iets bekend over prijzen, of moeten we daarvoor die 10 juli afwachten? Wat kan je ongeveer verwachten, zitten deze in de prijs-range van de S23/24-serie (gewoon, Plus, Ultra?), of moet ik deze meer in de range van de A-serie inschatten (A15/A25/A35)?

Ze zien er namelijk toch wel heel erg leuk uit, zowel qua uiterlijk als qua (vermeende) specificaties. En het is positief dat ze een Snapdragon krijgen ipv een Exynos. Wel zo goed voor prestaties, minder throttling en langere accuduur.

Ik wil wel eens een foldable proberen (nog nooit mee gewerkt...), maar als dat over de € 1000 euro gaat kosten gaat het me iets te gek worden, zeg maar ;)
Worden 100€ duurder volgens de geruchten. Helaas want zoveel verbetert er niet in de specs.

Let wel op dat je met de flip veel functies mist die op de ultra wel zitten. Geen ultra wide band. Veel slechtere camera's. Slechtere accuduur. Geen DeX (tenzij dit opeens verandert), slechte temperatuur huishouding (zie de flip 5 review van notebookcheck). Geen pen input. Voor dat opvouwtrucje levert je veel in voor dezelfde prijs.

Persoonlijk gebruik ik DeX echt serieus en kan er niet zonder. Echt een dealbreaker. Is iets persoonlijks natuurlijk. Ik heb zelf de gewone S23.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 13:30]

Ik vind het nog steeds raar dat de s pen niet op de coverscreen werkt. Alleen dat zou al een upgrade waard zijn.
De accu blijft het zwakke punt, de pen lijkt me lastig ivm het scherm, heb geen ervaring met dex wat is je gebruiksmodel?
De Fold ondersteunt anders prima de pen op het tussenscherm. Maar ik vergeleek hem met name met de Ultra vanwege de prijs natuurlijk.

DeX gebruik ik als ik op lokaties ben, bij familie of werk. Ik heb daar USB docks. Ik zit er nu ook op te werken toevallig. Het is echt ideaal, je hebt een hele computer in je broekzak op die manier <3 Ik neem geen laptop of computer meer mee (ik heb een hekel aan laptops maar vroeger nam ik altijd mijn NUC mee, dat is een hele kleine computer, dat hoeft nu ook niet meer).

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 22 juli 2024 13:30]

Hier gebruikten we DeX vaak als mediacenter thuis op een oudere FHD TV. (Plex, gamen, muziek...)
Nu is dat inmiddels een vaste Shield geworden. Maar het werkt goed! Gewoon USB-C - HDMI kabeltje en gaan. Muis en toetsenbord, controllers,... kan allemaal via BT verbonden worden, eventueel kan je zelfs een dock gebruiken om extra opslag, netwerkverbinding etc toe te voegen.

[Reactie gewijzigd door musback op 22 juli 2024 13:30]

Dat kan op zich zelfs zonder DeX met screen mirroring. Het mooie van DeX is juist dat je meerdere Windows naast elkaar kan zetten. Ik maak daar heel veel gebruik van. Kan niet meer zonder.

Ik gebruik nog een originele DeX station van de S8. Daar heb ik er toch een paar van gekocht toen ze er uit gingen en voor een habbekrats te krijgen waren. Die zijn heel fijn want ze hebben Ethernet en ze koelen je telefoon ook. Je kan hem alleen niet als touchpad gebruiken zoals met de latere DeX pad. Maar dat doe ik toch nooit.
ik heb een Flip4 en doe er makkelijk 1.5 tot 2 dagen mee, ik vind de accuduur prima
Ik redde vroeger wel een dag met de Flip4 (heb 'm sinds release) maar sinds enige tijd is één dag al echt veel teveel gevraagd. Einde van de middag issie wel leeg. Nu heb ik wel altijd 5G. Wifi, GPS, NCF en Bluetooth aanstaan. Niet veel schermtijd per dag, weinig social media en weinig bellen. De duur is echt heel hard achteruit gegaan. Maar - dit heb ik tot nu toe altijd gemerkt met telefoons. Eerste 6-12 maanden is het echt prima, daarna gaat het hard achteruit.

Qua prijzen; de Flip4 heeft me 799 euro gekost nieuw, zou de Flip6 echt zoveel duurder worden?

[Reactie gewijzigd door Soeski op 22 juli 2024 13:30]

beetje late reactie besef ik, ik heb de Flip4 nu net geen jaar dus ik ga het zien maar red het nog altijd makkelijk een dag, heb GPS en NFC uit staan. De rest staat bij mij ook aan.

We gaan het zien maar de eerste paar weken/maanden zal hij boven de 1000 liggen verwacht ik maar de prijzen dalen snel, ik heb voor de Flip4 700 betaald geloof ik maar toen was de 5 al uit.
No DeX, No deal geldt voor mij ook.
Zonde, want mijn vrouw heeft een Flip 3 en ik zou er eigenlijk ook wel een willen als opvolger voor mijn Mi 11 (hoewel die nog wel een jaar of 2 of 3 mee kan denk ik).
Voor de rest vind ik het echt een geweldig ding.
Twee dagen terug had iemand op X de prijzen gelekt,

Galaxy Z Fold6
12GB+256GB: €2200
12GB+512GB: €2330
12GB+1TB: €2580

Galaxy Z Flip6
12GB+256GB: €1330
12GB+512GB: €1450

source. Of het zo is, is maar de vraag. We gaan het nog zien.
Pfff. Niet normaal.

Heb nu 2 jaar een fold 4, maar ik schrik van deze prijzen joh. Wordt steeds gekker.

Dat smalle schermpje vind ik de grootste min. Scherm is maar iets breder dan de Fold 4.
Ik ben benieuwd naar de nieuwe pixel Fold.
1000 euro meer voor instap model zou wel een beetje gek zijn toch ?
1000 meer? Adviesprijzen zijn altijd 1700+

Dat gezegd, 500 meer is nog steeds krankzinnig veel. Kan me niet voorstellen dat die prijzen kloppen. Die Flip is ook absurd duur.
Kijk maar eens naar de Fold 5 en Flip 5, deze zitten boven S24 serie qua prijzen. Misschien dat de Flip 5 nog in de buurt van de Ultra zit, maar de Fold zit er zeker boven.

Maar bij Samsung geldt dat preorders wel altijd hele goede aanbiedingen hebben, dat kan best gunstig zijn.
Ik kwam dus beelden tegen van de fold 6. Geen idee of het echt is.

[Reactie gewijzigd door HellboyFromHell op 22 juli 2024 13:30]

Dit is weer zo'n "faceless" video van iemand die allemaal eerder gelekte materiaal gebruikt en vervolgens wat beelden toevoegt van oudere modellen en andere toestellen en zo een vergelijking maakt op basis van nieuwsberichten met gelekte specs. Vertelt niks nieuws en laat niks nieuws zien. De beelden die hij gebruikt zijn als het goed is een ouder filmpje van een dummy model.

Zie dit dus vooral als een soort samenvatting van iemand die meerdere leaks/geruchten combineert en als een eigen filmpje plaats.

[Reactie gewijzigd door ASNNetworks op 22 juli 2024 13:30]

De Fold vind ik echt heel cool eruit zien. Het begint er op te lijken:)
Nu ik al enige tijd een Z Flip5 heb, merk ik eigenlijk dat ik de wens heb dat het schermdiagonaal eigenlijk wat groter had willen zien. Puur subjectief gezegd voelt het "net niet" groot genoeg aan voor die prijs. Het lijkt helaas vooral lichter en dunner te zijn wat de klok slaat, jammer vanuit mijn perspectief gezien.

[Reactie gewijzigd door SkyStreaker op 22 juli 2024 13:30]

Voor mij juist weer perfect. Ingeklapt lekker klein, uitgeklapt juist langer dan de meeste andere toestellen. De "smalte" vind ik wel fijn.
Hopelijk is beter herstelbaar dan de Fold5. Heb de Fold5 sedert hij uitkwam. Half maart weigerde WIFI en BT nog aan te gaan. Al 3 keer voor herstelling terug gestuurd. Telkens zogezegd hersteld. Tijdens de installatie werkte alles maar na een herstart is het gedaan... Geen WIFI en geen BT meer...
Erg mooi toestellen en ik kijk ernaar uit! Toch prachtig als ik de Fold zie.
Wat zou de verhouding qua verkoop zijn tussen de flip en de fold en de gewone toestellen van Samsung?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.