Lijkt me heel moeilijk om:
1. Winstgevend te schalen;
2. Refference designs aan te passen aan duurzaamheid;
3. Android erop te laten draaien;
4. Dat te ondersteunen;
5. Een industrie te veranderen zonder wereldschokkende use-cases en aantal verkochte producten.
Fairphone is zelf die
bedrock, voor Google en Qualcomm, waarbij de BBK Electronics (Oppo, OnePlus, Realme, Vivo, IQOO) eruit gestapt is en samenkomen in ColorOS, waarmee die brands hooguit nog OxygenOS ondersteunen buiten de Aziatische markt.
Fairphone heeft dan ook geen Android driver bij mijn weten omdat ze geen SoC, chipset of IC's maken.
De Linaro route, via Linux, lijkt het meest logisch, dus wellicht neemt Fairphone system76 over van die €49 miljoen of gaan ze zelf aan de slag met hun derde Qualcomm SoC'je. Het probleem is dat veel devs willen ontGooglen, dus zonder Gapps, PlayStore en Chromium. Android Go speelt hier dan ook op in, qua budget segment.
De Fairphone 5 aankondiging zal meer duidelijk maken. Maar vooralsnog krijg je vooral een te rooten phone, met een brocante Qualcomm SoC die een tikkeltje over-priced is.
Wat dat betreft staat de Volla, met hun in februari aangekondigde 3e phone sinds de Indigogo-campagne, de Phone X23, er beter voor. Met €522 krijg je een 6.1" IPS 720 x 1560 pixels en een 5000 mAh 🔋
En met een 6nm Mediatek Helio G99, chipset heet deze en is de update van de Helio G96. Een OctoCore met 2 big.little Cortex clusters (2x A75@2.2ghz / 6x A55@2ghz) en de ARM Mali G57-mc2, en dat met ddr4@4266 en een LTE/3G/4G/wifi5 soft modem.
De rugged Phone X23 | IP68, MIL-STD-810G Certification | distantieert zich van de Vivo-clone geruchten met een onderscheidend design en ~concurreert op internal specs met de Motorola Moto G72 en de POCCO M5.
https://m.youtube.com/watch?v=YY4Rnl90D5E
[Reactie gewijzigd door Bulkzooi op 23 juli 2024 01:41]