Ratchet & Clank: Rift Apart komt deze zomer uit voor pc's

Ratchet & Clank: Rift Apart komt op 26 juli uit voor pc's. De game was tot nu toe alleen beschikbaar voor de PlayStation 5. De pc-versie van het spel krijgt onder meer ondersteuning voor ultrawidemonitors en verschillende upscalingtechnieken.

De Nederlandse studio Nixxes, tegenwoordig onderdeel van PlayStation Studios, doet de port van Ratchet & Clank: Rift Apart. De game krijgt verschillende nieuwe features ten opzichte van de PS5-versie. Zo biedt het spel ondersteuning voor ultrawideschermen met beeldverhoudingen van 21:9, 32:9 en 48:9. Het spel krijgt ook ondersteuning voor besturing met een toetsenbord en muis, naast controllers. De game krijgt daarnaast haptische feedback en dynamische triggereffecten met een bedrade DualSense-controller.

Verder ondersteunt het spel upscalingtechnieken als Nvidia DLSS 3, AMD FSR 2, Intel XeSS en de Temporal Injection-techniek van Imsoniac Games. Daarbij worden games op een lagere resolutie gerenderd en vervolgens opgeschaald. Dat moet zorgen voor betere framerates zonder veel kwaliteitsverlies. Ook Nvidia Reflex wordt ondersteund, net als Nvidia DLAA. Dat laatste is een techniek waarmee een game op native resolutie van een monitor wordt gerenderd en vervolgens door het DLSS-algoritme wordt opgeschaald. Daarmee gaat de daadwerkelijke resolutie die wordt weergegeven niet omhoog, maar moet het beeld wel scherper ogen.

De pc-versie van Ratchet & Clank: Rift Apart komt bij release beschikbaar op Steam en de Epic Games Store. Dat gebeurt op 26 juli. De game gaat bij release 60 euro kosten. Ratchet & Clank: Rift Apart kwam in juni 2021 beschikbaar voor de PS5. Tweakers gaf de game toen een Excellent-award.

Ratchet & Clank: Rift Apart voor pc
Ratchet & Clank: Rift Apart op een ultrawidemonitor. Bron: Sony

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

31-05-2023 • 10:23

69

Submitter: Swindowmasher

Lees meer

Reacties (69)

Sorteer op:

Weergave:

Apart ja, was het niet het verhaal dat pc's dit spel niet aankonden vanwege de superduper ssd in de ps5?
Enige wat Insomniac had aangegeven was dat de dimensional rifts niet mogelijk zouden zijn zonder de SSD die in de PS5 zit. Aangezien de ps4 een HDD heeft zou dit daar niet op mogelijk zijn. Niemand heeft hier ooit de vergelijking met de pc gemaakt.

Edit: Dit is het betreffende filmpje waarin Insomniac dit aangeeft:

https://twitter.com/ReforgeGaming/status/1663647108711186432

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 10:03]

Je wist toch al dat dat een marketing verhaaltje was ten opzichte van de ps4? Elke pc heeft tegenwoordig ook een SSD.
Zoals al heel erg vaak geschreven is, is de snelheid van een SSD voor het laden van textures naar de GPU standaard niet zo snel op een PC als bij de PS5/Xbox S/X, doordat het een optimalisatieslag mist. Alle textures moeten via de CPU van de SSD naar de GPU, wat zorgt voor veel lagere doorvoersnelheden. Pas met DirectStorage komt het met soortgelijke snelheden. Ook de nieuwe generatie videokaarten kan decompression op de GPU. En ook nu wordt pas NVME queueing mogelijk met DirectStorage.

Dus voordat je DirectStorage kon gebruiken, kon je zeker niet dezelfde snelheden halen op een PC voor het inladen van grote assets naar de GPU. Daarom kon de Unreal demo van de Matrix alleen op de PC draaien met 64GB. Alle textures werden dan eerst volledig in het geheugen geladen. Terwijl bij de consoles dit streaming kan door de hogere doorvoersnelheden van de SSD direct naar het videogeheugen.

Bron met wat meer uitleg: https://www.pocket-lint.c...s-your-pc-next-gen-ready/
Microsoft has revealed it's making progress with DirectStorage. The results of GPU decompression show a significant difference in performance according to the tests. Microsoft says that "...scenes are loading nearly 3x faster and the CPU is almost entirely freed up to be used for other game processes".

[Reactie gewijzigd door hiostu op 23 juli 2024 10:03]

Ja maar niet zo'n snelle SSD als een PS5, en dat zou zogenaamd het probleem zijn.
Is ook zeker een probleem, als je kijkt naar de issues die The Last of Us Part 1 PC port had; die performance was heel slecht en vooral de shaders waren een groot probleem en (ik geloof) dat het de Digital Foundry video was die daar in detail op in ging en uitlegde dat de architectuur in een PS5 qua gedeeld geheugen heel anders werkt dan die in een reguliere PC, waardoor er bottlenecks ontstaan op PC.

Ik weet niet meer exact hoe het allemaal zat, behalve dat er een gedegen uitleg voor was en er wel degelijk een verschil zit in hoe de SSD en RAM werken in een PS5 t.o.v. een PC.
Dat gezegd hebbende, hoeft het geen probleem te vormen als de port goed gemaakt wordt, want TLOU werkt ook prima na alle patches. Ik kan alleen maar hopen dat ze iets geleerd hebben van dat proces en dat deze launch iets vlekkelozer verloopt.
De shaders zijn een pc issue, omdat die voor de PS5 precompiled zijn (shaders zijn specifiek voor de hardware). Het gedeelde geheugen is vooral een issue vanwege de beperkte hoeveelheid vram in sommige pc's en de port.

een van de grote verschillen daarintegen is dat het gedeelde geheugen direct gevuld kan worden op een PS5, terwijl je op PC bij de gpu resizable bar nodig hebt. Ik vermoed dan ook dat er een verschil in performance gaat zijn bij R&C op de pc als je geen resizable bar hebt of een langzamere ssd.
Maar dat was gewoon een probleem met implementatie, niet met dat PCs het niet zouden aankunnen in de eerste plaats. M.a.w. gewoon slecht geport.

Sony's argument met enkele launch titles voor de PS5 was dat de SSD zo snel was dat het dingen mogelijk maaktte die geen enkel ander platform kon omdat hun SSDs/storage niet zo snel waren. Natuurlijk wisten we toen al dat dit onzin was, want games waar dit over gezegd werd bleken later ook gewoon naar de PS4 te komen. Het punt is gewoon dat Sony zichzelf in een hoek heeft gepraat om daar vervolgens weer op terug te moeten komen.
Over welke games claimde Sony dat dan?
Meeste games was al lang bekend dat ze als crossgen gereleased werden waarbij de PS5 games wat extra features kreeg zoals super snel laden en fasttravel. Ze hebben wel geclaimed de super snelle SSD heel veel nieuwe mogelijkheden zou bieden in game design etc... maar tot op heden is er nog niet echt op gedesigned op R&C rift apart na. Alle exclusives zijn hierin verder Verder weten we helemaal niet wat voor trucjes ze gaan toepassen op de PC, misschien kun je niet riften als je niet bepaalde snelheden haalt op je storage oid... Of rifts duren 2 sec langer. Dus roep nog maar niet te hard dat het onzin is. We weten pas op het einde van generatie of het werkelijk onzin blijkt te zijn.
Niks slecht port eerder dat Microsoft het exclusieve hield voor de xbox en later naar windows bracht.
Dat kan allemaal wel zo zijn, maar dat heeft toch geen fluit te maken met de snelheid van de SSD? Dat heeft dus met heel andere dingen te maken.
Bij een ps5 dus niet. Dat is nou net het hele punt. Omdat er maar 1 PS5 configuratie is, kan dit tot in de puntjes geoptimaliseerd worden. EN het word ook nog eens anders aangepakt als op een PC.

Dus ja, dat heeft allemaal WEL te maken met de snelheid van de SSD op de PS5. Gewoon puur door hoe de PS5 ontworpen is. Port je dat niet goed, dan krijg je dus problemen op de PC zoals we gezien hebben met TLOU. Dat iets dergelijks ook bij Ratchet en Clank gebeurd is helaas ook gewoon te verwachten.
Gewoon even wachten en de kat uit de boom kijken. Heb zelf TLOU wel op de pc en word nu tijd om er eens mee te beginnen. Grootste plooien zijn nu wel gladgestreken.
Als het puur aan de SSD zou liggen, dan was TLOU wel goed gedraaid op een PC met de snelste SSD, maar dat is ook niet het geval.

Om dus te zeggen "PS5 games kunnen niet goed op PC want SSD" slaat dan toch ook nergens op?
Nee, want een PS5 is geen pc. De optimalistaties zijn anders en daar is de SSD een groot onderdeel van.
Dat dat niet zo is kun je dus mooi zien aan TLOU. Dat vereist de nodige aanpassingen zodat er NIET zo zwaar geleund word op de SSD.
"PS5 games kunnen niet goed op PC want SSD"
Ja dus.
Maar wel met enige nuance.
Systeem eisen zijn nog niet bekend (Moet steam pagina nog checken)
Maar als er een eis is van minimaal zo'n snelle SSD wegens wegens de feature waarom deze game met de PS5 is ge-promoot is was.

[Reactie gewijzigd door Psyonara op 23 juli 2024 10:03]

Sterker nog, dat was hét argument waarom de PS5 zoveel beter zou zijn dan de Xbox Series X.
Op magische compressie na heeft de PC nu ook direct storage, aannemende dat je SSD via PCIe werkt en je Windows 11 draait. Als je een 12-16GB GPU hebt en een recente CPU dan zal de ervaring dicht in de buurt komen bij de PS5 of zelfs beter.

Veel (de meeste) gamers hebben dat allemaal niet. Ik vermoed dat de ervaring voor de meeste PC-gamers dan ook slechter zal zijn dan op de Playstation.

Ik weet niet helemaal waarom ze dit doen, de kans is enorm dat iedereen dit een slechte port gaat noemen. Wellicht dat ze vanaf het begin al een PC-release aan het plannen waren, dan zouden hier nog kansen liggen.
De Spider-Man Ports van Nixxus waren dikke prima. Er is geen reden om aan te nemen dat deze game niet goed kan draaien op een normale mid range pc. De ps5 versie draait in de 60fps modus met rt ook gewoon 1080p intern.
Het ligt er maar net aan in hoeverre de game leunt op Direct Storage om de laadtijden in het gareel te houden, en hoe goed de engine gebouwd is om het met minder dan de op consoles te verwachten 10-16GB VRAM om kan gaan.

Voor wat het spel doet, kan het natuurlijk op zich prima draaien op de meeste PC's. Het is alleen de vraag in hoeverre de code die origineel voor de PS5 geschreven is kan worden omgebouwd.

Ratchet and Clank was één van de games die werd geprezen om hoeveel het gebruik maakte van de extra capaciteiten van de PS5. Als dat waar is, kan porten nog een hele uitdaging worden.
Het is dezelfde engine als Spider-Man en daar streamt ook constant veel data in.

Overigens is wat de ps5 doet met rift apart ook weer niet heel bijzonder. Een beetje fatsoenlijke ssd (gen3 nvme) heeft ook genoeg throughput om die jumps te doen.

Het is wel even de vraag in hoeverre een SSD een minimale vereiste gaat zijn. Dat is wel interessant.
Veel mensen hebben ook nog SATA-SSD's in hun PC zitten. Ik zelf ook, in twee PC's en een laptop. De schijven zijn nog steeds snel genoeg om vanalles mee te doen en lange tijd waren ze de goedkoopste optie om je PC in één klap een stuk sneller te maken. Direct Storage gaat daarmee gewoon niet lukken, SSD of niet.

Juist omdat een game-PC zo lang mee gaat, denk ik dat dit nog best veel gamers gaat treffen. Helemaal met de omvang van moderne games is een flinke harde schijf nog wel de moeite waard, desnoods om games tussen schijven te verplaatsen afhankelijk van wat je speelt.
Een harde schijf serieus? Tenzij je echt waardeloos internet hebt en heel veel spellen tegelijk speelt. Is een harde schijf echt overbodig voor de gemiddelde gamer. Je kunt spellen altijd opnieuw downloaden. Daarbij het is een PC, je kunt vaak nog wel een extra m.2 SSD bijplaatsen indien nodig.

Ik heb zelf nog één harde schijf en deze ga ik waarschijnlijk vervangen voor een SSD wanneer ik weer wat budget heb(heb recent een compleet nieuw systeem in elkaar gezet). Want heel eerlijk gezegd zo duur zijn SSD's niet meer en bij idle en de minder belastende taken is mijn HDD het luidste onderdeel van mijn hele PC.
Als ik de Steam hardware survey bekijk, heeft bijna de helft van de gamers meer dan een terabyte aan opslag. Nu kan het zijn dat iedereen 2TB-SSD's heeft ingekocht, maar met de GTX 1650 als GPU, 1080p als resolutie en 16GB RAM verwacht ik niet dat daar het geld allemaal is ingestoken.

Hier in Nederland heeft vrijwel iedereen toegang tot glasvezel of Ziggo's gigabitverbinding, maar dat is in lang niet elk land het geval. Zelfs dan duurt het downloaden van een game van 100GB mij veel te lang op gigabit internet, helemaal aangezien ik toch nog een harde schijf heb liggen.
Van de 16GB is er maar 12.5GB werkelijk beschikbaar op de PS5. De overige 3.5GB is gereserveerd voor het OS, background apps en eventuele toekomstige features. Het geheugen wat overblijft is niet volledig als VRAM in te zetten omdat o.a. ook je game logica, physics en audio hierin zit (CPU).

offtopic:
Uiteraard levert een gedeelde pool zoals consoles gebruiken ook voordelen op waardoor je minder geheugen nodig hebt.

[Reactie gewijzigd door Caayn op 23 juli 2024 10:03]

Het grote probleem is vooral dat je de grens van 8GB overschrijdt. Daar heeft onder andere The Last Of Us nog wel eens last van. Hoeveel RAM je nodig hebt verschilt enorm, maar als je al je textures in VRAM weet te krijgen heb je helemaal niet zo gek veel RAM nodig voor een game.
1 voor 1 gaan al die exclusive titels eraan voor ps5. Ik twijfelde of ik nog een ps5 ga kopen maar die kans wordt steeds kleiner. Ben nu blij met mijn pc.. Genoeg te gamen
eigenlijk alleen maar positief natuurlijk, behalve voor ps5 sales

maar ik denk dat een groot genoeg deel van de ps5 userbase genoeg andere redenen heeft naast exclusives voor het kopen van een ps5. Ik kan ze alleen niet noemen, want ik game ook alleen op pc
Naast gamen zal de pc zelf onderdeel van de hobby zijn voor de gemiddelde pc gamer.

Na meer dan 30 jaar pc's ben ik uitgekeken op die hobby en is een laptop en een low maintenance homelab server alles wat ik wil. Consoles vullen dit perfect aan. Ik denk niet dat pc releases van ps5 exclusives een noemenswaardige impact op console verkopen hebben.
Na meer dan 30 jaar pc's ben ik uitgekeken op die hobby en is een laptop en een low maintenance homelab server alles wat ik wil.
Kan ik me goed voorstellen. Ik houd me er ook veel minder mee bezig dan vroeger, maar dat komt vooral omdat ik tegenwoordig niet meer de nieuwste AAA games speel en de hardware van mijn pc veel minder uit maakt. Ik heb nog steeds dezelfde GTX 1080 die ik in 2016 heb gekocht omdat mijn GTX 760 niet meer mee kon komen in de nieuwste Assassin's Creed toendertijd.

Vroeger hield ik me nog bezig met mijn processor overclock exact zo afstellen dat hij net nooit bluescreened en de timings van mijn ram zo strak mogelijk te krijgen, maar tegenwoordig draai ik alles met default of een standaard overclock profiel vanuit de bios oid.

Dus als jij dan nog verder bent dan ik daarin, dan is een PS5 een veel gebruiksvriendelijkere optie

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 23 juli 2024 10:03]

Ik ben zo iemand die zowel een game pc heeft als een PS5, het zijn voor mij niet de exclusives waarom ik een PS5 wilde hebben, maar gewoon de envoud van ermee gamen op een TV.

En ik weet wel van Steam Link etc maar dat werkt in de praktijk gewoon niet niet zo soepel als een dedicated console. De keuze tussen XBOX of PS is dan wel weer gebaseerd op de exclusives, in dit geval God of War.
Verwijderd @LNDRS31 mei 2023 12:12
Dit! Ik heb een grote voorkeur voor PC gaming (muis, toetsenbord) maar soms wil je gewoon op de bank hangen en dingen (God of War was geweldig) op een groot scherm zien. Ook HDR voegt soms echt wat toe.

Beide platformen hebben gewoon hun voor en nadelen. Het is zeer bizar dat men het een óf het ander blijft roepen.
Verstokte Pc gamers kochten sowieso al weinig ps5’s. Sony boort nu een hele nieuwe markt aan.
Tja, ik vind het echt helemaal niks om dit soort games op een bureaustoel te spelen en steeds met een workstation slepen om 'm met de TV te verbinden is ook geen doen.
Streamen geprobeert, maar met een wifi verbinding werkt dat niet goed genoeg.

De ervaring van gamen op een PC is zo anders dat ik me niet kan voorstellen dat dit van grote invloed is op de verkopen. Bij Xbox lijkt het ook geen invloed gehad te hebben sinds ze alle games op PC uitbrengen.
Gek, ik heb met steam link over wifi helemaal geen performance problemen , maar je bent nu al de 2e binnen een paar minuten die andere ervaringen heeft.
Ik speel met name dirt en story games zoals gta en assassins creed via mijn chromecast met een steam controller en dat werkt als een trein. Ik moest wel even de firmware van de controller updaten om bluetooth te activeren, maar dat was vrij straight forward.

Verder eens over de ervaring ja

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 23 juli 2024 10:03]

Tja, af en toe knalt de verbinding er gewoon even uit. Meestal een fractie van een seconde maar bij streaming is dat toch merkbaar.

De ene dienst werkt beter dan de andere en ik gebruik Parsec weleens voor werk of strategy games, maar een game die enige precisie of timing vereist gaat 'm niet worden.
Nadat Stadia is gekapt mis ik toch wel het gamen op de TV vanaf de bank. Ik had laatst nog weer een PS2 slim op de kop getikt om SSX On Tour te spelen (waarom is die series gestopt!?).
Als er een PS5 slim is voor een zachtere prijs koop ik die, maar die enorme orka komt er bij mij niet in, dat past niet bij m'n interieur :D
als je een pc hebt en veel steam games speelt:

chromecast met google tv + steamlink app + bluetooth controller. Werkt voor mij perfect om mijn pc te benaderen vanaf de bank. Die chromecast en controller heb ik allebei toch wel, dus het kostte mij niets extra's en ik kan nu onderuit gezakt op de bank casual adventure games en arcade racers spelen

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 23 juli 2024 10:03]

Werkt ook met een FireTV 4K(max) stick, en verwacht ook met meer (met een relatief nieuwere SOC) android boxjes. Ook met de Shield.
Ik had al eens via de steamlink app op AppleTV en op m´n LG TV geprobeerd, maar dat liep echt voor geen meter. Terwijl ik wel op zowel de TV als PC Stadia heb gespeeld zonder problemen. Toch raar dat een LAN verbinding dan hapert terwijl een server based streaming service wel smooth loopt.. Op wifi6 (vanaf de PC dan, AppleTV ondersteund dat geloof ik niet)

[Reactie gewijzigd door Menesis op 23 juli 2024 10:03]

LAN en Wifi zijn natuurlijk twee verschillende dingen. Kan zomaar zijn dat je gewoon last hebt van een brak wifi signaal en dat steam link iets meer bandbreedte vraagt dan stadia. Mijn pc zit bekabeld aangesloten, maar mijn chromecast zit gewoon op de wifi, omdat ik die adapter met ethernet poort er niet bij heb gekocht. Ik ervaar geen problemen, maar mijn chromecast staat binnen 5 meter van mijn accesspoint
Die serie is gestopt omdat de ontwikkelaar er een zooitje van maakte. Zeker na SSX3 was iedere game minder dan de vorige. Vervolgens probeerden ze een "dark en gritty" reboot en dat was al helemaal niet iets waar fans op zaten te wachten.
Ze moeten toch wat. Consoles worden (of werden) altijd tegen verlies verkocht omdat de game sales de winst zijn, maar de PS5 is al sinds launch bijna niet te krijgen dus dan vallen die game sales ook tegen.

De ports naar PC laten ze meestal door Oost-Europese studio's doen, dus als ze dan een paarhonderdduizend exemplaren verkopen is dat al winst
Gaat wel wat jaren over heen, volgens mij hadden ze een 3 jaar overbruggingsperiode voordat het op pc uit komt, maar bijvoorbeeld the last of us part one remake was vrij vlug naar pc gekomen, maar demon souls remake dus nog niet terwijl dat ook een launch titel is/was.
Wellicht dat bepaalde exclusieven nooit een Port krijgen.

Ik zou in elk geval niet m’n adem inhouden als je op een bepaalde game zit te wachten. Maar zoals je al zegt, er is genoeg te spelen.

Ik heb de ps5 meer voor het gemak, en ook daar is genoeg op te spelen.
Ik had een ps5 gekocht + de meeste exclusives. Daarna terug verkocht. Had ik moeten weten dat alles naar pc kwam ;(
Mooi toch!! Ik ben ook blij met mijn ps5. Genoeg te gamen.. :*)
"Gaan.. eraan?"

Hoezo zo negatief? Op wat voor een vlak doet dit afbreuk aan het spel op de PS5?

Op de PS5 zijn deze games als eerste te spelen (als iemand echt niet kan wachten) en daarnaast ook nog eens doorgaans erg goed geoptimaliseerd. Iets wat tegenwoordig allerminst vanzelfsprekend is op een pc.

Maar, er is inderdaad genoeg te gamen, ook op pc.
Een console kan ook waarde hebben zonder exclusives, al lijken de huidige consolebedrijven dat niet door te hebben. Als iemand alleen wil gamen en al een laptop heeft, zou ik ze geen PC aanraden. Of je dan Xbox of Playstation koopt is mij om het even, dan pas komen exclusives om de hoek kijken.

Op PC zijn games doorgaans een stuk goedkoper maar daar staat wel een veel grotere initiële investering tegenover (aannemende dat je je console niet van scalpers koopt). Wil je de equivalent van een PS5 dan zul je toch snel anderhalf tot twee keer zoveel betalen als voor een console, en dan heb je nog niet de voordelen van de gecombineerde RAM en VRAM waardoor zware games nog tegen de 8GB-grens aan beginnen te lopen.

Daarnaast is een PC ook meer gedoe. Je moet Windows en tal van drivers en software tools onderhouden in plaats van alleen je console. Het dichtste bij de console-ervaring komt denk ik de Steam Deck, maar dat is meer een concurrent voor de Switch dan voor de PS5. Steam Machines waren ook ooit een mooi concept en met de recente ontwikkelingen denk ik dat ze een aardige kans zouden maken nu, maar aan de andere kant zie ik ze niet snel terugkeren.

Ik vind PC-onderhoud niet zo erg en zal niet snel een console kopen, maar als mijn ouders zouden willen gamen zou ik ze een console aanraden.
Wil deze game nog een keer halen voor de PS5, heb deze nu net 6 weken dus nog niet veel spellen, ben het wachten op een leuke aanbieding :D
Days of play komt er aan vanaf aankomende vrijdag. Daar krijg je 25% korting op ps plus extra, aangezien de game tegenwoordig in extra zit zou je hem daar ook kunnen proberen. Meer info:
https://blog.playstation....sale-kicks-off-on-june-2/
Goed om te weten, wil de game zo wie zo fysiek, maar eventueel wel leuk om mijn Plus Essential te vergroten naar Extra of Premium
YOOOOO! Holy fuck, laat ze ook ff de oude games gaan porten :+ puur nostalgie, zelfs overwogen om speciaal een PS te halen juist om het te kunnen spelen. Heb nog m'n oude PS2 met verschillende Ratchet en Clank games, benieuwd of die nog aangaat.
De oudere games kun je via een emu wel aan de praat krijgen geloof ik.
Jup, een van de redenen dat ik een steamdeck heb gekocht ;)
PS2 is goed te emuleren. PS3 en nieuwer wordt een wat grotere uitdaging.

Je zult om het legaal te doen wel de BIOS uit je oude PS2 moeten halen en de originele schijfjes in de DVD-speler van je PC doen, maar dat is tegenwoordig nog maar een middagje werk om op te zetten.

Met tools als FreeMcBoot kun je een exploit op de memory card zetten en de nodige software draaien van een gebrande schijf om je BIOS te dumpen. Als je die BIOS dan in PCSX2 inlaadt, kun je al je spellen op je PC spelen.

Een bijkomend voordeel is dat je met PCSX2 ook de renderresolutie kan verhogen. De textures zullen nog ouderwets klein zijn, maar je hebt geen upscaling nodig, wat het beeld een stuk minder blurry zal maken.
Waanzinnig goed nieuws. En met Nixxes als ontwikkelaar mogen we ook zeker zijn dat het een goeie port zal zijn (in tegenstelling tot menig andere ports die voor PC uitgekomen zijn de laatste tijd). Heel gek dat Sony deze niet tijdens de best wel teleurstellende Playstation-showcase toonde afgelopen week.

De Nvidia leak keeps on giving,

Het is hopen dat Sony ook de Future-trilogie eens naar PC brengt. Die games verdienen echt een remaster.
Cool, lijkt me een kwestie van tijd voordat de game dan ook in VR speelbaar is.

Gebruikt dezelfde engine als Marvel's Spider-Man: Miles Morales, en LukeRoss heeft daarvoor al een mod gemaakt: https://twitter.com/Flat2VR/status/1608996552470851584
Mooie toevoeging aan de PC line-up, een grafisch goed onderhouden avonturen platformer!
Dope! 1 van de weinige PS5 exclusives die ik wel wilde spelen :D
Ik las dat de game meer een showcase was van grafische pracht en technische ontwikkelingen (rifts) en minder daadwerkelijk een game..
Dat klopt totaal niet, ik heb mij enorm vermaakt met deze game. Erg leuk om te spelen.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @jellybrah31 mei 2023 12:33
Het is een prima spel en volledig in lijn met de andere Ratchet en Clank delen. Misschien moet je eerst iets spelen voor een oordeel te vellen. Ik kom deze opmerking in geen enkele review tegen to be honest.
Nee man. Als je nou Astro's Playroom had aangehaald, fine. Die game heeft wat meer die demo achtige setup. En ook dat is nog steeds een hele toffe game.
R&C RA is zeker een showpiece, maar ook een volwaardige game. Geen baabrekende game, maar het speelt wel lekker weg.
Vond Rift Apart in vrijwel alle opzichten leuker dan de 2016 remake en ook dat was geen slechte game. Dat is overigens ook meteen mijn hele R&C geschiedenis, dus wellicht mis ik de pareltjes
Ik las laatst ergens dat Elvis uit de ufo stapte die op de kop van het monster van Loch Ness was geland. ;)

Nu serieus;

Kijk altijd even op Metacritic en OpenCritic voor een aardige indicatie van kwaliteit, rekening gehouden ermee dat een spel hoog kan scoren en toch echt niets voor jou is maar ook andersom. En dat de userscores nog wel eens het slachtoffer zijn van reviewbombing.

Met betrekking tot Ratchet & Clank:

https://www.metacritic.co.../ratchet-clank-rift-apart
https://opencritic.com/game/10994/ratchet-clank-rift-apart

De meeste critics en ook users geven dit spel een behoorlijk nette score. Ik heb hem in ieder geval uitgespeeld en vond het een behoorlijk goede game.

[Reactie gewijzigd door Danster75 op 23 juli 2024 10:03]

Net op tijd ;-)!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.