Activision Blizzard krijgt miljoenenboete om slecht bijhouden werknemersklachten

Activision Blizzard hield jarenlang slecht bij als collega's klaagden over wangedrag op de werkvloer. De ontwikkelaar kon daardoor ook moeilijker reageren op die klachten. Het bedrijf krijgt daarom een boete van 35 miljoen dollar van een Amerikaanse toezichthouder.

De ontwikkelaar had niet de juiste procedures en middelen om wangedragklachten van werknemers over verschillende bedrijfsonderdelen bij te houden, zegt de Amerikaanse Securities and Exchange Commission. De top van het bedrijf had daardoor niet de juiste informatie om te zien hoe vaak wangedrag op de werkvloer voorkwam en hoe groot dit probleem was. Daardoor kon het bedrijf ook niet inschatten of deze problemen aan aandeelhouders gemeld moesten worden, wat voor SEC aanleiding is om het bedrijf een boete te geven. Dit speelde volgens de toezichthouder tussen 2018 en 2021.

Daarnaast eiste het bedrijf tussen 2016 en 2021 van ex-werknemers dat ze Activision Blizzard zouden inlichten als de SEC ze vragen stelde. Zo zou de ontwikkelaar vermoedelijk op de hoogte gehouden willen worden van SEC's activiteiten. Ook dit is tegen de wet.

SEC en Activision Blizzard zijn samen een boete overeengekomen van 35 miljoen dollar, ofwel 32,4 miljoen euro. De schikking betekent niet dat Activision Blizzard erkent de fout in te zijn gegaan. Het bedrijf moet wel zijn handelingen aanpassen.

Activision Blizzard ligt sinds 2019 onder vuur vanwege vermeend wangedrag op de werkvloer en een verziekte werkcultuur. Eerst werd bekend dat vrouwelijke medewerkers betaald kregen om gegevens over hun vruchtbaarheid en zwangerschap met het bedrijf te delen. Later stelde de Amerikaanse staat Californië dat binnen het bedrijf een brede cultuur van seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksuele intimidatie speelde. In juni vorig jaar gaf het bedrijf zelf aan geen bewijs te hebben gevonden voor systematisch wangedrag, onder meer op basis van het 'relatief lage' aantal wangedragmeldingen van werknemers. De SEC zegt nu dus dat het bedrijf dit niet goed bijhield.

Door Hayte Hugo

Redacteur

03-02-2023 • 19:36

18

Reacties (17)

Sorteer op:

Weergave:

Altijd regels tbv de financiers ipv de werknemers.

Ben benieuwd hoe het die klokkenluider bij twitter zal vergaan. Moet iedereen straks doen alsof ze in het belang vd aandeelhouders handelen om serieus genomen te worden?

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 08:20]

Dat is in dit geval op zich logisch, de SEC is immers een instituut dat de belangen van de aandeelhouders behartigt, wat echter natuurlijk niet wil zeggen dat dit geen werknemers zijn. Net als hier zal immers een boel werknemers via 401K's en andere pensioen en beleggingsmogelijkheden aandeelhouder en dus ook (in)direct belanghebbende zijn.

Zoals de SEC zichzelf beschrijft:
The SEC enforces the securities laws to protect the more than 66 million American households that have turned to the securities markets to invest in their futures—whether it’s starting a family, sending kids to college, saving for retirement or attaining other financial goals.
Het zit letterlijk in hun wetten ingebakken. Management heeft als hoofdtaak hun aandeelhouders gelukkig maken, lees rijker maken. Werknemers zijn resources. Werkt in tandwiel niet zoals je wenst, dan vervang je het. Met werknemers exact hetzelfde.
Wat collega's in privésfeer buitenom de werkvloer doen dat moet iedereen voor zich weten maar wangedrag, zeker al seksueel getint, op de werkvloer vind ik gewoonweg niet kunnen. Dingen als b.v. een tik op de billen van een vrouwelijke collega mag dan wel onschuldig lijken maar hoort niet. Klinkt misschien heel afstandelijk maar het punt is waar je de grenzen gaat leggen van wat wel en niet kan. Wat voor de een misschien heel onschuldig lijkt kan voor een ander weer heel intimiderend werken.

Des te onbegrijpelijker dat Activision Blizzard het blijkbaar niet belangrijk vond om klachten van werknemers serieus te nemen. Ergens hebben ze dan een beetje de schijn hooggehouden omwille dan van de investeerders tevreden te stellen. Hier speelt dan ook wel min of meer de ietwat dubbele moraal van Amerikanen mede een rol zeker als er geld mee gemoeid is. Ook als je dan kijkt naar de oplossing dat er een deal met de SEC gesloten is en ze gewoon een x bedrag dan betalen, oftewel afkopen. Vraag mij af wat de werknemers zelf dan voor schadevergoeding krijgen, hoogstwaarschijnlijk niets.
Dingen als b.v. een tik op de billen van een vrouwelijke collega mag dan wel onschuldig lijken
Hmmm ;-) Dat lijkt mij niet echt onschuldig. Hoe zou je het zelf vinden om een tik op je billen te krijgen (met een schalkse blik erbij etc) van een 20 jaar oudere mannelijke leidinggevende? In de context van een eventuele belangrijke opdracht, dwz in een bepaalde afhankelijkheidssituatie?

Afblijven, heren. Ik vind het helemaal niet onschuldig lijken, op billen meppen op 't werk.
Gewoon niet doen, en als je hierarchisch boven iemand zit, of ouder bent, of qua werk meer senior, dan ga je helemaal ver over de streep imho.
Even voor de duidelijkheid dat dit voor mij ook echt niet onschuldig lijkt en nooit zoiets bij een collega zou doen. Of ja in geen enkele situatie doe ik dit niet en zelfs niet bij vriendinnen, hoe goed je mekaar dan ook kent. Dat gepluk aan elkaar en zeker al in werksituaties is gewoon nergens voor nodig en daar alleen maar ellende van komt.
Van mij mogen ze boetes anders gaan geven.
Men neme winst van vorig jaar + bonuses naar C-level managers.
Neem daar een significant procent van b.v. 10%.
De enige manier hoe bedrijven luisteren is door hun winst.

In dit geval:
For the quarter ended September 30, 2022 , Activision Blizzard's net revenues presented in accordance with GAAP were $1.78 billion
Dus zo'n 178 miljoen.
FYI: 1 billion = 1 miljard. Het is dus nog iets hoger :)
Ik ging uit van 10% van die 1,78 miljard ;)
In de EU zijn er ook strikte whistleblower regels voor bedrijven vanaf 250 medewerkers, en vanaf 17 December 2023 moeten ook bedrijven vanaf 50 medewerkers een het meld- en onderzoekspunt inrichten (incl een hoop procedures). Mocht je in een ondernemingsraad zitten, vraag je management team dan om hun impact analyse!

https://compliance-instit...scherming-klokkenluiders/
Prima beslissing! Ben alleen wel bang dat dit niet veel indruk zal maken...
Nee, dat denk ik ook niet. Het gaat pas veranderen als degene die bepaalt navenant, in privé, bestraft gaat worden. Ik vind het onbegrijpelijk dat dat niet gebeurt. Dat zou een hoop wangedrag bij de overheid en in bedrijven schelen.
Ze kopen hiermee wangedrag af zonder schuldbekentenis.
Dit maakt het voor de werknemers alleen maar erger, feitelijk is er geen rechtvaardigheid, bescherming of verbetering, alleen maar een afkoopsom.
Het is een trieste bevestiging dat het niemand iets interesseert wat er gebeurt, als er maar voor betaald wordt.
"We will do better"
|:(
Tja, en laatst was ook nog een van Blizzard's managers Brian Birmingham ontslagen, omdat hij opkwam voor werknemers tegen het toxische beoordelingssysteem.

Om een bepaalde quota te halen moesten werknemers die wel goed presteerden dan nog afgekeurd worden, wat een slechte cultuur op de werkvloer oplevert, omdat werknemers er dan toe gezet worden om elkaar als rivalen te zien en elkaar mogelijk gaan dwarsbomen.

Hij wil wel terug aangenomen worden, met de intentie om dit probleem op te lossen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.