Nieuwe Half-Life: Alyx-mod Levitation krijgt singleplayercampagne van vijf uur

Twee modmakers werken samen aan een nieuwe singleplayercampagne voor VR-game Half-Life: Alyx. Deze mod, genaamd Levitation, voegt een verhaal van 'vier of vijf uur' toe aan het spel. De mod is gratis en komt later dit jaar uit.

Levitation bouwt verder op het verhaal van Half-Life: Alyx, zo blijkt uit een trailer die werd gedeeld tijdens de PC Gaming Show 2022. In de mod gaat hoofdpersonage Alyx op zoek naar twee opstandige rebellen, Maya en Barry. Zij hebben een mysterieus zwevend gebouw in Sector X van City 17 ontdekt en besloten dat op eigen houtje te gaan onderzoeken. Alyx ontvangt een noodsignaal van de twee verzetslieden, waaruit blijkt dat er gevaarlijke Combine-technologie begraven ligt. Het is aan Alyx om die dreiging te onderzoeken en de twee rebellen te redden.

In een uitgebreide gameplaytrailer van acht minuten is te zien hoe Alyx het opneemt tegen Combine-soldaten en headcrabs, terwijl ze zich steeds dieper in Sector X waagt. In de trailer wordt verwezen naar de zoektocht naar Gordon Freeman en ook de illustere G-Man is meermaals op de achtergrond te zien.

Half-Life Alyx: Levitation komt later dit jaar uit, maar wanneer precies is niet bekend. De mod komt dan uit in de Steam Workshop en is gratis voor iedereen die Half-Life: Alyx al bezit.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

13-06-2022 • 10:52

72

Reacties (72)

72
72
66
1
0
3
Wijzig sortering
Misschien is het toch de moeite waard hier een VR-headset voor aan te schaffen, suggesties?
Misschien is het toch de moeite waard hier een VR-headset voor aan te schaffen, suggesties?
Wat overkill voor 1 game maar er zijn genoeg andere titels voor de quest 2. Weet wel dat je dit bekabeld zult moeten spelen (Air Link werkt enkel via WiFi 5ghz en je hebt zeer goede ontvangst nodig)
Nee hoor, draadloos werkt prima met virtual desktop.
Hier ook draadloos met VD streamer. Wel op 5G over een wifi6 router en een goede pc met RTX 3080, maar het werkt dan ook vlekkeloos op high quality.
Weet wel dat je dit bekabeld zult moeten spelen (Air Link werkt enkel via WiFi 5ghz en je hebt zeer goede ontvangst nodig)
Kwestie van een goedkoop Huawei AX3 routertje (4cores) in de zelfde kamer hebben met een UTP kabel naar je PC.
Rift kan je vaak voordelig tweedehands overnemen, Alyx aankondiging is destijds de enige reden geweest dat ik mijn rift heb zelf niet heb doorvekocht. Alleen alyx (als HL fan) is zeer de moeite waard. Ook zijn er diverse mods beschikbaar van 25+ min. Wel een beetje PC hebben om dit soepel te draaien uiteraard. Gebruik zelf een AM4, 16GB en GTX1080. Draait soepel op hoogste res!

[Reactie gewijzigd door Shoarma4Life op 27 juli 2024 21:06]

Zit daar nog verschil tussen bijv de VR set van Valve zelf of de Rift? Of is dat te verwaarlozen?

Ik zou ook weleens willen proberen maar ik word snel misselijk dus ik wil geen laggy ervaring.
Ik heb weinig ervaring met de valve set. Deze schijnt wel beter te zijn, maar dat is dus nergens op gebaseerd. De Rift (eerste versie, voor PC) doet het in mijn ervaring erg goed, meer dan genoeg voor een hele fijne VR ervaring. Geen last van vertragingen of motionsickness. (wel zorgen dat je teleport ipv echt rondlopen zoals ze in de trailer laten zien).
Een Quest 2 mits je kan leven met Facebook.
En als je dat niet kunt, de Pico Neo3 Link.
Volgens mij is dit bedrijf nu van hetzelfde moederbedrijf als het berucht info-hongerige TikTok, dus of dit nou een verbetering is ten opzichte van Meta/Facebook... Meer een kwestie van kiezen tussen twee kwaden IMO.
Nah, probeer een headset van een vriend te gebruiken.
Als je al een PC hebt die minimaal een 2060 oid heeft, beter zelfs om minimaal een 30xx serie (of vergelijkbare AMD) dan is de Pico Neo3 Link misschien een optie, die heeft een DP kabel met 'uncompressed' beeld ipv usb3 met compressed beeld. OF als je dus geen probleem hebt met Meta, de Meta Quest 2.
Dat zijn op dit moment de goedkoopste headsets die goede kwaliteit VR leveren. daarna heb je de HP Reverb G2 (volledig bedraad), daarvan is het beeld geweldig, maar de tracking van de controllers een stuk minder.
De andere headsets zijn al meteen nog een stukje duurder (heb zelf de originele HTC Vive Pro).
Twee suggesties:

• Doen

• Niet doen

:+
Optie drie: Suggesties vragen op een random Tweakers.net FP draadje... ;)
Ik baal er nog steeds van dat mijn pc voor onverklaarbare redenen Alyx niet kan draaien. Nu blijven hopen dat het naar de Quest 2 komt.
LOL de Quest 2. Ik heb een Quest2 en alles draait daar op potato mode zonder textures. Ik kan je uit de droom helpen, daar gaat Half Life Alyx nooit op verschijnen. Technisch gezien onmogelijk.
Je weet dat je je Quest 2 gewoon met PC kan verbinden en dus draadloos Half Life kunt spelen?|
maar als zijn PC op onverklaarbare reden het niet kan draaien dan kan je de Quest wel verbinden met diezelfde PC, maar dan schiet je nog niets op.
Verder geeft de poster aan dat het naar de Quest komt, niet naar PC zodat hij het op zijn Quest kan spelen.
UIteraard, dat gebruik ik sinds dag 1 met Virtual Desktop, hoewel het geloof ik ook met air link kan. Ik had wat duidelijker moeten zijn. Ik bedoel alle native Quest games draaien op potato mode. Wil niet zeggen dat de gameplay niet goed kan zijn. Maar schakelen tussen PC en dan een native Quest app, da's niet te doen.
Ik heb zelf nog niet Virtual Desktop gebruikt, maar ik kan zeggen dat Airlink heel erg goed voor mij werkt. Ik speel er altijd Blade & Sorcery mee en heb er weinig tot geen problemen mee gehad. Scheelt weer een paar centjes :)
Ah, die heb ik ook in de Steam Library. Al 2 jaar niet meer gespeeld. Is dat wat nu?
Blade and Sorcery is nu een van mijn favoriete VR-games. Ze hebben de performance heel erg verbeterd en zijn nu bezig om het sorcery-aspect uit te breiden. De modding-community is erg groot met talloze mods op Nexus. Ik raad het absoluut aan om hem te downloaden (en de beta aan te zetten!)
Duidelijk, bedankt voor de info _/-\o_
Ja ik snap hem ;-)
Ik weet niet hoe het bij jullie draait met usb3 kabel draait het als een zonnetje via steam VR, super smooth en scherp beeld. Via airlink meer bewegingsvrijheid maar beeld onscherper. Speel het dan in vol wifi bereik.
En dan met een Pico Neo3 Link bekabeld en het ziet er nog veel strakker uit.
Ja, maar dat kan dus nu als. Meneer hoopte dat Alyx native naar de Quest 2 komt, en DAT zal never de nooit niet gebeuren.
Wat voor pc heb je dan? Zelf op mijn laptop werkte het prima.
Ik heb een AMD Ryzer 5 2600 als processor en RX480 8gb als grafische kaart. Ik zou zeggen dat het voldoende moet zijn op low specs maar ik kan het spel niet eens draaien...
Helaas is vooral je videokaart te slap om het goed te draaien. Je hebt wel echt iets nodig vanaf GTX 1060 6GB / GTX 1660 of beter nodig. Verder is 16GB RAM en dat de game op een SSD staat zwaar aanbevolen.
Een 480 8gb presteert vrijwel gelijk aan de 1060 6gb, net afhankelijk van de game
Een vriend van me heeft hem gewoon uitgespeelt op een 970, zou denken dant een 480 ook te doen is
De minimum requirement is een RX580, en jij vindt het onverklaarbaar dat het niet draait op een RX480?
De rx580 is een overgeclockte 480. Ik snap m dus wel
Zelf het spel uitgespeeld op de Oculus Rift 1 met een Ryzen 3600 en een RX 480 8GB. Werkte echt super smooth. Een oplossing heb ik helaas niet maar aan de hardware kan het haast niet liggen.
Je zit onder de minimum specs, maar als ik even google open zie je dat het spel zeker wel op te starten moet zijn. En als je het niet erg vind kan je het ook gewoon spelen op low met afentoe flinke framedrops
Ik heb hem gedraaid met een 2700x en RX480 8gb. liep als een zonnetje
Helaas maat dat is zwaar onder low spec.
Wat is het probleem waardoor het niet werkt?
Soms zijn oplossingen best makkelijk, je moet er maar aan denken
Naar de Quest 2 komt het zeker niet, niet als native in iedergeval. Naar de PSVR2 is de kans aanzienlijk (aangezien er in het verleden al iets over gehint werd).
Er is door fans ook een No-VR mod in de maak. Daar wacht ik wel even op :)
Dat lijkt me echt zonde, heel veel is aangepast op wat je fysiek met een VR-systeem kunt doen. Ik denk dat het een heel saaie game is buiten VR, terwijl het in VR fantastisch is. Nog steeds de beste 3D-shooter die ik in VR heb gespeeld, qua bewegen en hele ervaring. Op een plat scherm met een muis is het vermoedelijk veel te simpeltjes.
Jurassic Park: Trespasser (1998) is het beste voorbeeld hoe je VR met muis en toetsenbord kunt spelen.
Als men vooral interesse heeft in het verhaal dan kan HL:Alyx nog steeds te moeite zijn om te spelen zonder VR.

Ik heb een Vive, dus ik heb de game gewoon gespeeld in VR. Maar als iemand geen budget zou hebben voor een VR headset zou ik hem alsnog aanraden indien men hoofdzakelijk interesse heeft in de lore. Kwa gameplay ga je inderdaad zwaar eronder lijden wanneer je geen VR omgeving hebt.
Door dezelfde fans/modmakers of wordt dat door weer een andere groep gedaan?

Er is vast ook een no-VR mod voor Half-life:Alyx, heb je daar misschien ervaring mee en hoe leuk is dat?
Volgens mij is er momenteel nog niets speelbaars. Ik volg af en toe de vorderingen via youtube wat.
Dat is om te janken, dit spel hoort in VR gespeeld te worden, of niet.
Dat mag jij vinden, maar als groot fan van de Half-life reeks met het geld noch de ruimte voor een VR setup zou ik toch graag een non-VR variant van Half-life: Alyx willen spelen puur voor het verhaal.

edit: spelling

[Reactie gewijzigd door rbr320 op 27 juli 2024 21:06]

Zoals non VR games naar VR omzetten ruk is, is VR omzetten naar non VR waarschijnlijk ook ruk.
Nouja, gezien de mods die nu voor menig games uitgebracht worden, bv Resident Evil of Firewatch, lijkt het er op dat het toch behoorlijk goed lukt om non VR games naar VR om te zetten.
Je merkt meestal wel dat je een dimensie mist in dat soort games.

Bij the Talos principle merkte je dat. Constant out of body experiences, ik was net te groot, ik moest elke keer bukken om met consoles te interfacen et cetera.
Ja, kom maar op met deze mod. Fantastische game welke mij, maar ook mijn zoons, menig schrik momentjes heeft doen ervaren. Alyx is de reden waarom ik weer ben ingestapt in VR (na een dul moment met de Oculus beta in 2011).

Dus deze mod is van harte welkom, alsmede een Alyx 2 hopelijk van Valve zelf.
Kan je het ook spelen zonder vr set? Mij is het niet duidelijk op de Steam pagina.
Kan volgens mij wel met de nodige mods. Of het de moeite is durf ik niet te zeggen.
Same here, na x jaar wachten op HL3 toch maar mijn ziel en zaligheid verkocht aan Zuckerberg om Alyx te spelen voor de minste centjes.
Zo of niet. 2 uur lang bij een maat van mij gespeeld, mijn 1e VR ervaring. Ik vond het echt heel bijzonder, en wat een sfeertje ook. Nu ik sinds kort een eigen 'kantoor' heb, toch maar eens kijken of er geld opzij kan voor een VR set.
Ik vind dat teleporting gedoe onhandig, speel ook andere vr games en gebruik gewoon smooth locomotion. Spijtig dat je dat hiervoor niet kunt instellen.
Dat begrijp ik niet. Ik heb het hele spel uitgespeeld zonder teleporting. Wat bedoel je dan precies?
Huh je kan toch gewoon lopen met de thumbsticks? Of bedoel je iets anders?
Heb de teleport zelf alleen gebruikt voor ladders en door ramen gaan etc.
Ik heb het spel uitgespeeld zonder teleporting.... (behalve op ladders dan, of als je door een venster ergens in moest)
Vet ik ga dit zeker proberen! 😊 Knap dat het zo'n lange single player krijgt voor 2 personen.
Dus dit is niet "Canon" :) toch jammer dat na HL ze niets meer hebben uitgebracht dat te maken heeft met de laatste scene van het spel. Had toch gehoopt op een teaser van een vervolg ofzo.
Gaaf! Kan ik mooi mn Bhaptics suit gebruiken hiervoor.

Gunman Contracts 1 en 2 zijn ook hele gave mods.
Geweldig dat dit kan, helaas om redenen voor mij onduidelijk werd ik al misselink bij Half-Life 2 op de pc zonder VR.. VR zelf wordt ik ook kots misselijk van dus ik denk dat ik deze maar skip..

Voor wie hem wel kan spelen, onwijs veel plezier ermee!
Zou het tof vinden als Valve zelf nog iets uit gaat brengen in de VR space...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.