Dat was niet het punt. Om jouw stelling in lijn te brengen met dit draadje; ik zou geen stuurtje kopen puur omdat die éne racing sim daarom vraagt en alle anderen prima met kb/muis gingen.
Ik zou ook niet aan een stuurtje vast willen zitten om te kunnen gamen. Niet praktisch. En precies zoals VR is dat stuurtje dan ook een zeldzaamheid in gaming land. Meestal ligt er nog ergens een oud, stoffig ding ergens in de hoek. Dat zegt genoeg denk ik

Er zijn een handjevol adepten die er helemaal in op gaan. Ook prima; maar wel echt duidelijk een niche.
En ja, VR kan zeker nog groeien. Maar het is een denkfout dat Alyx nu ineens voor een stormloop zou moeten gaan zorgen. Not happening... Het blijft gebonden aan dat 'stuurtje' en dat vinden mensen maar lastig. Zie daarom ook de vele negatieve reacties op het VR-only stuk. Men wacht al jaren op een Half Life 3, krijg je dit

Daar spreekt duidelijk NIET uit dat VR enorm gewild is.
Het is een lastige strijd voor VR hoor. De drempel ligt op alerlei manieren hoger en een vloeiende ervaring is steeds meer een dingetje, ook buiten VR. High refresh en resolutie bijvoorbeeld helpen VR nu echt niet, het maakt het lastiger om VR 'mooier' te laten zijn en zich te laten onderscheiden. Normaal gamen staat ook niet stil, nog altijd niet. Kijk bijvoorbeeld naar de evolutie van de monitoren. We hebben nu enorme ultrawides met curve, die lijken toch verdacht veel op een oversized HMD maar dan wat verder van je ogen...

Wat doe je liever, een paar duizend euro aan monitor die overal voor dient, of een headset die je een paar uur kunt gebruiken voor een paar dingen? En: de meest interessante content komt overduidelijk nog altijd als normale game uit. Er is nog altijd niet 'standaard' een VR release bij. Sterker, dat lijkt héél ver weg. Het blijven een beetje proof of concept producten. Dit Alyx ook. 'Kijk, we kunnen nu een Half Life en source engine in VR doen' Het feit dat Alyx als een spin-off in de markt wordt gezet spreekt boekdelen. Kennelijk vertrouwt Valve er niet in dat dit een Half Life 3 kan worden.
Ook qua immersie wint VR nog altijd niet de strijd. Immersie is meer dan je HMD/input device. Immersie gaat primair over de content zelf. Ik speel nu Kingdom Come Deliverance... ik ken nog geen VR ervaring die dat gevoel van immersie weet te benaderen. VR is slechts een middel dat erbij kan helpen... moet je voorstellen hoe die game er in VR uit had kunnen zien. Maar... geen spoor van te vinden, er is kennelijk geen markt.
Heb het nog even nagezocht, en hier ook zo'n post die onderschrijft wat ik al tijden roep. VR wil niet aanslaan, de gamer vindt de inhoud belangrijker dan het input device.
https://www.reddit.com/r/..._was_planning_vr_support/
[Reactie gewijzigd door Vayra op 21 februari 2020 10:53]