Overwatch 2 verschijnt 4 oktober in early access en wordt free-to-play

Overwatch 2 verschijnt op 4 oktober 2022 in early access. Dat maakt Blizzard Entertainment bekend tijdens de Xbox & Bethesda Games Showcase. Het gaat daarbij aanvankelijk om het pvp-gedeelte van de game. Overwatch 2 wordt free-to-play.

Overwatch 2 krijgt bij de release in ieder geval twee nieuwe speelbare helden, Sojourn en Junker Queen. Daarnaast krijgen enkele bestaande heroes een rework. De titel krijgt bij de early access-release op 4 oktober ook twee nieuwe maps: een die zich afspeelt in Toronto en een in de stad New York. De ontwikkelaar spreekt ook over een nieuwe gamemodus, Push. De releasedatum van het nieuwe pve-gedeelte, waarin spelers het gezamenlijk opnemen tegen computergestuurde vijanden, is niet bekend.

Blizzard maakt daarnaast bekend dat Overwatch 2 free-to-play wordt, waar het eerste deel nog een betaalde game was. De studio kondigt ook een Founder's Pack aan, waarmee spelers van de eerste Overwacht een exclusieve icon, twee Epic-skins en andere extra's krijgen. Spelers moeten de eerste Overwatch voor 23 juni in hun bezit hebben om de Founder's Pack te krijgen.

Overwatch 2 werd in 2019 al aangekondigd en eerder dit jaar kwam de ontwikkelaar al met enkele nieuwe details. Het spel bestaat uit een pvp-gedeelte, dat lijkt op zijn voorganger, en een nieuw pve-gedeelte met een verhaal. Die twee delen komen apart uit.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

12-06-2022 • 19:43

41

Reacties (41)

41
41
31
0
0
1
Wijzig sortering
In een ver verleden had Overwatch een playerbase van tientallen miljoenen. Die trek je natuurlijk weer makkelijk terug in Overwatch met een f2p variant aan het begin van het gameseizoen.

Goede zet in mijn optiek, hoop dat de game zijn charme weer terug krijgt en de toxic community wat moraliteit weet te creëren.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Graaf Edzard12 juni 2022 21:00
Goede zet in mijn optiek, hoop dat de game zijn charme weer terug krijgt en de toxic community wat moraliteit weet te creëren.
Wat betreft de toxic community heb je een goed punt. Ik hoop dat ze dat weten te keren. De keren dat ik racisme, homofobie, gescheld met ziektes etc voorbij zie komen is niet meer te tellen. Het lijkt er op dat het erger is geworden nu het spel niet meer zo populair is. Misschien heeft de prijs daar ook een invloed op; na een ban kopen mensen simpelweg een nieuw account. Met F2P is de $ drempel helemaal verdwenen.

Ingame rapporteren heeft vrijwel geen zin helaas.
Ik had het gevoel dat rapporteren wel degelijk zin had, ik kreeg regelmatig een popup dat ze actie hebben ondernomen naar mijn reports.

Qua toxic gedrag valt het in regio gold ranked wel mee, er is soms wat trolling maar het wordt niet heel snel echt toxic.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Jorrie12 juni 2022 21:26
Iemand moet behoorlijk vaak gerapporteerd worden lijkt het. Ik heb wel eens overduidelijk racisme en zelfs levensbedreigingen tegen een ander gerapporteerd wat niet leidde tot een popup dat er actie is ondernomen. Dat soort zaken ongestraft laten is echt de doodsteek voor een community als je het mij vraagt. Ik hoop echt dat ze dit bij OW2 anders en beter oppakken.

[Reactie gewijzigd door Bor op 23 juli 2024 13:22]

Hoeft niets te betekenen. In Smite krijg ik die meldingen ook. Houdt helaas meestal in dat hun "goodwill" gereset wordt. Wat automatisch gebeurd als je X reports in X tijd weet te verzamelen.

Blizzard zal ook soortgelijke automatische systemen hebben.
Ik mute gewoon altijd iedereen in online games als ik met random mensen speel. Het is me opgevallen dat er toch niet meer nodig is dan group up and I need heal... Dat kun je beter gebruiken, Voice is met een stel vreemdelingen helemaal niet zo praktisch.
Je moet gewoon beter worden. Dan doen ze niet toxic :P
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Graaf Edzard12 juni 2022 20:20
In een ver verleden had Overwatch een playerbase van tientallen miljoenen. Die trek je natuurlijk weer makkelijk terug in Overwatch met een f2p variant aan het begin van het gameseizoen.
Denk je? Overwatch 2 is min of meer "meer van hetzelfde". Ik denk dat een groot deel van de playerbase helemaal geen terugkeer naar het spel in de planning heeft. Men heeft Overwatch 1 meestal niet zonder reden verlaten.
Ja dat denk ik wel, er zijn namelijk best wat dingen in de meta verkeerd gegaan waardoor het niet meer op de game van release leek. Om met goats te beginnen, toen speelde ze in je overwatch league met 3 tanks en 3 support. Toen zijn er een heleboel mensen afgehaakt, zelfs pro players omdat ze niet meer hun eigen rol konden spelen en hun plezier in de game verloren. Daarna is er 2-2-2 geïntroduceerd maar dat was ook niet de oplossing want de nieuwe hero's zorgen voor meer stuns en shields, en dat zijn juist 2 dingen die ze in ow2 aanpakken. In ow1 moet je om de tanks heen spelen terwijl je in ow2 weer veel meer de individuele acties hebt en dat was juist wat ow1 zo leuk maakte bij release.
Volgens google heeft Overwatch momenteel 7 miljoen spelers, meer spelers dan 3 jaar geleden:

https://www.dexerto.com/o...unt-tracker-2022-1643403/

Ik dacht ook altijd dat Overwatch nog maar een zeer kleine groep spelers over had, maar een andere tweaker wees me erop dat dat totaal niet het geval was, wat me verbaasde.
Eens. Ik heb niet de indruk dat het een 'dood spel' is. Als ik in de arcade een game wil opstarten heb ik er binnen een paar seconden een. Ik kom ook niet vaak dezelfde namen tegen dus er zijn nog een boel mensen die het spelen, mezelf inbegrepen.
Noem mij maar gek, maar ik zat echt te wachten op een game in een doosje en niet op weer een f2p game. Hoe dan ook kijk ik uit naar de game en is het gaaf dat ze een datum hebben waar je naar toe kunt leven.
Maat van mij kocht ooit Fifa 2020 in een doosje, dan ga je ervanuit, daar zit een DVD in.
Blijkt het dat er enkel een voucher met een download code in zit. 8)7
Dat is tegenwoordig een gegeven, maar is inderdaad jammer. Ik zag het bij games zoals Age of Empires en Battlefield 2042 ook al.
Free to Play; ik weet niet of dat zo'n goed idee is.
Ehm. PvE wordt gewoon betaalde content hoor.
PvE is de reden waarom ik uitkijk naar OW2. Skill trees, Co-op, meer verhaal en nieuwe looks. Oktober kan niet snel genoeg komen.
Nu nog afwachten hoe de monetisation eruit ziet en of het dan nog wel in Nederland uitgebracht wordt. Met Diablo Immortal hebben ze alvast laten zien dat ze niet bang zijn van een beetje pay to win. Integendeel..
Donderdag weten we meer. Dan is er om 19 uur een presentatie over oa de live service van de game.
P2W zou een doodsteek voor de game zijn, ik ga er eigenlijk gewoon vanuit dat het puur om cosmetics gaat.
Ik dacht exact hetzelfde. Overwatch speel ik al sinds lancering in 2016 en zou het erg jammer vinden als de nieuwe versie volgestopt wordt met lootboxes en andere microtransactions.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 12 juni 2022 20:19
Free to Play; ik weet niet of dat zo'n goed idee is. Overwatch levert relatief gezien niet zo heel veel op en de betaalde lootboxes bevatten min of meer nutteloze skins. Ergens krijg ik het idee dat Blizzard er niet zo heel veel zin meer in heeft. Overwatch krijgt al een tijd niet meer de liefde welke het in het begin zag.
Waarschijnlijk bouwen ze dat hele systeem om? Lootboxes zie je op zich ook steeds minder. Battlefront 2 heeft daar wel voor gezorgd. Waarschijnlijk gaan ze meer voor een Fortnite achtig systeem waar je regelmatig unieke evens hebt en dan 15-20 euro neertelt voor een skin.
als ik zie wat blizzard net heeft gedaan met Diablo: immortal dan zou het me niets verbazen als ze het helemaal vol proppen met "micro" payments
Ze gaan gewoon de route op van de meeste F2P shooters, een season pass invoeren en wellicht wat betaalde Skins etc. erbij.
Mijn meest geliefde game. <3 Ik speel Overwatch vanaf de beta van deel 1 en tot nu toe geen enkel seizoen gemist. Helaas de beta van deel 2 niet kunnen spelen ondanks de moeite die ik ervoor gedaan heb. PvE kan mij gestolen worden. Gewoon Competitive all the way voor mij. Hopelijk wordt OW2 net zo leuk als OW1. My body is ready!
Zelfde hier! Ben erg benieuwd, zelf wel de beta gespeeld en gematigd positief.
Het zal sommigen in de afgelopen artikelen misschien wel zijn opgevallen dat ik OW2 nogal verdedig maar zo te zien hoef ik dat niet meer te doen, deze trailer spreekt voor zichzelf.

Overwatch komt terug, wacht maar...

(En goed nieuws toch nog 2022!)
Overwacht 1 staat nog steeds op mijn verlanglijstje, maar om een of andere reden nog altijd niet aan begonnen. Misschien maar wachten op deel 2 en die dan een kans geven.
Hah, en zitten er zeker lootboxes in en wordt het uit de NL stores gehaald?
Geen zorgen. In Belgie is Overwatch al jaren half geblokkeerd; je kunt er geen lootboxes kopen en de andere events delen extra basis lootboxes uit.
Bovendien is het met OW1 vrij goed geregeld, je bouwt zo currency op om de skins te kopen.
Zolang lootboxes mett in-game credits/gold te kopen zijn vind ik het prima. Het is echter zo dat je die lootboxes ook per staffel kan kopen met echt geld. En dat zou ook nog niet eens een ramp zijn als je kan bepalen wat er in een lootbox zit, maar dat is totaal random. Stel ik wil "die ene skin"; dan kan je "die ene skin" kopen. Nu is het zo dat je 50 lootboxes kan kopen en hopen dat ie erbij zit.. Dat is gewoon fucked up i.m.h.o en valt wat bij betreft onder gokken. Ik vind het prima als dat verdienmodel gebanned wordt.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Zhankou12 juni 2022 20:22
Lootboxes zitten er nu ook al in en het spel is hier nog steeds verkrijgbaar.
Spijtig genoeg is Blizzard niet meer een bedrijf waar ik geld aan wil uitgeven, niet met echt geld en niet met mijn gegevens.
wordt free-to-play
?
Dat hoeft dus ook niet - ik weet niet wat de "catch" is en of die er is/komt maar free to play betekend voorlopig gratis
T zelfde hier , ik heb met plezier vanaf 2005 tm 2017/2018 WoW gespeeld , maar ik vertrouw dit bedrijf echt niet meer met mijn account gegevens etc , maargoed toch maar even een account deletion aanvragen dan :Y)

[Reactie gewijzigd door Metallize op 23 juli 2024 13:22]

ook niet als het binnenkort van Microsoft is ?
Als Microsoft ervoor kan zorgen dat Blizzard weer goede games gaat maken geef ik ze graag geld.
Doe mij maar ethisch gedrag en geen geldklopperij zoals met Diablo Immortal en meer shit uit hun recente verleden.
Overwatch heeft een andere studio dan Diablo en lijkt nog niet zoveel last te hebben van Blizzard als de andere studios. Nou maar hopen dat Microsoft het snel overneemt
Tja wat wordt t dan , Microsoft mobile gaming ? Met Warcraft immortal?
Anoniem: 159816 @KilljoyNL12 juni 2022 19:50
Nog even geduld, en het mag weer naar Microsoft.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.