Gigabyte introduceert nieuwe versies van zijn Brix Extreme. Deze nieuwe mini-pc's worden onder meer voorzien van Intel Alder Lake-laptopprocessors en HDMI 2.1. De nieuwe Brix Extreme-systemen komen in het tweede kwartaal uit.
Gigabyte voorziet de Brix Extreme-varianten van een Alder Lake-cpu met maximaal 4 P-cores en 8 E-cores, voor een totaal van 12 cores en 16 threads. Het bedrijf verduidelijkt niet om welk model dat gaat. Vermoedelijk gaat het om Alder Lake-P-processors. Het systeem beschikt daarbij over een geïntegreerde Intel Iris Xe-gpu met 96 execution units en ondersteunt DDR4-sodimm-geheugen met snelheden tot 3200MT/s.
Aan de voorkant van het systeem zitten drie USB-A-poorten, een USB-C-aansluiting, een 3,5mm-jack en de aan-uitknop. Aan de achterkant zitten nog twee USB-A-aansluitingen, een USB-C-aansluiting die ook als DisplayPort functioneert, een mini-DisplayPort-connector en een ethernetaansluiting. De nieuwe Brix Extreme heeft verder twee HDMI-aansluitingen. Gigabyte schrijft dat de mini-pc HDMI 2.1 ondersteunt, maar het is niet duidelijk of dat voor beide HDMI-aansluitingen geldt. De Brix Extreme ondersteunt verder Wi-Fi 6E.
Gigabyte zegt niet concreet wat voor opslagopties het basismodel van de Brix Extreme ondersteunt. Uitgaande van vorige modellen, zullen die systemen vermoedelijk een M.2-2280-slot hebben. Gigabyte schrijft wel dat er een model komt met een iets hogere behuizing, waardoor gebruikers ook een 2,5"-ssd kunnen installeren. Er komt ook een upgradekit die onder meer een extra ethernetpoort, een RS232-aansluiting en nog een M.2-2280-slot toevoegt.
Gigabyte brengt de nieuwe Brix Extreme-varianten in het tweede kwartaal uit, maar het bedrijf deelt geen concretere releasedatum en vermeldt ook geen adviesprijzen.
De Gigabyte Brix Extreme Tall (links) en Brix Extreme Slim