Gigabyte kondigt Brix-mini-pc's met Ryzen 5000U-laptopprocessors aan

Gigabyte introduceert nieuwe versies van zijn Brix-mini-pc's. Deze computers worden onder andere voorzien van AMD Ryzen 5000U-processors met Zen 3-cores. De systemen moeten in het derde kwartaal van dit jaar uitkomen. De adviesprijzen zijn nog onbekend.

Gigabyte introduceert de nieuwe Brix-pc's tijdens de digitale Computex-beurs in Taiwan. Het bedrijf noemt niet concreet welke Ryzen 5000U-cpu's worden gebruikt voor de mini-pc's, maar noemt wel dat het bedrijf modellen met maximaal acht Zen 3-cores levert, wat suggereert dat het hoogst gepositioneerde model een AMD Ryzen 7 5800U krijgt. Die chip heeft een tdp van 15W met een kloksnelheid van 1,9GHz en een turbofrequentie van 4,4GHz. Gebruikers kunnen het systeem voorzien van een M.2-ssd en maximaal 64GB DDR4-3200-geheugen via SO-DIMM-slots.

De pc's krijgen een omvang van 44x134x139mm, zo meldt het bedrijf. Gigabyte voorziet de Brix-systemen van 2,5Gbit/s-ethernet en Wi-Fi 6E-ondersteuning. Daarbij bevatten de pc's een tpm-module. Het bedrijf brengt twee versies uit; een dunnere variant, en een hoger model. Die hogere variant biedt ruimte voor een extra 2,5"-ssd of -hdd. Gigabyte zou ook met extra upgradesets komen, waarmee gebruikers de pc's van een extra RJ45-connector voor ethernet kunnen voorzien. Het bedrijf komt ook met een upgradeset voor opslag, die ruimte toevoegt voor twee extra M.2-ssd's.

Gebruikers kunnen verder vier schermen aansluiten op de pc's, die beschikken over twee HDMI-aansluitingen, een mini-DisplayPort-aansluiting en een USB-C-connector met DisplayPort-ondersteuning. De Brix-systemen krijgen daarnaast vijf USB 3.1-aansluitingen en een 3,5mm-jack voor audio en een microfoon.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

31-05-2021 • 20:10

58

Reacties (58)

Sorteer op:

Weergave:

We hebben tig Brix systeempjes staan en zijn daar erg content over. Doet niet onder voor de NUCs tot zover. Deze serie zitten we met smacht op te wachten, Zen3, relatief veel power, best aardige GPU en zuinig in gebruik. Hopelijk wel leverbaar...
Weet iemand of deze CEC ondersteund?
Mijn huidige Brixx met een 5200u heeft dit niet namelijk
Als je tevreden bent met je 5200u kan dit een interessante aanschaf zijn.

https://www.pulse-eight.com/p/104/usb-hdmi-cec-adapter

Had ik vorig jaar als vaderdag cadeau gegeven, werkt as advertised.
Hoe is de performance op 4k op 60 hz?
Bij mij gaat het geluid stotteren als de Pulse Eight er tussen zit.
Op 30 hz geen enkel probleem
Hmm, ik heb ze er nooit over gehoord. De vraag is dan of ze überhaupt de resolutie op 4k gezet hebben :|

Als ik zie kan ik het anders nog wel een keertje meenemen, meeste gaat nu toch via streaming op de smart tv.
Bij de ASUS Barebone PN50 is CEC te vinden in het BIOS. Standaard stond deze ondersteuning uit. Het BIOS heeft verschillende opties, bijvoorbeeld om via CEC aan te gaan, en andersom (aangaan pc zorgt ervoor dat de tv aan gaat).

Ben je bij de Brixx ook heel je BIOS afgegaan voor CEC?
Ik ben het iig niet weten te vinden helaas, echt een gemis als je dit voor Kodi wil inzetten.

Ik heb ook een Puse Eight maar deze veroorzaakt gestotter op 4k 60 hz.
Jammer want dit werkt vlekkeloos op mijn de Raspberry Pi
Ik heb nog nooit een integrated of discrete GPU gezien die CEC ondersteunt...

edit: blijkbaar doet de pn50 wel cec zoals hierboven vermeld

[Reactie gewijzigd door rdcL.be op 23 juli 2024 01:23]

Wat is de toepassing van dit systeempje? Ik bedoel, wat is de doelgroep en waarvoor gebruiken ze zoiets?
Deze mini computers zijn voor mij het nieuwe normaal :9 hardware is krachtig genoeg voor wat simplere games en ik draai een oude versie van Photoshop, illustrator en in-design op mijn hp elitedesk mini met Ryzen 3 2200GE. De computer staat onder mijn display op mijn thuiswerkplek.

En Cyberpunk, Baldurs Gate 3 enz speel ik via Stadia op dezelfde computer.

Mijn schoonvader heeft nu ook een mini computer en is dik tevreden, hij mist alleen soms de dvd drive en een plaats voor zijn oude hardeschijven.
Office werkplek, maar ikzelf gebruik nuc systemen ook om test omgevingen op te draaien onder Hyper-V. Je zou het als mediacenter in kunnen zetten al is deze wel wat overkill wellicht. Maar je kunt ook prima een low-end game systeempje hebben. Zie de review van deze laptop met vergelijkbare apu: https://youtube.com/watch?v=10qQ18JNHiY
Een combinatie van die dingen is mijn workload en ik hou van energie effectieve apparaten. Ik ben al jaren fervent gebruiker van dit soort mini systeempjes en hebben ze ook al jaren bij tig klanten staan. Scheelt flink in het energie verbruik ook nog eens.
Ik heb hier zelf een oudere generatie met een A8-5545 in gebruik als HTPC met LibreELEC/Kodi. Zeker waar Kodi op software decoding moet terugvallen (toch wel wat streams lijkt het, en ook Netflix dacht ik) komt die extra processorkracht wel van pas. Maar ik was ook al een tijdje aan het wachten op een nieuwere generatie met krachtigere AMD-processors.
Ik heb zelf een Minisforum DMAF5 gekocht in de uitverkoop terwijl ik een R2600+1660S heb staan, puur omdat ik niet veel meer game (alleen LoL en MTA) en wat dingen doe waarvoor ik mijn pc 24/7 aan wil hebben. Daar is mijn "normale" PC niet zuinig genoeg voor, maar het was eigenlijk vooral voor het geluid wat de PC maakte als ik ga slapen.
Ik heb zelf een Intel nuc (oude) i5. De vorige i5 generatie omdat de gpu in de nieuwe een stuk minder is. Mijn usecase is HTPC (Disney+, NPO+ enz aangevuld met VLC). Daarnaast host ik mijn nextcloud erop en heb ik retro gaming ambities (mja tijd :p).

Voor veel is het overkill maar tegenwoordig kan je bijv GTA5 op full HD wel spelen op zo'n intel nuc.

Had liever een AMD (i.v.m. vega gpu) gehad maar die bleken toendertijd of niet te betalen of niet leverbaar
Klinkt als een hele leuke thuisserver. Vooral als je server niet heel actief is maar je hem wel graag 24/7 aan laat staan kan dit een redelijk energiezuinige oplossing zijn.
Wat is het idle verbruik van deze dingen?
Over het algemeen erg laag, de Intel NUCs doen zo'n 7-14W idle. Deze ryzens zullen daar waarschijnlijk gewoon onder zitten, aangezien ryzen laptops ook beter zijn in batterij momenteel.
Leuke doosjes voor bedrijven die toch allen maar remote draaien op VMware of vergelijkbaar. Of als klein servertje..
Waarom alleen maar remote draaien op VMware? Je kan verschillende modellen kiezen, waaronder een 5800U, dat is een 8 core, 16 thread CPU die het beter doet dan veel Intel desktop modellen van de huidige generatie... Zelfs de integrated graphics zijn niet echt verkeerd (hoogstens dat de BIOS niet meer dan 512MB RAM toewijst aan de GPU...
Dat je in de BIOS/UEFI maar maximum 512MB ram kan toewijzen klopt eigenlijk niet. Want wat doet een GPU als zijn VRAM vol loopt? Dan schakelt hij over naar het systeemgeheugen. Bij een dedicated GPU is dat een drastische performancedrop want je gaat van supersnel GDDR5/6 videogeheugen naar relatief traag DDR4 systeemgeheugen. Bij een APU echter, maakt het niets uit want als 512MB systeemgeheugen te weinig is, dan gebruikt hij gewoon meer van hetzelfde systeemgeheugen. Dat is gemakkelijk aan te tonen door in de BIOS maar 64MB ram toe te wijzen. In principe zou je PC dan onwerkbaar moeten zijn met zo weinig geheugen, maar toch is dat niet zo (bron), hij zal even snel zijn als anders. Dat toont aan dat de APU zich niets aantrekt van de limiet die jij instelt. Sterker nog, het is zelfs beter om maar voor 64MB te kiezen, want hoe meer je reserveert voor de GPU, hoe minder er overblijft voor de rest van het systeem.
Of als simpel desktopje. Ik heb zelf een aantal nuc machines, en die doen prima dienst als desktop machine met Fedora en anderen
Verklaar je nader?

Ik heb VMware Workstation op mn RyZen 3900X prima draaien
Workstation draait op je Windows stack en is dus zeer vergevend voor wat betreft de onderligende hardware. Oef refereert waarschijnlijk naar ESXi welke direct op je hardware draait en een stuk gevoelliger is qua hardware compatibiliteit.
ESXi is oorspronkelijk ook niet bedoelt voor consumenten hardware.
ESX(i) hardware qvl was ook niet mals.
Vandaar dan ook de buyer beware lijkt me; je kan er niet zonder meer vanuit gaan dat dat gaat werken. Een proxmox installatie lijkt me wel interessant. Ik heb nu een oude NUC (i5-4250u) en Lenovo M720Q waar dit prima op draait. Dit zijn wel leuke doosjes om een homelab op te draaien.
Proxmox is idd super lichtgewicht en veelzijdig.
Ben er gecharmeerd van wat er allemaal mogelijk is tegenover de grotere spelers.
VMWare esxi inderdaad. Op de AMD gen 10 microserver van HP werd het niet ondersteund. Op de Intel voorlopers en opvolgers wel.
Ik heb ESXi 7 op een B350 bord met een 1800X draaien zonder enig probleem. Zit ook een GTX1050Ti in met passthrough naar een gaming VM. Ik had alleen een Intel desktop adapter nodig voor Lan, maar dat is logisch en geen probleem. Werkt tot nu toe perfect stabiel met 32Gb geheugen op conservatieve timings.

AMD hoeft geen probleem te zijn gelukkig.
Wellicht is 'Gigabyte annonceert' een betere omschrijving dan 'Gigabyte introduceert'.
Ze komen namelijk pas in Q3 van dit jaar uit.

EDIT:
Holy crap, want een reacties :*)
Voor mij klonk 'introduceert' als in: nu beschikbaar terwijl het een aankondiging was

[Reactie gewijzigd door EchoWhiskey op 23 juli 2024 01:23]

Zullende dan gewoon “kondigt aan” doen? ;)
AuteurAverageNL Nieuwsredacteur @EchoWhiskey31 mei 2021 20:58
Voor zover ik weet, kun je 'introduceren' ook gebruiken als 'aankondigen' of 'presenteren'. Ik zie echter dat ik eerder vandaag al een bericht met 'introduceert' in de titel heb gepubliceerd - met oog op de afwisseling vervang ik het hier voor 'kondigt aan' :)
Dat kan zeker: https://www.vandale.nl/gr...ds/betekenis/introduceren

“in de mode, op de markt brengen
Tot hier was het zeer vermakelijk. Maar ja, laten we maar weer verder gaan over techniek. :/
Waarom is dat een betere titel? Ik heb geen idee wat annonceert is. De vandale weet het ook niet.

Verder natuurlijk gewoon leuke systemen, maar hangt wel af van prijs en beschikbaarheid.

Edit:
@TheVivaldi fantastische reactie. Hartelijk dank ook voor het ANW. _/-\o_

[Reactie gewijzigd door Iruk1981 op 23 juli 2024 01:23]

De Van Dale kent het niet omdat het een neologisme (dus niet: zie edit 2) is - je vindt het dan ook alleen terug in het Algemeen Nederlands Woordenboek: https://anw.ivdnt.org/article/annonceren?lang=nl

Maar goed, ‘kondigt aan’ vind ik veel beter dan ‘annonceert’ wat duidelijk uit het Engels afkomstig is (‘announces’).

Edit: met ‘afkomstig’ bedoel ik dat wij het uit het Engels gehaald hebben, niet dat het van oorsprong een Engels woord is.

Edit 2: ho, zo te zien is het een stuk ouder dan ik dacht want het stond in 1654 al in een woordenlijst: https://gtb.ivdnt.org/iWD...nceren&domein=0&conc=true
Ik ging er vanuit dat het een neologisme was omdat het ANW alleen woorden vanaf 1970 opneemt, maar het WNT (link in edit 2) liegt nooit ;)

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 23 juli 2024 01:23]

Ik vermoed eigenlijk dat het een leenwoord uit het Frans is getuigen het feit dat de 'u' er vandoor is gegaan. Maar uiteindelijk is de bron Latijn.
Ja, ik bedoelde eigenlijk meer dat wij het waarschijnlijk uit het Engels gehaald hebben, niet dat het ook van oorsprong Engels is. Heb mijn bericht verduidelijkt :)

En zie ook edit 2.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 23 juli 2024 01:23]

ik bedoelde eigenlijk meer dat wij het waarschijnlijk uit het Engels gehaald hebben
Zelfs dat is volgens mij niet waar. ;)
Als leenwoord uit het Frans is het inmiddels in Nederland in onbruik geraakt (in oude kranten zag je boven advertenties nog wel eens "annonce" staan), maar in Vlaanderen nog redelijk gebruikelijk. Het Engels heeft het uiteraard ook uit het Frans. Misschien kan je al wel van nieuw leengebruik uit het Engels spreken voor het werkwoord "announcen", maar dat is momenteel nog wel erg ongebruikelijk (zowel in Nederland als Vlaanderen).
Klopt, daarom zei ik ook “zie edit 2” ;)
Uit het Frans.
Is ook meer "vlaams" taal gebruik. Net zoals: briket en camion.
Briket Vlaams? Volgens mij niet, tenzij jullie een andere betekenis van ‘briket’ hebben. Maar als we het hebben over die brandstofdingen voor vuur en zo, dan noemen wij dat ook gewoon een briket. Camion heb je gelijk in: dat hoor je in alleen in Vlaanderen.

Ik bedoelde trouwens niet dat annonceren uit het Engels komt, maar dat wij het uit het Engels ‘geïmporteerd’ hebben. Uiteraard is het woord veel ouder dan het Engels.
En inderdaad zat ik er naast, want het kwam in 1654 al voor: https://gtb.ivdnt.org/iWD...nceren&domein=0&conc=true

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 23 juli 2024 01:23]

Briket Vlaams? Volgens mij niet, tenzij jullie een andere betekenis van ‘briket’ hebben. Maar als we het hebben over die brandstofdingen voor vuur en zo, dan noemen wij dat ook gewoon een briket.
De vlaamse briketten hebben ook te maken met vuur. In het noorden noemen we het aanstekers. Frans leenwoord, dus.
Wij hier in antwerpen zeiden altijd briquet en nog meer een allumeur.
Duidelijk uit het frans.
Ben zelf van begin de jaren zestig.
Maar rook al 20 jaar niet meer :*) :*)
maar dat wij het uit het Engels ‘geïmporteerd’ hebben
Waarom zou dat meer voor de hand liggen dan dat het uit het Frans is overgenomen? Immers een aankondiging is ook doorgaans een 'annonce' genoemd (bijvoorbeeld voor een huwelijk), gewoon omdat Frans vroeger de taal van de adel was en dus deftig.
Ik heb mijn reactie gisteravond al verbeterd en in die link is ook te zien dat het uit het Frans komt, dus ik snap niet helemaal waarom je nu nog zo reageert?

Sommige dingen nemen wij uit het Engels over die zij dan weer uit het Frans hebben overgenomen, zo werkt dat nu eenmaal. In dit geval bij nader inzien niet, maar soms komt dat wel degelijk voor.
Ik reageer op het stukje wat ik geciteerd heb, meer niet. Als je dat ongewijzigd laat 'Ik bedoelde trouwens niet dat annonceren uit het Engels komt, maar dat wij het uit het Engels ‘geïmporteerd’ hebben. ' dan moet je ook niet raar opkijken als iemand die dat later leest er op reageert als die iets anders van mening is.
Kijk, als je binnen 5 minuten na het wijzigen van mijn reactie had gereageerd, had ik het wel gesnapt, maar een dag later verwacht ik toch dat je heel mijn reactie leest. Mijn hele reactie geeft immers een vollediger beeld dan alleen dat stukje.

Maar goed, laten we het hier maar bij houden en evt. via PB verder praten als je dat wilt. Taal is mijn vakgebied, dus… ;)
To announce: aankondigen ;)
Mogelijk vervanging voor mijn AMD-A8 met Trinity cores.
http://cpuboss.com/cpu/AMD-A8-4555M
Voldoen op zich nog altijd prima voor me, maar zit toch wel met de verwachte levensduur tegenover mijn intensieve gebruik.

Of toch deze? https://www.sifive.com/boards/hifive-unmatched

[Reactie gewijzigd door merethan op 23 juli 2024 01:23]

Levensduur van die cpu of het systeem(pje?)? Over die eerste hoef je niet bang te zijn, de tweede zou ook jaren mee kunnen gaan of morgen stuk gaan :)
Jammer dat de grafische kracht van deze kleine dingetjes zo ruk is.
Je moet het natuurlijk in verhouding zien. Performance per watt is geweldig met dit soort APUs, zowel cpu als gpu. Low-end gaming gaat hier prima op. Zware workstation workloads / cad / video editing natuurlijk niet. Al kan je in principe een externe videokaart op de m2 slot aansluiten als gimmick, https://youtube.com/watch?v=hJ2or9S2iwQ. Maar als je dat wil is dit simpelweg niet het juiste systeem voor jou.
Nouja, CPU-wise zijn sommige van die NUC's erg goed.
Zouden ze ondersteuning krijgen voor DASH voor remote power en KVM?
lekker veel usb-poorten die ook nog eens op volle snelheid hun ding doen, zonder te moeten inboeten op display-outputs, 3 ethernet-aansluitingen, dit kan een lekkere thuisrouter annex homeserver worden voor 3x geen ruimte/stroom
Kunnen dit soort kastjes ook 4K HDR vloeiend afspelen?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.