Dus niet via de diensten zelf? Is dat dan toestemming om de devices van verdachten te hacken?
Dit is wettelijk toegelaten wanneer een Belgische onderzoeksrechter hiervoor aan bv. de politie toestemming geeft, inderdaad.
Dat is ook precies wat er gedaan wordt.
M.a.w. wanneer jij verdacht wordt van verboden handelingen dan kan, mits toetsing van oa. proportionaliteit, een Belgisch onderzoeksrechter toestemming verlenen aan en zelfs de politie bevelen uw digitale apparatuur dusdanig te beïnvloeden (d.i. hacken) teneinde men letterlijk kan meelezen, mee zien, meeluisteren en ook alle andere of ook wel whatever they f. want.
Dat is misschien nog steeds niet duidelijk genoeg voor enkelen: eens die toestemming van de onderzoeksrechter er is, mag men dusdanig veel doen met uw telefoon dat jij geen enkele vorm van privacy meer kan verwachten met dat toestel. En dit gaat ook verder dan enkel uw toestel. Bv, ook microfoons in uw woning en meer. Het idee dat overheidsmedewerkers toch te incompetent zijn om bv. in te breken op uw telefoon, in uw woning of en op andere digitale toestellen in uw woning (uw TV, modem, thermostaat, radio, microgolf, etc) is onzin. Ze zijn daar wel competent in. In geval van Nederland
recruteert men zelfs hier op deze website (terecht ook, trouwens).
Het belangrijke verschil zit er in dat er toestemming van een onderzoeksrechter moet zijn. En dat die de noodzaak hiervoor moet kunnen aantonen (d.i. proportionaliteit).
M.a.w. geen sleepnet. Maar wel verregaande bevoegdheden om een verdachte te volgen.
ps. Hier zijn enkele uitzonderingen op die ook wel eens door de politiediensten overschreden werden (de wet
1 en
2):
- Advocaten mogen niet afgeluisterd worden tenzij ze deel uitmaken van de acute dreiging (specifiek hierin verschilt de Belgische wetgeving significant met de Nederlandse). Alleen valt het me op dat Belgische politiediensten hier zeer vaak inbreuken op maken die volledig ongestraft blijven. Hierdoor zal je niet snel een goede advocaat vinden, in België, die whatever met U aan de telefoon zal willen bespreken. Die weet immers dat hij afgeluisterd wordt. Ik vind dat dit een schending van de rechten van de verdediging is en dat voor het afluisteren van advocaten politiemensen de gevangenis in zouden moeten.
- Geneesheren mogen niet afgeluisterd worden tenzij ze deel uitmaken van de acute dreiging
- Wanneer men een geneesheer wil afluisteren (zelfs indien ze deel uitmaken van de acute dreiging) dan moet dit steeds gebeuren nadat de orde der geneesheren geraadpleegd werd. Ik weet dat enkele ordehandhavers die dit lezen dit choquerend zullen vinden. Wel. Lees de wet. Die wet kennen is uw job. Het staat er in.
- De proportionaliteitsregels voorzien dat oa. familieleden e.d. slechts mogen afgeluisterd worden wanneer zij en/of het gesprek deel uit maken van de acute dreiging.
ps. Er was
recent een Belgische case over een drugsbaron wiens moeder in het ziekenhuis afgeluisterd werd. M.a.w. vrijwel alle regels werden met de voeten getreden. En dit zonder dat er ook maar iemand de gevangenis in ging. M.a.w. justitie is niet neutraal. De politieman die beweert dat justitie het zijn job onmogelijk maakt denkt dus maar beter eens een beetje beter na: justitie is volledig niet-neutraal in het voordeel van jullie. Dat de algemene bevolking dit soms belachelijk vindt, is dan ook gewoonweg waar.
[Reactie gewijzigd door Anoniem: 85014 op 23 juli 2024 17:54]