Wat je nu zegt klopt niet. NoA is door wetgeving niet toegestaan in NL ik heb zelf NoA en rijstrook wisselen moet altijd handmatig met het knipperlicht. En het werkt gewoon goed en ik woon in Amsterdam en rij rond als taxi chauffeur. Drukker krijg je het niet.
Heel af en toe komt het voor dat tijdens het wisselen van de rijstrook de auto toch terug gaat omdat die schrikt maar dat is met de laatste updates zelden. Je drukt niet je knipperlicht kompleet in toch? Je moet hem alleen een tikje geven en het stuur een kleine beweging geven. Dan gaat ie al gelijk en probleemloos mits het verkeer dat toelaat. Bumperkleven bij je buurman staat ie uiteraard niet toe en een auto in je dooie hoek geeft ie ook rood aan. Ik heb zelf NoA op Mad Max staan maar hij zal nooit zelf een auto inhalen totdat wetgeving in de EU wordt aangepast. Wellicht dat je nog oude software draait waardoor het ruk werkt. Ik zou ook bij je instellingen software op latest zetten ipv standaard en met wifi verbinden. Ik ga er vanuit dat je wel de laatste software draait gezien je ook last hebt van de begrenzing maar die van mij werkt prima met stroken wisselen. Ik had er met versie 8 vroeger meer last van dan nu.
Enhanced Summon is ook 10x beter dan wat wij nu in NL hebben staan op onze auto's dat is puur software maar ik vind gewone summon ook redelijk ruk. De app verliest constant verbinding en dan staat ie weer stil.
Borden herkenning zit al sinds 2015 in Tesla's. AP1 werkte met bordenhekenning via MobileEye. Maar meer als de maximum snelheid lezen deed het niet voor je want het was en is nog altijd alleen voor de snelweg. Volgende maand met update 10 zou de auto moeten stoppen voor stop borden en stoplichten. En wellicht voorangs wetten etc. De binnenstad wordt nu pas langzaam introduceert. Werkzaamheden worden al herkend en dan volgt auto pilot de gele lijnen ipv de witte en vermijd de auto pionnen en andere reflectoren. Dit kan jou auto nu al allemaal en is aanzienelijk verbeterd ten opzichte van wat auto pilot was.
Ik zou zeggen wacht even tot Firmware 10 volgende maand. Wellicht in 2 maanden pas in NL. Van wat ik er van gezien heb tot nu is het een enorme stap voorwaards. Ook software ondanks de hardware verbeteringen wordt flink verbeterd. Wat je moet snappen is dat grotendeels hardware nu de software response begrenst. Al jouw imput komt met delay en alles wat de auto ziet. Waardoor alles zo extreem voorzichtig moet en vertraagd. Met 21x zoveel rekenkracht werkt de software ook direct en kan de auto rekening houden met veel meer zonder vertraging.
De snelheids begrenzingen vindt ik zelf ook extreem irritant. Maar dat is GPS gebasseerd en puur een nummertje aanpassen in het systeem. AP1 negeert dat en werkt puur op cruisecontrol regels ingesteld door de gebruiker. Dat is in de toekomst bij een volledig autonome auto een probleem dus test Tesla dat nu al, maar daar mag flink wat verbetering in komen.
Hoe dan ook vind ik het plotseling afremmen van 100 naar 80 of van 130 naar 80 extreem gevaarlijk. De auto's zouden gelijdelijk moeten afremmen iets voordat de auto aankomt op dat punt waar die maximum snelheid geld en waar de auto dat limiteerd. Die limieten zijn er puur voor cornercases waar de auto liever voorzichtig is dan dat een ongeluk wordt veroorzaakt zoals scherpe bochten of wegen die samenvoegen. Helaas zijn dat in NL veel cornercases waardoor we in elke tunnel of N weg de auto afremd.
Iets wat ik niet perse aanraad maar wat kan bij wegen met een snelheids limiet. Je kan Autopilot aanlaten en zelf het gas pedaal wat indrukken. De auto zal dan sneller gaan en voor je blijven sturen. Maar remmen zal die niet! Dat heb je zelf in de hand zolang het gaspedaal ingedrukt is. Ikzelf doe dat altijd in tunnels waar ik de auto's echt te langzaam vindt gaan op Autopilot.
Met jou laatste punt ben ik het eens. Ik geloof wel in het merk maar ze hadden nooit de medewerkers mogen ontslaan. Ze hebben er juist 3 kleer zoveel nodig. Service is gewoon slecht. Kwaliteit loopt achter en klantenbestand is in extreme aantallen vervoudigd sinds de komst van de 3.
In slechts 4 of 5 maanden zijn er al net zoveel M3's als S en X bij elkaar in NL. Hoe gaat dat er uitzien over 4 of 5 jaar met nu al een tekort aan personeel wereldwijd?
[Reactie gewijzigd door Nimac91 op 7 augustus 2019 14:22]