Meh, Pickup wordt belangrijk
Niet noodzakelijk. Men richt zich hier zo goed als zeker niet op de markt van de befaamde F-series van Ford en zelfs niet op de Toyota Tacoma voor outdoor fans, maar meer niche-markten eromheen. Gehele andere doelgroep waar de auto zelden gebruikt wordt voor trek- en tilwerk en ook op straatbanden staat en nooit het asfalt verlaat. Maar wel lekkere marges vermoed ik. Een beetje zoals de Tesla X denk ik.
Wat wel zorgelijk is de steeds lagere capital expenditure (capex), oftewel het geld dat ze investeren in vaste goederen. Op dit moment is de capex zelfs lager dan de afschrijving van vaste goederen. Het klinkt misschien goed dat ze minder geld uitgeven, maar voor een bedrijf in volle groei is het heel vreemd dat ze zo weinig investeren in het verbeteren van hun faciliteiten.
Omdat Tesla geen winst maakt is vrijwel elke investering er eentje met geleend geld. De aandeelhouders en grote bestaande investeerders zijn waarschijnlijk niet happig in nog meer geld voorschieten voor investeringen in de breedte (gericht op marktaandeel en toekomst), en willen liever wat meer focus op de diepte (directe productie verbeteringen). Als Tesla haar productie opschaalt, zijn de bestaande investeringskosten ook beter behapbaar ivm, het uitsmeren over grotere aantallen.
En uiteindelijk zal er ook wat minder Musk-coolaide moeten komen, en wat meer saaie harde productie-cijfers en winsten op basis van volume, wil Tesla over 10 jaar nog bestaan.
Verder denk ik dat de toekomst voor Tesla een fusie is met een bestaand autobedrijf. De grote jongens zoals Ford, GM, Toyota, VW etc maken de overstap naar electriek zelf, maar sommigen van de kleinere fabrikanten als Mitsubishi, Suzuki, etc zullen wellicht niet slagen. Een fusie met een bedrijf als Tesla wat de naam heeft maar de goedkope wereldwijde fabrieken en capaciteiten voor kleine goedkopere modellen nog mist is dan een uitkomst. Uiteraard schuiven we zo met aandeeltjes etc dat het 'overname' heet en de nieuwe gecombineerde naam 'Tesla' zal zijn, maar capaciteit en logistiek- en sales-netwerken samenvoegen is soms goedkoper dan alles maar van de grond opbouwen zeker omdat je in eerste instantie deel van die investering moet gebruiken om te concurreren met exact diezelfde bedrijven. Denk aan ontwerp, diverse R&D, magazijn, shipping, sales, support, financing, compliance met wetgeving, etc. Allemaal zaken waar in de auto industrie bakken met geld omgaat, maar de naam van het bedrijf volstrekt irrelevant is.