Herbert Diess, de directeur van de Duitse autofabrikant Volkswagen, zegt dat zijn bedrijf in 2020 met elektrische auto's komt die net zo goed zijn als die van Tesla, maar dan de helft minder kosten. Dat zei hij in een Duits tv-programma.
Diess benadrukte in het ZDF-programma van de Duitse journalist Maybrit Illner dat Volkswagen een heel sterke positie zal verwerven op de markt voor elektrische voertuigen, zo schrijft Electrek. De Volkwagen-ceo meldt dat er 30 miljard euro is geïnvesteerd in elektrische mobiliteit. Daarbij wijst hij onder meer op het feit dat de bestaande fabriek in het Duitse Zwickau is omgebouwd voor de productie van elektrische voertuigen en dat onder meer een nieuwe fabriek in Shanghai wordt gebouwd.
Dit alles moet ervoor zorgen dat er in 2020 elektrische auto's van Volkswagen op de markt komen die net zo goed zijn als modellen van Tesla, maar dan voor de helft van de prijs. Daarbij gaf hij geen nadere details, zoals op welke Volkswagen-modellen hij doelt of welke Tesla-modellen hij bij de vergelijking voor ogen had. Reuters meldde eerder dat Diess ruim een jaar geleden al zei dat hij Tesla als de belangrijkste concurrent ziet als het gaat om de markt voor elektrische auto's.
Als de Duitse fabrikant de claim van Diess waar wil maken, gaat het waarschijnlijk onder meer over een nieuw uit te brengen Volkswagen-model, de I.D. Neo. Auto Express schrijft dat dit een hatchback is die volgens Volkswagen in verschillende versies uitkomt, waarbij de goedkoopste variant een 48kWh-accu krijgt, een bereik van 330km haalt en grofweg 30.000 euro zal kosten. De middelste versie moet 400 tot 450km halen en de duurste variant krijgt een nog onbekend bereik.
Omdat deze auto slechts een iets langere wielbasis krijgt dan de huidige Golf en een hatchback is, lijkt hij niet direct een serieuze concurrent voor de huidige modellen van Tesla. Het bedrijf van Elon Musk komt op termijn met de nieuwe Model Y, een crossover-suv. Het lijkt waarschijnlijker dat de I.D. Neo in ieder geval deels zal concurreren met huidige elektrische auto's van andere fabrikanten, zoals de Hyundai Kona Electric of de Kia e-Niro die rond de 40.000 euro kosten.