Microsoft heeft de voorlopige naam onthuld van zijn komende gamestreamdienst: Project xCloud. Het bedrijf test de dienst momenteel intern en heeft daarvoor bladeservers met Xbox One-hardware in Azure-datacenters staan.
Microsoft heeft speciale bladeservers ontworpen die de componenten van vier Xbox One-consoles in een enkele behuizing bevatten. De bladeservers ondersteunen volgens het bedrijf de infrastructuur die nodig is voor gamestreams en de eerste racks met blades staan in datacenters voor Microsofts Azure-platform wereldwijd.
Microsoft claimt Project xCloud werkend te hebben en zal volgend jaar publieke testen houden. Het bedrijf richt zich op Xbox-spelers. De dienst maakt het spelen van Xbox One-games op smartphones en tablets mogelijk en in de video is te horen dat het in ieder geval om Android gaat. Niet alleen nieuwe Xbox-games moeten streaming te spelen zijn, maar ook reeds uitgebrachte spellen.
Gebruikers kunnen een Xbox Wireless Controller via bluetooth verbinden voor de bediening. Daarnaast werkt Microsoft aan aanraakgevoelige besturing. De huidige test draait op 10Mbit/s en Project xCloud krijgt de mogelijkheid streams via 4g aan te bieden, terwijl Microsoft ook aan 5g-ondersteuning werkt. Verbeteringen bij netwerktopologie en videocodering moeten voorkomen dat latencyproblemen optreden.
Microsoft bevestigde afgelopen zomer aan een dienst voor gamestreams te werken, nadat al hier al jaren geruchten over gingen.