Asus geeft nieuwe ZenBook Pro-laptops 5,5"-lcd als touchpad

Asus heeft de ZenBook Pro UX580 en UX480 aangekondigd, een 15,6"- en een 14"-model. Beide laptops hebben een 5,5"-lcd met een resolutie van 1920x1080 pixels, dat dient als touchpad en dat ook als tweede scherm gebruikt kan worden.

Asus noemt het schermpje ScreenPad en heeft eigen software gemaakt die voor de integratie met Windows 10 zorgt. Het 5,5"-scherm kan als tweede scherm gebruikt worden, of je kunt er speciale apps op draaien, die via de Microsoft Store worden aangeboden. Asus heeft zelf bijvoorbeeld een agenda-, rekenmachine- en een numpad-app gemaakt. In de toekomst moeten er ook apps van derden verschijnen; in het derde kwartaal van dit jaar brengt Asus een ScreenPad-sdk uit. Het is ook mogelijk om het scherm van de ScreenPad uit te schakelen en het gebied als een gewone touchpad te gebruiken. Ook kan de helderheid van het schermpje aangepast worden.

In de laptop zit maximaal een Core i9-processor, een GTX 1050 Ti-videokaart en een pci-e-x4-ssd van 1TB. De ZenBook Pro UX580 met lcd als touchpad is de opvolger van de ZenBook Pro UX550 die vorig jaar uitkwam. Ten opzichte van dat model zegt Asus de koeling verbeterd te hebben. Hoewel de nieuwe laptop net zo dik is als zijn voorganger, zouden de componenten meer ruimte gekregen hebben voor koeling. De accucapaciteit is 71Wh, bij het vorige model was dat 73Wh.

Asus mikt met de laptop onder andere op grafische professionals. Er komt een versie met een 4k-touchscreen, dat 100 procent van de Adobe-rgb-kleurruimte kan weergeven. Asus zegt het scherm gekalibreerd te leveren met een afwijking van minder dan 2 Delta E.

Asus ZenBook Pro UX580Asus ZenBook Pro UX580Asus ZenBook Pro UX580Asus ZenBook Pro UX580Asus ZenBook Pro UX580Asus ZenBook Pro UX580

Asus komt ook met een volledig nieuw 14"-model van de ZenBook Pro. Deze variant heeft een iets ander ontwerp, met een scharnier die het toetsenbord wat omhoog tilt als het scherm wordt uitgeklapt. Asus noemt dat Ergolift. Het 5,5"-ips-lcd als touchpad is bij de UX480 gelijk aan het exemplaar in de grotere ZenBook Pro UX580.

Het ontwerp van de Asus ZenBook Pro UX480 doet met zijn scharnier denken aan de AsusPro B9440U voor de zakelijke markt, maar dat is een dunne en lichte laptop met minder krachtige hardware. De UX480 krijgt een Nvidia GTX 1050 Max-Q-gpu. Welke processor er in de laptop zit, maakt Asus nog niet bekend. Wel zegt de fabrikant dat het gaat om een Core i7 van de achtste generatie, maar mogelijk betreft het een variant die nog niet is aangekondigd. De 14"-versie verschijnt op zijn vroegst in augustus, maar de UX580 zou al eerder verschijnen.

ZenBook Pro UX480ZenBook Pro UX480ZenBook Pro UX480ZenBook Pro UX480ZenBook Pro UX480ZenBook Pro UX480

Tweakers kreeg voor de presentatie van de laptops de kans om beide modellen uit te proberen en publiceerde een artikel met daarin de eerste praktijkervaringen. Wanneer de laptops naar de Benelux komen en tegen welke prijs, is nog niet bekendgemaakt.

  UX580 UX480
Scharnier Regulier Ergolift
Scherm 15,6" 4k-touchscreen
15,6" fhd-touchscreen
14" fhd-touchscreen
(mat en spiegelend)
Processor Core i9-8950HK Onbekende Core-i7 (8ste gen)
Geheugen Max 16GB ddr4 2400MT/s Max 16GB ddr4 2400MT/s
Videokaart Nvidia GTX 1050 Ti Nvidia GTX 1050 Max-Q
Opslag Max 1TB nvme-ssd (4x pci-e) Max 1TB nvme-ssd (4x pci-e)
Connectiviteit Usb 3.1 type c met Thunderbolt
802.11ac wifi, bluetooth 5.0
Usb 3.1 type c
802.11ac wifi, bluetooth 5.0
Windows Hello Vingerafdruksensor Ir-camera
Afmetingen 365mm bij 251mm bij 18,9mm 322mm bij 225mm bij 17,9mm
Gewicht 1,8kg 1,6kg

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

05-06-2018 • 06:30

33

Lees meer

Reacties (33)

33
32
15
1
0
9
Wijzig sortering
Dit is wel interessant, maar stel dat je een app open hebt staan. Neem de calculator, je doet je berekeningen en dan wil je het touchpad weer als muis gebruiken. Hoe gaat die switch dan? Moet je eerst een toetsencombinatie doen zodat de app op het touchpad niet meer reageert op jouw vinger en je vinger weer de muisaanwijzer wordt? Lijkt me onhandig en irritant.
Ik neem toch aan dat er een knop in iedere app op je touchpad zit om direct terug te schakelen? Of een gesture...? Ik vind het idee wel interessant, heel bijzonder dat nog niemand daaraan gedacht heeft.
In de preview van Tweakers las ik volgens mij dat je met een veegbeweging van boven naar beneden -en weer terug- kan schakelen tussen touchpad and screenpad.
Dit nieuwsbericht deed me heel erg denken aan good old times:

In 2011 heeft Acer een laptop (Iconia 6120) met 2 schermen uitgebracht waarbij het onderste gedeelte als toetsenbord en touchpad functioneerde. Technisch gezien was het toendertijd zeer interessante laptop met goede bouwkwaliteit. Acer was zijn tijd ver vooruit, maar de markt was er toen nog niet helemaal klaar voor + tegenwoordig kunnen notebooks ook dunner door moderne technologie, waardoor de notebook niet zwaar is.
Ik vond nog een review die omschreef de Acer Iconia als: Goede implementatie van een heel slecht idee.
Video reviews van de Iconia zijn hier te vinden.


Helemaal nieuw is het idee niet van 2 schermen. Maar ik denk dat Asus het met de Zenbook veel beter heeft uitgewerkt en de markt nu ook echt hier klaar voor is en met goede doordachte software kom je een heel eind.

Het grote verschil met de Iconia en Zenbook is dat de Iconia echt uit 2 volledige schermen bestaat maar gebruikers wensen toch liever nog te werken op fysieke toetsenbord zoals de Zenbook.

[Reactie gewijzigd door aliberto op 25 juli 2024 19:05]

FN+f6 las ik net ergens. Dan kun je wisselen tussen de functies. Dus even een macro van maken voor op de muis ;)

[Reactie gewijzigd door Derekboy2000 op 25 juli 2024 19:05]

Hmm, die ergolift zal lekker zitten op je benen, alleen geschikt voor op tafel of je moet graag een randje in je benen willen hebben. Verder wel mooie apparaten
Ergonomisch gezien is de laptop op je benen al uit den boze, dus daar hoef je het niet voor te laten.
Dat klopt, maar er zijn zat mensen die even onderweg hun laptop openklappen om wat te bekijken
Voor even zal het geen probleem zijn, als het pijnlijk wordt dan klap je hem weer dicht. De meeste laptops zijn niet bedoeld voor op schoot, ergonomisch niet omdat het te laag is en de ventilatieroosters indien aanwezig worden afgedekt waardoor hij snel te warm wordt voor je benen.
Ik hoop wel dat er een linux driver komt voor het touchpad, vraag me af of dat anders wel zal werken.

[Reactie gewijzigd door Soldaatje op 25 juli 2024 19:05]

tis dus een notebook en geen laptop inderdaad
Anoniem: 414757 5 juni 2018 08:15
Van mij hoeven die pro dingen niet dun. Ik heb liever iets meer volume zodat er beter gekoeld wordt en het geluid tot een minimum beperkt wordt.

En waarom doen ze er geen Quadro of FirePro in. Dat zijn de zakelijk niet gaming varianten. Die zijn uitgelijnd op renderen end... Dit lijkt meer op een gaming laptop en is dus minder "Pro" naar mijn idee.

Weet iemand of er ook een functie is die het scherm overneemt van mijn telefoon op die touchpad? En dat ik dan via mijn laptop en headset kan bellen?
Daar zou iemand een App voor kunnen schrijven, tis alleen nogal zwaar voor je telefoon dan.
Razer ging wel iets maken dat zo samenwerkte met de razer phone
Leuk idee, vraag me af hoeveel aanhang het krijgt, want je zal weer custom apps nodig hebben om daarop te tonen.
Doet denken aan de (al lang vergeten, en geflopte) sideshow in Windows vista t/m 8...
en.m.wikipedia.org/wiki/Windows_SideShow
Ja... En dan kon je zelfs een Windows Mobile toestel als sideshow device gebruiken en dat ging best vlot.... later waren er zelfs implementaties voor Android!
Een beetje jammer dat dat niets geworden is, het lijkt me dat Microsoft daar iets zijn tijd vooruit was en het niet goed naar de man heeft gebracht.
Maar dan denk ik dat een propietaire oplossing van 1 fabrikant - hoe goed gemaakt ook - eerder beperkte toekomstperspectieven heeft....
Het idee om een scherm te plaatsen in plaats van een touchscreen is erg interesant. maar dan vraag ik mij af of de optie als 2de scherm wel kan worden gebruikt met combinatie met touch. bijvoorbeeld je zet een film aan op je touchscreen en gaat op het grote scherm aan de slag met photoshop via de touchscreen?
Hopelijk een beetje aantrekkelijke prijs. Ik zie de 14 inch model wel heel erg zitten, echter wel beetje jammer dat er geen ingebouwde vingerafdrukscanner op dat model zit. Ik vind het trouwens prettig dat er nog redelijk wat modellen uitgebracht worden met een mat beeldscherm. Ik heb nu een spiegelend beeldscherm, maar ik zou heel graag volgend jaar als ik ga afstuderen ook buiten willen werken op de laptop. Daarnaast vind ik 14 inch echt een perfect formaat beeldscherm.
Heel mooi concept. Het lijkt me iets zoals een smartphone scherm extra in je PC. Ze laten in de 2de foto ook heel mooi even zien wat het concept is qua apps. Voor mij ideaal voor 15'' laptops want dan kun je ineens een numeriek clavier er in plaatsen / maar dingen zoals afspeellijsten / kalender / ... zijn mogelijk.

Verder zorgt het ineens ook voor een kleine touch screen mogelijkheid voor programma's zoals One Note. Anders heb je een laptop met hele touch screen nodig, nu kan het eenvoudig via de touch pad. Natuurlijk zullen personen die dit vaak gebruiken een complete touch screen wensen, maar voor sporadisch gebruik heel handig.

Ik hoop dat Google ook eens naar dit concept kijkt / een integratie met Android tools lijkt me heel leuk :-)
Als het prijs en accuduur een beetje meezit, dan word dit mijn volgende laptop. Het moet wel langer meegaan (kwa accuduur) dan mijn lenovo x230)
Ik vind dit ook een interessant modelletje, al zal de ux580 wel rond de €2k zitten. Die heeft iets teveel mooie functies.
En ze zijn zo te zien niet zwaarder dan mijn oude Asus laptop van 2.5kg..


Al deed me dit trouwens wel denken aan de Razer laptop(waar je je Razer smartphone in kunt doen)

[Reactie gewijzigd door Derekboy2000 op 25 juli 2024 19:05]

Accuduur varieert afhankelijk van de specs, maar mijn 550vd (1080p/i7-7700HQ/16gb) haalt 10u bij tekstverwerking en dergelijke, rond 2u bij zeer intensief werk. Ik denk dat vooral de prijs van deze laptops een pijnpunt wordt, hun zenbooks met normaal touchpad kosten al 1800 euro
Slow news day, T.net? ;)

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 25 juli 2024 19:05]

Dat is een preview en dit is een nieuws artikel erover..
Ik ben bang dat het niet werkt, apple kwam anders ook niet met hun touch bar boven het toetsenbord, wat ook al niet amazing is. Ik gebruik voor paar functies mijn iPhone naast mijn laptop. De muziek regel ik daarmee plus ook mijn rekenmachine, notificaties.

[Reactie gewijzigd door caspermatthijs op 25 juli 2024 19:05]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.