Elon Musk, de ceo van het door hem opgerichte tunnelgraafbedrijf The Boring Company, heeft laten weten dat de eerste tunnel onder de Amerikaanse stad Los Angeles bijna af is. Uiteindelijk moeten elektrisch aangedreven shuttles er passagiers door vervoeren.
Musk zegt in een bericht op Instagram, waarin een korte timelapse-video vanuit de tunnel is te zien, dat hij nog wacht op toestemming van toezichthouders om de tunnel te mogen gebruiken. Als die goedkeuring er is, kan het publiek binnen enkele maanden gratis ritjes maken. Of dat dan ook al met de elektrisch aangedreven plateauwagens gebeurt, zoals uiteindelijk de bedoeling is, is niet bekend. Die wagens moeten acht tot zestien personen tegelijk kunnen vervoeren en uiteindelijk ook auto's dragen. De tunnel gaat in ieder geval richting LAX, het internationale vliegveld van Los Angeles.
Het is nog niet duidelijk wanneer de tunnel volledig operationeel zal zijn, maar Musk herhaalde zijn eerdere standpunt dat The Boring Company in de tunnel prioriteit zal geven aan voetgangers en fietsers. Auto's krijgen ook gewoon toegang, maar volgens Musk is het een kwestie van beleefdheid en eerlijkheid om mensen die geen auto kunnen betalen, voorrang te geven. Hij zegt dat de kosten voor deze passagiers lager zullen uitvallen dan de prijs voor een buskaartje.
In tegenstelling tot de metro krijgen reizigers en automobilisten toegang tot de tunnels via een fijnmazig netwerk van duizenden kleine stations ter grootte van een parkeerplaats. Voetgangers en fietsers kunnen plaatsnemen in elektrische shuttles die via een soort liftsysteem verticaal omlaag gaan en zodoende rechtstreeks in de tunnel terecht komen, waar ze een snelheid van ruim 200km/u halen. Auto's gaan op dezelfde manier de tunnels in, waar ze stilstaand op elektrische skates door de tunnels gaan.
Elon Musk heeft op Twitter ook gezegd dat The Boring Company al is begonnen met het graven van een tunnel tussen Washington D.C. en New York. Vorig jaar maakte hij al bekend dit hyperlooptraject te willen aanleggen, waarmee de reistijd tussen de twee steden van 5 uur wordt teruggebracht naar 29 minuten. Hij spreekt de hoop uit om volgend jaar te beginnen met een tunnel tussen Los Angeles en San Francisco. Deze tunnels tussen steden zijn specifiek bedoeld voor de hyperloop, waarbij pods door een bijna-vacuümbuis hogere snelheden kunnen halen dan een regulier passagiersvliegtuig.
Het idee voor het tunnelproject ontstond toen Musk eind 2016 vastzat in het verkeer van Los Angeles. Deze frustratie leidde bij hem tot het idee om een tunnelboormachine te bouwen, onder de naam The Boring Company. Uiteindelijk moet er een 3d-netwerk van ondergrondse tunnels komen dat niet alleen de verkeersdrukte vermindert, maar ook plaats biedt aan de hyperloop. De ceo van Tesla, SpaceX en The Boring Company zegt dat hij de kosten kan drukken doordat het om relatief smalle tunnels gaat.
Doel van het bedrijf is ook om de technologie van de boormachines te verbeteren. Die machines gaan nu vaak veel langzamer dan een slak en de slogan van TBC luidt dan ook 'Beat the snail'.