Nvidia heeft opnieuw recordkwartaalcijfers gepresenteerd. De omzet uit zijn belangrijkste divisie, Gaming, steeg met 68 procent. Nvidia schrijft dit toe aan de populariteit van Battle Royale-games en cryptomining. De prijzen voor videokaarten zullen normaliseren, zo verwacht Nvidia.
Nvidia's omzet van de Gaming-divisie, waar de GeForce-kaarten onder vallen, steeg van 1 miljard dollar vorig jaar, naar 1,7 miljard dollar. Volgens Nvidia zorgt het populaire battle royale-genre voor een nieuwe golf van GeForce-kopers. Daarnaast noemt het bedrijf Far Cry 5 en Final Fantasy XV als games die afgelopen kwartaal de videokaartverkoop een duw in de rug gaven.
De huidige GeForce-generatie is op de Pascal-architectuur gebaseerd, die Nvidia twee jaar geleden introduceerde en inmiddels heeft 35 procent van de bezitters van een GeForce-kaart een Pascal-gpu. Verder noemt Nvidia de Nintendo Switch en een toename van het aantal notebooks met Max-Q-gpu als aanjagers van de omzet.
De vraag naar kaarten voor het delven van cryptovaluta was hoger dan Nvidia verwachtte. Met zijn specifiek op die markt gerichte kaarten zette het bedrijf 289 miljoen dollar om. Voor het komende kwartaal verwacht Nvidia dat die omzet een derde ervan bedraagt, maar zowel Nvidia als AMD laten zich steevast voorzichtig uit over deze volatiele markt.
De ergste schaarste door met name cryptomining is in ieder geval voorbij volgens Nvidia. Aan het begin van het eerste kwartaal waren er nog tekorten, maar die zijn inmiddels voorbij waardoor de prijzen zullen gaan dalen tot een normaal niveau, aldus het bedrijf.
Ook de andere divisies van Nvidia deden goede zaken, met name die voor datacenters. Die omzet groeide met 71 procent tot 701 miljoen dollar. De omzet van Professional Visualization, waar de Quadro-kaarten onder vallen, steeg met 22 procent en die voor Automotive, met Tegra-chips, met 4 procent. In totaal kwam de omzet uit op 3,2 miljard dollar, een stijging van 66 procent. De nettowinst nam met 145 procent toe tot 1,2 miljard dollar.