De problemen rond UPC's Chello hebben heel wat reacties losgemaakt. Zelfs in de Tweede Kamer blijft het onderwerp niet onbesproken. De meerderheid wil dat de kabel zo snel mogelijk opengesteld wordt voor concurrentie, zodat de monopolie-posities van de kabelmaatschappijen doorbroken zullen worden. Al met al dus weer niet echt een positief bericht voor UPC, aangezien de niet al te beste service en kwaliteit van Chello de oorzaak is van de hele zaak:
De regeringsfracties PvdA en D66 willen dat de kabel zo snel mogelijk wordt opengesteld voor concurrerende internetproviders, zo blijkt uit een artikel in De Volkskrant vrijdag. Daarmee sluiten zij zich aan bij oppositiepartijen CDA en Groen Links, die al langer pleitten voor het snel openstellen van de kabel.
"UPC heeft het er zelf naar gemaakt", zo zegt PvdA-Kamerlid Marjan Wagenaar in een reactie. "De situatie is nu te schrijnend om UPC haar monopolie te laten behouden." Volgende week vindt een debat in de Tweede Kamer plaats waarin de kwestie aan de orde zal komen.
"Hoe het precies gaat weet ik nog niet, maar de openstelling van de kabel moet nu zo snel mogelijk worden geregeld. Eventueel dienen wij, mogelijk met andere partijen, een motie in. Maar wellicht is dat niet nodig en heeft het kabinet zelf al ingezien dat de situatie moet worden veranderd," aldus Wagenaar.
Lees ook de bron als je dat leuk vindt, hier bij WebWereld.