De omzetbelasting die de Europese Unie grote techbedrijven per land wil opleggen ligt tussen 2 procent en 6 procent. Binnen enkele weken verschijnt de richtlijn met details over de plannen. Dat meldt de Franse minister van Economische Zaken.
Volgens de Franse minister van Economische Zaken Bruno Le Maire zal het percentage dichter bij 2 procent dan 6 procent liggen. Hij zegt dat in een interview met de Franse krant Journal du Dimanche. Het gaat om belasting op de omzet die de bedrijven per EU-land genereren, dus ongeacht het land waarin het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens Le Maire is bijvoorbeeld Amazon wel welkom in Frankrijk, omdat het zorgt voor een toename van het aantal banen voor laaggeschoolden.
De belasting moet volgens hem voor eerlijker concurrentie met de kleinere winkels zorgen. Verder zou de belasting op omzet gebaseerd zijn omdat details over de winsten moeilijk te achterhalen zijn door belastingconstructies. Volgens hem is gekozen voor een relatief laag tarief om de richtlijn snel door te kunnen voeren en zou deze op termijn aangepast kunnen worden.
Met name Frankrijk dringt al langer aan op het belasten van grote techbedrijven als Facebook, Google, Amazon, Airbnb en Uber. In februari meldde Reuters dat de belasting gaat gelden voor bedrijven met een wereldwijde omzet van meer dan 750 miljoen euro, waarbij er in de Europese Unie een 'digitale omzetsdrempel' van 10 miljoen euro per jaar moet zijn bereikt. Streamingdiensten zoals Netflix, online gamingdiensten en clouddiensten zouden van de belasting zijn uitgezonderd.