Tamron gaat een lichtsterk zoomobjectief voor Sony-systeemcamera's met fullframesensor uitbrengen. Dat blijkt uit teasers en afbeeldingen die online zijn gezet. Tamron is de eerste third party-fabrikant die met een zoom komt voor de Sony-camera's.
Tamron plaatste vorige week een teaser van het objectief op Instagram, waaruit nog niet op te maken was waar het precies om ging. Het Japanse Nokishita-blog heeft nu een uitgelekte foto online gezet, waarop het hele objectief te zien is. De afbeelding laat zien dat het om de Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD gaat en dat het objectief een Sony E-vatting heeft.
Er zijn nog geen uitgebreide specificaties bekend van het Tamron-objectief, maar vermoedelijk is de Tamron een stuk compacter en goedkoper dan Sony's eigen FE 24-70mm f/2.8 GM-objectief. Die zoom kost ruim 2200 euro en weegt bijna 900 gram. Volgens SonyAlphaRumors gaat Tamron de zoom op 22 februari officieel aankondigen.
Verschillende fabrikanten maken al objectieven voor de systeemcamera's van Sony met E-vatting, maar tot nu toe waren dat in alle gevallen exemplaren met een vast brandpunt. Tamron heeft in het verleden al een 18-200mm-objectief uitgebracht voor systeemcamera's van Sony met een aps-c-sensor, maar tot nu toe bleef het daarbij.
Tamron komt ook met een 70-210mm f/4 Di VC-objectief, blijkt uit afbeeldingen eveneens online gezet op het Nokishita-blog en op CanonWatch. Dit objectief is echter niet een exemplaar voor Sony-camera's, maar voor dslr's. Waarschijnlijk komen er versies voor de spiegelreflexcamera's van Canon en Nikon.