De Nederlandse bank ABN Amro heeft een bericht naar klanten gestuurd met de vraag of ze mee willen doen aan een pilot voor mobiel betalen. De app krijgt de naam Wallet en komt later dit jaar beschikbaar voor alle gebruikers met een Android-telefoon.
Het bericht is te vinden in de app van de bank en bevat een link naar een website waar ABN Amro-klanten zich kunnen aanmelden voor de pilot. "We hebben de mobiel betalen-app al getest en hij is klaar voor gebruik", zegt ABN Amro-woordvoerder Jarco de Swart tegen Tweakers. De bank doet de test met vijfduizend gebruikers, voordat het voor alle klanten beschikbaar komt. ABN Amro is de derde grote Nederlandse bank die nfc-betalingen gaat ondersteunen, na de Rabobank en ING.
De app werkt op alle telefoons die Android-versie 4.4 of nieuwer hebben en voorzien zijn van een nfc-chip. Uitzonderingen hierop zijn de HTC One M7, HTC One M8, OnePlus One, Galaxy S4, Galaxy S4 Mini, LG G3, Huawei Ascend P7 en de Elephone P9000. De bank legt niet uit waarom het niet werkt op juist die telefoons. Er komt voorlopig geen iPhone-versie van de app, omdat de nfc-chip niet toegankelijk is voor apps op iOS. Mobiele betalingen op de iPhone kunnen daarom alleen via de Apple Pay-dienst verlopen, die nog niet in Nederland beschikbaar is.