Rocket League krijgt woensdag mogelijkheid tot cross-play tussen pc en Xbox One

Rocket League-spelers op de pc en Xbox One kunnen het vanaf woensdag tegen elkaar opnemen. Ontwikkelaar Psyonix maakt de eerder aangekondigde cross-play-functie vanaf middernacht beschikbaar. Potjes tussen de PS4 en Xbox One zijn nog niet mogelijk.

Bezitters van de pc-versie van Rocket League konden het al opnemen tegen mensen die de game spelen op de PlayStation 4, nu voegt Psyonix de mogelijkheid toe om ook tegen Xbox One-gamers te spelen. Dat kan overigens niet tegelijkertijd; het is niet mogelijk dat PS4- en Xbox-spelers in eenzelfde match zitten. De ontwikkelaar zegt dat er vanaf middernacht Nederlandse tijd een update wordt doorgevoerd. Bij het zoeken naar matches is het vanaf dan met een knop mogelijk om zowel tegenstanders op de pc als op de Xbox One toe te staan in een potje.

Psyonix heeft eerder gezegd dat het technisch mogelijk is om cross-play te realiseren tussen de PlayStation 4 en Xbox One. Dat lukt echter alleen met de medewerking van Sony en Microsoft. Laatstgenoemde stelde zijn Xbox Live-platform in maart open voor cross-platform multiplayer, maar in eerste instantie gaat dat alleen om cross-play tussen de pc en de Xbox One. Cross-platform multiplayer tussen de PS4 en Xbox One lijkt echter niet uitgesloten te zijn in de toekomst. Sony suggereerde eerder positief tegen dergelijke ontwikkelingen aan te kijken.

Rocket League

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

24-05-2016 • 14:20

46

Submitter: Devin19

Lees meer

Reacties (46)

46
46
36
3
0
5
Wijzig sortering
Crossplay tussen PS4 en PC is al mogelijk, echter is het niet mogelijk om samen een lobby te maken. Dat maakt het in mijn optiek weer relatief nutteloos. Het zorgt wel voor meer te vinden games, maar ik kan alsnog niet samenspelen met een vriend die een PS4 heeft
Ben het niet eens met dat het relatief nutteloos is. Vooral wat ze hiermee verhelpen is lange wachttijden met matches vinden. Vooral op XBox one is te zien dat het aantal spelers een flink stuk lager ligt dan PC & PS4.

Door de gebruikersgroepen van PC & XBox te combineren, voorkomt het een sneeuwbal effect met degradatie van aantal spelers. Wat je veel ziet bij multiplayer games die niet AAA zijn, is dat er in het begin een grote groep spelers is, die flink afzwakt na de launch weken.

Wanneer de spelers die nog wel spelen zien dat het enorm lang duurt om een match te krijgen, of uberhaupt zien dat het aantal spelers flink gedaald is, is er daar ook meer kans dat ze stoppen. Uiteindelijk hou je een te kleine spelersgroep over om de game nog te onderhouden. Dat voorkom je deels met cross-platform plays zoals hier bij Rocket League.

[Reactie gewijzigd door Thermometer op 24 juli 2024 21:54]

Mja klopt. Cross platform is vooral om meer potten te krijgen voor dezelfde hoeveelheid spelers. Niet zozeer om samen te spelen met je vrienden. Al lijkt het me wel logisch dat dit altijd nog gewenst is (en mogelijk in de pijplijn zit).

Maar klopt het dus dat je alleen tegen andere speelt en geen party kunt maken of een private match cross platform accounts?

[Reactie gewijzigd door Martinspire op 24 juli 2024 21:54]

De mogelijkheid om samen een party te maken is er momenteel niet omdat er 3 verschillende platforms zijn waarop de accounts zijn en rocket league gebruikt (voor zover ik begreep op de forums van rocket league) de party systemen van die platformen en zou dus zijn eigen party systeem moeten maken en daar bij mogelijk ook zijn eigen account systeem. Ze zouden dan dus hun eigen account platform moeten koppelen aan die van de anderen.
Dit houd ze mogelijk tegen omdat er problemen zijn en/of het veel werk is
Die laatste reden is exact waarom ze dat niet gedaan hebben, vertelden ze een tijd terug in een interview (Sorry, heb zo snel niet de bron er van).

De reden dat ze geen eigen platform hebben met accounts, was volgens hen omdat ze ten eerste nooit verwacht hadden dat ze uberhaupt crossplatform mogelijkheden zouden krijgen.

Tijdens hun development waren er gesprekken met sony en/of microsoft, dat er een wellicht een mogelijkheid tot crossplatform was, maar aangezien zij een klein indie bedrijf zijn, en de kans hierop nogal klein leek, hebben zij besloten niet al die tijd en resources te steken in een eigen account systeem. De kans dat het crossplatform zou gaan was namelijk behoorlijk klein, want zoiets komt echt erg zelden voor.

Nu ze daadwerkelijk crossplatform zijn gegaan, zelfs inclusief xbox, wiillen ze er pas over gaan denken over hoe ze een eventueel party systeem over meerdere platformen gaan realiseren.

Mede door het succes van de verkopen van Rocket League, plus het feit dat het spel af is, hebben ze nu dus de tijd, resources en het geld om hier goed naar te gaan kijken.

Het was ook zonde geweest om enorm veel tijd en energie in zo'n systeem te steken als klein bedrijfje, en dat er dan geen deal door zou gaan om crossplatform te gaan.
Je kunt alleen een party maken met mensen op je eigen platform.
Je kunt echter wel een private match maken (met een naam en passw) en die is toegankelijk voor zowel PC als PS4 door hen de private match te laten joinen met de naam en pw. Wellicht komt daar straks dus een vage uitzondering dat er geen PS4/XB spelers tegelijk in kunnen.
Als het goed is is Psyonix ook bezig met cross platform tussen PS4/X1. Alleen kan ik me voorstellen dat dat wat langer duurt :P
Inderdaad. Rocket League is zo'n goed spel omdat het een relatief simpel spel is dat je altijd even kan spelen. Het laadt ontzettend snel en je bent binnen no-time in een match. Als je even een kwartiertje pauze hebt kun je zo alweer twee potjes spelen.
Ik heb het alleen nooit bij 2 potjes kunnen laten ;)
En al duren ze maar 5 minuten, je bent zo een uur verder (= ~18 potjes). Zo verslavend...
18 * 5 = 90 minuten ;)

Maar inderdaad, het kan zeer snel gaan.
Misschien meer door overtime ;)
Overtime en herhalingen. Tijdens herhalingen telt de tijd natuurlijk ook niet door.
Heb ooit Rocket League gekocht via Steam. Maar heb het weer verwijderd en mijn geld teruggekregen, want het was niet mogelijk om in split-screen modus te spelen. Voor zover ik weet ondersteunt de PS4 versie dit wel. Geen idee of het nu wel ondersteund wordt voor de PC.
Splitscreen op de PC werkt toch echt prima, tot 4 spelers, ook online.
Het was al weer een aantal maanden geleden dat ik het probeerde, maar kon het met geen mogelijkheid tot stand brengen. Heb destijds vele YouTube video's en internetpagina's doorzocht met hulp en instructies, maar zonder succes.
Ik gebruik alleen twee xbox controllers en hoef alleen maar X in te drukken. Werkt al zeker 6 maanden+ zo / sinds ik de game heb.

Een keyboard en controller schijnt niet te werken als combinatie.

[Reactie gewijzigd door Max|Burn op 24 juli 2024 21:54]

Jawel, ook dat werkt! :)
Als je snel genoeg je xbox controller uittrekt en weer insteekt glitched hij als het goed is naar player 2 modus (zie lampje op controller). Als je dan op start drukt kun je met een xbox controller en keyboard splitscreen doen.

[Reactie gewijzigd door Devin19 op 24 juli 2024 21:54]

De eerste stappen zijn gezet, geweldig dat zo'n simpel spel dit teweeg kan brengen. Dan gaan we het op PC nog wel lastiger krijgen, want met een controller zijn die karretjes een stuk subtieler te besturen ;)
uuh, controller op je PC aansluiten?
uuh, controller op je PC aansluiten?
Idd, juist voor RocketLeague heb ik eigenlijk een controller gekocht :P
Ja maar ja maar... ik ben een keyboard/mouse PC masterrace idioot ;) Bij schieten ben je ernstig in het voordeel met een muis, maar voor racen is een toetsenbord eigenlijk niet geschikt.

Tot zover red ik het best aardig, maar je merkt gewoon dat sommige spelers veel meer controle hebben. En dat gaat je toch punten kosten op een zeker moment.
Ja maar ja maar... ik ben een keyboard/mouse PC masterrace idioot ;) Bij schieten ben je ernstig in het voordeel met een muis, maar voor racen is een toetsenbord eigenlijk niet geschikt.
Voor mij hetzelfde hoor, enkel Rocket League vind ik wel prima spelen met een controller, de meeste dingen doe ik lekker met m'n keyboard.
Ik kon der ook geen reet van moet ik zeggen. Heb echter een steamcontroller gekregen van mijn vriendin en ik speel er graag rocket league mee, gaat zelfs goed op dit moment. De rest blijft lekker KB/M, want ik zie mijzelf nog geen CS:GO met controller spelen, zeker niet op Supreme.

Voor rijden in GTA oid is een controller ook wel leuk, maar voor de rest gebruik ik hem eigenlijk niet haha
Het liefst gebruik ik ook KB/M, maar bij sommige spellen werkt een controller gewoon een stuk fijner. Hetzelfde met spellen zoals Dark Souls... Het is wel te doen met KB/M, maar een controller werkt toch net ff wat fijner.
Je bent ook niet verplicht het 1 of het ander te gebruiken, daarom PC masterrace, je kan voor spellen waar een controller fijn is een controller pakken en de rest lekker met je oude vertrouwde muis/tobo gebruiken :D

Ik heb toen ik mijn xbox360 verkocht een controller zelf gehouden voor bij mijn PC.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 24 juli 2024 21:54]

Je kan toch beiden gebruiken?!? Ik heb zelf ook nog een Xbox 360 die ik o.a. voor dit soort games gebruik op mijn PC.. Racegames spelen ook veel beter met een controller.. Shooters etc is inderdaad muis+toetsenbord weer veruit het beste.. Dat is het mooie van PC gamen, de complete vrijheid die je hebt in o.a. welke controls je wilt gebruken..
Ik heb in feite rocket league gekregen omdat ik een controller kocht :D
Toch zal een console-speler sneller gewend zijn aan de controls middels controller. Na een tijdje zal het weinig meer uitmaken. Toch denk ik dat een de-rank er wel in zit, gezien ik mogelijk toch wat hoger sta omdat ie nog niet zo lang uit is op X1. Al moet ik zeggen dat het op Gold/Blue Star (of hoe ze die genoemd hebben) toch al vrij pittige snelle potten zijn met 2v2

[Reactie gewijzigd door Martinspire op 24 juli 2024 21:54]

Hou er wel rekening mee dat de console versie lagere framerates heeft, en vaak icm een TV gespeeld wordt welke een behoorlijke lag hebben.

VZIW heeft de PC versie een behoorlijk voordeel.
De consoleversie speelt op 60fps en velen hebben gewoon een snel scherm hoor? Daar ga je niet veel mee winnen.
60fps en 144fps maakt een wereld van verschil.
Als je dit spel op de PC nog steeds zonder controller speelt zal je het sowieso behoorlijk lastig hebben denk ik. ;)
Persoonlijk vind ik het fijner om het zonder controller te besturen... :P
Ik ook, ik heb een poosje een PS4 controller geprobeerd, maar ik krijg kramp in m'n vinger van de hele tijd de rechter trigger in te houden (gas geven). Dan gaat het drukken op de 'W' op het toetsenbord toch een stuk moeiteloser.
xbox controllers hebben native ondersteuning op windows 7 + machines dus denk niet dat dat zon probleem gaat worden
Ik speelde Rocket League met mijn X360 controller op mijn PC, dus zie het probleem niet zo. PC's kunnen ook controllers hebben aangesloten...
Op PC kun je prima een controller gebruiken maakt niet uit welke :)
Zou graag op consoles zien dat je een KB/M zou kunnen gebruiken!
Ik denk dat ze dit juist kunnen doen omdat het zo'n "simpel spel" is.
Maar de vraag is kan je elkaar ook uitnodigen? Het begin is er en het is handig dat er meer spelers zijn om tegen te spelen maar het word pas echt interessant als je elkaar kan uitnodigen. Of heb ik iets gemist en kan dat al?

[Reactie gewijzigd door MissMe NL op 24 juli 2024 21:54]

Zover ik weet nog niet, maar een game als bv Fable liet al zien dat dit tussen PC en XBO mogelijk was. Je kan nu bv al via de XBO app op PC een party joinen van XBO en zelfs X360, lijkt me nog een kleine stap voordat ook online multiplayer mogelijk is.
Goed dat deze feature er komt, cross-platform multiplayer maakt de poel van spelers natuurlijk alleen maar groter wat de levensduur van een dergelijk spel ten goede zal komen.

Wat ik er jammer aan vind is dat dit live gaat voor de Linux versie van Rocket League, die was beloofd ruim voordat deze feature werd aangekondigd. Ik hoop dat de port naar Linux ook binnenkort komt, want de developers zijn hier al een tijd lang akelig stil over.
Precies daar zit ik dus ook op te wachten. Kreeg rocket league bij een steamcontroller. Waardoor ik dacht dat het wel op linux zou werken, want de steam controller is onder andere voor steamOS.
Anoniem: 24417 24 mei 2016 14:31
Ik hoop ook dat het mogelijk wordt een party te maken met crossplatform mensen! Zou graag spelen tegen/met m'n xbox kennissen :)
Ik wil cross-play zien tussen PS4 en XboxOne. Dan kunnen de echte ECHTE console wars beginnen ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.