Premier David Cameron van het Verenigd Koninkrijk wil communicatiediensten die met end-to-endencryptie werken, zoals WhatsApp, verbieden. Hiermee wil hij de beveiliging in het land op termijn verscherpen na de bloedige aanslagen vorig week in Parijs.
Britse premier wil communicatiediensten met end-to-endencryptie verbieden
Reacties (238)
Elke student die een jaartje programmeren achter de rug heeft kan zo'n applicatie zelf schrijven, dus door de grote jongens te verbieden komen er gewoon meer kleine die moeilijker op te sporen zijn.
Denk ook een aan de drugshandel. Is verboden. Maar toch zijn alle drugs, van heroine tot extacy in zo omgeveer iedere stad te koop. De vraag of de regering iets verboden heeft doet niet zoveel terzake ten aanzien van de vraag of het beschikbaar is ja of nee.
Wat Cameron hier tentoonspreidt is ofwel een een emotionele en ondoordachte reactie ofwel een daad van cynische vijandigheid t.o.v. iedereen die het niet nodig vindt om een "glazen burger" te zijn. Laten we nou wel wezen, wat de overheden nu over een normaal persoon te weten kunnen komen (ieder persoon) stelt het STASI apparaat van de DDR in de schaduw.
Persoonlijk vindt ik dat belangrijker dan die paar doden die misschien voorkomen zouden kunnen worden als de geheime diensten lekker lui iedere burger in hun electronische sleepnetten kunnen vangen, en de laatste mazen in die netten dichten.
Het is ook een feit dat de surveillance van de daders door de Franse politie op een zeker moment is opgeheven. Ik denk dat "normale" surveillance door veiligheidsdiensten van extremisten beter verruimd kan worden zodat iedere geradicaliseerde kan worden gevolgd (en ja dat kost geld).
En dan nog iets: als ik de schetsen van de daders van de aanslag op Charly Hebdo zo bekijk zijn dat stuk voor stuk pure loosers, die een uitzichtloos bestaan hadden en ervan baalden dat de maatschappij hen helemaal nergens voor nodig had. Wat doen zulke mensen? Sommigen plegen zelfmoord. Anderen gaan de criminaliteit in. Weer anderen worden religieus extremist en proberen in arren mode hun zelfbeeld nog enigszins op te vijzelen door erkenning te zoeken bij een groepje religieuze extremisten die ook crimineel zijn (ISIS enzo).
Ik denk dat je met integratie en maatschappelijk werk verder komt dan met het vervolmaken van een STASI apparaat.
Behalve dat dat dus niet zo is. Kijk voor de gein eens naar dit plaatje: http://upload.wikimedia.o...teganography_original.pngHet is een stuk makkelijker om te bewijzen dat iets encrypted data is dan om die data te decrypten.
Zie je de kat? En die is nog niet eens versleuteld! Iemand die weet waar ie naar zoekt en enige kennis van zaken heeft, zal er wel in slagen om die foto van een kat eruit te halen, maar ook alleen maar omdat er geen encryptie toegepast is (zodra je de juiste manier hebt gevonden om de data te filteren is de JPEG header te herkennen; dan weet je dat je goed zit en kun je de rest van de data ook achterhalen). Als er wel encryptie gebruikt zou zijn (lees: als er een string van "random" bits verborgen zou zijn), dan heb je geen idee waar je naar moet zoeken, geen idee met welke parameters de boodschap verstopt is (of, met 99,veel% kans, dat er helemaal geen verborgen boodschap is). Zelfs als je op de een of andere magische wijze goed gokt en de versleutelde bitjes terugvindt, dan nog kun je de encryptie niet kraken (en dus voor een rechter niet bewijzen dat er een versleutelde boodschap was).
Voorbeelden van programma's die dit kunnen:
https://ccrma.stanford.edu/~eberdahl/Projects/Paranoia/
http://www.easysector.com/secretlayer/
Elk programma dat in staat is om attachments door te sturen (zonder enige vorm van ingebouwde encryptie), kan in combinatie met bovenstaande programma's end-to-end encryptie geven, zonder dat iemand die de berichten onderschept dat kan aantonen. Ik geloof er niks van dat de Engelse geheime dienst hier niet van op de hoogte is, dus Blair weet gegarandeerd dat ie uit zijn nekt kletst. Dan blijven er maar twee mogelijkheden over:
- "ah, een aanslag, laat ik de kans aangrijpen om mijn onderdanen nog harder te bespioneren"
- "ah, een aanslag, laat ik de kans aangrijpen om de kiezer te showen hoe goed ik op zijn veiligheid let"
[Reactie gewijzigd door robvanwijk op 23 juli 2024 00:02]
Encrypted data is wel simpel te ontdekken, een rechter zal niet geloven dat ik een enorm bestand vol random data heb tenzij ik aannemelijk kan maken dat ik die gebruik voor mijn wiskunde hobby. Idem dito als 2 mensen random data uitwisselen, daar zal je een hele goede verklaring voor moeten hebben.
Zeker wanneer meer mensen deze manier gaan gebruiken.
Zo kun je natuurlijk elke vorm van onschuldige data wel als belastend bewijsmateriaal zien. Zelfs als er geen boodschap in zit, kunnen ze dan beweren dat je het zo goed verstopt hebt dat ze het er niet uit kunnen halen, maar jij nog steeds wel.Niet helemaal. Als je als geheime dienst ziet dat iemand die zwaar verdacht wordt alleen maar plaatjes van gebouwen uitwisselen, weet je dat je verder moet zoeken.
Het is dus ook een manier waarop een veiligheidsdienst heel makkelijk spoken kan gaan zien en mensen zonder aanleiding kan beschuldigen en veroordelen.
Los dat de uitspraak van Cameron uberhaupt raar is "Stem op mij en ik zorg dat ik al je whatsapjes kan lezen", pak je met dit soort dingen de goed georganiseerde kwaadwiller niet aan, die werkt er wel omheen. Die gasten in Frankrijk hadden ook gewoon kunnen bellen en een paar codewoorden afspreken, daar heb je al die encryptie niet voor nodig.
De echt interessante vraag is hoe burgers wereldwijd bij de komende verkiezingen reageren op regeringsleiders die de laffe aanslag op een stel tekenaars misbruiken om hun Big Brother dromen verder te implementeren. Helaas vermoed ik dat de gemiddelde burger in koor "Ja, want: terroristen" zal meezingen. Sad but true.
http://mozaiq.org/encrypt
https://privnote.com
De gebruiker voert text in.
De app maakt de foto op de mozaiq
Zet de link naar de foto in een privnote.com bericht
Bij de ontvanger gebruikt de app de link van privnote om de link in het bericht te openen en daarmee de mozaiq foto te ontcijferen naar een bericht.
De chat-sessie zelf laat alleen de berichten aan de gebruikers zien.
Best een omweg, maar het echte bericht gaat niet van gebruiker naar gebruiker en is daarmee veel moeilijker af te tappen.
Dat is nou juist het hele punt, die redenering geldt alleen voor een bestand "random.hex" dat alleen maar random data bevat. Maar wat nou als maar een klein deel van het bestand (ogenschijnlijk) random data bevat? Dat is namelijk het geval bij elke foto: de least significant bits van alle pixels samen zijn óók een flinke bak random data! En er is in principe geen enkele manier om betrouwbaar vast te stellen of dat gewoon de oorspronkelijke data is, of dat die data vervangen is door schijnbaar-willekeurige data... zoals bijvoorbeeld versleutelde data!Encrypted data is wel simpel te ontdekken, een rechter zal niet geloven dat ik een enorm bestand vol random data heb
Nou ja, er is één uitzondering: de correcte bitjes uit het bestand filteren én de encryptie verslaan. Maar ja, als je dát kunt doen, dan heb je de ontsleutelde data dus in handen; misschien is het dan makkelijker om dat gewoon als bewijsmateriaal te gebruiken...
Als Cameron oprecht denkt dat ie een goed plan heeft, dan moet ie óók voorstellen om steganografie onmogelijk te maken: niks geen 5k resoluties, vanaf nu mag elke foto maximaal VGA resolutie hebben, met een kleurdiepte van maximaal 256 kleuren per foto!
Ja, ik weet dat dat niet waterdicht is, maar in elk geval maak je het de terroristen een stuk moeilijker en daar moeten we deze maatregel natuurlijk gewoon voor over hebben!!!111 Het zou trouwens zowel tranen-van-het-lachen áls tranen-van-het-janken tegelijk opleveren als ie dit daadwerkelijk probeert; eens kijken of mensen hun dure, nieuwe tv net zo graag opofferen voor een beetje schijnveiligheid als dat ze met hun privacy doen...
Jij stuurt mij een foto, krijgt een foto terug, stuurt weer een foto... gefeliciteerd, we hebben zojuist een flinke bak random data uitgewisseld. Als dat elke keer bijna dezelfde foto is die op minieme punten verschilt, dan is dat verdacht, akkoord.Idem dito als 2 mensen random data uitwisselen, daar zal je een hele goede verklaring voor moeten hebben.
Maar wat nou als dat vakantiefoto's zijn, met elke keer een paar regeltjes tekst erbij "kijk eens wat een gaaf uitzicht (foto) wij hier hebben", "ons uitzicht is waardeloos.. maar kijk eens (foto) een jacuzzi op loopafstand!", dan moet justitie toch wel met een héél goed verhaal aan komen zetten (lees: bewijsmateriaal dat op zichzelf toch al overtuigend zou zijn) als ze willen beweren dat in die foto's plannen voor een aanslag verstopt waren.
Zat moeite met het maken van websites/applicayies in de basis
om dan nog maar te zwijgen over de onwenselijkheid van dit idee, mensen politicy die dit soort dngen durven opperen zouden eigenlijk al de cel in moeten wegens poginen tot het belemeren van de burgerrechten en/of poging tot mensenrechten-schending...
- Uitwisseling publieke certificaten
- Trust management (web of trust)
- Revocation of trust
- Multi-agent communicatie (meerdere devices per user)
- Private key storage
- Security audits, technische documentatie
- Welke ciphers gebruiken we? RSA? EC? Is 2048-bits voldoende? Welke padding voor AES? CBC of CFB?
- Hoe signen we de berichten?
- Delen van secret AES keys voor groepsgesprekken. Hoe 'ontdeel' je een participant?
- Forward secrecy
- etc. etc.
https://www.reddit.com/r/...d_to_bruteforce_a_aes256/
Het wordt natuurlijk een ander verhaal als er quantumcomputers beschikbaar komen of als er een flaw in AES/Rijndael gevonden wordt
[Reactie gewijzigd door Compizfox op 23 juli 2024 00:02]
Het maken van een web applicatie is wat dat betreft veel moeilijker aangezien daar veel meer technieken (html, de dom, node.js of varianten, responsive design, ga zo maar door) en variabelen bij komen kijken en je ook bezig blijft met afhandelen van vulnerabilities van je eigen makelij.
Misschien als nog sterker voorbeeld - zelfs als je app(licatie) geen end-to-end encryptie ondersteund, kan je altijd nog de boel lokaal encrypten en decrypten en helemaal los gaan met copy/paste - blijft alleen nog een key exchange over, maar zo lang je niet al te paranoïde bent zijn daar ook simpele manieren voor te bedenken.
Volgende stap; vergelijkbare producten worden via darknets aangeboden aan iedereen die weet wat 'Tor' of 'i2p' is. Weer een tak van georganiseerde criminaliteit erbij.
En wat zijn we allemaal veilig jongens
Dan denk je misschien; 'Maar versleutelde communicatie kan je toch detecteren via deep packet inspection o.i.d.? Kan de overheid op die manier gebruikers traceren en oppakken?' Probeer maar eens het verschil te zien tussen een versleutelde datastroom en de request van een (gecomprimeerd) youtube filmpje - op de headers na... Beiden bijna 'random' ruis... en die headers zijn natuurlijk zo gespoofd (steganografie).
Ooit viel sterke versleuteling in de V.S. onder de wapenwetgeving en mocht niet geexporteerd worden naar de toen communistische gebieden en landen als Iran. In 1995 werd dat bijna geheel afgeschaft. Met de opkomst van open-broncode software geschreven buiten de U.S. kon iedereen applicaties met sterke encryptie maken. Het verbod was niet langer houdbaar.
Cameron kent blijkbaar z'n geschiedenis niet. En op dat soort mensen is een heel bekende quote van toepassing. "Those who cannot remember the past are condemned to repeat it" (George Santayana, 1905).
[Reactie gewijzigd door jiriw op 23 juli 2024 00:02]
Jij ziet niet dat privacy aantastende maatregelen voor succes zorgen, maar ga je wel op zoek naar die cijfers? Of wil je ze liever niet zien om je beter te voelen bij het verweer bij dit soort beslissingen? Regelmatig publiceerd bijv. onze lokale politiezone naar de media cijfers betreffende de automatische nummerplaatlezers die ze de afgelopen jaren op alle grote invalswegen hebben gezet. Een privacy schendende maatregel. Maar als je dan ziet dat het effectief helpt bij het vatten van misdadigers dan is het ineens ook een stuk minder erg.
Minder erg betekend wel dat het nog altijd erg is. Het is een fijne lijn, de balans tussen recht op privacy en het helpen van opsporingsdiensten. Waar moet je die lijn trekken? Iedereen heeft er een andere mening over. Vast staat dat zoiets zo objectief mogelijk moet bekeken worden en niet beslist moet worden in een emotionele opwelling.
De kans op een dreiging is klein, zeer klein. Dat dachten die onschuldige slachtoffers in Parijs ook. Maar ook de slachtoffers in Madrid nu al weer meer dan 10 jaar terug, of in New York, bijna 15 jaar geleden. Maar het zal je maar overkomen. Als het gebeurd, dan hoop ik dat het snel gaat, zonder te moeten afzien.
En gedurende die 15 jaar zijn er steeds meer maatregelen afgekondigd door politici om terreur te bestrijden. Blijkbaar werken die steeds strengere ingrijpendere maatregelen niet. Of in ieder geval niet zoals de politici verwachten/hopen.De kans op een dreiging is klein, zeer klein. Dat dachten die onschuldige slachtoffers in Parijs ook. Maar ook de slachtoffers in Madrid nu al weer meer dan 10 jaar terug, of in New York, bijna 15 jaar geleden. Maar het zal je maar overkomen. Als het gebeurd, dan hoop ik dat het snel gaat, zonder te moeten afzien.
En wat hebben ze als oplossing. Nog meer en zwaardere maatregelen. Want ooit gaan die wel effect hebben.
En op deze manier verworden de politici tot wat ze vrezen: Terroristen.
Het was verstandiger geweest als Cameron juist meer een toespraak a la Churchill had gehouden. De burgers moed in spreken. Maar daarbij wel onderkennen dat de overheid de burger niet van de krib tot het graf altijd veilig zal kunnen houden.
De hoegenaamde "Lone Gunman" kan men door het type maatregelen dat voorgesteld wordt niet tegengehouden worden.
En de grotere professionele terrreur groepen ook niet. Die kennen genoeg trucjes om al deze maatregelen in de meeste gevallen wel te omzeilen.
Zelfs ik kan er zo wel een aantal bedenken, en ik ben geen terrorist.
Het lijkt er echter op dat politici alleen nog maar angst kunnen zaaien, ipv op een volwassen toon met hun burgers/kiezers om te gaan.
In dat kader zijn de poltici zelf de grootste terroristen.
Zou het niet een beter idee zijn om juist met de bevolking in overleg te gaan (als de rust is weder gekeerd), waar deze grens getrokken moet worden. Nu wordt er iets eenzijdig opgelegd. En je moet als burger nog maar zien of je dat ooit nog terug gedraaid krijgt.Het is een fijne lijn, de balans tussen recht op privacy en het helpen van opsporingsdiensten. Waar moet je die lijn trekken? Iedereen heeft er een andere mening over. Vast staat dat zoiets zo objectief mogelijk moet bekeken worden en niet beslist moet worden in een emotionele opwelling.
De betreffende ministers verschuilen zich steeds achter "staatsveiligheid" als er naar die cijfers gevraagd wordt. Zelfs adhv geanonimiseerde cijfers zouden criminelen en terroristen blijkbaar al kunnen achterhalen hoe de veiligheidsdiensten en politie werken.Jij ziet niet dat privacy aantastende maatregelen voor succes zorgen, maar ga je wel op zoek naar die cijfers?
Als er geen cijfers beschikbaar zijn voor de burger, kan deze ook niet bepalen of de betreffende maatregelen wel effectief zijn. Hij moet in zo'n geval maar vertrouwen op de blauwe of bruine ogen van de minister. Dezelfde minister die hem probeert bang te maken.
Terrorisme is er, omdat er nu eenmaal idioten op deze wereld zijn. Dat ban je niet uit.
Wat je wel kan doen is ze geen aandacht geven; hou ze in de gaten en voorkom wat je redelijkerwijs kan maar ontneem ze het wereldpodium.
Verbiedt enige berichtgeving over terroristische acties, want de media zorgt er voor dat de politici zich gedwongen voelen onze persoonlijke vrijheden telkens verder in te perken.
Neem ze de wind uit de zeilen.
Leven in onvrijheid is geen leven. Ik wil geen politiestaat, maar een gezonder volk. Ik wil dat de terreur doodgezwegen wordt zodat het dood bloedt en dat er meer geld in de preventie van ziektes en het welzijn van de burgers wordt gestoken.
[Reactie gewijzigd door Durandal op 23 juli 2024 00:02]
Jouw suggestie over doodzwijgen is zo gek nog niet. Dat zou ook goed werken bij de nu elk jaar rond augustus terugkerende "zwartepietendiscussie".
De media hebben een gigantisch wapen in handen, juist door de mogelijkheid om geen aandacht te kunnen besteden aan bepaalde doelen. En dat mensen er toch wel achter komen via internet (youtube, forums, twitter, etc.) is een zwak excuus om terroristen en zwartepietenhaters toch hun zin te geven. Voor die honderdduizend Nederlanders die het twitterbericht gelezen hebben, zijn er nog vijftien miljoen die dat niet gedaan hebben.
Vorig jaar was er al die pornofilter dat op iedereen verplicht werd, later bleek het dat ze ook niet porno zaken aan het blokkeren waren...(censuur was begonnen)
En nu gaan ze encryptie wegnemen, terwijl encryptie eigenlijk net voor goed gebruikt word en uitgevonden werden, het word namelijk gebruik voor privacy te beschermen...
Maar als ze nu toch bezig zijn, kunnen ze beter de wagens ook afschaffen, want dat kan gebruikt worden voor mensen omver te rijden of om een bomauto van te maken...
Mmm...De beweegrenden van Cameron hier is om uit emotionele overtuiging deze maatregelen te nemen.
Ik ben misschien heel cynisch geworden, maar persoonlijk geloof ik dus helemaal niet dat het hier om emotionele beweegredenen gaat. Sterker nog, ik geloof zelfs niet dat het hier om nieuwe maatregelen gaat.
Weet je wat ik denk? Dat de maatregel om end-to-end encryptie te verbieden al op het verlanglijstje stond. Dat ze gewoon een heel rijtje verlanglijstjes met maatregelen hebben die ze graag zouden willen nemen, maar waarvoor ze nog een geschikt moment nodig hebben om die aan te kondigen. Elke keer als er weer ergens een aanslag o.i.d. is dan pakken ze die lijstjes er weer bij...
"WhatsApp verbieden"
Ah! Nu is het een mooi moment om die er eens in te gooien. Het volk is er nu rijp voor. Misschien kunnen we ook die microfoons in het openbaar vervoer er nog mooi bij pakken.
Dan laten we de verplichte registratie van je kenteken bij parkeren even liggen. Er komen nog genoeg aanslagen, ze komen uiteindelijk allemaal aan bod....
Het vervelende is dat het verbieden van end-to-end encryptie ook een gruwelijk grote keerzijde heeft.[...]
Mmm...
Ik ben misschien heel cynisch geworden, maar persoonlijk geloof ik dus helemaal niet dat het hier om emotionele beweegredenen gaat. Sterker nog, ik geloof zelfs niet dat het hier om nieuwe maatregelen gaat.
Weet je wat ik denk? Dat de maatregel om end-to-end encryptie te verbieden al op het verlanglijstje stond. Dat ze gewoon een heel rijtje verlanglijstjes met maatregelen hebben die ze graag zouden willen nemen, maar waarvoor ze nog een geschikt moment nodig hebben om die aan te kondigen. Elke keer als er weer ergens een aanslag o.i.d. is dan pakken ze die lijstjes er weer bij...
"WhatsApp verbieden"
Bedrijven hebben die namelijk ook nodig om hun VPN's in de lucht te houden waarmee ze hun bedrijfslokaties verbinden. Banken gebruiken end-to-end versleuteling om te zorgen dat criminelen jouw wachtwoord niet jatten. En filmmaatschappijen zijn heel blij met die versleuteling zodat jij geen streams van het internet afluistert en ze weer kopieert...
Dus als ze hiermee door willen zetten, gaan veel bedrijven op hun achterste benen staan omdat het enorme economische belangen heeft. Je hebt het over een wet die je verplicht om je bedrijfsgeheimen op straat te gooien.
Of gaat het straks om een (betaald) vergunningsstelsel? Want dat opent natuurlijk weer deuren tot misbruik.
David Cameron is al langere tijd bezig het internet te censureren en te infiltreren in burger netwerken denk aan Belgacom.
[Reactie gewijzigd door Mangofruit op 23 juli 2024 00:02]
Tja, Blokker_1999, ik zie best dat privacy schendende maatregelen voor success zorgen. Alleen zie ik ook dat bij zo'n maatregel de opsporingsdiensten zich niet wensen te beperken tot bijvoorbeeld opslaan voor een half jaar en daarna alles wissen, maar alles willen en oneindig willen bewaren. Dat neem ik die opsporingsdiensten niet kwalijk, die willen hun werk goed doen. Maar niet voor niks staan ze onder burgerlijke controle die opsporing en privacy moeten afwegen, en dat doen ze niet op zo'n manier dat ik mij, simpele burger, er veilig bij voel. M.a.w.: het risico van meer terrorisme is mij liever, dan alle privacy beperkende maatregelen, en dat gaat toch erg ver, vind je niet?
Zag je dat filmpje van die massa special police, die die Franse supermarkt binnen wilde om die ene terrorist aan te pakken? De gijzelaars konden door al dat gedrang amper naar buiten. Van die dingen!
Schijnbaar krijgen inlichtingendiensten zoveel informatie dat ze zelfs dingen die ze in de gaten houden en dus theoretisch zouden kunnen voorzien niet tegenhouden. Het voorzien van deze diensten van nog meer informatie zal dan vast wel het gewenste effect hebben?!?
Precies dat. In plaats van gerichter te gaan zoeken naar een speld, proberen ze de hooiberg groter te maken in de hoop dat dan die speld ooit wel spontaan opduikt.Oh. Het is heel simpel.
Schijnbaar krijgen inlichtingendiensten zoveel informatie dat ze zelfs dingen die ze in de gaten houden en dus theoretisch zouden kunnen voorzien niet tegenhouden. Het voorzien van deze diensten van nog meer informatie zal dan vast wel het gewenste effect hebben?!?
Uiteindelijk zal zo'n hooiberg gewoon onder zijn eigen gewicht bezwijken.
Helaas denken ze in de regeringen dat computers magie en vriendschap zijn, en de ducttape voor alle veiligheidsproblemen zijn.
Dat zijn ze niet. En gaan ze ook nooit zijn. En dat moeten den heren ministers en dergelijke eens gaan begrijpen.
[Reactie gewijzigd door RdeGroot op 23 juli 2024 00:02]
Als je beslissingen maakt omdat je bang bent, dan hebben de terroristen gewonnen. Hoeven ze geen kogel meer voor af te vuren.Don't make decisions when you're angryscared, don't make promises when you're happy.
Immers, de meest effectieve manier om iemand ergens toe te dwingen is niet een pistool tegen zijn hoofd zetten, maar recht voor zijn neus zijn gezin bedreigen.
[Reactie gewijzigd door Tomtest op 23 juli 2024 00:02]
- slachtoffers parijs: ~20 tal op 63 miljoen inwoners
- slachtoffers madrid: 10 jaar geleden, 200 slachtoffers op 48 miljoen inwoners
- new york: 20 000 doden, 15 jaar geleden op 316 miljoen inwoners
over een periode van 15 jaar tijd, spreek je dan dus over 20 220 slachtoffers ten gevolge van aanslagen, op een inwonersaantal van 427 miljoen (en dan tel ik alleen de inwoners mee van de landen die rechtstreeks getroffen zijn). Procentueel kom je dan ergens ver achter de komma uit. Neem dit even als perspectief wat rationeel gezien, middels gelukte aanslagen, de kans is dat je slachtoffer wordt.
Wat overblijft: de angst. Heel Europa en de "vrije wereld" staat te beven dat ook zij het slachtoffer worden.
Rationeel gezien gebeurd er niet zo gek veel bij ons, alleen de impact is groot mentaal (misschien ook net omdat er niet zo gek veel gebeurd hier).
Punt nu is ook: een Cameron gaat bv. end2end encryptie verbieden. Als ik een aanslag wil plegen, zou end2end meteen de eerste optie zijn waar ik gebruik van ga maken. Wat boeit mij die celstraf ? Die straf die heb ik toch al te pakken als ik begin met mijn plan. Hence: de maatregel is makkelijk te omzeilen, niet uitvoerbaar en heeft geen impact op de groep mensen die ik net wil treffen. Samengevat: it's stupid. (buiten het punt dat veel mensen erg kriegel worden als je ze continu op alles gaat monitoren en controleren. Ongeacht of het resultaten op gaat leveren of niet, het is mentale belasting, die totaal genegeerd wordt).
Onkunde en onmacht leiden tot dit soort maatregelen. Vervelend dat die boeven hun brieven versleutelen.. Weet je wat: Verbied het gewoon. Dan zullen ze wel leesbare berichten gaan versturen en kunnen we meegluren.Het begint eng te worden, hoe die politici reageren op geweld. Almaar meer aantasten van privacy, zonder dat duidelijk is of het helpt.
Het is één groot theater dat wordt opgevoerd om de burgerrechten waar onze voorouders zo hard voor hebben gevochten ons af te nemen.
Veiligheidsdiensten als NSA zijn de afgelopen jaren zo vaak in het nieuws betreffende ongeoorloofde afluisterpraktijken en het doel is deze te legaliseren en uit te breiden om zo inzicht en controle te krijgen over alle aspecten van het leven van burgers.
Dit is ook een ideaal middel om economische spionage uit te voeren ten voordele van degene die de touwtjes in handen hebben. Het gaat machthebbers immer om meer macht en controle verwerven en deze macht en controle te consolideren.
Veel mensen houden daarom ook rekening dat er in dit kader false flag aanslagen worden georganiseerd door veiligheidsdiensten met als doel een rechtvaardiging te krijgen om oorlogen te kunnen voeren onder het mom van vrijheid en democratie brengen, terwijl het eigenlijk doel is om publieke steun te vergaren om westerse geopolitieke belangen te verwezenlijken, olie- en grondstofrijke landen te onderwerpen, niet welgevallige regeringsleiders die de olie niet meer in dollars willen verkopen af te zetten en tegelijkertijd als slagroom op de taart de burgerrechten van de eigen bevolking zonder weerstand in te kunnen perken.
Deze trend van het inperken van burgerrechten en het invoeren van privacy inperkende maatregelen is al vele jaren een terugkerend fenomeen, welke na elke nieuwe aanslag/ingrijpende gebeurtenis weer succesvol wordt toegepast.
Deze CIA taktiek heet de 'strategie van de spanning’ heeft als doel door middel van angst de Europeanen de inperkende richtlijnen van de VS te laten volgen.
Meer informatie hierover kun je vinden onder de noemer "Operatie NorthWoods" en "Operation Gladio" tezamen met een BBC documentaire hierover op:
http://www.wanttoknow.nl/...-gladio-tegen-eigen-volk/
https://www.youtube.com/watch?v=GGHXjO8wHsA
http://nl.wikipedia.org/wiki/Operation_Northwoods
http://nl.wikipedia.org/wiki/Operatie_Gladio
In onderstaande topics wordt een overzicht bijgehouden van alle privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen sinds het jaar 2000:
Deel 1
Deel 2
Deel 3
Dan nog is het onkunde als men denkt dat een encryptieverbod ellende zal voorkomen en dat correspondentie voortaan leesbaar is. Ongeacht of Cameron, Opstelten of de heersende elite het bedenkt en aandraagt.Ik vermoed dat het geen onkunde is. Ik vermoed dat politici eerder de agenda van de heersende elite volgt.
We verbieden encryptie, wapenbezit en nog zo wat voor de burger, maar de crimineel doet gewoon zijn ding.
Wat als ze dat helemaal niet denken?Dan nog is het onkunde als men denkt dat een encryptieverbod ellende zal voorkomen en dat correspondentie voortaan leesbaar is.
Wat als ze best weten dat het tegen de terroristen niks uithaalt?
Wat als ze gewoon end-to-end encryptie willen verbieden en terrorisme alleen een mooie aanleiding is?
Wat als ze dit al een hele tijd wilden en gewoon nu weer een goed moment hebben?
Hoe incompetent zijn ze dan?
Als (kringen in) de overheid gewoon een agenda hebben die er grofweg op neerkomt wat Moondust zegt: gewoon alle maatregelen nemen die het makkelijker maken voor hen om controle uit te oefenen. Controle op gewone burgers. Als het ook inderdaad tegen terrorisme helpt is dat mooi, maar uiteindelijk willen ze gewoon van die vervelende encryptie en privacy af zodat ze precies weten wat wij doen en zeggen, en met/tegen wie.
Ver gezocht? Lees dit eens. Op het moment dat een overheidsorganisatie funding uitdeelt om microfoons aan camera's toe te voegen die daarna verplicht UIT moeten staan omdat afluisteren (nog) verboden is, dan weet je wel hoe het werkt toch? Er is blijkbaar besloten: Wij gaan in de bus afluisteren. Die wet dat regelen we wel, ga maar vast de microfoons installeren. Ergo er bestaat een geheime agenda en een van de punten op die agenda was het installeren van microfoons in het openbaar vervoer. Het verbieden van end-to-end encryptie was wellicht ook een punt op die agenda.
Dat, of de overheid is er eens écht snel bij: Vorige week een aanslag en nu al zulke maatregelen bedacht, doorgesproken, goedgekeurd door de minister en al voorgedragen door de premier. Sneller dan een paspoort laten maken...
Of nog beter: Kopen ruim op tijd van die mobieltjes en gaan die op het moment supreme pas gebruiken... Wat wil je dan doen als overheid?
Dat soort terroristen zijn dan wel lichtelijk van het padje, maar zo dom zijn ze dan ook weer niet inderdaad...
Edit:
Weet je wat trouwens helemaal gouden handel schijnt te zijn?
Op bva hele stapels mobieltjes opkopen en die wederverkopen.
Als ik die lui mag geloven, zijn er genoeg die graag een quasi ongeregistreerd mobieltje willen hebben. Althans een imei dat leidt naar een failliet bedrijf...
[Reactie gewijzigd door rene_fb op 23 juli 2024 00:02]
Schrijnend voorbeeld van een persoon met simpelweg tekort kennis om hier zinnige uitspraken over te doen. Hou dan ook je mond, is mijn advies aan Cameron.
http://www.infowars.com/p...up-frances-vassal-status/
http://www.paulcraigrober...ngs-false-flag-operation/
http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Craig_Roberts
A former White House official says the terrorist attack that killed 12 people on Wednesday in Paris was a false flag operation “designed to shore up France’s vassal status to Washington.”
Dr. Paul Craig Roberts, who was Assistant Secretary of the Treasury in the Reagan Administration and associate editor of the Wall Street Journal, made the remarks in an article published on Thursday.
“Suspicions are growing that the French shootings are a false flag operation.
The suspects can be both guilty and patsies. Just remember all the terrorist plots created by the FBI that served to make the terrorism threat real to Americans,” he wrote.
Niet direct. Dat kan heel mooi in een wet gegooid worden die zegt: Als wij niet mee kunnen lezen, dan zal het wel versleuteld zijn en kunnen we je daar op pakken.[...]
Onkunde en onmacht leiden tot dit soort maatregelen. Vervelend dat die boeven hun brieven versleutelen.. Weet je wat: Verbied het gewoon. Dan zullen ze wel leesbare berichten gaan versturen en kunnen we meegluren.
Dan maakt het niet uit of je een brief verstuurt in geheimschrift, een mailtje stuurt over een SSL verbinding of een telefoongesprek voert in het Klingon, want je bent schuldig tot het tegendeel is bewezen.
Wat onzin en verdraait beeld heb jij zeg van de overheid! Ik heb het te doen met complotdenkers die in een van beste landen ter wereld nog niet veilig voelen voor de overheid, echt lachwekkend!
[Reactie gewijzigd door mad_max234 op 23 juli 2024 00:02]
Geen privacy betekent dat je democratie langzaam zal afgleiden tot een dictactuur; want wie controleert de controleurs ? En wie durft & kan nog oppositie voeren als de overheid meteen jou en je familie in kwaad daglicht stelt ...? Kijk naar Rusland - je eigen voorbeeld - ook daar is geen persvrijheid of privacy van communicatie.
Ja, we zijn een relatief 'veilig' land, laten we dat vooral zo houden; vrijheden inleveren voor een vals gevoel van veiligheid lost niets op; dat ruilt 'particulier' terrorisme voor overheids-terrorisme (zie wederom Rusland b.v. !) en daar kun je als burger al helemaal niets tegen doen !
Jawel, NIET op de verkeerde partijen stemmen!en daar kun je als burger al helemaal niets tegen doen !
[Reactie gewijzigd door Gwildor op 23 juli 2024 00:02]
Maar GeoBeo is NU al bang voor de overheid. Jij hebt het over de toekomst, dat het dan misschien slechter wordt dan nu. Maar dat is toekomstmuziek, GeoBeo heeft het over het heden.Geen privacy betekent dat je democratie langzaam zal afgleiden tot een dictactuur; want wie controleert de controleurs ? En wie durft & kan nog oppositie voeren als de overheid meteen jou en je familie in kwaad daglicht stelt ...? Kijk naar Rusland - je eigen voorbeeld - ook daar is geen persvrijheid of privacy van communicatie.
Waarom zou je anno 2015 bang moeten zijn voor de overheid? Ik weet het oprecht niet.
Ik denk dat er genoeg mensen in 1938 dezelfde uitspraak deden. Een jaar later werd dat ineens een heel ander verhaal.Want onze overheid pakt zoveel onschuldige mensen op?Gekkie!
Klinkt stom, maar Joden waren gewoon schuldig en daarom niet onterecht opgepakt.
Een wet die dat toe staat dat is dubieus. Overigens ook een land welke oorlogsmisdadigers nooit uitlevert. In Duitsland zitten nog altijd Nederlanders (bijna dood natuurlijk ) welke niet verdienen om in vrijheid hun laatste jaren te slijten.
Dat een wet bestaat wil nog niets zeggen over de rechtvaardigheid van die wet. De daders van de Hebdo-aanslag handelden ook in lijn met hun (Islamitische) wet: eenieder die de profeet beledigt moet nu eenmaal worden bevochten.wetten kunnen veranderd worden. Want als "we" zo door gaan is het hebben van een opa/oma of een andere generatie uit een moslim land nog een misdaad.
Klinkt stom, maar Joden waren gewoon schuldig en daarom niet onterecht opgepakt.
Ja, wetten kunnen worden veranderd en worden beïnvloed door democratie, maar dat houdt op als een partij met onderhandse trucs het democratisch proces ondermijnt. Veel maatregelen zijn bijvoorbeeld ook "meegelift" op andere wetten zodat het volk ermee in zou stemmen.
http://nieuwsuur.nl/onder...nterecht-veroordeeld.html
http://nl.wikipedia.org/wiki/Puttense_moordzaak
even de VS:
http://www.dewereldmorgen...doodstraffen-vs-onterecht
Het is dus gewoon zo dat je als je pech hebt opgepakt wordt omdat je op iemand lijkt, en alleen woont en zodoende geen alibi hebt. Tja je kan gewoon de klos zijn en in Nederland in het ergste geval Levenslang vast komen te zitten. Mogelijk met TBS (immers weet je niks meer van die dag ).
Wat is aanvaardbaar? Liever 10 mensen onterecht vrij of 1 onterecht vast? Je mag kiezen, maar als je dat tweede kiest weet wel dat je eigenlijk elk moment opgepakt kan worden en levenslang vast gezet kan worden.
Volgens jou kan je niet in complot theoriën geloven omdat dit geen bananenrepubliek is , maar daar vergis je je toch hier en daar een beetje in......Neem bijvoorbeeld Demmink , die niet vervolgd wordt of de 5 miljoen euro waar onze vriend Teeven ineens niets meer vanaf weet.....maar slaap lekker verder....en ik maak geen grapjes......
Daarom vind ik het nogal stupide dat je deze stinkende puswond waar eenieder met een gróte boog omheen zou lopen, gebruikt om 'aan te tonen' dat Nederland een bananenrepubliek is. Maak het nou effe, zeg.
Daar krijgt hij alleen een slechte reputatie van ? over stupide uitspraken gesproken..Waarom neem jij het in godsnaam op voor een kinder je weet weller ?
En olifanten hebben zelf al een olifanten geheugen , dus zullen niet erg jaloers zijn op een olifantengeheugen....
Je lijkt blind te zijn voor de enorme balk in je oog dat in jouw optiek (voor zover daar nog sprake van is) de man allang schuldig is; en je gedraagt je er zienderogen naar. Terwijl dat nu pas kan worden vastgesteld in een proces... dat per definitie niet eerlijk verloopt. Of, wellicht beter gezegd, niet zoals in andere, enigszins vergelijkbare zaken. Je kunt niet van twee walletjes eten: óf de vent is onschuldig tot schuldig bewezen (hetgeen inhoudt dat je je domme waffel erover houdt), óf het maakt je geen flikker uit wat de rechter zegt (waarmee je zelf de bananenrepubliek binnenhaalt waarvan je zo angstig bent dat Nederland dat is).
Snappen wij elkaar? Ik herhaal, ten overvloede, dat het mij niet gaat om de vraag of Demmink aan kindertjes heeft gezeten. Het gaat mij er wel om dat veel mensen allang en breed klaar staan met een luidruchtig oordeel; niet bereid zullen zijn om dat oordeel te herzien of in complottheorieën vervallen; en daarmee de normale rechtsgang grondig verzieken. Waardoor het op nette en juridische wijze vastellen óf Demmink inderdaad aan kindertjes heeft gezeten en daarvoor dient te worden gestraft, bijkans onmogelijk is geworden.
En dáárom zeg ik: laat deze puswond voor wat het is, en leer ervan voor de volgende keer. Zodat een persoon verdacht van kindermisbruik (redelijk) snel op een juridisch transparante wijze kan worden berecht. Trial by media is daarmee vergeleken een walgelijke en oneerlijke bananenrepubliekmethode.
Dat lijkt me toch precies een beschrijving van het briefgeheim hoe het was:Ik wil slimmere maatregelen, die mij beschermen.
In principe is er privacy, maar met een rechterlijke machtiging mag daar inbreuk op gemaakt worden.
Persoonlijk denk ik dat bijna niemand die goedwillend is het erg vindt als het verplicht wordt dat veiligheidsdiensten met machtiging een methode hebben om inbreuk te maken op onze privacy. Zolang het inderdaad maar gericht is, omdat ik op dat moment ergens van verdacht wordt.
Als veiligheidsdiensten zelfs zonder rechterlijke machtiging geen toegang kunnen verschaffen tot bepaalde data, lijkt het me logisch dat ze hun werk niet kunnen doen en het verbieden.
Slimmere maatregelen die ons dus beschermen, kan toch haast niets anders zijn dan een crypto-schema met twee wachtwoorden om de data te ontsleutelen: 1 voor de eindgebruiker en 1 voor iemand met een rechterlijke machtiging. Was dat er, dan kan ik me niet voorstellen dat politici dit zouden willen verbieden. Dit willen verbieden lijkt me dus ook meer een noodkreet dat de veiligheidsdiensten hun werk om dit moment niet goed kunnen doen.
Nog steeds een slecht idee; daar wordt gegarandeerd misbruik van gemaakt. Macht corrumpeert. Tot nu toe is niemand daarvoor immuun gebleken, en ik verwacht ook niet dat dat snel verandert, zo zit de mens nu eenmaal niet in elkaar.Slimmere maatregelen die ons dus beschermen, kan toch haast niets anders zijn dan een crypto-schema met twee wachtwoorden om de data te ontsleutelen: 1 voor de eindgebruiker en 1 voor iemand met een rechterlijke machtiging.
Als je bedenkt wat er toen gebeurd is......... en als het aan onze politici ligt zouden ze nog veel verder willen gaan. Inderdaad, enge ontwikkelingen.
Maar wat doe je eraan? Volgende verkiezingen op andere mensen/partij stemmen ? Daar bereik je wat dit onderwerp betreft helemaal niks mee, er komt gewoon een ander gezicht met dezelfde agenda te zitten, die het weer net wat anders verwoord zodat je denk er toch echt wel verschil is, terwijl dit dus niet zo is.
Af en toe hoor je weer iets van het CBP of Bits Of Freedom, maar ik krijg steeds meer het idee dat dit roepende in de woestijn zijn.
Het schiet niet op.
De beste end to end encryptie is altijd een klein groepje vrienden die dergelijke acties afspreken. En dat is ook wat meestal gebeurd. Als je kijkt naar terrorisme in Nederland dan staan daar vele Molukse en Palestijnse acties in.
Overigens een actie door een individue zoals in Frankrijk is terrorisme, maar een actie als die van van de Vlis wordt niet gezien als Terrorisme. Een vreemd woord dus, welke misbruikt wordt om groepen mensen (in dit geval veelal Moslims) in een kwaad daglicht te zetten.
Een dodelijk incident door een "Nederlander" (tussen aanhalingstekens want vele Moslims zijn gewoon 100% Nederlander) wordt als incident gezien en niet als Terrorisme, dat blijft toch vreemd.
Verder is het makkelijker om privacy af te nemen dan om autos af te nemen, als voorbeeld. Jaarlijks komen er pak em beet duizend mensen om in het verkeer, vaak op de meest misselijke manieren. Echter heb ik nog geen serieus politicus zien voorstellen om de auto af te schaffen, of de trein af te schaffen. Waarom niet? Voordelen versus nadelen, per persoon gerekend.
Verder wordt ook ik steeds banger van deze overheid met al zijn maatregelen die onze grondrechtelijke vrijheden inperken.
Zelfde zou moeten gelden icm privacy. Zonder strafblad / gerichte verdenken geen schending van Privacy. Als je een strafblad en/of er gerichte verdenkingen zijn, kan er eens gekeken worden.
Misschien een inkopper, maar als ik dit bericht lees moet ik altijd hier aan denken:
“They who can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.”
― Benjamin Franklin, Memoirs of the life & writings of Benjamin Franklin
Oh echt, en hoe denk je dat (data van) burgers o.a. veilig gehouden worden? Inderdaad (end-to-end) encryptie."De eerste taak van een overheid is om het land en de burgers veilig te houden."
Het moet toch niet zo zijn dat het verplicht wordt om alles openbaar te doen, zodat alles goed bekeken kan worden wat je doet. Worden gordijnen straks ook verboden?
Natuurlijk alleen voor burgers, je kan niet van een overheid verwachten dat ze het voorbeeld geven.[...]
Oh echt, en hoe denk je dat (data van) burgers o.a. veilig gehouden worden? Inderdaad (end-to-end) encryptie.
Het moet toch niet zo zijn dat het verplicht wordt om alles openbaar te doen, zodat alles goed bekeken kan worden wat je doet. Worden gordijnen straks ook verboden?
Als je de burgers van je land voor 100% veilig wil houden, dan moet je gewoon een betonnen muur om je land heen bouwen en een grote koepel over Londen heen. Niemand er in, niemand er uit. Geen interactie betekent dat er ook niks verkeerd kan gaan, toch?
Die gast is niet meer dan een veredelde loopjongen voor het grootkapitaal. Hij wil gewoon Blair achterna die na zijn premierschap allerlei lucratieve deals in zijn schoot geworpen kreeg en nu dik in de centen zit.
Amerikaanse soldaten die door en door zijn getraind komen de helft van de tijd met een oorlogstrauma thuis na het beëindigen van hun missie. Denk je dat die Syriëgangers na hun training weer braaf met hun 9 tot 5 baantje beginnen zodra ze zijn terug gekeerd ?
Kom op zeg ...
Die Syriëgangers komen met zware trauma's en verknipte ideeen terug. Die zouden een soort van begeleiding horen te krijgen om te zorgen dat ze niet in een psychose schieten.
Ik vind het zo enorm onbeschoft dat Cameron misbruik maakt van de gebeurtenissen om zo'n plan te pushen. Hij liep mee met de mars in Parijs, maar ondertussen misbruikt hij de slachtoffers.
Hij is overigens niet de enigste.
Het jammer is dan ook dat velen het gewoon zullen slikken, of er zelfs mee instemmen.
http://www.marktplaats.nl...je+suis+charlie&postcode=
Ik hoef hopelijk niet uit te leggen dat internetbankieren zonder cryptografie niet mogelijk is.
Triest dat een aanslag zoals die in Parijs wordt misbruikt door polici om privacy van de burger weg te nemen.
Terroristen zoals deze die zware machinegeweren kopen en connecties hebben met terreurorganisaties sturen echt niet een appje met 'vandaag grote dag' oid. Die gebruiken allerlei VPN/TOR verbindingen en rare constructies met versleutelde berichten. Daar kan de overheid (nog) niet goed bij.
Triest dat dit soort 'leiders' een aanslag als deze misbruiken voor hun PR/pro-NSA/afsluiter praatje.
De oude techniek om berichtjes te verstoppen in de kleine zoekertjes is nog een prima methode. Er zijn nog genoeg lokale blaadjes waarmee je bepaalde zaken kunt afspreken en die de autoriteiten zelden zullen bereiken.
En vandaag de dag kun je prima 50km afleggen zonder verdacht te zijn. Een metropool als Parijs kun je zo afdekken. Techniek is niet eens nodig om bij elkaar te komen.
De oplossing zit hem niet in de mensen blijven surveilleren, de grote vraag blijft waarom we als samenleving hebben gefaald waardoor mensen die hier geboren zijn de middelen ontbreekt om middels mondelinge communicatie een boodschap over te brengen.
Zelf voor gekozen jongens. Het is in Nederland begonnen bij meneer Donner, Ballin en gaat nu verder met Teven en Opstelten. Nogmaals, zelf voor gekozen. Next...
*kuch* piratenpartij *kuch*
[Reactie gewijzigd door GeoBeo op 23 juli 2024 00:02]
Met afluisteren/spionage kun je bijvoorbeeld zomaar naaktfoto's van je volgende tegenstander het web op gooien, een affaire die hij/zij heeft even naar de pers lekken. Verzin het maar en waarschijnlijk doen ze het.
Mensen die op deze partijen gestemd hebben, hebben duidelijk de kans gehad te zien wat de leiders van deze partijen met hun macht doen. Het volk was het daar duidelijk flink mee eens, want mensen blijven op deze partijen stemmen.
Even wat statistieken op een rij:
Hoeveel doden door medische missers (In de periode april 2011 tot en met maart 2012 vielen er naar schatting 970 vermijdbare doden in Nederlandse ziekenhuizen.).
'Jaarlijks 19.000 doden door fouten Duitse ziekenhuizen'
Door tekortschietende zorg gaan er mensen dood in verpleeghuizen. Bewoners krijgen structureel te weinig eten en drinken. Als gevolg hiervan krijgen ouderen eerder complicaties.
Het aantal doden door obesitas en overgewicht is toegenomen van 2,6 miljoen in 2005 naar 3,4 miljoen in 2010.
Elke 10 seconden sterft er iemand aan alcohol in de wereld. Er zijn 1679 mensen in Nederland overleden in 2012
Totaal aantal sterfgevallen door roken in 2011 in Nederland: 18.859
Waar zijn de protesten?
Populisme komt van het woord populus, in het Latijn. Populus betekend volk. Een populistische uitspraak is er een die claimt de stem van het volk te laten horen. Ik moet persoonlijk de eerste burger die WhatsApp wil verbieden nog tegenkomen. Ik denk dat zoiets bij de meeste burgers niet eens in hun hoofd opkomt (velen denken dat de politie alles wel kan kraken als in CSI, mensen met verstand van zaken, zoals op deze site, zijn veelal van mening dat zo'n verbod kansloos is).
Een echt populistische uitspraak zou bijvoorbeeld zijn: "verminder immigratie uit moslimlanden" of, als mooi recent voorbeeld, "verwijder religieuze boeken (zoals de koran) uit de Tweede Kamer".
Voor deze beide uitspraken zul je, zonder veel zoekwerk, snel voorstanders kunnen vinden.
Ook wil ik nog even vermelden dat, hoewel je dat wellicht ook wel snapt, populistische uitspraken lang niet altijd "slecht" zijn (over de definitie van slecht ga ik het hier niet hebben, comments hebben geloof ik een karakterlimiet
Protesten maken mensen bewust, dus ongezond eten, of een slechte gezondheiszorg of alcoholmisbruik kan door protesten worden aangepakt. Als we het met elkaar zat zijn, dat dronken mensen veel problemen veroorzaken, dan zal dit zeker een uitwerking hebben op alcohol gebruik.
Naar mijn mening is het niet ¨populistisch¨ om over eten en alcohol te beginnen, terwijl daar, ondanks de bestaande inspanningen, nog veel meer mensen levens en een beter welzijn voor de sociale omgeving gerealiseerd kan worden. Men spreekt liever over drugs etc, terwijl alcohol een veel groter probleem is, maar dat komt te dicht bij de massa en levert geen aanhang op in de politiek.
Dus ik zie liever een populistische uitspraak, mensen wordt bewust van het leven, in plaats van de privacy in te dammen en te reageren uit angst of om aandacht te krijgen. Relatief en feitelijk heeft terrorisme praktisch geen footprint, terwijl de feitjes van mij een vele malen grotere footprint kent.
Deze feitjes zijn gewoon wat voorbeelden.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
/u/221957/crop5659c7b6c568b.png?f=community)
/u/34659/crop65d886fa2535b_cropped.png?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/52660/crop639bb9cd34b8f_cropped.jpg?f=community)
/u/416523/fotos_in_de_cloud_android.png?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/140051/BSOD.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/286431/crop680f6b95743ca_cropped.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/174878/SCKnightMicro.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/146237/Kepler22b-small.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/43762/crop5be405e0118b6_cropped.jpeg?f=community)
:strip_exif()/u/36662/OddesE.gif?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/170876/crop60feac2476182_cropped.jpg?f=community)
:strip_exif()/u/348540/crop5aa8ff353c2a9_cropped.gif?f=community)
/u/3174/crop5f1e2a4facc1b.png?f=community)
:strip_exif()/u/92704/AthlonX2.gif?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/49652/HomerInBlack2.jpg?f=community)
:strip_exif()/u/88265/boondocksaints.gif?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/290457/crop5894437c50699_cropped.jpeg?f=community)
:strip_exif()/u/70909/BlueKachina_60x60.gif?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/23148/crop5aa38c3d4a408_cropped.jpeg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/157215/vesalius.jpg?f=community)
/u/115333/crop5f45784fcadad_cropped.png?f=community)
/u/525033/crop5cdd18aa645dd_cropped.png?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/370910/Ubuntu2.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/76569/garfield14.jpg?f=community)
/u/30817/avetar_colors.png?f=community)
:strip_exif()/u/88107/crop6107159c924f6.gif?f=community)
:strip_exif()/u/264097/Mavater-1%2520copy.gif?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/410509/ForumAv.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/489983/crop5db33928bbeea_cropped.jpeg?f=community)
:strip_exif()/u/199617/chidori.gif?f=community)
:strip_exif()/u/295799/cryava.gif?f=community)