</div><div class=b4> Als de DoJ echt tot vernietiging over zou gaan, dan zie ik het somber in.</div><div class=b1>
Ben jij even blij dat DoJ niet tot vernietiging over gaat, maar in plaats daarvan de marktwerking repareert en microsoft dus eigenlijk helpt uit een positie die niet eens goed is voor hun zelf.

Het OS wordt niet door midden gehakt. Als dat gebeurt innoveert het
te hard.
Het gaat er niet om om microsoft een "lesje" te leren. De rechtzaak is er om de belangen van de gehele markt te beschermen tegen de belangen van de
TOP-managers van microsoft. De top managers maken de beslissingen ! Hun beslissingen hangen voor 90% af van het belang van het bedrijf microsoft, voor 10% hangen deze af van het belang van hun eigen portomonee, en voor 0% worden de beslissingen genomen voor de belangen van de consument. Dat geldt overigens voor de meeste bedrijven. Echter doordat MS een monopolie heeft _kan_ het meer en dus zijn de beslissingen ook totaal anders dan die van andere bedrijven. Gelukkig wordt de markt beschermd door wetten en _mag_ ms minder dan andere bedrijven.
Functionele opspliting is nog niet uitgesloten, maar het lijkt er sterk op dat er maatregelingen komen die dezelfde gevolgen heeft als zo'n opsplitsing. Dus een soort marktwerking-simulatie *kuch* hoe verzin ik het. Prijs maximum, IE optioneel, gedeeltelijk open source. etc.. De maatregelingen zullen hoe dan ook niet mis zijn. Microsoft had het al over open source / IE eruit etc.. en toch konden MS en de aanklagers het totaal niet eens worden. </div><div class=b4>Rechter Richard Posner van het hof van beroep noemde zijn missie in de nacht van zaterdag op zondag 'zinloos'. De verschillen zouden te groot zijn."too deep-seated to be bridged."</div><div class=b1>
nu.nl/document?n=9593
Ik denk dat opsplitsing niet wordt gedaan omdat het uitvoeren daarvan erg lang gerekt kan worden. Andere maatregelingen kun je sneller invoeren. Misschien is opsplitsing alleen ook wel niet genoeg. Als je dan daarnaast ook nog maatregelingen moet nemen, kun je het opspliten ook wel achterwege laten. (aangezien je toch zult moeten controleren op naleving van regels)
www.microsoft.com/freedomtoinnovate/newsletter/default.htm Grappig om te zien hoe sommige mensen bang zijn voor veranderingen, en hoe handig microsoft daarmee om gaat.
Otis: Mijn exuces, ik zal de volgende keer de bocht wat ruimer nemen en iets minder meel gebruiken

Maar die slogan is best grappig hè? Ik doelde natuurlijk op de vaak
dwingende verkooppraktijken van Microsoft. Ik vergeet soms, dat sommige mensen echt twijfels hebben over het nut van een opsplitsing of een maatregel dat hetzelfde doet op een andere manier. Of anders gezegd: meer vertrouwen hebben in de handelingen van de top managers van de monopolist dan in het beleid van het bevoegd gezag.
/me FlipZ....om MS te controleren op naleving van de regels