Nog één keer een uitleg wat MS wel en wat ms niet mag:
MS heeft een monopolie voor hun OS. Zij kunnen
zonder dat ze klanten verliezen de prijzen erg hoog houden. Justitie heeft uitgerekend dan W98 ongeveer 50 piek zou moeten kosten. Microsoft vraagt er echter zo'n 250 piek voor.
Met die 200 piek
per w98 licentie bekostigen zij andere producten. Die geven zij "gratis" weg. Dat
lijkt heel erg lief van MS maar dat is
machtsmisbruik. Die producten zijn helemaal niet gratis, de consument betaalt er uiteindelijk toch voor. Het economische gevolg is echter dat concurrentie niet meer mogelijk is. Zelfs het voormalig machtige product Netscape kan daar
onmogelijk mee concurreren.
Microsoft is nog verder gegaan. Ze realiseerden zich dat ze netscape dan
nog niet helemaal van de kaart zouden vegen. De consument verkiest namelijk vaak het oude voor het nieuwe, dus zou netscape toch nog redelijk wat marktaandeel behouden. Microsoft ging dus Internet Explorer standaard installeren met het OS.
Microsft is nog verder gegaan. Het heeft browser specifieke code opgenomen in bestanden specifiek voor het besturingssysteem (win32 api's). Dat is
niet nodig voor de integratie. Microsoft heeft dat gedaan zodat als je Internet explorer compleet verwijderd, dat dan het OS kreupel raakt. (vanaf W95-OSR2)
Elk bedrijf moet verdienen, zo ook microsoft. Het doel van microsoft is nooit geweest dat ze verdienen aan IExplorer !!!!! Internet explorer voegt helemaal niets nieuws toe aan het windows-platform. Er was al een goede browser, waarom zou microsoft een nieuwe maken, waaraan ze niet eens verdienen?
Antwoord: Het doel was de applicatie barriere tussen besturingssystemen verhogen. Netscape verlaagt die barriere door toevoeging van platform onafhankelijke middle-ware api's. Daarom moest netscape weg. De Netscape browser _opzich_ vormde geen enkele bedreiging voor het OS. De api's wel. De netscape browser _opzich_ voegt namelijk duidelijk wat toe aan het windows-platform.
Otis: lees de finding of fact zelf maar door als je meer over de api's wilt weten. Ik ben je moeder niet

Oh, ja het gaat niet alleen om netscape, maar
ook om Realnetworks, apple quicktime EN platform onafhankelijke api's van intel. Die laatste zouden wel heel handig zijn geweest. Want die maken je computer veel sneller. Maar MS wilde ze niet omdat ze platform onafhankelijk zijn.
Wat mag ms niet: (voorbeelden)
1) 2000 gulden ipv 1000 gulden vragen voor hun OS, en vervolgens office2k gratis aanbieden. Daar kan corel niet tegen concurreren.
2) 2000 gulden ipv 1000 gulden vragen voor hun OS, en vervolgens er een "gratis" muis bij doen. Daar kan logitech niet tegen concurreren. Opmerking: die "gratis" muis kost dus 1000 piek en is
echt goed. Dit geeft de strategie weer: Microsoft maak
echt goede producten, maar biedt die "gratis" aan. (maar het is niet gratis)
3) Een eigen computer bouwen (een soort X-box)
en vervolgens hun complete OS van de PC markt halen en alleen nog maar de X-box ondersteunen.
Punt 3 is een hele leuke, microsoft wil dat maar al te graag. GOD ZIJ DANK zijn daar wetten voor. Jawel: precies dezelfde wetten die nu ter sprake zijn. Al die dingen mogen niet
omdat ms een monopolie heeft. Het lijkt me
zeer sterk dat MS in hoger beroep kan winnen. Als ze dat wel doen staat voor hun de weg open naar punt
(3). Dit heeft helemaal NIETS met IT te maken maar ALLES met economie & recht. (en daarom begrijpt otis er niets van

)
Wat mag ms wel: (voorbeelden)
4) 250 piek vragen voor hun w98
en win 98
zonder IE aanbieden voor minstens 50 gulden minder. (IE mag dus niet gratis want dat
is het helemaal niet.)
5) 10.000 piek vragen voor een OS dat van alles en nog wat
"gratis" toegevoegd krijgt, MITS ze ook maar een kale versie voor een VEEL LAGERE prijs verkopen. Dan mag het wel !
Waarom mag MS dan zo weinig?
MS heeft een monopolie, die wetten zijn er om de marktwerking te beschermen.
Waarom is MS crimineel
Omdat ze bezig zijn de complete IT markt te vernielen.
begrijpen jullie nu
eindelijk waarom?
/me FlipZ