De pc-versie van Crysis 2 is niet langer te krijgen via Steam. Ook Alice: Madness Returns is niet leverbaar via de downloaddienst. De games zijn wel via andere downloaddiensten leverbaar en staan bovendien op EA's eigen Origin.
Electronic Arts kondigde een week geleden, tijdens de E3, het eigen digitale distributiekanaal Origin aan. Directeur John Riccitiello noemde de dienst een hoeksteen van de strategie van de uitgever om zich meer te richten op games die online worden gespeeld en verspreid. Naar nu blijkt, laat EA daar geen gras over groeien. EA gaat direct de strijd aan met het grote voorbeeld van Origin. Zo is schietspel Crysis 2 niet langer via Steam leverbaar, terwijl het wel op Origin te vinden is. Het spel is ook te vinden op minder bekende digitale kanalen als Amazon, Direct2Drive, GamersGate en Impulse.
Voor actiespel Alice: Madness Returns, dat deze week in de winkel verschijnt, geldt hetzelfde. De pc-versie van de game is niet via Steam te krijgen, maar wel via Origin en andere digitale kanalen. EA heeft Steam echter nog niet volledig in de ban gedaan. Een aantal andere EA-games die dit jaar zijn verschenen, staat nog steeds in de Steam-catalogus, waaronder Bulletstorm, Dragon Age II en Shift 2 Unleashed. Tijdens de E3 maakte EA bekend dat de later dit jaar te verschijnen mmog Star Wars: The Old Republic enkel via Origin te krijgen zal zijn, om daarmee het platform een steuntje in de rug te geven. Volgens de eerste berichten is Origin niet goedkoop. Waar Crysis 2 op Steam voor 50 dollar werd aangeboden, moet de game op Origin 60 dollar kosten. Ook Dragon Age II wordt voor 60 dollar aangeboden.
Update 16 juni, 9:15: EA heeft inmiddels bekendgemaakt dat niet zij, maar Valve besloten heeft om de verkoop van Crysis 2 via Steam te staken. Valve heeft de voorwaarden voor verkoop via Steam aangescherpt en Crysis 2 voldoet niet meer aan de nieuwe eisen, aldus EA. De reden zou zijn dat Crytek ook een deal heeft gesloten met een andere downloaddienst en dat staat Valve niet toe.

[Reactie gewijzigd door Capa op woensdag 15 juni 2011 12:07]
[Reactie gewijzigd door MicGlou op woensdag 15 juni 2011 15:13]
[Reactie gewijzigd door RaCio op woensdag 15 juni 2011 14:46]
Ik denk dat ze dat heel goed hebben begrepen. En ook dat als ze er niks aan gaan doen, dat er in de toekomst geen weg terug meer is en ze vast blijven zitten aan een systeem van een concurrent. Jezelf afhankelijk maken van concurrenten is nog nooit een goed bedrijfsplan geweest. Ik heb dan ook nog nooit begrepen waarom concurrerende gamebedrijven überhaupt zo happig waren om hun games op Steam te zetten, en vind deze stap van EA redelijk logisch (net als een Blizzard die totaal niks met Steam doet). Of je het nou handig vind of niet.Denk niet dat EA dat idee heeft begrepen.
[Reactie gewijzigd door nickertNL op woensdag 15 juni 2011 11:21]
[Reactie gewijzigd door Blue_Entharion op woensdag 15 juni 2011 13:57]
[Reactie gewijzigd door Cergorach op woensdag 15 juni 2011 12:54]
[Reactie gewijzigd door Cergorach op woensdag 15 juni 2011 14:11]
[Reactie gewijzigd door MeltedForest op woensdag 15 juni 2011 16:41]
Das niet waar, je krijgt die dingen er ook bij, alleen dan in digitaal formaat.Op steam kost het spel 50€ en je krijgt dan ook enkel het spel...
[Reactie gewijzigd door In Search of Sunrise op woensdag 15 juni 2011 15:12]
Ik heb ook graag al mijn games in één applicatie (Steam), maar zo'n standaard heeft ook nadelen. Hier staat een interessante post over waarom diversiteit en concurrentie zo belangrijk zijn in deze markt. Toen ik het las had ik er ook een dubbel gevoel bij, maar ik zie de waarheid er wel van in.Ik ben er gewoon voor dat uitgevers een standaard hanteren, een digitaal platform waarop ze hun games uitbrengen zodat gamers geen 80 clients moeten installeren om hun spellen te spelen, en STEAM is die standaard, is het de laatste jaren ook steeds meer geworden.
[Reactie gewijzigd door Bonez0r op woensdag 15 juni 2011 23:52]
Origin word een flop, en maar goed ook. Waarom denk je dat ze anders hun grootste verkopers erop moeten forceren? Niemand zou de op Origin kopen als het niet verplicht was.EA moet zulke acties ook wel doorvoeren als ze origin een succes willen maken.
[Reactie gewijzigd door CobraVE op woensdag 15 juni 2011 14:00]
[Reactie gewijzigd door anub1s17 op woensdag 15 juni 2011 20:02]
[Reactie gewijzigd door CobraVE op woensdag 15 juni 2011 22:23]
[Reactie gewijzigd door anandus op woensdag 15 juni 2011 11:31]
Ehm, je kunt Steam games backuppen naar een andere plek en altijd weer terug zetten....
Mijn idee, ik koop geen spellen meer die met Steam te maken hebben... Risico dat je ze op den duur gewoon niet meer kan spelen == Onacceptabel.
[Reactie gewijzigd door Blorgg op woensdag 15 juni 2011 21:34]
Ik neem aan dat deze dan nog te downloaden zijn (voor mensen die 'm al hebben) en niet alleen speelbaar. (edit: bevestigd in andere posts).staat nog steeds in de Steam-catalogus
[Reactie gewijzigd door Nbgangsta op woensdag 15 juni 2011 11:24]
[Reactie gewijzigd door vgroenewold op woensdag 15 juni 2011 11:25]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True