Hoofdcategorieën
Device Settings

Eerste details Android 'Gingerbread' duiken op

Door Wout Funnekotter, dinsdag 19 oktober 2010 15:07
Submitter: Renegade!, views: 30.910

Er zijn nieuwe details opgedoken over wat de volgende versie van Android, die schuilgaat onder de naam Gingerbread, zal brengen. Zoals verwacht is er aandacht besteed aan de interface en zijn Google-apps beter geïntegreerd.

Een bron van Android-website Phandroid, die goed op de hoogte zou zijn van de ontwikkelingen rondom Gingerbread, bericht onder andere dat de Android-interface een opknapbeurt krijgt. Zoals Google eerder al liet weten, wil het zo zorgen dat telefoonfabrikanten minder snel voor een eigen grafische schil kiezen. Phandroid schrijft onder andere over nieuwe iconen, een nieuwe - overwegend groene - kleurstelling, en aangepaste iconen in menu's. Bovendien zou de opvolger van Android 2.2 sneller aanvoelen. Mogelijk speelt een rol dat de interface via de gpu gerenderd wordt, zo speculeert de site.

Google zou ook van plan zijn om in Gingerbread zijn eigen applicaties, zoals Youtube, beter te integreren. Deze zouden meer moeten aanvoelen als onderdeel van het systeem in plaats van als losse app. De nieuwe Youtube-app zou onder andere ondersteuning krijgen voor de Leanback-interface die afgelopen zomer geïntroduceerd werd.

Naast aanpassingen op applicatie- en interface-niveau zouden er ook een aantal grote vernieuwingen op stapel staan. Een daarvan is de mogelijkheid om te videobellen via hetzelfde protocol dat nu al gebruikt wordt voor Google Talk. Dit zou betekenen dat gebruikers van de desktop-, Gmail- en mobiele versies van Google Talk onderling videogesprekken kunnen voeren. Ook zou Google werken aan een uitbreiding van zijn Google Voice-dienst, zodat gebruikers via wifi-netwerken kunnen bellen.

Overigens zou Gingerbread ook beter geoptimaliseerd zijn voor tablets, mede door de ondersteuning voor hogere resoluties. Volgens DigiTimes zou Google in december al een engineering sample voor een Gingerbread-tablet klaar hebben. Fabrikanten als Acer, HTC, Samsung, Asus, MSI en Motorola zouden hun eerste tablets met de nieuwste Android-versie vervolgens op de CES-beurs willen introduceren. Verwacht wordt dat Google de nieuwe versie van het besturingssysteem nog voor het einde van het jaar zal presenteren.

 

Volgende 15:32 2K Games kondigt dlc voor Civilization V aan
Vorige 14:43 Steam heeft meer dan 30 miljoen accounts
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Ik dacht Gingerhead te lezen. Vond het al een apparte naam voor een OS :P

En Gingerbread is geen gekke naam voor een OS? :P

Hoewel, Apple kan er ook wat van met z'n katachtigen bij OS X, en daar zijn het (inmiddels) officiele namen. Bij Android is het alleen een "interne" codenaam voor zover ik weet.

Niet als je kijkt naar de vorige versies, dat zijn altijd al namen geweest voor lekker eten. Cupcake, Donut, Eclair, Fro(zen)Yo(ghurt)

Met uiteraard 'Honeycomb' en 'Ice Cream' in de toekomst ;)

disclaimer: net zo speculatief als het artikel...

Android 3.3 "Bossche Bol", 3.4 "Oranjekoek" en 3.5 "Slagroomtaart", zie het al voor me :+.

Dat lijkt me niet rekening houdend met de alfabetische volgorde. Cupcake, Donut, Eclair, Froyo.
Honeycomb en Ice Cream passen wel mooi in dit rijtje.

daarna komt uiteraard Jellybean

Kebab
Lemonade
Muffin

Jij begrijpt de namen niet echt? :X

Keihard offtopic: Kokosmakroon

Mag Negerzoen dan ook bij een latere release? Of moet die wachten op de Z van Zoen (politiek correcte naam ;)

Of de Vlaamse versie: negerinnetet

En geloof het of niet, maar gingerbread is ook lekker eten ;)

http://www.channel4.com/f...-recipe-07-12-06_p_1.html

en valt dus in het alfabetische lijstje van lekkers :D (zoals Tsurany naar verwijst, leuk weetje die ik nog niet doorhad)

[Reactie gewijzigd door ultimasnake op dinsdag 19 oktober 2010 15:35]


Gingerbread betekent iets als peperkoek of speculaas. Kan ook lekker zijn. En als je dat niet lust, sla je toch gewoon deze versie gewoon over. ;)

Cupcake en Eclair? Zal het COC wel gebruik van maken?

Gaan ze met deze release ook over naar 3.0 en daarna enkel nog grote updates en niet kleine frequente updates waardoor er nu enorm veel verschillende versies zijn?

Telefoon fabrikanten bepalen de frequentie waarmee geupdate wordt. Niet Google. Bovendien zie ik niet in wat het nadeel is van frequent updaten. Liever zie ik een update optie voor het OS ingebakken worden in de marketplace.

Die bepalen de frequentie waarmee de telefoons geupdate worden, echter Google bepaald hoe vaak ze een nieuwe versie van hun besturingssysteem uitbrengen. En als ze dit te vaak doen krijg je een enorme versplintering, aangezien fabrikanten niet graag vaak willen updaten, en dit zal een negatief effect hebben op Android. Veel onduidelijkheid bij consumenten over versies en updates enkel mogelijk als een fabrikant een nieuwe rom uitbrengt. Met 2.2 zijn ze al overgegaan op applicaties los updaten, als ze dat doorzetten kunnen ze de grote versies beperken tot jaarlijkse updates en de applicaties los updaten en nieuwe features met een service pack uitbrengen.

En dat was nou net wat Google vanaf 3.0 wilde inbouwen: Auto update van google apps en een kernel die on the fly kan worden bijgwerkt, met hoog op een reboot als vereiste.

Dat laatste ging waarschijnlijk 3.0 niet halen: De eerste versies worden waarschijnlijk nog OTA updates waar ze de hulp van de provider nog bij nodig zullen hebben. Jammer, maar goed, ik zie dit wel helemaal goed komen.

Inderdaad jammer. Ik denk dat providers en fabrikanten helemaal niet zitten te wachten op een OS dat je zo makkelijk kan updaten naar de nieuwste versie. Een nieuwe OS versie is een heel makkelijke manier om een weinig vernieuwende telefoon toch als nieuw in de markt te kunnen zetten.

2.2 is al weer een tijdje uit. Dus ik neem aan dat dat al wel het geval is ja.

Wordt steeds interessanter met Android zo. Ik zal mijn eerst Android GSM ergens in Januari aanschaffen en kan nu al niet wachten. Met zometeen vooral integratie van Googletalk e.d. waarmee VoIP gebruikersvriendelijker wordt en sowieso een (naar mijn persoonlijke mening) NOG betere look & feel doet mij met spanning wachten :)

Hou er wel rekening mee dat google talk "slechts" een berichten applicatie is. Google voice is VOIP, maar niet in ons land (of buiten de VS zelfs) beschikbaar.

Ik heb anders al wel een Google Voice account en kan er ook mee bellen vanuit Gmail. Gratis naar de VS en naar andere landen moet ik een tegoed kopen (net zoiets dus als Skype-out) 2 cent per minuut naar Nederland vast nummer.
Ik moest hiervoor wel met instellingen in GMail op US Engels zetten, anders krijg je de melding dat Google Voice niet beschikbaar is voor jouw land.
Ik was er al heel vroeg bij overigens met een Google Voice account, maar ik heb twee weken geleden deze ook voor mijn vriendin aangevraagd en twee dagen na de aanvraag kreeg ze een mailtje dat ze nu ook Google Voice kon gebruiken.

Dat heb ik ook jah, maar dat is slechts een miniscuul deel van de functionaliteit die men in de VS heeft. Als er over Google Voice gesproken wordt dan gaat het over heel iets anders dan over de functionaliteit die jij beschrijft. Google het maar even dan zul je zien wat Google Voice echt is ;)

Ik neem aan dat als ze het inbouwen dat het dan ook werkbaar wordt in andere landen :)

Google Voice kom ik ook alleen tegen op firmware uit de VS, niet uit stock roms, want het werkt hier gewoon niet :)

Denk niet dat Gingerbread de oplossing wordt voor het tablet probleem. De ontwikkelaars van tablets zullen op de volgende versie van android moeten wachten. Het platform is wel beter geoptimaliseerd voor tablets maar het primaire platform is nog steeds de telefoons.

Las wel over een aantal nieuwe mogelijkheden van Android:
Videobellen (facetime zie Apple) en VOIP.
http://www.androidplanet....r-gingerbread-lekken-uit/

Videobellen (facetime zie Apple) en VOIP.
Videobellen (zie Windows Mobile jaren geleden).

Videobellen (zie Star Trek :+)

Huh zat even te denken maar welke Star Trek Serie heb jij video bellen gezien

de oude serie hadden ze zeg maar de voorlopers van de mobieltjes
next generation hadden ze die embleems op hun borst
deep space nine en Voyager het zelfde
en Enterprice weet ik eigenlijk niet meer wat ze daar hadden

"Hail the <insert alien name here> Vessle!" - "on screen!".

"Greetings <whatever highest rank on the bridge>, <random command / request>."

Voip is voice over ip, bellen met je normale toestel over een internet verbinding, dit hoeft niet persee videobellen te zijn.

Er staat toch videobellen EN VoIP.

VOIP videobellen he (oftewel de tegenhanger van facetime), normaal (de tegenhanger van WM videobellen) kan al ffies met Android ;)

Ik geloof niet dat videobellen in WM ooit een serieuze optie geweest it, als het al goed werkte dan waarschijnlijk nog alleen tussen een heel klein aantal toestellen met de juiste specs en software.

De techniek 'videobellen' is natuurlijk niet nieuw, maar om nu te zeggen dat WM videobellen op grote schaal heeft mogelijk gemaakt klopt ook niet helemaal.

Symbian toestellen van Sony Ericsson en Samsung met een front camera ondersteun(d)en allemaal videobellen en dat werkt allemaal met elkaar, ook met Windows Mobile.

Voor slechts een halve euro per minuut (bij vrijwel alle telecomaanbieders). Dan is via WiFi videobellen een stuk interessanter.

Mja, dat kon dus eigenlijk al jaren in Win Mo 5 en ook al in Android 1.5... Alleen niet met de standaard software.

Er zijn alleen niet veel Android toestellen met een ffc. Nu die nieuwe Gratia wel, maar goed, die is nog niet uit.

Dat is mooi nieuws! Ben totaal niet ontevreden over Froyo, maar dit kjlinkt allemaal erg goed!
Zoals Google eerder al liet weten, wil het zo zorgen dat telefoonfabrikanten minder snel voor een eigen grafische schil kiezen
Ben benieuwd hoe ze dat gaan aanpakken. Heb nu oa een HTC Desire, en ben benieuwd of HTC zomaar zn sense schil gaat laten vallen...

Hopelijk kan men deze apps er dan ook uit verwijderen.

Net nu we Microsoft zover krijgen ie en media player niet te bezien als onvermijdelijke onderdelen van het besturingsysteem :?

Integratie van core apps zoals voip en videochat juich ik toe, maar dan liefst optioneel en voor alle alternatieven!


Bij de aankondiging HTC Gratia las ik per abuis "Gratis" en vond dat eigenlijk best logisch gezien het Google business model en nieuws hierboven.


Een budget model dat gratis wordt aangeboden bij een telefoonabo. Je betaalt het toestel met je privacy , meewerking aan marketingstatistieken.

Hopelijk kan men deze apps er dan ook uit verwijderen.
Sinds Android 1.0 kan je de meeste applicaties die standaard meegeleverd worden gewoon verwijderen via de standaard interface.
(Ik heb alleen geen idee hoe je ze weer terug kan krijgen zonder opnieuw de "rom" te installeren).

ps, telefoon fabriekanten/operators kunnen wel beperkingen opleggen welke applicaties te kan verwijderen.

[Reactie gewijzigd door elmuerte op dinsdag 19 oktober 2010 15:24]


Sense krijg je iig niet eruit zonder een andere ROM te nemen. Je kunt er wel voor kiezen om bepaalde elementen niet te gebruiken, maar weghalen gaat niet zonder meer. Dat geldt iig voor de HTC Desire.
Voor een kale Android foon moet je een Nexus pakken, of rooten en een andere ROM erop knallen. Meer smaken zijn er niet.

Een budget model dat gratis wordt aangeboden bij een telefoonabo. Je betaalt het toestel met je privacy , meewerking aan marketingstatistieken.
Klinkt goed jammer dat Google daar zelf niet aan doet, oftewel waarom zou jij Google 'betalen' en de provider dus niks krijgen? Denk je dat die belminuten/smsjes/data niks kosten voor de providers?

Wel als Google op zijn beurt de provider zou betalen met de reclame inkomsten die Google genereert. Zeker als je alleen internet zou afnemen bij de provider (Google heeft zijn eigen VOIP diensten om te bellen en te smsen via het internet).

Zal voorlopig alleen nog niet haalbaar zijn. Maar in de toekomst als de hardware wat goedkoper wordt moet het kunnen lukken denk ik.
*Belt even met Google*

Ik ben heel benieuwd of Google het bij 3.0 nog steeds toestaat dat fabrikanten hun eigen GUI boven op Android gooien, zoals HTC met Sense. Aan de ene kant logisch dat ze dit gewoon gedogen, maar de mogelijkheid bestaat dus ook dat alle android telefoons hetzelfde worden qua interface..

Enig idee wat OpenSource betekend? Dat andere je software kunnen gebruiken en aanpassen, oftewel het tegenhouden van schillen is bijna omvoorkomelijk tenzij Android minder open wordt. Wat er weer voor zorgt dat er meer interesse richting andere OSen gaat, zowel bij gebruikers als bij fabrikanten. Iets wat Google denk ik niet wil ;)

Persoonlijk acht ik de kans dan ook heel klein dat het niet meer mogelijk is, net als die onzin over minimale specs, daar hoor ju nu in het artikel gek genoeg ook niks meer over ;)
Specs aanraden en verplichten zijn namelijk hele andere dingen!

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op dinsdag 19 oktober 2010 15:27]


Google moet wel toestemming geven voor market access wat een dealbreaker is voor apparaten met Android als dat er niet is.

Google heeft al aangekondigd dat 3.0 geen restrictie zal krijgen op de GUI, fabrikanten kunnen gewoon hun eigen schil gebruiken... Tegenstelling tot eerdere berichten :)

Ze gaan het nooit blokkeren, dat hebben ze al gezegd. Maar ze willen het OS zo maken dat ze dat niet hoeven. Maw: de boel is meer te customizen, zodat HTC's sense meer een skin wordt dan iets dat je niet kunt weghalen. Maar ze kunnen een fabrikant nergens toe dwingen. Zo zijn er tal van tablets die niet 'goedgekeurd' zijn door Google. Die hebben dan ook geen toegang tot de market. Uiteindelijk is het open source, dus jij kunt het downloaden en op een apparaatje van jouw keuze installeren. Klaar...u bent nu een Android leverancier...

Er word in het artikel aangegeven dat de interface aangepast word, zodat fabrikanten minder snel een eigen grafische schil hieromheen gaan maken.

Betekend dat, wanneer deze update uitkomt, deze toegepast kan worden op toestellen die op Android draaien maar met een schil van bijv HTC Sense? Dit zou als voordeel meebrengen dat een gebruiker de update kan downloaden, maar een "kale" schil heeft en deze naar eigen wens kan aan passen, en dat HTC eventueel later met een update inlc Sense update uitbrengt (vul voor andere merken en schillen voor jezelf in).

Indien ja, zou ik dit een fantastische ontwikkeling vinden, nu heb ik niet echt te klagen over HTC, want ze waren er snel bij toen 2.2 uitkwam. Ik ben dan ook erg blij met mijn Desire. Maar tegen de tijd dat 3.0 uitkomt, is de Desire weer vervangen door een ander top of the line toestel. Daarbij betekend dat oudere modellen, ook probleemloos ge-upgrade kunnen worden, zonder dat de fabrikanten eerst hun schil dienen aan te passen. Nooit meer dingen zoals de Hero die ook anderlhaf/twee jaar op de update moest wachten.

En hopelijk kan met 3.0 Android volwaardig mee gaan draaien op de Tablet markt, dat lijkt toch wel een van de grootste dingen te zijn aan 3.0 als ik het zo lees.

Als een fabrikant niet een eigen schil kan uitbrengen zullen ze minder graag Android toestellen willen uitbrengen. Immers dan kun je je als fabrikant alleen nog maar onderscheiden op prijs. Juist die mogelijkheid tot maatwerk en eigen franjes is de kracht en basis van het succes van Android. Anders wordt het saaie eenhoudsworst.

Consumenten moeten ook niet verwachten dat oude toestellen naar nieuwe software zijn bij te werken, dat is een sporadische uitzondering. Het kost de fabrikant alleen maar geld, de fabrikant heeft veel liever dat jij een nieuw toestel koopt.

Nee helaas dat zal niet gebeuren, nu was het ook al mogelijk voor HTC om snel een kale ROM te maken voor hun toestellen en die uit te brengen (als optieneel) en dan later een update MET schil weer uit te brengen...

Als bovenstaande niet is gebeurt acht ik de kans klein dat ze hun gebruikers nu ineens wel die vrijheid gunnen terwijl dat voorheen ook makkelijk on ;)

Nee. Google hoopt door de interface te verbeteren dat Sense er niet op komt. Als HTC toch graag Sense heeft zit je daar gewoon nog steeds aan vast.

Ik begrijp al dat gedoe over die grafische schil niet. De huidige lijken totaal niet op elkaar, lijkt me sterk dat Google met iets kan komen waardoor die dingen niet meer nodig zijn.

Nu zijn ze ook niet echt nodig, maar ik zie het als extra software zodat fabrikanten zich kunnen onderscheiden van anderen. Zonder kan ook prima, je kan ook een leuke uit de market halen of het bij de vorgeinstalleerde houden.

Het lijkt mij vooral een conflict van belangen. Google denkt dat dingen als Sense alleen zijn omdat Android standaard lelijk is (volgens HTC) maar voor HTC is het juist om zich te onderscheiden van andere merken. Dat tweede gaat Google niet weg kunnen halen al maken ze Android stock kei mooi.

Het voordeel is wel voor de eindgebruiker dat custom roms er mooier uit gaan zien, hier zit vaak geen grafische schil overheen.

Het zou mooi zijn als PayPal ondersteund wordt in de nieuwe market. En als er meer codecs ondersteund worden zonder het installeren van apps.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:32 2K Games kondigt dlc voor Civilization V aan
Vorige 14:43 Steam heeft meer dan 30 miljoen accounts
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011