Hoofdcategorieën
Device Settings

Foxconn verdubbelt lonen Chinese werknemers

Door Dimitri Reijerman, maandag 7 juni 2010 17:42, views: 25.192

Foxconn heeft aangekondigd dat het de lonen van zijn werknemers met 70 procent zal verhogen. Eerder kondigde de fabrikant al een structurele loonsverhoging van 30 procent aan, nadat onrust was ontstaan over een reeks zelfmoorden.

De salarisverhoging van 70 procent voor productiemedewerkers van Foxconn zou per 1 oktober moeten ingaan. Daarmee zou het gemiddelde maandloon worden verhoogd van 1200 naar circa 2000 yuan, omgerekend circa 245 euro. Voorwaarde is dat de werknemers een drie maanden durende proefperiode succesvol doorlopen. Nieuwe werknemers die bij de fabrikant in dienst komen, moeten drie maanden wachten voordat zij recht hebben op het extra salaris.

Volgens Foxconn zorgt de extra loonsverhoging bovenop een eerder aangekondigde verhoging van 30 procent ervoor dat werknemers minder snel zullen overwerken. De fabrikant, die 800.000 mensen in dienst heeft, stelt dat overwerk altijd op vrijwillige basis plaatsvindt, maar in de praktijk zouden vrijwel alle werknemers langer doorwerken vanwege de lage lonen.

Foxconn wilde niet kwijt waarom het opnieuw een loonsverhoging doorvoert, maar de firma kwam de afgelopen weken in het nieuws vanwege een serie zelfmoorden in zijn fabrieken in de Chinese stad Shenzhen. Veel werknemers zouden stress ervaren of depressief raken door de hoge werkdruk en lange dagen. Behalve het doorvoeren van de loonsverhogingen, heeft Foxconn ook psychiaters in dienst genomen. Ook zijn rondom een aantal hoge gebouwen netten gespannen. Verder kondigden onder andere Apple en Dell, twee grote klanten van Foxconn, aan dat zij de arbeidsomstandigheden bij het bedrijf onder de loep gaan nemen.

Ondanks de commotie die in de pers over de vermeend slechte arbeidsomstandigheden bij Foxconn ontstond, zou het aantal zelfmoorden bij het bedrijf lager liggen dan het landelijke gemiddelde. Welke invloed de aangekondigde loonsverhogingen zullen hebben op de winkelprijzen van door Foxconn gemaakte producten, moet worden afgewacht; de fabrikant zou met lagere marges genoegen kunnen nemen, maar het kan er ook voor kiezen om de extra kosten in de prijzen door te berekenen. Een econoom stelt in de New York Times dat er in de China een algemene tendens van loonstijgingen is te zien, omdat het land door de alsmaar stijgende productie met personeelstekorten te kampen heeft. Hierdoor kunnen werknemers hogere lonen en betere arbeidsomstandigheden eisen.

Volgende 20:00 Steve Jobs kondigt iPhone 4 aan
Vorige 17:06 Justitie gaat internetoplichters sneller aanpakken
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

En nu hopen dat er minder suicides zijn

In Nederland plegen in verhouding meer mensen zelfmoord dan bij Foxconn.

Ja statestieken is een leuk gegeven.

je gaat me toch niet vertellen dat als bij een grote nederlands bedrijf 20 mensen van het dak afspringen er ook niet iets mis is?

Welk nederlands bedrijf heeft er 800.000 man in dienst? Dus statistieken bewijzen niets. Wel de tendens dat er ruchtbaarheid word aan gegeven en dat meer dan waarschijnlijk er andere motieven doorspelen die van belang zijn. En dan vooral de doorlichtingen van Apple en andere.

Daar gaat het niet om, het probleem is de pannenkoeken die ze van de straat schrapen.
Er gaan niet zomaar mensen zelfmoord plegen bij het bedrijf waar ze werken, op zo'n open en zichtbare manier. En dat het nog onder het gemiddelde zit van waar dan ook maakt echt niet uit.

Bij PSA waren er toen ook problemen (peugeot oa) toen er een aantal van hun medewerkeners zich van het leven beroofde.

Volgens mij was dat op CNN dat er een paar bewoners/werknemers van fort Foxconn vertelden over kamergenoten. Ze wonen daar met 3-4 mensen op 1 kamer, maar elkaars namen weten ze niet. Dat schijnt dus bij de meeste kamergenoten zo te zijn.

Die lui praten totaal niet met andere mensen over wat er in hun hoofden omgaat, kroppen alles op. Geen wonder dat je dan knetter wordt.

Ditzelfde fenomeen zag ik in de Selwerd-flat in Groningen waar ik pfff een jaar of 3 heb gewoont. Je woont daar met 15 man op een gang, 1 keuken, paar douches/plees. Als je daar niet een beetje met je buren praat, dan wordt het al snel dood en dood stil op je kleine kamertje, maar toch zie ik geen enkele interactie van de meeste Chinezen die daar wonen, zelfs erg weinig met andere Chinezen. Laat staan dat ze buiten de flat wel iets aan sociaal contact doen, niets, echt totaal niets is eerder regel dan uitzondering.

Ik heb zelf eigenlijk altijd gedacht dat er met mensen uit China niets mis was. Als je het vergelijkt met bijvoorbeeld agressieve Marrokaanse of Antilliaanse jongeren of lompe boeren uit heel Nederland of de excecuties van de mafia-oostblokkers of mensen met teveel bier op.. de ergste. Maar schijnbaar heeft toch ook deze groep mensen een flinke tik, namelijk die van een solitaire geest.

Niet iets waar ik last van zal hebben, maar ik krijg echt een beetje een vreemd gevoel als ik hoor dat je je eigen kamergenoten niet spreekt al staat je bed 2 meter verderop.

2 Meter is denk ik echt wel overdreven. Onlangs was ik op bezoek in een universiteit in China. Ik verwacht dat de omstandigheden daar beter zijn dan in een fabriek. Daar kregen we de dorms van de studenten die dat weekend naar huis waren. Die waren ongeveer even groot als een goedkope 2 persoonshotelkamer (Amerikaanse standaard). De studenten lagen met 6 op zo'n kamertje.

Als je daar niet een beetje met je buren praat, dan wordt het al snel dood en dood stil op je kleine kamertje, maar toch zie ik geen enkele interactie van de meeste Chinezen die daar wonen, zelfs erg weinig met andere Chinezen. Laat staan dat ze buiten de flat wel iets aan sociaal contact doen, niets, echt totaal niets is eerder regel dan uitzondering.
Waar heb je dit gezien? In China zelf?

Als je de hele dag in de fabriek moet werken en vervolgens nog dagelijks overwerken om te kunnen overleven en dan nog amper 6 uur slaap per nacht kan halen, dan ga je inderdaad niet babbelen met je kamergenoten. Nog buiten de mogelijkheid dat ze in ploegen werken, dan slaap je misschien wel op dezelfde kamer maar niet op hetzelfde tijdstip.

@arnem_ en CR35:
Vergeleken met Europa zijn de omstandigheden in zo'n fabriek inderdaad bepaald niet geweldig, maar met het mijden van producten die Made in China zijn heb je die mensen ook niet geholpen. Vergeet niet dat ze vrijwillig in die fabriek komen werken. Het alternatief is terug naar het platteland, en dat is, zeker voor vrouwen, blijkbaar nog erger. Niet voor niets zit zo'n fabriek veelal vol met Chinese vrouwen. Koop je niets meer uit China, dan vervalt voor die mensen juist de optie om in een fabriek te werken. Op de lange termijn zullen de omstandigheden daar ook wel verbeteren denk ik, dat zie je al aan dit nieuwsbericht. Ik voel me dus bepaald niet schuldig als ik iets uit China koop.

[Reactie gewijzigd door W3ird_N3rd op maandag 7 juni 2010 21:23]


En dat heb je allemaal van het een keer op CNN gezien te hebben? Jouw wereldbeeld is echt wel heel bekrompen. Ik weet niet hoe het daar ging in Groningen maar ik denk wel niet dat jij daar moest werken volgens de Chinese normen. Dat je uberhaupt tijd had om een praatje te maken met je kotgenoten laat gewoon zien dat jij gewoon zo'n verwend nest bent dat totaal geen besef heeft op welke plek op aarde ie geboren is.

hmtsja...nu woon ik al heel lang niet meer in Nederland, maar ik kan je wel vertellen dat wat je zojuist verteld hebt over de chinezen toch enkel maar op je eigen perceptie berust. je hebt niet voor niets Chinatowns overal ter wereld, laat je nou 1 volk hebben dat erg sociaal is tegenover anderen van hetzelfde soort dan zijn het juist de chinezen wel.

En ik baseer dat op mijn luttele 10 jaar ervaring in Indonesie, waar je toch wel heel veel chinezen hebt.

Volgens mij was dat op CNN dat [...]
[sarcasme]
Ja, want op CNN vertellen ze de enige waarheid. En die momentopname in dat kamertje geldt voor een ganse natie van 1+ miljard mensen.
[/sarcasme]

De Nederlandse overheid wellicht? Zelfs meer dan Foxconn....

Hmm, volgens de Fortune 500 hebben ze iets minder aantal medewerkers (486,000).

http://money.cnn.com/maga...2009/snapshots/11204.html

De overheid? En daar springen niet zoveel mensen van het dak.

Wat mensen vergeten is dat de meeste mensen THUIS zelfmoord plegen. Je zou dus kunnen stellen dat deze zelfmoorden bij dit bedrijf BOVEN OP HET GEMIDDELDE KOMEN.

Beetje hetzelfde probleem als met immigranten. Bekend is dat immigranten vaker crimineel zijn. Maar wat doet dit met het gemiddelde?

Links zou je willen doen geloven dat immigranten alleen de bestaande rol van criminelen invullen. Dus een wit land en een gemixed land zou volgens hun gelijke criminaliteit hebben.

Wilders en kornuiten claimen dat de immigranten criminaliteit er boven op komt. Dus een wit land heeft 5% criminaliteit, en daar komt dat de 25% criminaliteit (cijfers rotterdam) bovenop.

Wie heeft gelijk? Ah, dat is iets waar niemand zich aan durft te branden.

Dus, is de zelfmoord bij foxconn gewoon deel van het gemiddelde, of verhogen ze het? Bij een frans telecom bedrijf was het zelfde probleem, dus ik denk dat foxconn het gemiddelde verhoogde.

France Telecom om maar een voorbeeld te noemen in Europa.

Daar waren onlangs ook berichten over een verontrustend aantal zelfmoorden als ik me niet vergis.

Statistieken zijn een leuk gegeven

bronnen, cijfers? daar wil ik wel bewijs van eigenlijk!

http://epp.eurostat.ec.eu...ode=tps00122&plugin=0

Cijfers van heel Europa, per zelfmoord per 100.000 inwoners. Zelfs in het uitzonderlijk lage geval van Griekenland ligt het cijfer hoger dan die 20 op 800.000 bij foxconn. Om een fatsoenlijke uitspraak te kunnen doen over de zelfmoorden in foxconn zou je dus meer gegevens moeten hebben, zijn die 20 op 800.000 werkelijk alle zelfmoorden?

Vraag mij serieus af hoe Griekenland er over een jaar voor staat.
Kan niet anders dan flink omhoog gaan na al die drama daar.

Is de cultuur in China sowieso niet heel anders dan hier?
Weet niet of het te vergelijken is, maar in Japan geven zichzelf erg graag de schuld als het slecht gaat in het bedrijf.
Hierdoor is het zelfmoord cijfer significant hoger.
http://www.uchiyama.nl/ngzelfdoding.htm 27 per 100.000

Is die 20 van de 800.000 trouwens in een jaar tijd?

Hoho, dit zijn de 20 die direct van de weg geschraapt worden bij het hoofdkwartier. Daarnaast hebben deze mensen werk (dat ook nog betaalt), en worden waarschijnlijk alleen de zelfmoorden onder actieve medewerkers geteld. Als jij een depressieve aanval krijgt, eruit gekicked wordt, en een maand later jezelf opknoopt, telt dat niet mee in de statistieken. Pas dus op wat je met wat vergelijkt!

Daarmee dat ik ook duidelijk zeg dat er meer gegevens over foxconn moeten zijn om fatsoenlijke uitspraken te kunnen doen. Maar door dit gebrek aan gegevens kun je dus ook zeker niets zeggen over dat het wel meer zelfmoorden zijn dan elders.

Maar het is wel duidelijk dat de arbeidsomstandigheden ronduit beroerd zijn. Er is pas ook iemand overleden na overmoeidheid na een dienst van meer dan 30 uur.

De arbeidsomstandigheden zijn zo beroerd dat de chinezen in de rij staan om er te mogen werken. Het is lastig om de situatie daar te vergelijken met hier.

Omdat er voor veel Chinezen weinig/geen alternatief is, niet omdat de arbeidsomstandigheden bij Foxcon zo goed zijn.

Als je naar de link kijkt die bij de tweakers post zit.

Zie je dat het hier over "gelukte" zelfmoordpoginingen gaat.

Dat zie je namelijk aan de hand van deze link.

Wat je nog meer ziet is dat het "alleen" het aan zelfmoorden betreft die op het fabriek terrein plaatsvonden. Of en hoeveel mensen zelfmoord pleegden gedurende verlof staat er niet bij.
13th Foxconn worker reportedly attempts suicide
The 12 previous suicide attempts at Foxconn Technology Group's operations in southern China involved workers who jumped from buildings. Two survived. Another worker killed himself in January at a factory in northern China.
Om te stellen dat de aantallen lager dan Nederland lijkt me niet reëel puur om de reden dat in Nederland gelukkig zo goed als nooit zelfmoord op de werkvloer gepleegd wordt.

Zouden ze niet beter ipv er meer geld tegen aan te smijten dat geld gebruiken om meer mensen aan te nemen en zo de werkdruk te verlagen?

Te weinig loon lijkt me niet echt een reden tot suïcide stress en werkdruk wel...

Nog één denkstapje verder en je bent er: als de lonen te laag zijn om van rond te komen hebben de werknemers geen andere keus dan overwerken. Oftewel een hogere werkdruk, minder ontspanning en dus meer stress. Hogere lonen heffen de noodzaak om over te werken om rond te komen op.

Maar als ze werknemers zo massaal kunnen overwerken wil dat ook zeggen dat er een structureel teveel is aan werk. Je zult dan dus echt meer mensen aan moeten nemen om dat werk op te knappen.

In zo'n 24/7 proces is er altijd wel werk denk ik. Ik denk niet dat het een maatstaaf is om te zeggen dat er dan teveel werk is, wel dat er altijd werk te doen is. Er wordt dan gewoon meer van product X geproduceerd.

*zucht*

Aan de ene kant heb je gelijk, maar aan de andere kant, die mensen hebben geld nodig om te overleven. Dat geld moet er hoe dan ook komen, door meer geld te krijgen, of door over te werken en uiteindelijk dus ook meer geld te krijgen. Als ze meer geld krijgen onstaat er vanzelf een gat van te weinig mensen en zullen er meer banen komen, OF ze gaan toch lekker flink doorwerken en krijgen nu 2x zoveel als dat ze eerst kregen voor dezelfde werkdruk. Dat je je halfdood moet werken puur om te overleven kan tot zelfmoord leiden. Dat ze nu met stukken minder stress al kunnen overleven en door zich half dood over te werken kunnen zorgen voor een veel 'beter' leven zal relatief ook tot minder zelfmoorden leiden. Het is immers niet meer 'ik moet mezelf toch al half dood werken om te overleven dan kan ik net zo goed dood zijn' maar 'Ik kom rond, wil ik hogerop komen in het leven DAN kan ik ervoor kiezen om mezelf half dood te werken. Kortom, geld besteden aan andere werknemers is geen oplossing, dan komen de huidige arbeiders dus NIET meer rond omdat ze niet meer kunnen overwerken. Door ze nu meer te betalen zullen er genoeg zijn die minder gaan werken en in feite besteed je het geld dus ook al aan nieuwe arbeiders.

Overigens wel WOW dat een bedrijf zomaar ff 800.000 lonen kan verdubbelen. Dat is meteen even 100 miljoen euro per MAAND extra aan lonen. Dat is de gehele winst van 2009!

[Reactie gewijzigd door TWeaKLeGeND op maandag 7 juni 2010 19:36]


Jij stap wel even compleet over het feit heen dat het niet alleen geld is waarom men zich daar van het leven berooft, het zijn ook de zeer erbarmelijke omstandigheden waarin men daar moet werken. Als ik het een beetje moet geloven wordt men daar gedrild als in een strafkamp, dat doet een persoon ook absoluut geen goed.

Ik vraag mij dan ook sterk af of het verhogen van de lonen die mensen nou ook echt gelukkiger maakt, als je nou nog steeds elke dag krom moet liggen voor een salaris wat nog steeds naar maatstaven maar wat kruimels zijn. Dat het een verdubbeling is, hoeft absoluut nog niet te betekenen dat het voldoende is ;) Dit klink toch wel erg van 'met geld kan je alles kopen/goed maken' of 'Geld maakt gelukkig'... Ik verdien persoonlijk toch echt liever een kleiner salaris om iedere dag vrolijk naar en van werk te gaan, dan het dubbele ontvangen en doodongelukkig zijn.

edit: spelling en kleine toevoeging

[Reactie gewijzigd door MicGlou op maandag 7 juni 2010 21:35]


Een verdubbeling is dus nog maar HALF zo veel werken als daarvoorheen voor hetzelfde resultaat, dus ook maar de helft van de tijd onder deze erbarmelijke omstandigheden. Daarnaast is 20 man op 800.000 niet veel te noemen en is de relatie tussen deze zelfmoordgevallen en het feit dat men onder niet al te beste omstandigheden werkt niet 1 op 1 door te trekken, het blijft dat door deze beslissing het leven voor deze aanzienlijk mensen beter word , het maakt weldegelijk een wezenlijk verschil, daarnaast weet ik uit ervaring dat er met deze verdubbeling best rond te komen valt en dat 2000 yuan toch echt niet kruimels te noemen zijn. (GWL bijv betaal je 200-300 CNY voor) Een leraar of ambtenaar van de staat verdient ook maar 2000-3000 CNY Voor een fabriekswerker is 2000 al vrij hoog. Je leeft dan in china echt beter dan je hier van de uitkering doet. Enige nuancering, SZ is niet echt goedkoop dus die 2000+ mag ook wel.

Begrijp me niet verkeerd, ik vind het ook niet kunnen wat er allemaal gebeurt bij foxconn, maar dit is een enooorme stap in de juiste richting.

[Reactie gewijzigd door TWeaKLeGeND op maandag 7 juni 2010 22:29]


Dat wel denk ik, omdat mensen minder stressen over of ze wat te eten kunnen kopen voor de familie en de school voor de kinderen kunnen betalen. Minder overwerk denk ik ook wel, maar ik denk dat er nog steeds veel mensen zullen overwerken, omdat dat meer geld betekent. Er is meer 1 echte manier om overwerk tegen te gaan en dat is door het te verbieden of door er niks extra voor te betalen.
IK ben blij (voor de mensen) dat Foxconn meer gaat betalen, maar waar je nu op kunt wachten is de massale aanklachten dat Foxconn jarenlang mensen onethisch en oneerlijk heeft uitgemolken, feitelijk geven ze dat zelf toe met deze redelijk ongehoordeloonsverhoging.

excuses er was een error maar mijn bericht kwam wel door. pardon.

[Reactie gewijzigd door rbs760 op maandag 7 juni 2010 19:06]


Van 95% opslag in een weekje ofzo tijd zou ik in elk geval wel een stukje gelukkiger worden :D

En nu hopen dat er minder suicides zijn
of hopen ze dat ze niet door chinese overheid aangeklaagd worden...


Het is off-topic maar dit was waarschijnlijk wel het doel van de mensen die hun eigen leven namen.

Zou jij jezelf van kant maken zodat collega's meer geld kunnen verdienen?
Wellicht zou het eerder kunnen liggen aan het feit dat nabestaanden 10 jaarsalarissen kregen uitbetaald..... of de werkdruk.. ?

Nu krijgen wij zeker de rekening of maakte ze al zoveel winst dat het amper scheelt?

Beetje groffe reactie dit, volgens mij zijn levens van mensen die daar werken die niet verloren gaan toch wel even fors wat belangrijker dan de paar losse centen die de prijs eventueel zou stijgen hierdoor, áls dat al gebeurt.

Het word gewoon tijd dat overal ter wereld, dus niet alleen in China, mensen eerlijker worden betaald, en onder betere (en veiligere) omstandigheden hun werk kunnen doen.

Netjes van Foxconn dus.

Ik ben zelfs van mening dat Westerse bedrijven geen zaken meer zouden moeten doen met bedrijven die het niet zo nauw nemen met arbeidsrechten en -omstandigheden. Maar dat zal helaas wel een utopie zijn en blijven.

volgens mij profiteert iedere westerse inwoner, inclusief wildhagen, dagelijks van de uitbuiting van mensen in het buitenland.

het is een beetje hetzelfde als hoe het gaat in de vleesindustrie.
iedereen vindt het zielig, zo'n klein kalfje in een miniscuul hokje, maar een euro meer betalen voor een stukje vlees: ho maar!

het is een beetje hetzelfde als hoe het gaat in de vleesindustrie.
behalve dan dat het over een heel andere industrie gaat in een ander werelddeel met een compleet andere instelling en het over compleet andere levensvormen gaat. Met compleet andere regelgevingen en bedrijfvoeringen.

Verder is het exact hetzelfde.

Niet bijzonder grof, maar er had even vermeld mogen worden dat zijn uiting jegens Foxconn was en niet de zelfmoorden. Ik ben het met de essentie wel eens dat wij waarschijnlijk hier de dupe van worden. De directeuren van Foxconn zullen naar alle waarschijnlijkheid met de eer strijken dat ze zo goed voor hun medewerkers zijn én alles toch doorberekenen en zichzelf dikke bonussen toekennen omdat ze zo goed bezig zijn. Lijk wel een beetje op de toestanden hier met de banken/directeuren...

En netjes van Foxconn? Ze hadden dit al veel eerder moeten weten in mijn opinie.

Netjes van Foxconn?

Het is een schuldbekentenis en daarom moeten de eigenaren en klanten voor "dood-door-schuld" aangeklaagd worden. Of voor slavernij/uitbuiting. Ondanks dat het een gesloten bedrijf was/is wist iedereen dat er middeleeuwse praktijken plaatsvonden en waarschijnlijk nog wel plaatsvinden. Die passieve 'het is onze verantwoordelijkheid niet'-mentaliteit zou eens afgelopen moeten zijn.

@Triblade_8472. De 'dupe' is dan niet het juiste woord. Ik betaal liever een eerlijke prijs (of koop iets niet als ik het niet kan betalen) dan dat ik mede verantwoordelijk ben voor uitbuiting.

[Reactie gewijzigd door arnem_ op maandag 7 juni 2010 18:05]


Netjes van Foxconn?

Het is een schuldbekentenis en daarom moeten de eigenaren en klanten voor "dood-door-schuld" aangeklaagd worden. Of voor slavernij/uitbuiting. Ondanks dat het een gesloten bedrijf was/is wist iedereen dat er middeleeuwse praktijken plaatsvonden en waarschijnlijk nog wel plaatsvinden. Die passieve 'het is onze verantwoordelijkheid niet'-mentaliteit zou eens afgelopen moeten zijn.

@Triblade_8472. De 'dupe' is dan niet het juiste woord. Ik betaal liever een eerlijke prijs (of koop iets niet als ik het niet kan betalen) dan dat ik mede verantwoordelijk ben voor uitbuiting.
Dan koop je heel weinig meer, want foxconn produceert heel veel. Ik probeer ook altijd enigszins op te letten, maar het is tegenwoordig bijna niet meer mogelijk. Probeerde vroeger altijd nog Made In China te mijden maar dat is al helemaal niet meer te doen(en ja dat betekent af en toe wat meer betalen).

Haha, daar moet ik nu eens goed van lachen. Een schuldbekentenis omdat ze een probleem trachten aan te pakken? Dat, als we kijken naar andere argumenten die hier aangehaald worden, eigenlijk geen probleem is. Als er in andere sectoren/bedrijven en zelfs in heel Nederland percentueel gezien meer zelfmoord word gepleegd, hoe kan er dan daar zo met de vinger gewezen worden.

Als de Nederlands overheid beslist een campagne op poten te zetten om zelfmoord te voorkomen, zelfmoordpreventie, dan is volgens die logica Nederland ook de schuldige waarom het in de eerste plaats gebeurd?

Daar heb je een punt. :) Maar nog steeds blijf ik erbij dat de 'top' mensen wat minder mogen verdienen en daarmee zowel ons als de werknemers iets terug mogen geven van hun rijkdommen. (Dan spreek ik over de hoogste top inkomens, want ik denk niet dat de heren (en ja, ik neem aan dat het mannen zijn) het voor niks doen)

Arbeidsomstandigheden verbeteren een schuldbekentenis? En dan maar niet doen?

Ik ben blij dat men er hier 100 jaar geleden niet zo over dacht, want toen begon men door te krijgen dat arbeiders ook waardevol zijn.

Het alternatief voor het verbeteren van arbeidsomstandgheden is om ze niet te verbeteren. De definitie van uitbuiting schuift netjes mee op met de verbeteringen. Gewoon doen dus.

Dat is dan ook pure concurrentievervalsing, arme landen zware veiligheidsprocedures opleggen die deze zoiezo niet kunnen volgen en daardoor de productie in eigen land houden. Het is juist door dat er meer productie plaatsvind in China dat er nu blijkbaar verbeteringen zijn in de lonen. Als de arbeidsrechten en omstandigheden hetzelfde hadden moeten zijn als hier, dan was dat nooit gebeurt en waren ze daar nog altijd armer geweest.

(Laat duidelijk zijn, natuurlijk ben ik voor mensenrechten, veiligheid en dergelijke, maar je moet realistisch blijven.)

Vind je het een groffe reactie? Ik vind de jouwe anders even grof. €245?! Dat zou je hier eens moeten proberen, de fabriek stond allang in brand.

Ik ben geen economist maar als alle chinezen een iPhone zouden kunnen betalen zou de prijs toch amper stijgen?

Loonkosten zijn maar een klein deel van de totale kosten van een product, dus de prijsstijging voor ons zal wel meevallen. Daarnaast vind ik het niet erg om een paar euro meer te betalen als de omstandigheden daar verbeteren.

Voordeel van Foxconn is dat zij meer een OEM leverancier zijn, dus hun duurdere producten zie je niet direct terug op de markt. Dat wordt uiteindelijk verwerkt in de prijs/winst van je iPod/iPhone/iPad. of welk ander product met Foxconn onderdelen.

Precies ik betaal liever iets meer dan voor dubbeltje op de eerste rang zitten en mensen die er zwaar voor moeten lijden :(

Tja, als ik het goed begrijp dan moet een willekeurig artikel 8x zo duur worden ( na deze loonsstijging ) voordat je niet meer voor een dubbeltje op de 1e rang zit. Dat is voor veel mensen net iets te veel...

(en dan is die 8x nog redelijk gematigd gerekend afaik, op dat soort "industrie" terreinen gaat gelijk een gedeelte op aan kost/inwoning geregeld door de baas, oftewel je geeft ze 70% meer en gelijktijdig verhoog je de gemiddelde kosten met xx% )

maar stel dat al die chinezen die nu amper een paar honderd euro verdienen echte koopkracht zoals wij zouden kennen producten juist in prijs zouden dalen?

Oooh...het ou dus voor ons arme consumenten te ver gaan om wat meer te betalen voor onze gadgets. Ik hoop dat we het overleven, arme wij.

Wake up and smell coffee, mate. Onze rijkdom is gebaseerd op uitbuiting. En dat gaat al veel te lang 'goed'. Ik zou maar eens wennen aan het idee dat je wat meer moet gaan betalen voor je gadgets en spijkerbroeken. Misschien zelfs voor je vlees. En als jou dat niet zint, dan heb ik met je doen. Zoveel egocentrisme kan namelijk niet gezond zijn.

Het is net hoe je rijkdom en uitbuiting definieert.

De goedkope troep die we meestal kopen (okay, Foxconn is juist wel aardig van kwaliteit) noem ik geen rijkdom, eerder armoede of crisis, en de mensen in de landen waar het gemaakt wordt noemen het vaak ook geen uitbuiting.

Wat nu?

Weet je zeker dat je het niet erg vindt? Heel veel mensen kopen namelijk goedkope spullen, zelfs als ze slechter zijn dan het duurdere alternatief. Laat staan als ze relatief goed zijn zoals Foxconn en er alleen achter de schermen maar wat mee aan de hand is.

Dat wij uiteindelijk meer zullen betalen zit er natuurlijk al van het begin af aan te komen, of dacht je dat ze in de lageloonlanden het tot het einde der tijden zouden pikken dat wij hier 10x zoveel verdienen in betere werkomstandigheden?

Je moet het wel relativeren aan de economie in het betreffende land; zo weet ik dat een redelijke programmeur (nog geen Senior) in Bangladesh omgerekend tussen de 400 en 500 euro verdient, dat is ongeveer 1/6 van een Nederlands salaris, en toch een redelijk goed inkomen in Bangladesh!

Maar goed, laat de lonen maar omhoog gaan in die landen; dan mag ik straks zelf weer programmeren :D omdat outsourcing te duur wordt (en voor de kwaliteit hoef je het echt niet te doen).

Ze hebben de lonen verhoogd zodat mensen minder hoeven overwerken en hierdoor met minder uren kunnen rondkomen. Het aantal loonuren gaat dus naar beneden, waardoor het aantal zelfmoorden door stress e.d. zullen afnemen. Minder stress = minder ziekte en ook weer minder kosten.

Ze gaan nu van ongeveer 147 Euro per maand naar 245 Euro per maand.

Op 800.000 mensen praat je dan over 80 miljoen euro meer per maand aan loonkosten, deze zullen ze vast en zeker ergens anders weer vandaan proberen te halen.

80 miljoen euro per maand is een peulenschil in vergelijking met de andere kosten die bij de productie komen kijken van Foxconn.

Waarschijnlijk zal de invloed op de eindprijzen bij ons amper voelbaar zijn of totaal niet.

En nog even erbij vermelden dat Foxconn, zoals vele bedrijven in Azië, zijn voeten lapt aan menswaardige werkomstandigheden om zo concurrentieel te blijven.

Het is onze hebzucht (alsmaar goedkopere laptops willen bijvoorbeeld...) en hun zoektocht uit de armoede (= plattelandsvlucht), die ervoor zorgt dat bedrijven zoals Foxconn een reden (onze hebzucht) en een mogelijkheid (= arme Aziaten die sowieso al niets hebben) hebben te bestaan.

Het is maar goed dat China teweinig werkkrachten begint te hebben, het zal de werkomstandigheden in die landen wat verbeteren.
Die mensen maken mee wat onze voorouders meemaakten eind 19e en begin 20e eeuw als arbeider in de staal-,textiel-,... industrie.

Hebzucht schuilt in de mens, dat klopt. Dat weten de marketeers en bedrijven ook en die voeden die hebzucht maximaal; kopen, kopen,kopen, lenen, lenen, lenen. Ze hebben mensen in veels te dure huizen gelokt met top hypotheken, tot dat het mis ging.
Al die jaren hebben ze op grote voet ervan geleeft en wie betaalt de rekening ?
Als het aan Rutte ligt, de gewone man. We moeten natuurlijk de economie en de kapitalisten niet aanpakken, dat belemmert groei; nietwaar mr. Rutte ? Die "arme" mensen die zich hebben laten verleiden kunnen ook niet terug: het is net een verslaving. Ze zijn erin meegegaan en kunnen maar twee dingen doenen; erin blijven geloven tot het einde of nu op de blaren zitten. Niemand wil op de blaren zitten, de keus is dan ook eenvoudig. De VVD word dan ook de grootste en dat heeft weinig met Rutte te maken maar alles met de filosofie van deze partij. Mensen die geld hebben en/of iets te verliezen hebben weten nml. heel goed waarom ze VVD stemmen.

Al die jaren dikke bonussen opgestreken en nu, met al die ellende van de hypotheek crisis, gewoon opnieuw de gewone man pakken. Hypotheek renteaftrek moet blijven, hoewel onomstotelijk bewezen is dat het d ehuizenprijzen drastisch opstuwt. Huizen hier kosten belachelijk veel geld, juist door dat systeem van Hypotheek subsidie. En dan nog steeds glashard stellen, dat je daarmee nieuwe kopers helpt 8)7 Hoe kan dat nou , meneer Rutte; terwijl de huizenprijzen twee maal zo duur zijn als bij onze buurlanden ? Wat klopt er nou niet aan uw verhaal ? een systeem handhaven, waar vooral rijkeren van profiteren. Immers; hoe groter de schuld; hoe meer subsidie! De tendens is dan ook: je bent gek als eigen geld in je huis stopt; laat de overheid maar dik bijbetalen; over de rug van ons allemaal; de staatskas. Waar iedereen aan mee mag betalen, ook de niet huizenbezitters.

De arme man, de gewone man; die betaalt altijd de rekening, hier, daar, overal. Arme mensen worden tegen elkaar uitgespeelt. We moeten concurren met China, of India want daar werken ze veel goedkoper. Natuurlijk, dankzei al die grote westerse firma's, die massaal het land uit zijn gegaan en daar hun spullen fabriceren, tegen zeer lage loonkosten, en het dan weer hier verkopen; niet omdat we het dan goedkoper krijgen, nee omdat ze dan de winst kunnen maximaliseren; nietwaar; meneer Nike ? (en anderen).
Misschien ben ik nml. blind, ik heb Nike's niet goedkoper zien worden. Waar is dat geld gebleven Mr Nike ? Bij je rijke vriendjes, de CEO's en groot aandeelhouders ?

Maar maak je geen ilusies; dit systeem is perfect. Te perfect. Er is altijd wel iets "goeds" van uit te leggen. Genoeg om de meesten zoet te houden. We komen er nooit meer vanaf; hebzucht zit in de mens en de geest is uit de fles. Zelfs Aladin krijgt die niet meer teurg in de fles.

[Reactie gewijzigd door Madrox op maandag 7 juni 2010 20:25]


Hypotheek renteaftrek moet blijven, hoewel onomstotelijk bewezen is dat het d ehuizenprijzen drastisch opstuwt. Huizen hier kosten belachelijk veel geld, juist door dat systeem van Hypotheek subsidie.
Volgens die redenatie heeft de huursubsidie ook schuld aan de hoge huurprijzen. Dus de huursubsidie ook maar afschaffen? Ai!
een systeem handhaven, waar vooral rijkeren van profiteren. Immers; hoe groter de schuld; hoe meer subsidie! De tendens is dan ook: je bent gek als eigen geld in je huis stopt; laat de overheid maar dik bijbetalen; over de rug van ons allemaal; de staatskas. Waar iedereen aan mee mag betalen, ook de niet huizenbezitters.
Ach kom nou, de rijkeren dragen meer weg aan belastingen dan wat ze terugkrijgen aan Hypotheekrenteaftrek, dus wie betaald nu uiteindelijk de rekening?

Zo kun je vraagtekens plaatsen bij een heleboel regelingen, bv:
- Kinderbijslag: moeten kinderloze mensen meebetalen aan een kind van een ander?
- Huursubsidie: moeten huiseigenaren meebetalen aan de huur van een ander?
- Uitkering: moet een hardwerkend persoon meebetalen in het levensonderhoud van iemand die (vanwege welke reden dan ook) niks doet?

Tsja, zo werkt onze sociale maatschappij nu eenmaal.

En zo is het uiteindelijk de belastingbetaler (arm en rijk) die de rekening gepresenteerd krijgt.

En nee; ik ben niet rijk, maar wel een belastingbetaler met een eigen huis.

De huren zijn hoog omdat de huizenprijzen hoog zijn, het een is nauw verbonden met het ander. Ook M. Rutte kan niet ontkennen dat mensen die al genoeg geld verdienen er geld bij krijgen, en modaal en lager er niets of juist wel op achteruitgaan. Noem je dat "de lasten eerlijk verdelen" ? Vind je het acceptabel, dat we overal diep in aan gaan snijden, terwijl er aan de hypotheekrenteaftrek, een systeem wat zijn doel voorbij geschoten is; niet getornd mag worden ?

Je kan overal vraagtekens bij zetten, maar sluit je je ogen voor de realiteit omtrent
de hypotheekrenteaftrek ? Blijf even bij dit onderwerp aub, en verleg niet de aandacht!
Dat de hypotheekrenteaftrek niet deugt, kan je zien als je het vergelijkt met omringende landen', De huizenprijzen liggen hier veel hoger, hypotheekrente aftrek drijft de prijzen op.
Het systeem, bedacht om instappers te helpen werkt niet: doordat de huizen nu zo duur zijn moeten ze juist meer geld lenen.

Hoe durf je trouwens te beweren, dat huis eigenaren mee moeten betalen voor de huur van een huurder. Werkelijk, de omgekeerde wereld 8)7 Zeker als je in ogenschouw neemt, dat de huren omhoog moeten om de hypotheekrenteaftrek in stand te houden
(rutte zegt het notabene zelf!). Want weet je, de totale huursubsidie bedroeg bijv. over 2008 bijna 2 miljard. Zet dat eens af tegen de ruim 10 miljard die aan hypotheekaftrek word uitgekeerd!

Het werkt zo, omdat jaren geleden de overheid bedacht, dat er meer mensen een eigen huis moesten kopen. Daar is die regeling van hypotheekrenteaftrek voor bedacht. Prima, niks mis mee. Totdat de teugels te ver zijn losgelaten, mensen huizen gingen kopen met top-hypotheken, waardoor we nu in de crisis zitten. Waardoor nu de prijzen voor een huis exsorbitant hoog zijn. Waardoor we nu zwaar moeten bezuinigen. Dan is het niet meer dan billijk dat we eindelijk eens wat aan die hypotheekrenteaftrek gaan doen. Een regeling, die niet meer doet waar die voor bedacht is.

Maatregelen, die voorlopig alleen de allerrijksten aanpakken. Mensen die een dik huis hebben staan, dus waarschijnlijk voel jij er nieteens wat van. Maar nee, je bent gewoon bang. Bang dat ze toch ook bij jou geld eraf halen. Daarom stem je zeker op een partij, die er niet aan wil morrelen. Begrijpelijk. Maar toch ook jammer. Jammer dat je de mensen laat bloeden, die er niet om gevraagt hebben. Die al niet veel hebben. Heel jammer.

Gelukkig zijn er ook mensen die wel hun steentje willen bijdragen, die niet bang zijn dat
ze een paar honderd euro moeten missen. Laten we hopen dat die mensen niet afhaken, sterker nog; ik pleit ervoor dat iedereen eens bij zichzelf te raden gaat. Kan ik echt geen dubbeltje missen ? Is het normaal dat ik er zelfs geld bij krijg, terwijl mensen die veel minder hebben, er niks bij krijgen of achteruit gaan ?

Want je zegt arm en rijk, dat zie ik niet terug in Rutte's programma. Integendeel. En dat vind ik droevig, heel droevig. Als het aan Rutte ligt, ligt de rekening overal, behalve bij de mensen dik boven modaal. Sorry, maar ik vind dat zeer onfatsoenlijk :|

Je hebt het elke keer maar over Rutte, naar mijn weten heb ik nergens aangegeven dat ik een VVD-stemmer ben???
Ik verdedig alleen een bepaald standpunt waarvan ik vind dat jouw argumenten kant noch wal raken (maar dat zal andersom ook wel zo zijn...)
Gelukkig zijn er ook mensen die wel hun steentje willen bijdragen, die niet bang zijn dat
ze een paar honderd euro moeten missen.
Ik neem even aan dat je per maand bedoelt, je mag van mij deze mensen aanwijzen, want ik ken ze niet. Een paar honderd euro per maand is voor de meeste mensen een redelijke aanslag op de maanduitgaven.

Ach kom nou, de rijkeren dragen meer weg aan belastingen dan wat ze terugkrijgen aan Hypotheekrenteaftrek, dus wie betaald nu uiteindelijk de rekening?

Rekensommetje:
Specialist verdient 2 ton/jaar en betaald hierover 50% belating, 100.000 euro. Hij heeft een tophypotheek op zijn huis van 1,5 miljoen en de rente, 75.000 euro, krijgt hij terug van de belasting. Hij betaald dus maar 25.000.

Ik verdien een halve ton per jaar, woon in een duur huurhuis (zonder subsidie) en betaal ook 25.000 belasting.

Hoe is dit eerlijk? Wat is er gebeurd met sterkste schouders, zwaarste lasten?

Rekensommetje:
Specialist verdient 2 ton/jaar en betaald hierover 50% belating, 100.000 euro. Hij heeft een tophypotheek op zijn huis van 1,5 miljoen en de rente, 75.000 euro, krijgt hij terug van de belasting. Hij betaald dus maar 25.000.
Dit klopt niet helemaal; deze specialist krijgt maar een gedeelte van die 75.000 euro terug, niet het volle pond.

Maar opzich ben ik het er wel mee eens dat er een maximum wordt gesteld aan de aftrek, iemand met een huis van een paar miljoen kan die teruggave ook wel missen. Maar Madrox wil gelijk alle huiseigenaren maar aanpakken, zich niet realiserend dat er dan een heleboel mensen in de moeilijkheden komen (Tophypotheken), en/of zelfs hun huis kwijtraken.
Wat is er gebeurd met sterkste schouders, zwaarste lasten?
Dat gebeurt toch ook, de inkomstenbelasting is een percentage van het inkomen/salaris, vermogensbelasting (je wordt gestraft omdat je spaart?), etc.

Dit land is toch van ons allemaal, dus wanneer er bezuinigd moet worden dan leveren we allemaal iets in? Ja, ik kan me indenken dat mensen met een uitkering iets hebben van "Sterkste schouders, alle lasten!", maar dat is natuurlijk niet eerlijk.

Waar zeg ik dat ik alle Huiseigenaren wil aanpakken, iig is dat niet wat ik bedoel. Vandaar dat ik in mijn reactie op jou ook zeg dat het jouw waarschijnlijk niet raakt.
Misverstandje, kan gebeuren.

Nee, de zwaarste lasten hoeven niet alles te dragen. Maar heb je de debatten en de rekensommetjes gevolgt ? Iemand met een dik inkomen die er juist op vooruit gaat bij Rutte's model. Dat vind ik onacceptabel, daarom maak ik me druk. De rekening word nu bij iedereen gelegt, behalve de mensen met veel geld. Of heb jij iets anders gezien dan ik ?

[Reactie gewijzigd door Madrox op dinsdag 8 juni 2010 16:08]


Specialist verdient 2 ton/jaar en betaald hierover 50% belating, 100.000 euro. Hij heeft een tophypotheek op zijn huis van 1,5 miljoen en de rente, 75.000 euro, krijgt hij terug van de belasting. Hij betaald dus maar 25.000.
Het is een armoeiige specialist met zijn twee ton, maar misschien is het de opklapbeddenspecialist. . Hij betaalt hooguit 52 % (?) over de hoogste belastingschijf en dan loopt het af. En hij zal nooit de gehele aftrek terug krijgen.

Zo, lekker genuanceerd antwoord. Zeker SP en of PVDA. Wereldvreemd volk.

Het 'sociale' PVDA en SP willen de werkenden nog meer bekorten. Weet dat een bijstandsmoeder met 3 kinderen die alle regeleningen aanpakt meer dan 1850 euro per maand netto bijelkaar kan schrapen? Waarom dan daarna gaan werken als de kinderen naar school gaan? Je gaat er alleen op achteruit. (Bron: Elsevier van deze week, inclusief complete onderbouwing).

Het is behoorlijk asociaal om de volgende generaties te laten opdraaien voor alle schulden die wij nu maken. Dus AOW naar 67. Want: we hebben in 2006 al besloten om dat er 18 miljard extra bezuinigd moest worden om de vergrijzing te kunnen betalen. Anno 2010, een complete bank en landen crisis verder gaan we 30 miljard bezuinigen terwijl de overheidsuitgaven enorm oplopen. Hou daarbij ook in gedachte dat we nu ruim profiteren van de aardgas baten die onze nakomelingen niet hebben. Ieder weldenkend mens die enigszins een realiteitszin heeft voelt op zijn klompen aan dat we te weinig gaan bezuinigen. Dus partijen die aankomen met bezuinigingen van 10 miljard doen regelrecht aan kiezersbedrog. Nederland is toe aan een compleet nieuwe regering die wel regeert en pijnlijke knopen durft door te hakken.

Meer ontopic: het is prima dat de lonen flink gaan stijgen in China. Wanneer de Yuan ook nog eens minder goedkoop wordt tov de Euro en de Dollar dan is het voor de concurrentiepositie alhier alleen maar beter.

O ja, natuurlijk. De bijstandsmoeders krijgen teveel. Heel logisch dat met Rutte's plannen de rijken rijker worden en de armen armer; als je zo redeneert. Toch ? Bovenin is het kommer en kwel, met al die belastingen en onderin krijgen ze al teveel. Over nuance gesproken |:(

Wie heeft het trouwens over 67jr ? Ik niet. Blijf eens bij de les, de hypotheekaftrek bijv ?
Leg eens uit waarom die regeling moet blijven ? Durf te wedden dat het met alles te maken heeft behalve het instromen van nieuwkomers. Jeweetwel , waarvoor die regeling uberhaupt gemaakt is. En nee, ik pleit niet voor een totale afschaffing. Snap heus wel dat dat veels te drastisch is. Net als Rutte's plannen, maar dan omgekeerd.

Allemaal ons steentje bijdragen, dat is alles wat ik wens. Erg he ?

ps: die schulden, die we vooral aan de banken, overheid en onze eigen hebzucht te danken hebben. Huizen kopen met een tophypotheek, pure speculatie voor sommigen. Maximaal hypotheekrenteaftrek innen en het huis na een x aantan jr met winst door verkopen. Voor sommigen was het gewoon een bellegingsfonds geworden. Tja, en nu zit de klad erin. Huizen blijven niet tot in de oneindigheid doorstijgen. Vroeg of laat komt de man met de hamer. En dan zeggen we allemaal dat we er niks aan konden doen, het de schuld is van iedereen behalve jezelf is en je het heel gewoon vind dat het volk bloed; behalve jezelf.

[Reactie gewijzigd door Madrox op dinsdag 8 juni 2010 23:19]


De omzet van foxconn was 62 miljard dollar. Dat is ruim 5 miljard per maand.
Die 80 miljoen is 1,6%.

Moet je nagaan dat je indien je 1,6% meer wil betalen de werknemer een dubbel loon kan ontvangen. :)

Oja, 80 miljoen is 12 uur omzet voor foxconn.

af het licht uit doen oid en je bespaard nog meer in een dergelijk bedrijf

Energiekosten zullen zelden hoger zijn dan loonkosten. Misschien als je iemand op Mars wilt krijgen?

Wat Part duidelijk probeert te maken, 80 miljoen klinkt veel, maar het gaat ook om bijzonder veel werknemers: evenveel als onze hoofdstad inwoners telt.

Dat wil ik ook wel! Salaris verhoging van 70%..

Dat moet een geweldige impact hebben op die mensen.

Moet je voorstellen je komt thuis bij je vrouw:

"schat! ik heb salaris verhoging gekregen!"
"ohh weer 1$ er bij...?"
"Ik krijg er 70% bij!!"
"say what??!!"
"rly?"
"ya rly!"

of zo iets :)

Het is meer, Schat, kleine Wangpang hoeft geen honger meer te hebben op de oneven dagen want mijn loon is nu wat dichterbij wat het hoort te zijn.

die 100 euro die zij erbij krijgen is in hun geval 70% meer.. maar zou jij er absoluut 100 euro bij krijgen ligt dat procentueel eerder op 5 % of zelfs minder. Nu zouden een hoop mensen daar in deze tijd nog steeds blij mee zijn, maar het klinkt al wel een stuk minder indrukwekkend.

Maar nog even anders gesteld ..voor die 250 euro die ze nu verdienen zouden jij of ik nog steeds ons bed niet eens voor uitkomen, laat staan 70 tot 80 uur per week voor gaan werken...

Het gaat om wat ze van dat geld kunnen doen. De koopkracht van een euro is daar groter dan hier. Voor die 250 euro kunnen ze daar redelijk fatsoenlijk met hun gezin beginnen te leven, schat ik.

Ehm ja, in dit geval is het alleen nog niet eens 1 euro per uur _/-\o_

Hmm, ik had juist ergens anders (ik geloof Gizmodo) gelezen, dat die 70% een productiviteitsbonus is. Waarbij er na 3 maanden geevalueerd wordt of de werknemer in kwestie gerechtigd is om de bonus te ontvangen.
Now, it's being reported that Foxconn is offering employees another 66 per cent performance-based pay rise.
bron: http://gizmodo.com/555693...-wages-with-a-66-pay-rise
en
http://www.reuters.com/ar...ews/idUSTRE6551EX20100606

Hierbij kan natuurlijk direct de kanttekening geplaatst worden dat het dan weer een zaak wordt voor de werknemers om zich dood te werken, ipv suidices te gebruiken.
Maar goed, ik betwijfel of we ooit de volledige waarheid te weten zullen komen, en of we het uberhaupt willen weten...


edit:
links toegevoegd

[Reactie gewijzigd door DarkKnight op maandag 7 juni 2010 17:49]


Als je de medewerkers meer als 80 uur laat werken hebben ze geen tijd meer om zichzelf van het leven te beroven.

Nu weet ik niet wat het 'normale" inkomen is wat iemand in China nodig heeft om rond te komen. (er staat me iets van bij dat de medewerkers naast salaris ook kost en inwoning krijgen en aan de fabriek wonen). Maar was het niet makkelijker geweest om de salarissen om ze 40 uur te laten weken en 70% meer mensen in dienst te nemen?

Of kregen deze mensen echt zo weinig dat ze de kids niet meer konden voeden?

bovenstaande is minder rot bedoeld dan het wellicht overkomt

[Reactie gewijzigd door Kriebelkous op maandag 7 juni 2010 20:34]


het blijft een delicate balans : winst tov kosten. Vraag je te veel, dan heb je risico dat je zoals hier ook ooit is geweest, een uitloop plaatsvindt naar goedkopere landen.

Vraag je te weinig krijg je problemen met je werknemers, zoals Foxconn dat nu heeft.

De uitloop naar goedkopere landen is net omdat vele bedrijven een Amerikaans model volgen om de winst zo hoog mogelijk te zetten. Als dit ten koste gaat van veiligheid of kwaliteit dan maakt dat niets uit. Shareholders willen maar 1 ding : meer geld.

Mooit dat Foxconn de lonen wilt verhogen maar zoals je ook in de tekst kan lezen, dit geldt dan enkel voor de werknemers die zich dan te pletter zullen werken (geen 8u / dag zoals bij ons -toegegeven dat sommigen onder ons ook langer werken- ). Als ze al de helft van hun werkvolk al weten te "betoveren", dan zorgt dit alleen voor nog meer winst voor het bedrijf.

Ik meende ergens gelezen te hebben dat er in 2010 tot nu toe al meer dan 10 zelfmoorden zijn gepleegd. Toch wel erg dat het eerst zo ver moet komen voor men er iets aan durft / wilt doen.

Foxconn gaat duidelijk voor de grote winsten.

extra link: http://www.techzine.nl/ni...issen-na-zelfmoorden.html

[Reactie gewijzigd door Vimeo op maandag 7 juni 2010 17:56]


Ja, maar het is nog steeds veel minder dat in Amerika (kan de link even niet vinden). In Amerika staat de stand op 40.

Gaat Foxconn voor de grote winsten of hun westerse afnemers voor de goedkope producten?

Zolang er een vraag is naar de producten voor die prijs zal er een aanbod zijn.

Ik meende ergens gelezen te hebben dat er in 2010 tot nu toe al meer dan 10 zelfmoorden zijn gepleegd. Toch wel erg
En hoeveel zijn er nou nog over ? :+ Er worden er meer geboren per minuut en er komen er meer om in het verkeer of bij hun beruchte mijnrampen.
Zelfmoordenaars sporen sowieso niet.

Schan-da-lig.

Dat ze ineens het loon bijna verdubbelen bewijst keihard dat ze hun personeel hebben uitgebuit tot op het bot, al die jaren.

Er staat niet dat ze hun hebben uitgebuit (gemiddeld salaris is eigenlijk rond de 100-150 euro per maand in China), maar dat ze vrijwillig overwerken om meer te krijgen.

Dat ze 'vrijwillig' over moeten werken om genoeg brood op de plank te brengen. Licht verschil.

Men moet niets. Wat meespeelt is dat deze werknemers van het platteland komen en niet alleen in hun eigen levensonderhoud moeten voorzien maar ook hun familie thuis moeten onderhouden. Er is maar 1 reden waarom deze mensen naar de grote stad komen en dat is geld. Men werkt zich dus vrijwillig te pletter om zoveel mogelijk bij elkaar te schrapen.

Ik ga dezelfde post hier nog eens zetten, omdat deze hier zo mogelijk nog beter past:

Haha, daar moet ik nu eens goed van lachen. Een schuldbekentenis omdat ze een probleem trachten aan te pakken? Dat, als we kijken naar andere argumenten die hier aangehaald worden, eigenlijk geen probleem is. Als er in andere sectoren/bedrijven en zelfs in heel Nederland percentueel gezien meer zelfmoord word gepleegd, hoe kan er dan daar zo met de vinger gewezen worden.

Als de Nederlands overheid beslist een campagne op poten te zetten om zelfmoord te voorkomen, zelfmoordpreventie, dan is volgens die logica Nederland ook de schuldige waarom het in de eerste plaats gebeurd?

Schan-da-lig.

Dat ze ineens het loon bijna verdubbelen bewijst keihard dat ze hun personeel hebben uitgebuit tot op het bot, al die jaren.
En weer zijn we blij met een deskundige over de Chinese arbeidsmarkt.

Ik vraag mij af wat je met 245 euro per maand in China kan doen. Het is daar sowieso niet zo duur als hier. Maar toch... Het is een combi van lage loon en meer te moeten/willen verdienen en daardoor veel overwerken. En dat zo de stress te hoog wordt.

Betekend wel dat mensen nu minder uren gaan draaien voor hetzelfde geld (=minder stress) maar voor Foxconn minder productie. Dus zal Foxconn meer werknemers moeten hebben om productie gelijk te houden. Dus hogere loon & meer werknemers. Dappere stap, maar dat moeten ze wel om kritiek te weren.

Ik ben net terug uit China, voor 2 euro had je een complete avondmaaltijd in een restaurant (incl drank). Het is dus een stuk goedkoper daar. Toch vind ik 250 euro in de maand nou niet echt heel erg veel.

Als ik qua verhouding zou omrekenen... Hier in NL betaal je voor een goedkope avondmaal met drank al makkelijk 15 euro dus 15/2= 7,5 maal goedkoper.

Laten we nou maar eens aannemen dat in China alles 7,5 maal goedkoper is. Wettelijk bruto minimum loon in NL is ca. 1416,- per maand. Neem ik dat bedrag gedeeld door 7,5 = 188,80 euro voor China.

Mijn boerenverstand conclusie is dus dat ze nu (indien ze hun proefperiosde goed doorlopen). Meer gaan verdienen dan minimum loon, als ze dat daar hadden.

@ Sjekster
Dat is het hem juist, de basis levensbehoeften zijn daar dus veel goedkoper. Dat ze geen nieuwe Canon of Nikon kunnen kopen is geen reden om zelfmoord te plegen. Het gaat er hierom dat ze met het geld dat ze hebben kunnen rondkomen qua kleren, voedsel, vervoer en onderdak en paar kleine leuke dingen. Als je die hebt heb je imo geen reden to wanhoop.

Ik heb een week geleden nog een jeans gekocht van 120 euro, kostte natuurlijk maar een paar euro om hem te laten maken. Maar ik koop de merknaam, niet het product. Voor mij een luxe probleem, want voor 5 euro kan ik ook een redelijke jeans krijgen.

[Reactie gewijzigd door VortexD op maandag 7 juni 2010 18:35]


Laten we wel meerekenen dat ze daar weinig aan belasting betalen, dus netto zitten ze eigenlijk sowieso hoger dan in NL.

Zo 1 op 1 kan je dat niet omrekenen denk ik. Veel producten zijn daar iig relatief duur (voor ons nog steeds goedkoop, daar niet van). Veel basisbehoeften zullen ze prima kunnen betalen, maar buiten dat waarschijnlijk vrij weinig. Ik noem bijvoorbeeld maar PC onderdelen of bijvoorbeeld camera's van Nikon / Canon etc. Laatstgenoemden zijn nauwelijks goedkoper ivm andere landen. Wij betalen misschien 500 euri voor een bepaald camera, zei 430 ofzo. Van dat soort producten zijn er ook heel weinig goedkope knock offs.

Maar zaken als eten en levensmiddelen zijn daar idd idioot goedkoop. Vooral als je kijkt naar wat ze eten, dingen die hier juist heel duur zijn. Heb me dan ook schaamteloos te buiten gedaan aan zaken als Pak Soi etc :P.

Electronica auto's en eigenlijk al het spul met een westers merk kost in China meer dan in europa. Enkel wat Specifieke chineze merken zijn goedkoop maar ook duidelijk minder in kwaliteit.

Klopt, ze leven meer van de jaarlijkse bonus (dat staat vaak gelijk aan een jaarloon). De meeste werknemers/ ambtenaren (van lagere rang) krijgen daar gewoon rond de 100-150 euro per maand. Aan het eind van het jaar krijgen ze een eindjaarsbonus van ongeveer een jaarloon.

Deze nieuwe regeling geeft naar mijn mening alleen maar meer motivatie voor het slecht behandelen van de werknemer. De werkgever gaat waarschijnlijk sneller elk excuus aannemen om mensen binnen de 3 maanden te ontslaan zodat ze niet extra hoeven te betalen.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:00 Steve Jobs kondigt iPhone 4 aan
Vorige 17:06 Justitie gaat internetoplichters sneller aanpakken
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011