Hoofdcategorieën

Ziggo verhoogt snelheid Z3i-abonnement deze zomer naar 50Mbps

Door Dimitri Reijerman, maandag 16 maart 2009 16:16, views: 39.408

Ziggo wil in juni of juli de snelheid van zijn Z3i-abonnement opvoeren van 30 naar 50Mbps. Eind dit jaar zal op delen van het Ziggo-netwerk ook 80Mbps haalbaar zijn, terwijl in 2010 de bandbreedte naar 100 tot 120Mbps wordt bijgesteld.

Gradus Vos, woordvoerder van Ziggo, laat aan Tweakers.net weten dat de kabelaanbieder op dit moment is begonnen met het vergroten van de beschikbare bandbreedte op de kabel door een aantal analoge zenders te verhuizen naar het digitale tv-pakket. Als dit proces is afgerond, wil Ziggo de downloadsnelheid van zijn Internet Z3i-pakket in juni of juli verhogen naar 50Mbps, in plaats van de eerder genoemde 40Mbps. De geplande verhoging van de downloadsnelheid heeft mede door de vele wijzigingen in de analoge tv-pakketten langer geduurd dan de kabelaanbieder aanvankelijk hoopte. De Z3i-uploadsnelheid zal naar 5Mbps worden verhoogd.

Ziggo hanteert voor Z3i een prijs van 69,95 euro, terwijl concurrent UPC momenteel een prijs van 60,50 euro voor een 60/6Mbps-pakket rekent en 80,50 euro voor een 120/10Mbps-abonnement. Overigens zullen de verhoogde snelheden van het Z3i-abonnement ook gaan gelden voor het Alles-in-1 Extra-abonnement, dat momenteel 64,95 euro per maand moet opbrengen. Ziggo bekijkt nog of het Z3i-abonnement zal blijven bestaan, of dat het vervangen zal worden door het Extra-abonnement.

Eind dit jaar wil Ziggo de snelheid op delen van zijn netwerk verder verhogen tot 80Mbps, maar het is nog niet bekend in welke gebieden dit precies zal gaan plaatsvinden. In de loop van 2010 moeten de snelheden nog verder worden verhoogd tot 100 of 120Mbps. Om van snelheden boven de 20Mbps gebruik te kunnen maken, hebben Ziggo-abonnees een nieuw kabelmodem nodig, die aan de eurodocsis 3.0-standaard voldoet. Vos laat weten dat Ziggo inmiddels voldoende Touchstone TM702-kabelmodems in voorraad heeft en dat toekomstige Z3i-abonnees een dergelijk modem bijtijds zullen krijgen. Wanneer de overige internetabonnementen zullen overgaan op snelheden boven de 20Mbps, is nog onbekend.

AbonnementSnelheid Q2 2009*Snelheid Q1 2010*
Alles-in-1 Basis 1,5/0,25 2/0,25
Alles-in-1 Plus 20/3 30/4
Alles-in-1 Extra 50/5 80/10
Internet Z1 3/0,5 5/0,5
Internet Z2 10/1,5 15/2,5
Internet Z3 25/4 40/5
Internet Z3i 50/5
(onbekend)
*) respectievelijk download- en uploadsnelheid, in Mbps
Volgende 16:43
Vorige 15:49

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  »

en als ze nu ook nog eens een goede binary server neer zouden zetten... :) ging ik snel over.

die hebben ze al he. :+ ze hebben since een hele tijd geleden al een 30 dagen retentie inplaats van 2 dagen. Maar die snelheden zien er inderdaad zeer netjes.

30 dagen? Dat heb ik nooit gehaald, alles ouder dan een week wordt met de servers van Ziggo al problematisch... afhankelijk uit welke groepen je articles probeert te halen overigens. Maar een volle 30 dagen absoluut niet, dat het vermeld wordt op de site betekent nog niet dat het klopt ;) De enige adsl/kabel-provider in Nederland die ook echt een volledige gratis usenetservice biedt is TweakDSL, overige providers hebben doorgaans beperkte retentie en ondersteunen ook meestal maar de helft van de beschikbare groepen.

Maarrr, het is een 'gratis' dienst en een gegeven paard mag je eigenlijk niet in de bek kijken :D

[Reactie gewijzigd door MicGlou op maandag 16 maart 2009 18:33]


Inderdaad de 30 dagen wordt niet meer gehaald, ik had voorheen Casema wat nu in Ziggo is overgegaan, toen het nog Casema was werd de 30 dagen nog wel gehaald, maar sinds het Ziggo is 2 weken realistischer met 3 weken in het gunstigste geval.
Het is nu eigenlijk net te weinig, de 30 dagen retentie was ik altijd tevreden mee.

Ik heb eergisteren nog een 26dagen oude post gehaald uit de boneless groep en dat ging zonder problemen.
alleen de snelheid, die blijf ik laag vinden voor de prijs.

30 euro in de maand voor 620KB/S...

gratis ?? kan het even niet vinden maar gratis is wel heel veel lof voor ziggo dacht namelijk te hebben gelezen dat er wel een download limit op zat verschillend per abo

bij standaard abo zat je al snel op 1 gig als je daar over heen ging moet je per mb bij betalen ?? lekker ouderwets dat had ik bij de rendo ( drenthe ) toen men abo nog 50 gulden koste met 2.5 kb per sec en een limit van 500 mb of zo

Ik vind de news-server van Ziggo best redelijk voor een "gratis" extra dienst. Bij de meeste groepen hebben ze een redelijke retentie. Ik zou de server tegenwoordig zelfs al beter noemen dan newszilla van xs4all.

Het is natuurlijk niet vergelijkbaar met een pay-server, ik heb ernaast dan ook een abo op een pay-server, maar zolang het niet heel erg oud is kan ik het meeste wel compleet van de Ziggo news-server halen.

Het is niet gratis. Kijk eens wat je voor alleen internet betaalt man. ¤47,95 voor 15Mbps. Dat is ADSL-snelheid (ok, niet als je naast een nummercentrale woont), en dan heb je voor ¤35 al. Misschein zelfs minder als je goed zoekt. Dus met zo'n prijs mogen er best wat leuke extra services bij zitten.

[Reactie gewijzigd door _Thanatos_ op maandag 16 maart 2009 21:54]


Ik zou graag willen dat Ziggo eens zou komen met de mogelijkheid tot het draaien van een eigen mailserver.

Momenteel is dit onmogelijk daar poort 25 behoorlijk dicht zit (beide kanten op).

Hierdoor ben ik, en waarschijnlijk vele mede tweakers genoodzaakt om een ander internet medium te gebruiken met een provider die dit niet blokkeert of een relay beschikbaar stelt of ergens hosting moeten nemen wat weer extra kost.

Daarnaast is het met de hoge uploads die ziggo bied, wel weer gunstig om voor andere toepassingen een eigen server te draaien op zo een lijn.

Ik zou serieus overwegen over te stappen op Z3 of Z3i als dit gewoon kon, maar helaas.

je kan altijd gebruik maken van een DNS service waarbij jij je mailserver op een andere (willekeurige) poort kan laten draaien door gebruik te maken van MX records op een externe DNS

Bedoel je niet eigenlijk dat je je mail op een andere server binnen kan laten komen, en dit kan laten doorsturen naar bijvoorbeeld poort 2525 op je eigen server ?

Hoop de mijn omschrijving wat duidelijker is :D

Nee dat bedoelt hij niet, tenminste mijn inziens.

Hij bedoelt dat de DNS van de domeinnaam (dit is waarschijnlijk niet ook je mailserver) mail verkeer doorgeeft naar zijn huisadres op een poort anders dan 25. Als je mail naar een @gmail.com adres stuurt, bepaald de DNS van gmail.com bij welke van hun 1000en servers dit verkeer terecht komt, dit is zeker niet hetzelfde als op een server laten binnen komen en doorsturen naar je prive server. Zie het meer zoals je router je P2P verkeer regelt.

Juist, een """""router""""" die het op poort 25 accepteert en vervolgens op een andere poort naar je @home ip stuurt. voor zover ik weet is dat onmogelijk met MX records op te lossen.

Tenzij je je mail over een ipv6 tunnel naar binnen duwt >:)

je kan altijd gebruik maken van een DNS service waarbij jij je mailserver op een andere (willekeurige) poort kan laten draaien door gebruik te maken van MX records op een externe DNS
Je kan instellen met je MX record wat je wilt, het blijft echter poort 25.

Precies mijn punt, je zal ergens buiten het @home netwerk een forwarding smtp server moet hebben die het naar een andere poort op je @home ip stuurt.

Momenteel is dit onmogelijk daar poort 25 behoorlijk dicht zit (beide kanten op).
Hier zit alleen de binnenkomende poort 25 dicht. Uitgaande connecties naar poort 25 lukken hier wel.
Momenteel laat ik de e-mail van mijn domein binnenkomen bij Google Apps in een catch-all account en laat mijn mailserver dat elke 5 minuten downloaden. Niet echt hetzelfde maar wel gratis.
Als je weinig (lees heel weinig) mail ontvangt zou je naar de gratis accounts van rollernet kunnen kijken.

@Alysa
Gelukkig maar zeg, anders zouden alle Ziggo gebruikers niet meer kunnen mailen
Ja ok, ik bedoelde natuurlijk connecties naar een willekeurige mailserver ;) . Het zou een mooie boel worden als je niet via de SMTP server van ziggo kon e-mailen.

[Reactie gewijzigd door nxt op maandag 16 maart 2009 19:24]


[...]

Hier zit alleen de binnenkomende poort 25 dicht. Uitgaande connecties naar poort 25 lukken hier wel.
Gelukkig maar zeg, anders zouden alle Ziggo gebruikers niet meer kunnen mailen ;)

Dit was een hele poos geleden ook een van de redenen voor mij om adsl aan te vragen en athome op te zeggen.

Ze zeiden inderdaad dat ze naar de 30 dagen zijn gegaan. Dit was overigens ook voor een tijdje, maar het lijkt nu meer alsof ze het aantal groepen vergroot hebben. Ik haal in boneless nu namelijk niet eens meer de 7 dagen, bijvoorbeeld voor 50 mb met de wekelijkse nieuwe binnenkomers in de top 40...

Ofwel, ik ben nu opzich al zeer tevreden met de snelheden, maar als ze blijven roepen dat ze op 30 dagen zitten dan moeten ze dit ook waarmaken! Overigens heb je dan per maand alsnog een limiet van 50 gig in mijn geval (Alles-in-1 Plus). Nu komt een film in een uur binnen, straks dan dus in een half uur.

Als je strikt kijkt naar usenet (om het even bij de reply te houden), dan heeft deze verhoging dus niet echt zin. Je kan nu ook al meer downloaden dan je kan kijken/horen.

Vroeger had Casema (ook Ziggo geworden) Giganews als news-server. Dat was zeer goed te noemen destijds. :)

Als de prijzen nu eens zouden zakken zou het interresanter worden...

[Reactie gewijzigd door Niosus op maandag 16 maart 2009 16:22]


De prijzen zakken toch ook gewoon indirect? Je kan bij Ziggo elke maand je abo veranderen in een lager abo. Doordat de abo's steeds sneller worden, kan je dus een lager abo nemen zonder op snelheid in te hoeven leveren. Internet is per Mb gewoon veel goedkoper dan bijvoorbeeld 2 jaar geleden.

Zou niet goed zijn als dat niet zo was, met de ontwikkelingen van tegenwoordig op technisch gebied. Tegenwoordig heb je het gewoon nodig, klaar. Je wilt niet 5 minuten wachten voordat je een gestreamt filmpje kan gaan bekijken.

Ik heb een goedkoper abbonement genomen van Z2 naar Z1 een paar maanden geleden. De snelheid ging toen ook omhoog. Ik heb dus dezelfde snelheid behouden voor een lagere prijs... Kwestie van keuze's!

Netjes!

Net vorige week aanvraag gedaan voor Alles-in-1 plus (kom van Z2 af).

Straks dus 20Mbit :-)

Eerst iedereen naar ADSL en nu allemala weer terug naar kabel :+ Ik ga het iig zeker overwegen als het zo ver is

Dat is grote onzin. Kabel is altijd al een goede concurrent van ADSL geweest. Multikabel wist altijd de snelheid te garanderen en had weinig storingen. Dus ik denk niet dat er heel veel mensen van kabel naar ADSL zijn gegaan. Misschien wel als er alleen een slechte kabelaar beschikbaar was.

Zeker met online gamen merkte ik altijd dat mijn ping heel laag was in vergelijking met anderen via ADSL.

Als je serieus twijfelt dan zou ik zeggen: switch. De uploadsnelheid van de kabelabbonementen ligt nu al hoger en de snelheid is niet afhankelijk van de afstand naar de centrale. Je haalt altijd de volle mep tijdens het downloaden en met ADSL wil dat vaak niet zo erg. Zelf heb ik nu 20 Mbit ADSL en woon nog net niet naast de centrale, maar meer dan 16 MBit/s komt er niet door. Op zich prima, maar het kan met kabel dus sneller.

Kabel is eigenlijk al tijden het snellere alternatief. Alleen werd er door een aantal kabelbedrijven een behoorlijk slecht werk geleverd.

edit:
@killingdjef:
Dat is helemaal relevant, omdat hierboven gesteld werd dat het opging voor alle situaties. Ik geef aan dan dat dat niet het geval is en ik stel zelfs dat er best kabelaars konden zijn die een slechte dienst leverden. Alleen waren andere kabelaanbieders wel gewoon goed, waar Multikabel er 1 van was.

Ik kan me de perikelen dus wel degelijk herinneren, maar we kunnen ook best even wat ADSL-aanbieders behandelen die schandalig slecht waren.

[Reactie gewijzigd door Hann1BaL op maandag 16 maart 2009 17:23]


Hann1BaL kan zich de perikelen van Casema niet herrineren?

Upload snelheid van maximaal 1 kb en downloadsnelheid van maximaal 5 KB/s...6KB/s als je geluk had.

Dat was in de begin dagen idd, als er dan een aansluiting teveel in de buurt was viel het hele gebeuren als een kaartenhuis inelkaar. Maar laten we het alsjeblieft niet over het verleden hebben, jij hebt het over situaties van bijna 10 jaar geleden... een redelijk non-argument dus als je het mij vraagt 8)7 Iedere provider heeft door de jaren heen wel problemen gehad.

Kabel is zekers beter dan/als ADSL.
Bij ADSL geldt, des te meer mensen op de lijn hoe trager het wordt.
Echter, Ziggo en UPC zijn bekende "cappers", oftewel download in hun ogen teveel
en je snelheid kakt in ( wordt geknepen)
Ik heb hier ooit eens over gebeld, ben fanatiek downloader en dan wordt er telkens gezegd dat er werkzaamheden zijn of mijn apparatuur was niet goed, jaja.
Was toevallig altijd 's nachts of overdag als ik veel aan het downloaden was.
Op bovenstaand mankement na heb ik wel altijd veel plezier gehad van mijn "chello classic", zeker zoals gezegd in online spellen e.d.
Nu is ook de helpdesk goed te doen bij UPC en zijn de download snelheden ook oke.
Alleen die verrekte upload bij ze wil maar niet en dat is een van de redenen dat ik ben overgestapt op glasvezel.
Glasvezel is immers symmetrisch en dus gaat het uploaden niet ten koste van je download en andersom, iets wat de koperboeren nooit zal lukken of in ieder geval niet in de naaste toekomst.
Verder is glasvezel bij mij ook goedkoper, reden nummer twee.
Betaalde ik bij UPC voor 20/1MB 50 eurie, voor 50/50MB glasvezel ben ik maar 32,95 kwijt,maar als ik geen glasvezel had, had ik zeker een chello abo aangehouden.

[Reactie gewijzigd door DaLoona op maandag 16 maart 2009 17:27]


Betaalde ik bij UPC voor 20/1MB 50 eurie, voor 50/50MB glasvezel ben ik maar 32,95 kwijt,maar als ik geen glasvezel had, had ik zeker een chello abo aangehouden.
Leuk voor je, maar ik vind eigenlijk dat je dat argument niet mag gebruiken omdat glasvezel alleen maar erg lokaal te krijgen is. Kabel en ADSL hebben een veel grotere dekking.

Ikzelf hoop ook wel snel glas te krijgen, maar ik ben bang dat het in mijn dorp nog wel even kan duren. Ik zie nergens ook maar enig initiatief om iets te beginnen in Leiderdorp.

Echter, Ziggo en UPC zijn bekende "cappers", oftewel download in hun ogen teveel
en je snelheid kakt in ( wordt geknepen)
Bij Ziggo weet ik in ieder geval zeker dat het niet zo is. UPC zegt dat het niet zo is. Waarom zouden ze daar over liegen?
Ik heb hier ooit eens over gebeld, ben fanatiek downloader en dan wordt er telkens gezegd dat er werkzaamheden zijn of mijn apparatuur was niet goed, jaja.
Werkzaamheden zijn nu eenmaal bijna altijd 's nachts.
Glasvezel is immers symmetrisch en dus gaat het uploaden niet ten koste van je download en andersom
Wat je hier zegt is wel grappig. Uploaden heeft downstream nodig en downloaden upstream. Beiden niet gigantisch veel maar het is sowieso nodig. Daarnaast krijg je bij bijvoorbeeld kabel en ADSL als je een 10Mbit down/1Mbit up lijn hebt gewoon een totale snelheid van 11Mbit (waar van 10 gereserveerd voor down en 1 voor up). Bij glasvezelproviders krijg je bij een 50/50Mbit vaak een lijnsnelheid van 50 die niet gereserveerd is.

En als je bij KPN zit wordt het helemaal leuk met snelheden als 30/3Mbps voor ¤75,00 per maand. Kun je toch beter kabel nemen ;).

Bij ADSL geldt, des te meer mensen op de lijn hoe trager het wordt
Overboeking heet dat, heeft zowel kabel als ADSL.

In het verleden was ADSL stabieler dan kabel en wist hogere snelheden mee te halen, had er alles mee te maken dat kabel niet bedoeld was voor retour verkeer. Het heeft enige jaren geduurd voor ze dat lek boven hadden. Tegenwoordig heb ik geen idee wie stabieler is. Ik heb met ADSL nu geen problemen, problemen die ik vroeger met kabel wel had.

Sorry hoor, maar voor Ziggo/Casema herken ik dit niet. Ik weet niet wat jij download maar ik kom toch aardig in de buurt van de 50 tot 250 Gb per maand. Geknepen wordt ik niet. Ik heb 1 keer (en dat is 5 jaar terug) een keer een brief gehad of het wat minder kon.

Het is ook onzin.

Op de eerste plaats beweert hij dat kabel geen overboeking kent, wat erg grappig is want nog steeds zijn er mensen die durven zweren dat ADSL i.t.t. kabel juist geen overboeking kent.

Op de tweede plaats heb ik al jaren niet meer gehoord dat er geknepen word. Het is ook b*llsh1t... je zou anders wel afgesloten worden. De snelheid knijpen betekend een nieuw config-file uploaden naar je modem die pas actief word na een powercycle. En dan nog een config-file van een andere abonnenemtsvorm.

* RolfLobker heeft het de afgelopen twee weken rustig aan gedaan en komt uit op het beperkte aantal van 280GB.

Dienst afknijpen is zooo 2000

Het enige nadeel van kabel is de nog hogere prijs tov ADSL, maar het factor van ADSL is weer de afstand en kwaliteit.

Persoonlijk vind ik 70 euro voor een tot 30MBit abbonement nog behoorlijk prijzig, maar gelukkig is het dus tegen de zomer 25Mbit met 4Mbit upload voor 47 euro :)

Echter zijn de alles-in-1 abonnementen heel goedkoop. Ik heb zelf alles-in-1 Plus en betaal 50 euro per maand. Terwijl je met adsl meestal nog met een kpn abbo zit en dan ook nog geen tv hebt.

Maar ik wil al die andere meuk van Ziggo niet en wordt het stoere internetabonnementje opeens wel heel erg prijzig..... :(

Dat valt reuze mee, Ziggo Zx is zeker concurrerend met ADSL + telefoonabbo, en biedt WEL de beloofde snelheid, onafhankelijk van de afstand tot de wijkcentrale.

alles in 1 is duur van ziggo
zeker op dit moment

zeg maar bijna 70 euro voor digitale tv, 20/3 internet en telefoon

Nu kost me dat

30 euro (adsl 20/1 + kpn lijn kan zelfs 5 euro goedkoper) en 16 euro aan ziggo voor tv: 46 euro

Dus nog wel een redelijk groot prijs verschil

Nu ze de snelheden omhoog gooien komen ze natuurlijk dicht bij deze prijzen..

Waar haal jij 20/1 voor 30 euro in dat geval? Bij KPN betaal je daar in ieder geval 50E voor (excl telefoon), dus daar zal het niet wezen.

(Die tijdelijke actie haal ik dan dus natuurlijk even weg)

http://www.kpn.com/internet/providers.htm

Bij Telfort denk ik zo. ¤19.95 20/1 en ¤9.95 erbij voor onbeperkt bellen binnen +31

Ik had zo'n telfort abbo. Praktijk was echter 3Mbps, en behoorlijk vaak storing, voor de telefoonlijn lag er regelmatig uit.

Je verkijkt je makkelijk op het feit dat er nog flinke delen van het landelijke land (de polder dorpen bedoel ik daar mee) zijn waar Ziggo (of één van de andere kabelaars)als enige snelle verbindingen levert aangezien dit dezelfde gebieden zijn waar KPN and friends het vertikken om ADSL2 apparatuur in de centrale/verdeelkasten te hangen. Dus 8Mbit **als je het haalt**. Zo ook hier in dit (ex-Multikabel) dorp van 6k aan inwoners.
Het verschil is niet zo z/w als jij het schetst, ja het kan goedkoper maar niet even snel en goedkoper.. Door koppelverkoop wordt het nog schever, je krijgt sneller internet up/down als je ook televisie afneemt. Deze 2 diensten los kosten net zoveel als een Alles-In-1 met dus sneller internet en telefonie. Marketingtechnisch zijn ze niet helemaal achterlijk bij Ziggo jammer genoeg ;)

Ik heb liever dat ze de stabiliteit van hun product verbeteren.
Momenteel heb ik regelmatig heel korte DC's waardoor mijn latency naar 4000 burst voor 5 - 10 seconden, behoorlijk vervelend bij online gaming.

heb er zelf nooit last van, welke regio zit jij?

Tilburg of Den Bosch, ik weet niet exact welke gateway hij pakt.

Jammer dat je bijna nooit niet de volledige snelheid kan halen. Weet niet hoe het precies is met internet via de kabel, maar met ADSL kan het soms mooi inzakken.

Dan heb je bijvoorbeeld een abbo van 20MB, en je haalt er maar 12. Dan betaal je er helaas veel voor, terwijl je de snelheid nooit kan halen.

Weet niet hoe het met de kabel is?


Niet mee eens. Haal met mijn Ziggo 10Mbit abo 1.25 Megabyte per seconde sustained. Dit is precies even snel als ik op de zaak haal met een 20Mbit ADSL abonnement.

Heb *altijd* bij Casema/Ziggo minimaal de beloofde snelheid gehaald, waarbij je dan zelfs kan delen door 8 om aan de snelheid in KB te komen, en niet door 10 zoals bij ADSL gebruikelijk is.

Voor mij is het zelfs zo dat ik regelmatig iets er boven zit. 21/22 Mbit.

Dan zou ik effe belle waarom ze 200kb dicht knijpen..
Wat dat deden ze ook tijdje bij mij..
Hadden ze gewoon 400 kb's dicht geknepen..
Ik belle en hun.. misverstand.. jaaa.., me moeder.
Daarna kreeg ik goede..

Nou bij Ziggo haal ik van alles in 1 extra op een desktop en notebook beide 19,7 Mbit continu, soms zelfs uitschieters naar 21 mbit via http://www.speedtest.net

En ik zou je een hint geven, tweak je TCP/IP settings even (XP/Vista), ik hikte met mijn desktop (XP) ook tegen 12/13Mbit aan, maar het notebook (Vista) blaasde voluit en in het zelfde netwerk.
In het draadje [Ziggo] Ervaringen Topic - Deel 4 http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1319468 staat ook hoe ik dat gedaan heb.

En tot nu toe geen klagen, mooi signaal, stabiele verbinding, lage ping.
Alleen telefonie moet nog actief worden, maar ik heb geen spijt dat ik van Planet/KPN weg ben :)

Offtopic.. Welke pagina staat dat? Er staan 99 pagina's in dat draadje :)

Eigenlijk voeg je niets toe met je post, maar ik zal je helpen. Kabelinternet is NIET afhankelijk van de afstand tot de centrale. Hierdoor is kabelinternet uitermate geschikt voor mensen in de provincie omdat die vaak ver buiten de stad wonen en niet in de buurt van een centrale. De snelheid van kabelinternet kan echter wel inzakken door drukte op de lijn. Als het dus in jouw wijk druk is op dat moment wil het wel eens gebeuren dat je niet je volledige bandbreedte haalt.

Dat van die drukte op de lijn is ook alweer verleden tijd. Ik weet toevallig dat de hele buurt hier ongeveer op ziggo zit(help ze ook wel eens enzo), maar niemand heeft meer last van de drukte. Je haalt met kabel tegenwoordig gewoon de volle snelheid waar je voor betaald. Volgens mij is het met nieuwe eurodocsis standaarden dat drukte probleem er uit gehaald.

Je verhaaltje klopt in theorie wel, maar dacht jij dat er "in in de provincie en ver buiten de stad" overal kabel ligt (of kabel ligt waarover je kunt internetten)? Nee, tenminste in het oude @home gebied (Limburg praat ik nu even over) valt dit erg vies tegen, ADSL kun je dan meestal wel nemen, aangezien er zowat overal telefoonkoper in de grond licht, en ADSL een dekking heeft van 99% ofzo.

Kabel heeft idd. geen last van afstand tot (wijk)centrales, maar volgens mij ligt er in buitengebieden in Limburg, Brabant en Gelderland vaak ver buiten de bebouwde kom amper kabel onder de grond.

Limburg, Brabant en Gelderland
Voeg daar Overijssel, Drente en Groningen maar aan toe (de rest van het Ziggo gebied). Buiten de bebouwde kom wonen betekend vaak ook buiten het verzorgingsgebied van Ziggo wonen.

ADSL heeft een verplichte dekking van 100%, KPN heeft een leveringsplicht.
Aansluitkosten kunnen wel verrektes hoog uitvallen als er geen kabel ligt, maar ze moeten het leveren als je het wil.

Volgens mij is dit met de kabel minder tot niet het geval*

Door ADSL is het in iedergeval zo door de afstand van de telefooncentrale, hoe verder je daarvandaan bent hoe lager je snelheid zal zijn. Daaorm halen de meeste mensen geen 20mbit waarmee wel geadverteerd wordt door telfort / tele2, maar met kleine lettertjes bij staat dat het af kan wijken.

* Kan iemand dit veriefieren?

Ik kan zo gauw geen bron vinden die het staaft, maar inderdaad bij kabelinternet speelt afstand tot de centrale compleet geen rol. Alleen de kwaliteit van de bekabeling (en eventuele overboeking) is tegenwoordig nog van belang.

Maar zie bijvoorbeeld dit topic op GoT:
Kabelinternet +afstand tot centrale?

Oja en mijn persoonlijke ervaring: ik haal al jaren lang exact de snelheid (of meer) waarvoor ik betaal.

[Reactie gewijzigd door Cloud op maandag 16 maart 2009 16:35]


19,95 (geen lijnhuur oid) voor de 15mbit die ik haal is best cheap.(telfort)

De kabel kost met 48 euro voor 15mbit, meer dan het dubbele!

Dus kabel is nog veel te duur. Mijn verbinding is stabiel, niets minder dan die van Ziggo/UPC.

Natuurlijk zou ik ook graag 80mbit halen, maar 1. Dan betaal ik 5 keer zoveel als nu. Dan komen de kosten van usenet payserver die 80mbit kan benutten er nog bij. Er is niet 1 webserver of http server die je downloaden met 80mbit toestaat.

Ik zie dan ook niet het nut, laat staan met deze prijs van 50+ mbit. Voor thuisservers is het ook neit interresant, want daar is de upload veel belangrijker voor. 5mbit up, begint een beetje leuk te worden, maar het is nog erg beperkt en blijft duur

Kabelinternet is dan ook vooral interessant voor mensen die ver van de centrale afwonen. En ja dat gebeurt héél erg vaak. Ik woon zelf in het zuiden van Drachten, maar de afstand tot de ADSL centrale is hier meer dan 3 kilometer. Mensen hier in de buurt, die ADSL 20mbit hebben, houden gemiddeld nog zo'n 6-7 mbit over als ze mazzel hebben.

Nu betaal ik misschien wat meer met mijn UPC kabelinternet, maar ik haal tenminste wél waarvoor ik betaal. Aankomende zomer gaat m'n lijn zelfs naar minimaal 16 mbit down. Misschien is het zelfs wel goedkoper voor mij om UPC te hebben. Even rekenen:

ADSL: 6 mbit voor 20 euro = 3,33 euro/mbit
Kabel nu: 10 mbit voor 30 euro = 3,00 euro/mbit
Kabel zomer 2009: 16 mbit voor 30 euro = 1,88 euro/mbit

Relatief gezien ben ik dus met mijn kabelinternet nu al goedkoper uit dan met ADSL. :) En straks helemaal. Kortom, alles draait om de lokatie van diegene die internet wil. Woon je naast een ADSL centrale, neem dan natuurlijk ADSL. :)

[Reactie gewijzigd door Cloud op maandag 16 maart 2009 16:45]


Er is niet 1 webserver of http server die je downloaden met 80mbit toestaat.
Dit is natuurlijk onzin, ik haal regelmatig snelheden tot 20MB/seconde van Microsoft servers als ik op het werk zit (Gigabit).

Dat varieërt, bij ons is de snelheid over adsl niet boven de 8-12Mb/s te krijgen terwijl met kabel van ziggo, ik tot zover 99% van de tijd de volle snelheid kan halen. op het moment 20Mb/s en straks dus lekker 50Mb/s.

Geen problemen mee bij kabel, ik zelf zit altijd op de aangegeven snelheid of zelfs nog vaak iets erboven.

OT: Ik zit nu ongeveer 5 jaar bij @Home/Ziggo en elke jaar heb ik wel een snelheids verhoging gehad :D Met dit in het vooruitzicht is het natuurlijk nog mooier.

Hier in Zuid-Limburg haal ik vanaf een goede server (usenet, of de site van Microsoft bijvoorbeeld) eigenlijk altijd het max van mijn verbinding. (Op dit moment die van 29.95, 650 kB/s.)

Hier in Kerkrade zit ik met Ziggo al op 38 Mbit (ik doe mee met de EuroDocsis 3.0 test) :)

Ok, en nu nog in Cogas gebied een alles-in-een extra abbo svp.....

Dat zal er waarschijnlijk niet van komen, omdat Ziggo daar zelf niet de televisie levert. Hier in KabelNoord gebied kan ik uit 3 aanbieders kiezen, maar kan ik zowel bij UPC als bij Ziggo niet kiezen voor de goedkopere alles-in-1 abo's. Enige aanbieder van "goedkope" alles-in-1 abo's is de kabelboer zelf.

Sinds een maandje ofzo staat er bij mij bij alles-in-1 wel de status: Hou op de hoogte. Dat stond er eerst nooit. Woon ook in het Cogas gebied.

Eindelijk gaat de snelheid van Ziggo eens omhoog, het is daar een tijdje nodig, die trage internet die ze aanboden.

Is laatst nog verhoogd hoor.. Hier een AIO plus 2 pakket en die is pas een aantal maandjes 12Mbps dacht ik?

Volgens mij heb je een jaar of twee niet meer naar de snelheden gekeken. Bij veel ADSL-aansluitingen haal je de Ziggo-kabelsnelheid alleen als je zo ongeveer in de centrale woont. Ik ken genoeg mensen die zijn overgestapt "omdat Ziggo zo traag en duur is".

Ze gingen dan van 5MBit/1MBit voor 29,95 euro naar 20MBit/1,5MBit voor 19,95, en dachten een goeie deal gemaakt te hebben.... totdat bleek dat ze 8 km van de centrale af woonden en de maximale snelheid die ze haalden was plotseling 3-4 MBit. Daar zit je dan met je "snelle en goedkope" ADSL.
«  1  2  3  4  5  6  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:43
Vorige 15:49
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: