Door Jurian Ubachs

Redacteur

Call of Duty: Ghosts multiplayer. Nieuw? Of herhaling?

16-08-2013 • 08:00

163

Multipage-opmaak

Call of Duty: merk of game?

Het blijft een van de meest opvallende paradoxen in de game-industrie: terwijl het merk Call of Duty alsmaar groter en breder wordt, lijken de fans van de spelserie alleen maar ontevredener te worden over de jaarlijks verschijnende games. De lat wordt steeds hoger gelegd, ook door ontwikkelaars van andere shooters, en de ooit onbetwiste leider van het shooter-genre lijkt steeds moeilijker mee te kunnen komen. En toch is Activision erin geslaagd Call of Duty de laatste jaren te transformeren van een game-franchise in iets dat de uitgever zelf graag omschrijft als 'cultureel erfgoed'.

Zo gek is die kwalificatie niet eens. Geen speltitel duikt zo vaak op in de media als Call of Duty, en in de Verenigde Staten scoort Activision goed met Call of Duty: Endowment, een initiatief dat oorlogsveteranen aan een baan helpt als ze terugkeren in de samenleving. Het merk leidt een eigen leven en je kunt je afvragen of de game daar überhaupt nog van profiteert. Als de situatie zo wordt dat de game minder relevant wordt dan de cultuur eromheen, lijkt dat geen stevig fundament om op verder te bouwen.

Call of Duty: Ghosts

Groter en completer

Dat klinkt misschien onheilspellender dan de bedoeling is. Uiteindelijk heeft Activision in Infinity Ward, Raven en Neversoft drie grote studio's die bezig zijn met Call of Duty: Ghost, wat opnieuw een grotere en completere release belooft te worden dan alle eerdere Call of Duty-games. Er was een tijd dat het simpelweg verbeteren van de vorige Call of Duty genoeg was voor succes, dus in die zin is er niet eens veel veranderd en lijkt er ook weinig reden voor scepsis.

Toch zullen Mark Rubin en de zijnen af en toe weleens wakker liggen. Je kunt er namelijk niet omheen dat Call of Duty voorbij is gestreefd door zijn concurrenten. Niet in naam en nog niet in verkoopresultaten, maar wel in prestaties. Op de E3 werd pijnlijk duidelijk dat wat Activision een 'next-gen engine' noemt voor Call of Duty: Ghosts het niet haalt bij de engines van diverse andere next-gen shooters. Zelfs binnen Activision lijkt meer 'buzz' te bestaan voor Destiny dan voor Call of Duty, en tweede viool is een plek in het orkest die de vermaarde spelserie al lang niet meer heeft bezet.

Andersom is een realistische redenering echter ook op zijn plaats. De gloriedagen van Modern Warfare mogen dan voorbij zijn, er is geen sprake van een 'hero naar zero'-idee. Een verouderde engine en gameplay die in de ogen van veel gamers al jarenlang te weinig verandert is een ding, maar dat maakt de games niet ineens slecht, en ook Call of Duty: Ghosts zal wat dat betreft wel weer een bepaald niveau bereiken. Zoveel werd in elk geval duidelijk tijdens het evenement dat Tweakers onlangs in Los Angeles bezocht, waar de multiplayer-modus van het spel voor het eerst speelbaar was.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Ghosts in multiplayer.

Pijnpunt één: de engine

Hoewel je elke nieuwe game idealiter een schone lei wilt geven, is dat voor Call of Duty: Ghosts geen optie. Daarvoor heeft de franchise al een te uitgebreide staat van dienst en is het onderwerp zelf te veelbesproken. De eerste twee vragen die elke gamer stelt als het over Call of Duty gaat, zijn even fantasieloos en afgezaagd als terecht: is de game gebouwd met een nieuwe engine en is de gameplay daadwerkelijk anders dan bij de vorige games? Activision zal waarschijnlijk doodziek worden van steeds diezelfde vragen. Temeer omdat ze een struikelblok vormen. Veel gamers zullen niet eens verder kijken als beide vragen met 'nee' zijn te beantwoorden.

Nieuwe engine?

Wat de engine betreft: in mei waren we ook in Los Angeles, toen voor de onthulling van de singleplayer-modus van Call of Duty, en destijds geloofden we iets te braaf de verhalen over een nieuwe engine. "Jep, Call of Duty heeft een nieuwe engine!", riepen wij en vele andere media enthousiast. Nu we meer gameplay en vooral ook andere games met next-gen engines aan het werk hebben gezien, kunnen we niet anders concluderen dan dat het onvoldoende is. "Dit is de mooiste Call of Duty tot nu toe!", jubelde Activision-directeur Eric Hirshberg op het podium in Los Angeles. Dat is zonder meer waar, maar dan nog ligt het spel ver achter bij de nu geldende standaard op het gebied van shooters.

Call of Duty: Ghosts

De reden waarom die ontwikkeling ons zorgen baart, is dat we het beste van het beste hebben gezien. In zijn presentatie gebruikt Activision steevast de Xbox One. Onze bevindingen zijn dus gebaseerd op de prestaties van het spel op een next-gen console. Er is ondertussen met geen woord gerept over hoe het verder gaat met de Xbox 360 en de PlayStation 3, en juist dat is een stuk relevanter geworden, nu duidelijk is dat de Xbox One dit jaar niet meer in Nederland en België verschijnt. Veel uitgevers laten journalisten vergelijkingen maken door versies van beide generaties te tonen, maar Ghosts zagen we tot nu toe alleen op de Xbox One. Dat stemt ons niet erg hoopvol voor Call of Duty: Ghosts op de huidige generatie consoles.

Mooie modellen

Ondanks de kritiek die er moet zijn, mag ook gezegd worden dat er best zaken zijn die de engine wel goed doet. Zo zijn de modellen van de soldaten prima en is de lay-out van enkele maps een stuk ingenieuzer dan we de laatste jaren hebben gezien, en ook dat lijkt mede mogelijk gemaakt door de ontwikkelingen in de techniek. De show wordt echter in negatieve zin gestolen door lelijke explosies, fletse textures en meer grafische minpunten die eigenlijk nauwelijks het niveau van Call of Duty: Black Ops II ontstijgen.

Toch zijn het niet eens de lelijke details die de engine de das om doen. Het is simpelweg de herkenbaarheid. De manier waarop de soldaten in het spel lopen, springen, vallen, liggen: daar gaat het om. Moest dat voor Ghosts per se verbeterd worden? Nee, dat is het punt niet. Het had vooral anders gemoeten. Als Activision de vocal minority die zich online laat gelden tegemoet had willen komen, had het veel meer aan moeten laten passen aan de animaties. Dat had er voor kunnen zorgen dat niet meer zó duidelijk is dat Ghosts toch weer 'gewoon' een nieuwe update lijkt van het spel dat veel gamers nu al jaren achtereen spelen. Er zijn miljoenen consumenten die hier totaal geen oog voor hebben en Call of Duty op basis van de titel toch wel in huis halen, maar we vrezen dat veel hardcore gamers alleen al op dit punt zullen afknappen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Presentatie van het multiplayer-gedeelte van Call of Duty: Ghosts.

Pijnpunt twee: gameplay hetzelfde?

Het tweede heikele punt is de gameplay, waarbij de hamvraag is: in hoeverre is de gameplay in Call of Duty: Ghosts anders dan die in de voorgaande games? Natuurlijk toonde Activision de multiplayer-modus vol trots aan het grote publiek, en natuurlijk zijn er de nodige vernieuwingen en veranderingen in en rond de gameplay. Het begint aardig gebruikelijk te worden dat er in de menu's behoorlijk veel op de schop gaat. Heel oneerbieding gezegd: dat is een rookgordijn. 'Smoke and mirrors', om datgene te verbloemen waar duizenden hardcore Call of Duty-spelers al bang voor waren: uiteindelijk is het toch weer nagenoeg hetzelfde spel.

Call of Duty: Ghosts

Kleine aanpassingen

Die conclusie klinkt hard en is natuurlijk wat kort door de bocht, nu we nog geen van de nieuwe onderdelen hebben benoemd, maar dat maakt het niet minder waar. Net als in voorgaande jaren belooft de multiplayer-modus van Call of Duty vooral een kwestie te worden van even wennen aan de nieuwe items, maps, perks et cetera, maar uiteindelijk zorgt dat maar voor kleine aanpassingen in een speelstijl die je nu al jaren ten uitvoer brengt in diverse Call of Duty-spellen. Daar durven wij al na drie tot vier uur spelen onze handen voor in het vuur te steken.

Het probleem daarvan is dat die conclusie een groot deel van de nieuwe features direct ondermijnt. Hoe waardevol is een nieuwe spelmodus immers als de algemene manier van spelen niet verandert? Infinity Ward liet ons een aantal nieuwe spelmodi testen waarvan Cranked echt een leuke vernieuwing is, maar dan nog geldt: wat je uiteindelijk doet is niet anders dan in de andere spelmodi. Verandering van spijs doet eten, maar Activision verandert voornamelijk het tafellaken en het bestek, terwijl het menu zelf ongewijzigd blijft.

Wie in deze discussie advocaat van de duivel wil spelen door te stellen dat veel mensen dat menu prima vinden en er al jarenlang van genieten, heeft ook gelijk. "Dit is wat Call of Duty is, het hoeft niet ineens heel anders te worden" is een veel gehoord tegengeluid. Laten we het erop houden dat wie wél verandering wil zien, teleurgesteld zal worden door Ghosts. Wie zich niet bij die groep voelt horen, hoeft zich echter totaal geen zorgen te maken en krijgt precies wat hij van Call of Duty verwacht. Met name voor die mensen hebben we op de komende pagina's een overzicht samengesteld met wat voor vernieuwingen er nu bekend zijn gemaakt met betrekking tot de multiplayer van Call of Duty: Ghosts, want er valt uiteindelijk toch weer veel te vertellen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

De eerste trailer die Activision vrijgaf van Call of Duty: Ghosts.

Nieuwe wapens, perks en killstreak-rewards

Dat verhaal begint met een flinke verzameling wapens, perks en spelmodi die je al kent van vorige games, en natuurlijk worden die aangevuld met nieuwe exemplaren. Bij de wapens komt Ghosts met een debuut. De categorie 'Marksman' is nieuw in Call of Duty: Ghosts en moet als gulden middenweg dienen tussen assault rifles en sniper rifles. We zijn er nog niet over uit of we het echt een aanwinst vinden. Aanvankelijk leek het idee van een moderne versie van de M1 Garand ons fantastisch, maar het voelde in de praktijk nog wat onwennig aan.

Ook onder de perks zijn wat nieuwe namen, maar daarbij valt de structuur meer op. Infinity Ward was afgelopen jaar zeer te spreken over het door Treyarch bedachte Pick10-systeem, waarbij spelers een uitrusting moesten samenstellen die mocht bestaan uit tien afzonderlijke onderdelen. Spelers mochten daarbij zelf weten hoe ze dat indeelden. Een vergelijkbaar systeem zul je terugzien in Call of Duty: Ghosts, alleen krijg je nu een bepaald budget. Bij de perks komt dat terug in de vorm van acht te besteden punten, en elke perk kost een bepaald aantal punten. Je kunt er dus voor kiezen om vier perks te nemen die twee punten kosten, of twee perks van vier punten, enzovoort.

Je kunt je keuzevrijheid daarin nog iets verder uitbreiden door je tweede wapen en je granaten in te leveren. Per ingeleverd onderdeel krijg je een extra punt om uit te geven aan perks, waardoor je maximaal elf punten kunt besteden aan perks, maar dan bestaat je verdere wapenarsenaal alleen nog maar uit je eerste wapen. Overigens vallen kill streak-rewards en attachments voor de wapens die je kiest buiten het budget; mits vrijgespeeld kun je deze altijd gebruiken.

Call of Duty: Ghosts

Squad points

Ook dat vrijspelen werkt in Call of Duty: Ghosts iets anders dan je gewend bent in de serie. De ervaringspunten die je nu verdient leveren squad points op waarmee je nieuwe items kunt kopen. Daarbij is het aan de speler welke volgorde hij daarbij kiest. Het is in theorie dus mogelijk om meteen vanaf het begin te sparen voor je favoriete wapen, zodat je dat al vrij snel kunt gebruiken. We kunnen ons haast niet voorstellen dat het letterlijk zo werkt, aangezien wapens in Call of Duty altijd op een bepaalde manier aan een level verbonden waren. Maar als het wel zo werkt, zou het een opvallende - en wat ons betreft welkome - verandering zijn.

Op die manier speel je gaandeweg ook je kill streak-rewards vrij. Net als in Modern Warfare 3 kies je voor je kill streaks eerst een bepaald 'strike package', en dat zijn nog steeds Assault, Support en Specialist. Binnen die hoofdstromingen vind je uiteindelijk twintig nieuwe kill streak-rewards, waarvan we er drie hebben kunnen uitproberen tijdens het preview-evenement. Daarvan was 'Guard Dog' de opvallendste. Zoals bekend word je in de singleplayer van Call of Duty: Ghosts vergezeld door een hond genaamd Riley, en diezelfde hond duikt op als je persoonlijke waakhond. Hij blaft als er vijanden in de buurt zijn en valt ze ook aan, mochten ze een bedreiging voor je vormen. Meerdere keren wist Riley op die manier een aardig aantal kills voor ons te maken, dus wij zijn nu al fan.

Call of Duty: Ghosts

Nieuwe spelmodi, nieuwe maps

We zijn ook alvast voorzichting aanhanger van twee van de nieuwe spelmodi in Call of Duty: Ghosts. In de eerste plaats is er nu Search & Rescue. Dat is een variant op Search & Destroy, een spelmodus waarbij je een rondje moet uitzitten als je neergeschoten wordt. Search & Rescue verandert dat enigszins. Als je dood gaat, blijven je dogtags achter. Worden die door een teamgenoot opgepikt, dan respawn je. Pakt de tegenstander ze, dan ben je definitief uitgeschakeld voor die ronde. Daarmee combineert Infinity Ward eigenlijk Kill Confirmed en Search & Destroy met elkaar, en het resultaat werkt prima.

Het leidde in de potjes die wij speelden tot aardige tactieken. Een preview-evenement is vaak een aangelegenheid van spelers die elk voor zichzelf spelen, maar in Search & Rescue kwamen ze vrij aardig samen. Zo werden er al snel hinderlagen gelegd: een speler liet zich vrij gemakkelijk afschieten, de overige vijf namen de omgeving rond zijn dogtags onder schot, in de hoop dat er vijanden zouden zijn die die tags zouden proberen te pakken. Tegelijkertijd is er nog het spel met de bom. De aanvallende partij moet een van de twee doelwitten zien op te blazen. Het elimineren van een volledig team levert direct winst op, maar het opblazen van zo'n doel ook. Genoeg mogelijkheden dus, en deze spelmodus ontpopte zich dan ook tot een vermakelijk tactisch steekspel.

Call of Duty: Ghosts

Cranked

De tweede nieuwe modus, Cranked, biedt eigenlijk het tegenovergestelde. Cranked is een op Team Deathmatch gebaseerde spelmodus, maar met een twist. Als je een kill maakt, gaat er een countdown van dertig seconden lopen. Binnen die dertig seconden scoor je extra punten als je nog meer kills weet te maken. Maak je echter geen kill of assist in die dertig seconden, dan explodeer je. Ja, het klonk ons aanvankelijk ook wat apart in de oren, maar het werkt. Het effect van 'Cranked' zijn is dat je op jacht moet naar kills. Al teveel campen is er dus niet bij, want dan is het risico dat je niemand tegenkomt erg groot, en dat moet je bekomen met een explosieve 'death'.

Deze nieuwe spelmodi speelden we uiteraard ook op nieuwe maps. Tijdens het evenement passeerden er vier de revue, waarvan we er drie veel hebben gespeeld, te weten Octane, Whiteout en Strikezone. Er was nog een vierde map - en die vonden we in het ene potje dat we er speelden ook de interessantste - maar we zagen hem vreemd genoeg de rest van de dag niet meer terug. Jammer, want juist die map onderscheidde zich door zijn gelaagdheid. Eindeloos veel routes, telkens weer hoekjes die een bepaalde 'line of sight' geven die je nog niet gezien had ... maar we hebben er helaas niet genoeg op kunnen spelen.

Dat is bij de andere maps dus wel anders. Van de overgebleven drie maps springt Whiteout er uit. Niet zozeer omdat het heel goede map is, maar de opbouw is anders dan die van de andere twee maps. Whiteout is een map gesitueerd rond een winters visserdorp. Sneeuw en ijs geven de map een kil karakter, maar dat wordt enigszins gecompenseerd door de knusse vissershuisjes. Belangrijker: de map is de grootste van de maps die we gezien hebben, maar combineert dat met stukken waar je juist veel vuurgevechten in een kleinere ruimte kunt hebben.

Ruïnes en autowrakken

Octane en Strikezone hielden elkaar wat ons betreft in evenwicht. Octane is een map vol autowrakken en kapotgeschoten huizen in, zo lijkt het, het Midden-Oosten, terwijl Strikezone lijkt op een volledig kapotgeschoten winkelcentrum. Beide maps kenmerken zich met name door de kleinschaligheid. Daarmee bedoelen we niet eens dat de maps op zichzelf klein zijn, maar de actie concentreert zich in beide gevallen rond een duidelijk centrum, waardoor je steeds relatief snel bij de actie bent.

Wat de maps met elkaar gemeen hebben is dat er iets kan gebeuren waardoor er een alternatieve versie van de map ontstaat. Dit moet Infinity Wards antwoord zijn op de destructability waar de Frostbite-engine van Battlefield al een tijdje om geroemd wordt. Het beste praktische voorbeeld wordt gegeven door Strikezone. Hier kan een gigantische bom afgaan waardoor de omgeving in een klap verandert in een moderne ruïne. Het geeft de map een aardige twist, maar het blijft natuurlijk een scripted event. Met dynamische destructability heeft het niets te maken.

Call of Duty: Ghosts

Squads en Clans

Met die bom hebben we indirect overigens een nieuwe feature uit de gameplay zelf genoemd. Af en toe kom je op het slagveld het icoontje van een koffer tegen. Pak je dat op, dan krijg je een specifieke missie. Dat kan een serieuze opdracht zijn, zoals 'dood iemand van achteren', maar ook een wat geestigere variant als 'verneder een tegenstander die je gedood hebt'. In dat laatste geval moet je een aantal keer knielen en weer opstaan boven het lichaam van je vijand. Een volbrachte missie levert een aantal bonuspunten op en een extra beloning. In het geval van Strikezone krijg je dan bijvoorbeeld een bom die de map dus naar zijn volgende status brengt.

Je eigen team soldaten

Net zo nieuw als de extra 'Field Orders' is de gloednieuwe spelmodus Squads. Dit is een spelmodus die zowel alleen als coöperatief gespeeld kan worden. Om Squads echter goed uit te kunnen leggen, doen we eerst even een stapje terug. In Call of Duty: Ghosts maak je namelijk niet langer een klasse in Create-a-class, maar een soldaat met Create-a-soldier. Elke gamer kan op die manier maximaal tien soldaten maken en elke soldaat werkt feitelijk als een apart profiel. Je verbetert je soldaten apart en werkt dus afzonderlijk aan hun levels, maar brengt ze samen als je Squads gaat spelen. Je kiest overigens niet alleen de stijl en de wapens van een soldaat, maar ook zijn uiterlijk. Of beter: zijn óf haar uiterlijk, want het is mogelijk om vrouwelijke soldaten te maken.

Call of Duty: Ghosts

In Squads sta jij aan de leiding van jouw team soldaten, die je dus zelf hebt aangemaakt en getraind. Je neemt het met jouw squad op tegen het team van een andere speler, ongeacht of die speler zelf ook online is. Je ontwikkelt namelijk een specialisme met je team. Stel, jij geeft aan dat jouw squad alleen Domination speelt, en alleen op de map Whiteout. Dan kunnen andere spelers jouw AI-team uitdagen om het tegen ze op te nemen. Het winnende squad verdient een sloot bonuservaringspunten voor zijn soldaten.

Squads biedt daarnaast ook mogelijkheden om coöperatief gespeeld te worden. De spelmodus Safeguard staat coöp voor vier spelers toe en lijkt wat het spel zelf betreft het meest op de Survival-modus uit Modern Warfare 3. Squad Assault kun je spelen met maximaal zes spelers. Dat werkt hetzelfde als dat je in je eentje zou gaan spelen tegen het team van een andere speler, alleen heb je nu vrienden om je heen, in plaats van bots. Je blijft het ook dan opnemen tegen AI-tegenstanders die de honneurs waarnemen van een offline zijnde speler.

Call of Duty Manager?

Zo verandert een deel van Call of Duty: Ghosts eigenlijk in een strategiespel, of eigenlijk in een managementspel. Het kiezen van de juiste wapens voor je soldaten kan het verschil betekenen tussen winst en verlies. De gekozen uitrusting maakt veel verschil, en dat is maar goed ook. De kracht van je soldaten wordt bepaald door een combinatie van hun level en de zorgvuldigheid waarmee jij hun uitrusting hebt samengesteld. Op die manier hoopt Infinity Ward te ondervangen dat spelers die heel veel tijd in Call of Duty steken, en dus veel meer soldaten met goede upgrades hebben, ook in Squads makkelijk de besten zijn.

Willen die gamers trouwens laten zien dat ze de besten zijn, dan zijn er nog altijd de clan-oorlogen. Ook daar zijn wat vernieuwingen in aangebracht. Clans zien nu een soort overzichtskaart waarop diverse zones zijn aangegeven. Elke zone staat voor een bepaald onderdeel en clans moeten ervoor zorgen dat ze in een van die zones tien gevechten winnen. Lukt dat, dan claimen ze dat onderdeel, wat punten oplevert. Activision onderstreept het feit dat het veel ondersteuning biedt aan E-Sports, al valt wel op dat een aantal features die in Call of Duty: Black Ops II nog erg populair waren in die 'scene' nu ontbreekt.

Call of Duty: Ghosts

Voorlopige conclusie

De vier uur speeltijd die we hadden met de multiplayer-modus van Call of Duty: Ghosts zorgde voor discussie, maar dat ging niet over de nieuwe onderdelen van de shooter. Daar ligt precies het probleem. Sommige gamers, en zeker de zogenaamde 'vocal minority' die zich graag laat horen na een review, zijn toe aan iets nieuws, en hun geliefde spelserie lijkt die mogelijk niet te bieden. Een gebrek aan innovatie in zowel graphics als gameplay zal die gamers vroeg of laat niet voor de Call of Duty-franchise behouden, daar kan een breed scala aan nieuwe kleine features niets aan veranderen. Ja, die kleine vernieuwingen zijn er, en we hebben ze lang niet allemaal bij naam genoemd. Maar de mogelijkheid om op je knieën te glijden is niet wat Call of Duty écht een stap omhoog gaat brengen. Het totaalpakket zal uiteindelijk op zichzelf uitgebreid, onderhoudend en goed zijn, maar 'indrukwekkend' is een krachtterm die dit jaar niet van toepassing zal zijn op Call of Duty.

Titel Call of Duty: Ghosts
Box Call of Duty: Ghosts
Platform Pc, Xbox 360, Xbox One, PS 3, PS4, Wii U
Ontwikkelaar Infinity Ward
Uitgever Activision
Releasedatum 5 november 2013

Laagste prijzen voor: Call Of Duty: Ghosts, Windows

Laagste prijzen voor: Call Of Duty: Ghosts, Xbox 360




Lees meer

Reacties (163)

163
152
110
9
1
22
Wijzig sortering
Voor mij hield de CoD serie op na CoD4, niet vanwege het feit dat ze elk jaar praktisch hetzelfde spel uitbrengen.. nee.. juist omdat het zover en nadelig is afgeweken van CoD4. Met name de gun mechanics, sounds, mappen etc.

- Geen dedicated servers
- Geen admins
- Geen Promod
- Overpowered score streaks
- Overpowered perks
- Noobtubing en andere casual troep word beloond.
- Nog meer kermislicht, achievements, explosies en andere screen clutter.

Nee.. speel een potje CoD4 Promod en start daarna BO2 eens op, dan walg je alleen al van de lag compensation, movement, recoil, sounds ( klinkt goed op een TV, klinkt overdreven op een headset ) en rare mouse delay omdat het een vercrackte port is. Daarom is er tot op de dag van vandaag nog geen enkel groot toernooi wat de latere call of duties ondersteunt ( sowieso gaat de ontwikkeling van nieuwe CoD's te snel en ze zijn op competitief niveau allemaal inferieur aan CoD4. )

[Reactie gewijzigd door quintox op 22 juli 2024 14:39]

Zelf had ik juist bij MW2 voor het laatst het gevoel een nieuwe game te spelen, deze bracht naar mijn idee de COD serie kwa features tot z'n eindvorm, nu is het puur variëren in plaats van aanvullen.
Helemaal met je eens.
Ik mis het oude CoD.
En wanneer je eenmaal promod gewend bent, is elke vorm van stock-mode CoD zo ontzettend inferieur.
Ik heb de laatste twee COD overgeslagen, en dat kwam omdat het meeste achterhaald is geworden en ik er wel klaa mee was. Maar waar ik me steeds over blijf verbazen is dat mensen alleen maar schreeuwen om vernieuwing. Beter graphics? Physics? Destruction?

Ik ben ook al gestopt met Battlefield en vraag me af of ik BF4 wel ga oppakken, de problemen omtrent netwerk etc gelden daar net zo goed en je moet meer moeite doen om even snel een potje te gamen. En dat is het punt waarom ik vroeger graag COD speelde, binnen 5 min in een game en lekker een uurtje spelen.

Vernieuwing? wat is vernieuwing? er wordt constant om geschreeuwd todat het spel helemaal over de kop wordt gegooid en iedere huidige speler er klaar mee is en stopt! Welk bedrijf gaat in godsnaam zo'n risico nemen? Volgens mij gaat het nog steeds maar om een ding in deze huidige wereld en dat is geld!

Oh ja Microsoft brengt vernieuwing en kijk een waar het hun brengt, de hele community is zowat tegen hun vernieuwingen omdat je dingen opgedrongen krijgt die ze niet willen. Na veel gedoe komen ze op allerlei zaken weer terug en kijk een wat dat een moeite en geld kost, (Windows 8 en XBOX ONE bijv.)

Ik vindt ook dat deze preview een bepaalde ondertoon heeft, zoals bij elke COD preview wil idereen vernieuwing maar wat bedoel je daar nu precies mee dan, kom eens met concrete voorbeelden? Ik kan er wel honderden verzinnen, maar zit elke andere gamer daar op te wachten? Ze zouden weer eens terug moeten gaan naar WW2 ofzo, zonder al die perks, attachments en alle onzin en zich meer op leuke maps, gameplay etc richten!
Haha ik herken me hier ook wel in. Bij CoD begon de aftakeling eerder, maar ook Battlefield 3 is geen heilige.

Kort samen gevat is het wachten op de eerste shooter die eSports een beetje serieus oppakt. Kijk naar games als StarCraft 2 en Dota 2. Deze games pakken het competitieve heel snel op en daarop stoelt het spel grotendeels.

Bij CoD en BF3 zitten we inmiddels nog steeds te klooien met servers en vooral in de laatste is het bijna onmogelijk om met een paar vrienden in hetzelfde team te blijven spelen.

Zelf heb ik grote hoop dat Warface een boel goed gaat maken, maar voorlopig is er nog geen enkele shooter waar je lekker competitief aan de slag kunt. Matchmaking, leagues... het mist allemaal in CoD en BF. Wat dat betreft gaan ze dus NIET mee met de huidige trent, alleen DLC en een paar grote features qua gameplay zijn belangrijk voor de uitgevers.

Vroegah, toen hadden we America's Army. Helaas is daar weinig nuttigs meer van over, maar het idee was goed. Nu nog een moderne incarnatie en we zijn een heel eind. Het liefst Battlefield met matchmaking en leagues. Squads van 8 man met vaste rollen en goed luisteren naar de commander.
Tja, wat zal ik zeggen. Echt boeiend ziet het er nou eenmaal niet uit...

Het spel zal ongetwijfeld voor veel lol zorgen voor mensen die gamen/shooters wat minder serieus nemen. Ze willen punten scoren, achievements unlocken, in-game goodies ontvangen etcetera. Prima voor een paar uurtjes knallen met je maten.

Wat voor mij(en met mij een minority) wederom een domper is, is het feit dat het nog meer een noob-fest lijkt dan de vorige delen al waren. Begrijp me niet verkeerd, iedereen zijn lol. Mijn lol is niet meer waar dan hun lol. Maar toch voel ik me als fervelent competitief FPS gamer nogal in de steek gelaten door CoD. Ze richten zich op console standaarden, wat op zich al IETS is, maar nog steeds ver, ver, ver van de standaarden die CoD op de pc ooit had. Vind ik persoonlijk erg jammer. Het was een goede titel in de competitive FPS scene. Als je dan kijkt naar de zogenaamde "championships" die worden gehouden door MLG... Verloederde, nooby gameplay en zelfs 1v1 sniper matches... Erg jammer.

Maarja, voor CoD geldt nou eenmaal het alom-oude "kwantiteit boven kwaliteit". Het is en blijft helaas een geld-behoevend bedrijf...
Ik heb alleen de eerste twee stukjes gelezen en daar hield het echt voor mij op.
Ik ben geen COD hater en in principe zetten ze een goed en makkelijk spel neer waar je van kunt genieten, dat kan zelfs fijn zijn. In ieder geval zoals Tweakers al aangeeft zijn het de kleine dingen die het moeten doen en de grote worden niet veranderd.
Ik noem een paar voorbeelden van COD games:
Call of duty UO: Grote levels, tanks, kanonnen en geen perks. (pure skill dus)
Call of duty Finest Hour (console, ps2): Zag er goed uit in mijn ogen tov andere COD's en niet veel spellen gezien die echt mooier waren. (kan zijn dat ik mis zit)
Ik denk dat COD in verhouding tot vroeger gewoon niks meer is. Ze zijn te bang om te vernieuwen en toch hebben ze bakken met geld, waar je (in mijn ogen) toch een leipe game van kunt maken.
Laat ik duidelijk zijn, dat ik liever een remake van COD uo wil zien, dan COD naar de hemel te helpen.
(voor de mensen die COD uo niet gespeeld hebben, ja gaat vaak kapot op pure skill en niet door een bommetje of airplane ;( )

Offtopic:
De vernieuwing is 101% haalbaar voor Infinity Ward en vooral met dat geld. Het ergste vind ik zelf nog, dat ze veel studio's mee laten helpen en er niks van te zien is, die zullen wel allemaal met een krat jupiler aan komen rennen..
Same, een remake van CoDUO zou echt perfect zijn .. Sowieso ben ik wel weer klaar met de huidige oorlogen .. WO2 heeft wel weer wat ;)
Ja, precies!
Ik denk dat de wat oudere gamers het wel met me eens zijn.
Je moet natuurlijk van de setting houden en er zullen ook problemen mee komen, zoals: Vervelende jeugd die het spel niet koopt, geen perks voor hun en minder winst voor Infinity Ward en zijn hulpjes, daarintegen zullen ze wel dikke respect van ons gamers terug krijgen als ze een remake maken en ik heb eerder 60 euro over voor een goede remake, dan een belabberd nieuw spel, dat eigenlijk weinig vernieuwing brengt.
Als mensen nu denken: Ja, maar COD uo brengt ook niks nieuws mee ? Kijk, COD UO is het meest complete spel in mijn ogen. Grote levels, stadjes en je krijgt dus snipers en close combat in een level, de mensen weten wel gelijk over welk level ik het heb (Rhinevalley) Je kunt ook nog eens in tank en jeeps rijden, ook staan er een paar FLAK88 kanonnen, dus het is gewoon dikke oorlog en een oorlog met pure skill.

Om even terug te gaan naar Ghosts. Ik denk heel eerlijk gezegd dat de makers zichzelf tekort doen en de naam COD ook. Als je sommige games van COD ziet (voornamelijk de eerste games), dan heb je gewoon geweldige spellen! :)
Ligt het aan mij of zijn of lopen die personages en hond erg houterig (lopen met de knien in de lucht en naar voren zweven terwijl het sturen houterig gaat). Ik dacht even aan framerate van de videospeler, maar dit blijkt de hele tijd zo te zijn. Daarnaast vind ik het wat chaotisch en grauw. Dat chaotische kan natuurlijk ook komen door het filmpje waar veel dingen achter elkaar gebeuren.
Je koopt COD ook enkel als je van chaos houdt, dat is ook de enige rede waarom ik alle delen heb en deze ook ga halen...

Ik zou CoD niet kopen als de gameplay anders was dus pijnpunt 2 sta ik juist haaks op...
Haha, dit is gewoon de typische CoD stijl. Grafisch is het al héél lang niet meer de beste shooter en al lang achterhaald door andere titels. Door de enorme fanbase en de typische gameplay verkoopt deze franchise zo goed, niet door de grafische pracht.
Zolang gamers CoD massaal blijven kopen zal Activision echt niets gaan veranderen.
En als ik de reviews van de afgelopen jaren lees bekruipt mij het gevoel dat je gewoon map packs koopt die dan de naam "nieuwe game" meekrijgen.
Ik ben zelf jaar terug definitief afgehaakt. BF3 is ook niet perfect maar je hebt in ieder geval geen killstreaks waarmee goede spelers nog meer gaan overheersen. En het ziet er grafisch allemaal veel beter uit.
Maarja, BF3 speelt lang niet zo lekker snel op matige hardware... En ze veranderen de engine wel steeds beetje bij beetje, de huidige engine is al lang niet meer te vergelijken met de engine van 5 jaar geleden.. En tja, if it ain't broke, don't fix it, zullen me maar zeggen mbt gameplay.. Niet iedereen houdt van die 'arcade' shooters, maarja, ik speel liever een slecht uitziende (maar snel en leuke) arcade shooter, dan een vet uitziende (maar trage) realistische shooter..

Enuh, denk nou echt niet dat het bij andere bedrijven echt anders is, want dat is het niet.. Ook Battlefield wordt behoorlijk 'uitgemolken' (alhoewel ik niet vindt dat je van uitmelken kunt spreken als er nog steeds vele exemplaren van elke nieuwe release verkocht worden, er is dus vraag naar)..
Vernieuwing is verbetering zul je bedoelen. Battlefield 3 is tenminste een spel met uitdaging. Bij elke game is het weer nadenken voor je wat doet ipv, doelloos rondrennen en zorgen zoveel mensen te raken.

Natuurlijk, het is je eigen smaak, maar COD lijkt steeds meer een game te worden die veelal door jongere mensen word gespeeld die de echte uitdagingen nog niet kunnen waarderen.

Overigens ben ik van de support van origin niet te spreken. Wat een ellende is dat. COD heeft tenminste de ingame multiplayer nog, zoals die bij Bad Company 2 nog te vinden was. Maar dat vind ik dan ook het enige pluspunt.
Kortzichtig.

De uitdaging in CoD en BF zijn ontzettend verschillend en lijken toch op elkaar. Ze hebben hetzelfde doel (winnen) waarbij bij CoD de nadruk meer op kills halen ligt en bij BF het spelletje tactischer is.

CoD kent genoeg uitdagingen (ook direct meetbaar met haalbare Challenges), zeker als je weet wat je doet.

M.i. is het grote verschil dat CoD altijd chaotisch en snel is. BF is dat niet.

Verder gaarne niet je leeftijd een reflectie laten zijn van de voorkeuren van anderen.

[Reactie gewijzigd door SqueakyClean op 22 juli 2024 14:39]

En ik ben dan juist weer wel over de Origin support te spreken. Dus... Wat was je punt daar precies over?

Overigens, ingame multiplayer, heeft BF3 die dan out of game? Of bedoel je support? Deze kun je toch gewoon vanuit de Origin client benaderen, zie niet cht in waarom dat zo'n groot probleem hoeft te zijn.
Het multiplayer menu van Battlefield 3 is in een browser. In bad company 2 zat dit menu in de game zelf. Toch wel wat makkelijker.

Buiten dat alles heb ik vaak genoeg geen battlefield 3 kunnen spelen omdat simpelweg de servers van origin uit de lucht waren.

Gister ben ik 2 uur bezig geweest om Simcity te installeren omdat origin niet wou werken. Zelfs de links in mijn mail die ik kreeg omdat ik mij wachtwoord wou wijzigen werkte niet.

Nou kan dit natuurlijk allemaal toeval zijn maar ik ben niet de enige:

----------------------

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2395771,00.asp

Laat je niet beetnemen door de review van pcmag zelf, maar scroll gelijk door naar beneden om de gebruikerservaringen te lezen.


http://www.giantbomb.com/...-origin-is-a-joke-518189/

http://www.tomshardware.c...A-Origin-Steam,15448.html
je spreekt jezelf in je eigen argumenten tegen constant -.-


BF3 is niet traag er is ook Close Quarter gameplay waar men direct in kleine maps elkaar kan dood knallen

en dat ze de engine veranderen is juist een plus punt zo kunnen ze grotere veranderingen in het spel toe brengen zoals een flat die in elkaar stort bijvoorbeeld tijdens het spel

Oftewel Levelution
Battlefield word minder uitgemolken dan CoD
en die expansion packs zijn het drie dubbel waard

en als je gelijk de premium edition had gekocht dan had je maar 1 keer 60 euro uit hoeven te geven en dan had je ALLE expansion packs
Ik ben het met je eens en de BF3 expansion packs hebben zeker een meerwaarde, echter kwam 'premium' een stuk later dan de eerste paar map packs.

Doordat ik destijds BF3 heb gepreordered kreeg ik de eerste expansion er gratis bij maar de rest moest ik gewoon kopen
Premium is er nu direct bij de launch van BF4 dus dat probleem is er niet meer gewoon even w8ten dus
Ik blijf het raar vinden dat COD games keer op keer salerecords verbreken en in veel reviews nog steeds belachelijk hoge cijfers krijgen, terwijl de game nauwelijks is veranderd sinds cod4.

Niet dat ik me er nog heel druk om maak, gamen doe ik allang niet meer en heb dan laatste paar cods geeneens aangeraakt.

Ergens snap ik de uitgevers ook wel; waarom zou je iets veranderen als je er elk jaar weer bakken met geld mee verdiend.
Bij bf3 hebben de goede spelers raketten enzo unlocked in vliegtuigen waardoor je er als noob niet meer tussen komt...
Ben net overnieuw begonnen met bf3 en heb de raketten al ge unlocked and dat was echt niet moeilijk..
Dat valt ook wel weer mee! De raketten bij bf3 zijn alles behalve goed, de meeste piloten gebruiken het machinegeweer! Ik hoop wel dat bf4 vliegen joystick only wordt, met name door het bugabuse met de muis! Heb ook cod gespeeld maar vond het niks door het gebrek aan voertuigen en het zelfde geld voor ghost recon!
zelf richting de 10k kills in de scout heli en ik gebruik mijn heat/guided vrijwel nooit. Als ik heatseakers gebruik wordt ik uitgescholden door iedereen op de server en aan guided heb ik gewoon vrij weinig omdat er bijna nooit iemand besluit te painten.
Waar ik dan wel benieuwd naar ben is de lag, die vervloekte lag compensation die heerst in BO2. Hoe gaat dit worden bij Ghosts?
Misschien dat ik voorbarig reageer maar door gebrek aan innovatie/ontwikkeling, vermoed ik dat de ervaring hetzelfde of iets beter gaat worden dan voorheen. De enige reden die ik hiervoor nu kan aandragen is dat je online nog steeds beperkt wordt in het aantal spelers waardoor de netcode efficient genoeg blijft om goed te kunnen spelen.

Dat is dan meteen een voordeel of een nadeel; andere games die uit gaan komen zoals een Titanfall of een BF4, hebben aanzienlijk betere netcode aan boord en ondersteunen op alle aangekondigde platforms meer dan 32 spelers tegelijk online.

Wat is dan de spelervaring met 8 of 64 man tegelijk? Dat ligt aan het type multiplayer-modus en de opdracht die op dat moment geldt om het rondje te winnen. Persoonlijk vind ik het fijner om meer mensen om me heen te hebben (zeker als je weinig/geen online vrienden hebt) zodat de kans op spontane samenwerking hoger ligt.
Tja, bij CoD is weinig samenwerking, althans in de Modern Warfare games was er geen echte stimulans om bij elkaar te blijven. Je kan je teammates ook niet helpen eigenlijk.

De multiplayer was van MW serie was erg vermakelijk, maar het leek wel sterk op elkaar. Twee dingen die ik jammer vond was dat ze geen dedicated servers meer hadden, en dat er snel steeds meer hackers kwamen. Valve anti-cheat is lang zo goed niet is mijn indruk. Na de MW serie ben ik eigenlijk een beetje afgehaakt.
Dat is dan meteen een voordeel of een nadeel; andere games die uit gaan komen zoals een Titanfall of een BF4, hebben aanzienlijk betere netcode aan boord en ondersteunen op alle aangekondigde platforms meer dan 32 spelers tegelijk online.
Bij BF4 wacht ik nog wel even of ik ga jubelen over de netcode. In BF3 ervaar ik voldoende frustratie soms door de netcode. Spontaan sterven achter een muurtje, een vijand die voorbij komt laggen waardoor deze praktisch onkwetsbaar is geworden en gisteravond iemand die ronduit teleporteerde door mij te proberen te knifen.
Uhm.... je weet dat Valve een andere studio is met zijn eigen games etc. Steam anti-cheat zal daarom ook maar tot op een bepaald niveau hackers tegen houden maar het is aan activision om te zorgen dat dat niet kan gebeuren.

Maar we weten allemaal hoe lax de developers bij activision zijn ( MW3 zou ook een nieuwe engine hebben maar helaas )
Tot voorkort heette de functionaliteit in Steam Valve anti-cheat. Kan best dat ze het hernoemd hebben. Sowieso maken Steam games daar gebruik van voor zover ik weet. Geen Punkbuster.

Punkbuster is ook niet geweldig, maar ik zie in Punkbuster games wel minder cheaters. Als ik nu een MW3 team deathmatch o.i.d. join dan zit er minstens een cheater in.

Het nadeel van geen dedicated servers is ook dat er geen admin is. Als een cheater niet gepakt wordt door anticheat software dan kan normaal een admin de cheater een ban opleggen.
Omdat punkbuster iedereen kicked... ik heb het al 1000x opnieuw moeten installeren omdat het mij voor hacker aanzag. +de meeste games met punkbuster hebben dedicated servers waarbij admins de hackers kicken :p
Ik kan met zekerheid zeggen dat BO2 de minst gehackte FPS op de PC is die ik ooit heb gespeeld. Als IW dit kan kopiëren zie ik weinig redenen om mij druk te maken over cheaters.
klopt weinig hackers bij BO2. ze hebben VAC (niet echt fantastisch. makers van wallhacks kunnen het makkelijk omzeilen.) maar treyarch heeft ook iets aan de server kant en dat zorgt nog steeds voor heel veel bans.
Ja het is VAC en geen SAC
Mja, wat moet ik er van zeggen ... Het is een nieuwe Call of Duty-titel. Grafisch een beetje opgepoetst maar nog steeds veel van hetzelfde. Een opgepepte versie van Black Ops : 2, meer niet. Call of Duty is altijd hetzelfde geweest; hoofdzakelijk "Team Deathmatch" in een kleine omgeving. Vroeger op de PC gespeeld en sinds deel 3 op de PS3.

Ik zeg niet dat Ghost een slechte titel zal worden en ik zal 'em waarschijnlijk wel aanschaffen (puur vanwege het feit dat ik Modern Warfare 3 online wel een beetje moe begin te worden), maar het is nog steeds te krap qua mogelijkheden.

Als ik online speel zou ik het liefst in een heel groot gebied rond lopen met tientallen (of zelfs honderden) tegenspelers waarmee je ook écht kunt samenwerken. Beetje het principe van The Division. Het moet ook niet zo zijn dat je iedere 5 seconden een tegenspeler tegen het lijf loopt. Zo krijg je helemaal geen kans om tactisch inzicht te gebruiken en is het gewoon een kwestie van wie het beste kan richten en het snelste kan schieten. Hersenloos rond knallen. Kan ook best lekker zijn op z'n tijd, maar wat variatie kan zeker geen kwaad.

Mijn grootste wens is dat ze dat compleet overbodige voice-chat eruit slopen. Het heeft geen enkele toegevoegde waarde omdat je toch geen gelegenheid krijgt om tactisch te spelen; laat staan dat je dat met een medespeler op touw kunt zetten. Je hebt je plan nog niet uitgesproken en je bent al overhoop geschoten. Kortom; weg ermee. Ik wil al die 12 jarige kinderen niet horen schreeuwen de hele tijd (die 6 jaar te jong zijn om CoD te spelen).

Dat is altijd een van mijn grootste ergernissen aan Call of Duty geweest; het constant moeten "muten" van alle tegenspelers zodra je potje begint. In de nieuwere titels kun je het volume wel uitschakelen, maar dat irritante luidsprekericoontje blijft in beeld knipperen. Voor mij leid dat heel erg af, zeker als er mid-game nieuwe spelers bijkomen die een microfoon hebben. Je moet ze dan eerst weer gaan "muten" terwijl de kans groot is dat je in dat moment wordt afgeknald.

Ik zal na de release enkele video's van de multiplayer op Youtube bekijken. Als het daar weer zo'n bende is als in voorgaande delen, denk ik dat ik 'em oversla en kijk wat de nieuwe Battlefield gaat doen. Multiplayer moet leuk zijn en geen constante ergernis. Zeker niet als ik dadelijk € 5 per maand voor Playstation+ moet gaan betalen.

Dat Call of Duty door de tijd heen als maar groter is geworden is ook klinkklare onzin; de single-player campaign werd door de jaren steeds korter en de multi-player steeds magerder omdat ze wilden dat je toevoegingen bleef kopen via DLC.

Call of Duty : Ghost zal uiteindelijk wel groter zijn als voorgaande delen, maar alleen als je bereid bent om na de aankoop geld uit te blijven geven aan uitbreidingen. Maar dat zeggen ze je er natuurlijk niet bij ...

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 22 juli 2024 14:39]

Dat muten hebben ze al een redelijke tijd gefikstr. Ik hoor nooit meer kids schreeuwen en die icoontjes zie ik niet...

Dat DLC bijkopen is bij andere spellen niet anders, bij BF3 kost het net zo veel om uitbreidingen (season pass toch?) te kopen als bij CoD. Dus lood om oud ijzer.

OT: De mp van CoD speelt gewoon lekker. En persoonlijk (en dat is een kwestie van smaak) vind ik CoD leuker om te spelen dat BF3. Dat heeft met speelstijl te maken, dat weet ik. Ik hou van knallen en BF3 is iets meer campish of heeft voertuigen.

Dus ik vermoed dat de mp van Ghosts ook wel lekker zal zijn en de tweaks wat betreft perks en squad lijken me leuk, maar ik weet niet of het genoeg is om mij te overtuigen om Ghosts te kopen. Ik hou van CoD en dan wil ik ook in de sp lekker knallen en dat ze nu voor een stealthy aanpak hebben gekozen dat irriteert me.
LOL@BF3 campish en CoD niet. Ik hoor altijd iedereen klagen over de vervloekte campers in CoD
In de 'Arkaden' map van MW3 zit ik in de regel met een MK14 in de burgertent onder aan de roltrap. Het is een vervelende map om rond te rennen vanwege de vele toegangen tot de diverse niveaus. Het is een map die tot "campen" uitnodigt. En zo zijn er nog wel een paar.

Snipers zijn erg vervelend, maar ook die kneuzen die met automatische shotguns rondrennen. Ik vind het bereik en de schade nogal overpowered. Meestal ga ik uit een rondje als ik twee keer achter elkaar door zo'n prutser omver wordt geschoten. De lol is er dan wel van af.

De "noob-tubes" zijn wel minder krachtig geworden. Zelfs met twee treffers heb je niet de garantie dat je tegenspeler het loodje legt. Zo veel zie ik ze ook niet meer in Modern Warfare 3.

Die "Dome"-map van MW3 is eigenlijk te vergelijken met Nuketown van Black Ops. Kleine kaart, erg druk en veel actie. Is van velen een van de favoriete kaarten om te spelen.
De reden dat ik überhaubst geen CoD meer koop is door de lag, bij killcams zie je dat je totaal niet eens schiet of alles mis schiet terwijl het absoluut wel raak was..
Alleen maar ergernis en verder ook niks, doe mij maar liever BF4 :)
CoD blijft echt een lekkere game, voor mij. Wat lag compensation betreft ben ik het volledig met je eens. Je schiet, en wordt neergeschoten. In de killcam zie je overduidelijk dat jij niet geschoten hebt, terwijl dat wel zo is. Overduidelijke bullshit. En dat ook nog eens terwijl ik host ben of altijd een goede ping heb.

Moet gewoon niet kunnen. Hoe kan je op deze manier een spel online competetief spelen? Niet. Verder vind ik het heerlijke games, maar af en toe is het onnodig frustrerend. Terwijl dat niet zo hoeft te zijn als de netcode goed geprogrammeerd was.

[Reactie gewijzigd door GekkeHenk op 22 juli 2024 14:39]

Nou ik schiet toch echt mis hoor. Maar als ik soms raak schiet hoor ik de ander flippen.
Op de PS3. Ik ben nogal erg rustig maar wel geconcentreerd bezig.

Ook al is er een onkickbare host team killer aanwezig.
Ik word langzamerhand een beetje moe van dat gezeur over Call of Duty. Het is en blijft gewoon een vette game, met supersnelle actie en altijd 60fps.
Nou BF4 heeft nu ook standaard 60fps. 1 marketingpunt minder voor COD.
Mensen blijven Call of Duty met de Battlefield serie vergelijken, terwijl de games compleet anders zijn. Het geen wat ze gemeen hebben is de setting en het genre, meer dan dat eigenlijk niet.

Alleen het feit dat Battlefield geen kill streaks heeft, maar wel voertuigen maakt het al een hele andere game, laat staan als je daar de schaal bij rekent.
Mee eens!

BF is de betere oorlogssimulator en fancy graphics eyecandy sim en de slechtere snelle gebalanceerde gameplay shooter.

COD is de betere snelle gebalanceerde gameplay shooter en slechtere oorlogssimulator en fancy graphics eyecandy sim.

Daarom zal ik ook nooit zeggen, dat ik voor BF of COD zal kiezen. Ik koop en speel ze al jaren beide!
Jij noemt CoD dus beter gebalanceerd ( Ok in Bf3 heb je natuurlijk de M16 die erg OP is) ik denk dat bf3 ongeveer even goed gebalanceerd is op de M16 na
Klopt, maar BF4 heeft geen solid 60fps voor de next gen consoles. Zelfs krachtige videokaarten zoals GTX780 doen niet solid 60fps in mappen zoals Gulf of Oman ;)
mijn gtx470 doet solid 60 fps in gulf of oman, gewoon settings laag genoeg zetten.
Gulf of Oman is de slechtst geoptimaliseerde map van BF3 op de pc, dus dat is ook niet echt helemaal eerlijk :p op een console tweaken ze net zo lang totdat ze echt 60fps eruit trekken hoor ;)
Je bedoelt dat BF4 op de hoogste settings niet altijd op 60fps draait? Ik denk niet dat je dat zo moet vergelijken. BF4's graphics zijn echt suprieur aan die van CoD, zelfs met de 'nieuwe engine'.

Dat niet iedereen (of niemand) de allerhoogste grafische settings aan kan is dan geen ramp, iemand die textures boven anti-aliasing prefereert kan dit vervolgens kiezen en zo de beste settings voor zijn systeem tweaken. Ik durf te wedden dat de 'medium' setting van BF4 er beter uitziet dan de 'High' van deze generatie van CoD.

Maar zoals eerder gezegd: De games zijn niet te vergelijken, niet qua gameplay en schaal maar ook qua ontwikkelteam en marketing.
Nee? Altijd 60fps op consoles hoor. Sowieso zou het onzin om iemand op zo'n feitje te corrigeren, laat staan dat je dat nog eens fout doet ook.


OT: Heb CoD wel gezien, en zo te zien zijn ze nou niet echt mee bezig om de game nieuw leven in te blazen, dus mij niet gezien.

E: Moet wel even kwijt dat ik het ergens eens ben met NotSoSteady; CoD is altijd best vermakelijk geweest online. Ben zelf bij BO1 gestopt met het aanschaffen van de nieuwere titels, maar de games hebben me altijd wel een tijd bezig gehouden. Je weet wat je kan verwachten van CoD, en wat ze doen is altijd best goed uitgewerkt. Het jammere is dat ze tegenwoordig gewoon echt niet genoeg nieuws meer bieden om mij over te halen de nieuwe games te kopen.

[Reactie gewijzigd door Thomas op 22 juli 2024 14:39]

Volgens mij draaide bo2 op iets van 50 fps op consoles :)
Op consoles is dat niet zo'n probleem lijkt me. Die gameplay is toch in de basis langzamer dan op de PC.

Het is ook niet alleen de FPS die de heerlijke gameplay veroorzaakt, maar natuurlijk vooral ook mapdesign en wapen balans.
Erg snelle gameplay, chaotisch ook in mijn ogen. Wel leuk dat je kan "Leanen" Ik heb heel veel Medal Of Honor Allied assault gespeeld. In MOH kon je ook leanen en dat gaf een extra speel dimensie. Toch blijf ik het jammer vinden dat elk spel weer de volle mep kost. Het is een soort van Cod abonnement wat de meeste mensen hebben. Ik ben meer van 1 game helemaal grijs spelen. Of ben je dan van de oude stempel? :)
Als je enkel Call of Duty : Ghost online wilt spelen, ben je € 60 kwijt voor het spel, (minstens) € 60 voor alle DLC en nog eens € 60 per jaar voor Playstation+ / XBox Live, tenzij je op de PC speelt.

Kortom; het kan best een duur grapje worden. Ik zie het persoonlijk niet zitten om € 180 over de levensduur van een spel te betalen, puur om dit online te kunnen spelen. Bovendien heeft al die DLC toch amper zin; ik heb alle mappacks van Modern Warfare 3 gekocht op de PS3. Toch kiest het spel 8 van de 10x een map die standaard al in het spel zit. Van die andere twee keer worden de uitgebreide kaarten meestal weggestemd in de lobby.

Wat mij betreft een hoop geld door het toilet gespoeld. Het aantal keren dat ik kaarten heb kunnen spelen die ik heb bijgekocht zijn over een periode van een jaar op twee handen te tellen.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 22 juli 2024 14:39]

En het klote van de DLC is, dat als je het eenmaal hebt, de spelersgroep aanzienlijk kleiner wordt. MW3 kan ik bijvoorbeeld al niet eens meer spelen met alle DLC omdat bijna niemand die heeft. En omdat je nauwelijks games kunt spelen moet je de DLC uitschakelen en gaat het hele doel van de DLC teniet.

Een nieuwe map is altijd prettig, maar ik wil niet 1 spel waarbij ik maar 3 gamemodes speel van de 20 die er zijn en dat ik dan maar een stuk of 5 maps tegenkom terwijl er misschien 15 zijn.

Laat ze maar eens een keer 1 spel uitbrengen en dat het daarmee klaar is of in ieder geval alle uitbreidingen gratis beschikbaar zijn. Geen 'normaal' of 'season pass' troep.
Ik vraag me sowieso af of het "leanen" een toegevoegde waarde heeft. Mede vanwege "lag" wordt ik in Modern Warfare 3 regelmatig overhoop geschoten terwijl ik al minstens 1 á 2 seconden om de hoek van een muur ben verdwenen.

Het is wel leuk dat ze het invoeren, maar persoonlijk zie ik er het nut niet van in. Ik waag het ook te betwijfelen of je vaak de kans zult krijgen om deze techniek effectief te gebruiken. Call of Duty is in de regel zo'n drukke, chaotische bende dat het weinig zin heeft om tactisch inzicht te gebruiken.

Meestal is het óf als een debiel op vijanden afrennen of gaan zitten "campen". Daartussen zitten vrij weinig andere opties.
Leunen gaat m.i. ook geen toegevoegde waarde hebben. Het spel is daar veel en veel te hektisch voor. En Ghosts lijkt nog hektischer...!

Bij de eerste MP beelden tijdens de persco (potje "Spanked" of hoe het ook heet) viel me op hoe ongelofelijk snel het ging. Ik dacht op een gegeven moment dat de beelden op 1,5 keer de snelheid werden afgespeeld.

Blops 2 is op dit moment het toppunt wat snelheid betreft, wat de lag zo duidelijk maakt.
En dit doet CoD m.i. ook de das om. De nadruk ligt veel meer op stuiptrekkingen-gameplay en wat minder op vaardigheden...Taktieken als dropshotten en bunnyhoppen werken daarbij nog beter en getuigd totaal niet van skill.

Ik denk iig. dat ik Ghosts voorlopig laat liggen en dat wordt de eerste in jaren. Zelfs Blops2 op max prestige gespeeld, terwijl dat spel al zo frustrerend kan zijn. Not again!
Nieuw? Of herhaling? Jullie zullen bedoelen uitmelking. Hoe kunnen we de klanten uitmelken door zo min mogelijk te presteren.

Sinds men alleen nog maar ports voor de pc maakt ben ik gestopt met cod. cod is cod niet meer.
  • Automatch is een ramp
  • lag is niet te houden
  • als de host stopt is kut (Kwalitatief Uitermate Teleurstellend)
  • graphics waren in cod 4 goed zijn daarna niet beter geworden
  • De wenning kwa snelheid lopen heen en weer kijken was voor mw2 goed daarna gewoon kut
  • Men port nu voor de pc en dat zuigt
  • Verhaal is op niveau gekomen van een goedkope soap serie ook de naam van één van de karakters!
  • Slechte balans als je telkens wordt neer geschoten door een freaking killstreak helicopter dan ben je er snel mee aan
  • Ik speel graag hardcore hq maar ik ben afhankelijk van de presets die men mij door de strot duwt
  • Op de pc kom ik te vaak potjes tegen waar hackers in zitten
  • Ik kan op vakantie zonder internet niet ff lekker lan spelen met mensen omdat je internet nodig hebt om op te starten (Ik weet dan hacken we het zootje maar)
Down vote mij maar maar dat is mijn mening! :( 8-)

Lang leve cod4 :)

[Reactie gewijzigd door meneer william op 22 juli 2024 14:39]

Tja,

Vroeger speelde ik heel veel ranked matches in cod2 en cod4. Dit waren de beste tactische games na cod4 is elke game eigenlijk troep en de hele community die dat ook deed die is nu of gestopt of overgestapt naar een ander spel.

Ik vind het persoonlijk heel jammer dat CoD gestopt is met het supporten van mods en dedicated servers. Ik speelde alleen maar clan vs clan en ik mis het wel bij de nieuwste cods.

Er werd veel belooft door Activision: het zou terug komen en modding zou weer mogelijk zijn.
Dit bleken jammer genoeg allemaal leugens te zijn wat voor mij een bittere pil was..

Ik heb alle CoD's vanaf CoD2 behalve CoD WaW(junk) en ik weet wel zeker dat ik deze CoD niet ga halen.
Dit kom puur omdat ik steeds sneller uitgespeeld ben, het competitive van CoD mis en het zat ben om telkens 4 map packs er bij zou kunnen/moeten kopen.

Ik wacht tot er drastische veranderingen komen, zo niet... Lang leve Battlefield 4 =P
Ik leef met je mee ook heel veel ranked matches gespeeld in cod2 en cod4. En natuurlijk op lan-party's. Iedereen kon cod 2 en 4 draaien ben nog nooit massaal de nieuwe cods tegen gekomen op lan-party's. 8)7

Ben blij dat er mensen zijn die de zelfde mening hebben. Ik was eigenlijk bang dat ik gedownvote zou worden op -1.
De tijd dat Public matches saai waren....
De tijd dat je je leven gaf voor Clanbase matches..
De tijd dat je.....

Ik mis het echt, het is echt spijtig dat CoD het zo "vernaggelt" heeft voor de meer serieuzere gamer.
Helemaal met je eens, de oude spanning van een clanmatch.
Vol adrenaline achter je pc kruipen en een uur lang clan vs clan spelen.
Complete tactieken bedenken per map hoe je ze het beste kon spelen.

Dat is ook de reden dat CoD4 altijd op de pc blijft staan, heerlijk om af en toe nog even een potje te knallen met gezonde spanning.
Je zou maar 2000+ uur CoD2 gespeeld hebben :$.

De tactics en de spanning daar deed ik het ook voor, ik zat zelf ook bij een van de betere teams in de clanbase ladders.

#offtopic
Ha, ik kan me nog herinneren dat we werden gesponsord door een energy drank en Azerty zelfs!. Hahaha ziek:p
Je zou maar 2000+ uur CoD2 gespeeld hebben :$.

De tactics en de spanning daar deed ik het ook voor, ik zat zelf ook bij een van de betere teams in de clanbase ladders.

#offtopic
Ha, ik kan me nog herinneren dat we werden gesponsord door een energy drank en Azerty zelfs!. Hahaha ziek:p
Wat dacht je van 4300 uur CoD:UO , 4300 uur CoD4 xD

CoD is DeaD and its great e-sports.
En battlefield ondersteund wel mods? Of daar heb je geen betaalde DLC?

Dat ze veel beloofd hebben en dat er weinig waar gemaakt is heb je gelijk in maar Battlefield gaat ook al aardig in die richting. Zal me niets verbazen dat het straks precies hetzelfde verhaal gaat worden.

Ik ben in ieder geval weer terug gegaan naar counterstrike :)
Kerel, Battlefield is niet te vergelijken met CoD.

Battlefield is een heel andere type game dan CoD, wat mij het dus betreurd is is dat het hele ranked KAPOET is gemaakt in CoD.

BATTLEFIELD daarentegen heeft wel private servers waar je matches in kan doen etc;)
Na jaren CoD fan geweest te zijn, ben ik sinds vorig jaar (maand na aankoop van BO2) reeds gestopt met spelen van CoD. Niet omdat ik principieel tegen de niet-grote updates was, maar gewoon omdat het me niet meer genoeg kon boeien. Er waren andere games die me meer konden boeien dan CoD en op dit moment heb ik al enkele maanden zelf niet eens meer gedacht aan CoD. :/

Hopelijk gaan ze zelf toch ook eens gaan inzien dat ze toch eens een grotere update moeten gaan uitbrengen. but that's just my 2 cents :)

[Reactie gewijzigd door SmokingCrop op 22 juli 2024 14:39]

Ze zijn vast bezig met een compleet nieuwe engine welke over 2 jaar in COD gestopt wordt welke weer de 10jaar erna hergebruikt wordt. Ondertussen moet er geld binnengeharkt worden en beetje hier en daar updaten om de indruk te geven dat het wel iets nieuws is (wat dus uiteindelijk niet zo blijkt).
De engine is wat mij betreft niet zo zeer het probleem. Het ontbreken van nieuwe spelelementen wel. Het is al ruim 7 jaar exact hetzelfde liedje; voor offline spelen krijg je een vrij krappe single-player campaign en voor het online gedeelte "Team Deathmatch" op kleine kaartjes. Er zijn ook wel wat andere online spelsoorten, maar die worden zelden of nooit gespeeld.

Het is simpelweg rondrennen, andere mensen irriteren met je microfoon en zitten "noob-tuben", "campen" of "hyper-sniperen" (en dan vooral met een thermal scope of heartbeat-sensor. Er komt amper kunde en inzicht bij kijken; daar zijn de maps, zoals gezegd, veel te klein voor.

Als je een beleving wilt maken zou je in feite een middelgrote stad moeten nemen waarbij je de mogelijkheid hebt om door ieder gebouw / verdieping en riool te kruipen. Absolute vrijheid, en dan met honderden spelers te gelijkertijd. En bovendien de mogelijkheid hebben om letterlijk alles aan gort te kunnen schieten. Gebouwen, voertuigen en alle inrichting (dus ook die kogelvrije gloeilampen die je vaak ziet hangen) moet kapot kunnen. Als ik een RPG op een gebouw schiet, moet er een stuk uit knallen. Zijn er genoeg stukken uit, moet de boel ook realistisch instorten, desnoods op vijandige medespelers. Geef spelers het gevoel dat ze zich in een oorlogsgebied bevinden waar tactisch inzicht essentieel is. Dán pas maak je een goede game.

Call of Duty heeft tegenwoordig aardig wat trekjes van "whack-a-mole". De eerste tegenspeler die niet vlot genoeg is schiet je overhoop en dan op naar de volgende. En dat tot in den treuren blijven herhalen .. pfff.. Hebben we daar next-gen spelconsoles met 8-core processoren voor nodig ?

Het "knippen -> door de nieuwe engine halen -> plakken" van oude franchise is niet goed genoeg anno 2013. We kopen wel steeds geavanceerdere hardware, maar qua inhoud en kwaliteit van spellen gaan we er amper op vooruit. Dat jaarlijks uitmelken van steeds dezelfde saaie gevechten gaat op een begeven moment op de zenuwen. Klanten willen meer waar voor hun geld; dat is een ding dat zeker is.

Vraag me sowieso af hoe zinvol het is om de komende 2 jaar een PS4 of XBox One te kopen; de meeste spellen komen sowieso nog voor de huidige generatie consoles uit en om voor dat beetje betere graphics € 399 te gaan betalen ... nou nee. De echt goede exclusives zullen ook nog wel even op zich laten wachten, dus waarom nu kopen en te veel geld betalen ?

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 22 juli 2024 14:39]

Als je een beleving wilt maken zou je in feite een middelgrote stad moeten nemen waarbij je de mogelijkheid hebt om door ieder gebouw / verdieping en riool te kruipen. Absolute vrijheid, en dan met honderden spelers te gelijkertijd. En bovendien de mogelijkheid hebben om letterlijk alles aan gort te kunnen schieten. Gebouwen, voertuigen en alle inrichting (dus ook die kogelvrije gloeilampen die je vaak ziet hangen) moet kapot kunnen. Als ik een RPG op een gebouw schiet, moet er een stuk uit knallen. Zijn er genoeg stukken uit, moet de boel ook realistisch instorten, desnoods op vijandige medespelers. Geef spelers het gevoel dat ze zich in een oorlogsgebied bevinden waar tactisch inzicht essentieel is. Dán pas maak je een goede game.
Wat je nu omschrijft is Battlefield. En die speel-ervaring vind je echt niet in CoD, en zullen er ook nooit in komen.
CoD is niet een tactische shooter, het is een hektische, snelle shooter met heel weinig downtime. Kleine kaarten met weinig variatie en flexibiliteit en weinig spelers. Dat is ook hetgeen wat CoD leuk maakt en zal ook altijd zo blijven. De adrenaline is bij CoD altijd hoog, je bent altijd op je hoeden. En er is m.i. geen enkel spel wat op dat gebied aan CoD kan tippen.

Dus CoD zal nooit een grote update krijgen zoals jullie deze omschrijven, verwacht ik. Het is een twitch-fps in de basis en zal dat ook blijven.
Vergelijkingen met een "open wereld" game als BF4 heeft daarom ook verrekt weinig zin.

[Reactie gewijzigd door SqueakyClean op 22 juli 2024 14:39]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.