Door Sjef Weller

Reviewer tv en audio

Fantastisch geluid met matige anc

Bowers & Wilkins Px8 S2 Review

06-03-2026 • 06:00

23

Multipage-opmaak

Luxere materialen voor dubbele prijs

Samengevat

De Bowers & Wilkins Px8 S2 is een bluetoothkoptelefoon voor audiofielen. Bij stereomuziek levert het apparaat geluid van referentieniveau. Daarbij kun je materiaal lossless afspelen via de aptX Lossless-codec of via de meegeleverde USB‑C‑kabel. De koptelefoon heeft een zeer luxe look-and-feel, maar daar hangt ook een forse prijs aan. Voor dat bedrag valt de noisecancelling tegen: de Px8 S2 houdt aanzienlijk minder omgevingsgeluid tegen dan bijvoorbeeld de Sony WH-1000XM6, die ongeveer de helft goedkoper is.

Getest

Bowers & Wilkins Px8 S2 Zwart

Prijs bij publicatie: € 685,-

Vergelijk prijzen Vanaf € 685,-

Bekijk alle uitvoeringen (2)

De nieuwe Bowers & Wilkins Px8 S2 is niet voor Jan met de pet. De opvolger van de Px8 uit 2022 kost je minimaal 685 euro. Dat is 45 euro minder dan de introductieprijs van een half jaar geleden, maar dan nog. Voor dat bedrag haal je bijna twee keer een Sony WH-1000XM6. En die koptelefoon was ook al niet misselijk, bleek uit onze round-up van afgelopen zomer.

Een deel van dat prijsverschil zit 'm in de gebruikte materialen. De Px8 S2 heeft een erg luxe uitstraling, met echt nappaleer rond de oorkussens en fraaie accenten van glanzend metaal en geborsteld aluminium. Hoewel het ontwerp grofweg lijkt op dat van de Bowers & Wilkins Px7 S3, die we ook meenamen in de eerdergenoemde round-up, oogt de Px8 S2 met zijn bijzondere details een stuk chiquer.

De originele Px8 hebben we nooit kunnen testen, maar de S2-variant heeft onder meer getweakte drivers, al is het formaat met 40mm gelijk gebleven. Ook zijn de oorschelpen wat lichter geworden, wat moet zorgen voor een verbeterde gewichtsverdeling. En natuurlijk is de bluetoothverbinding gemoderniseerd. De S2 ondersteunt daardoor nieuwere codecs, waaronder aptX Lossless.

BW Px8 S2 - introfoto

Op krachtige noisecancelling hoef je niet te rekenen. 'Anc is leuk, zolang het maar niet ten koste gaat van de sound', luidt al jaren het adagium van Bowers & Wilkins (B&W). Voor bijna 700 euro moet die sound dan wel ijzersterk zijn. De Britse fabrikant belooft in elk geval een geluidskwaliteit om je vingers bij af te likken. Of die belofte wordt ingelost, lees je in deze review.

Chic en comfortabel, maar beperkte app

B&W heeft bij de PX8 S2 duidelijk niet bespaard op materiaalkosten. De koptelefoon heeft een zeer luxe look-and-feel. Zo zijn de oorkussens en de onderzijde van de hoofdband bekleed met echt nappaleer. Dat voelt lekker zacht aan de oren en het koppie. Bij lange luistersessies kunnen je oren er wel wat warm van worden, maar ze worden bij mij niet zo snel zweterig als bij nepleren oorkussens. Helaas ontbreekt een IP-rating. Van een beetje motregen gaat de koptelefoon niet meteen stuk, maar ik zou hem bij een flinke regenbui toch maar in zijn etui laten.

BW Px8 S2 in etui

Vorig jaar hebben we het goedkopere broertje van de Px8 S2 getest voor een round-up. Over die Bowers & Wilkins Px7 S3 schreven we toen dat de oorschelpen relatief klein uitvielen. Dat geldt ook voor de Px8 S2. Mijn oren, die waarschijnlijk iets groter zijn dan gemiddeld, passen echt maar net binnen de schelpen. Zijn je oren aan de forse kant, dan zou ik de koptelefoon eerst even passen; als de schelpen niet goed over je oren heen vallen, gaat dat sterk ten koste van de geluidskwaliteit en noisecancelling. Om van het draagcomfort nog maar te zwijgen.

Ook als je een wat breed hoofd hebt, kan het geen kwaad om eerst eens de proef op de som te nemen. Op mijn – relatief smalle – hoofd zit de koptelefoon stevig genoeg, zonder knellend aan te voelen. Maar bij bredere hoofden kan ik me voorstellen dat de stevige constructie sneller een beklemmend gevoel oplevert.

BW Px8 S2 - uiterlijkBW Px8 S2 - uiterlijk
BW Px8 S2 - uiterlijkBW Px8 S2 - uiterlijkBW Px8 S2 - uiterlijkBW Px8 S2 - uiterlijk

(In) de doos

De Bowers & Wilkins Px8 S2 wordt geleverd in een ongebleekte kartonnen doos. De koptelefoon is verpakt in een draagetui van zwarte stof.

De verpakking bevat naast de koptelefoon en de etui een flyer met gebruiksintructies, een USB-C-naar-minijackkabel en een USB-C-naar-USB-C-kabel. De volledige handleiding is ook online beschikbaar.

Gevlochten kabel mag gezien worden

De oorschelpen en hun ophanging zien er chic uit. De schelpen hebben een uitstulping van geborsteld aluminium, met daarin het logo van de fabrikant. Je kunt ze draaien aan hun draagarmen, maar de koptelefoon is niet inklapbaar. Die draagarmen zijn van glanzend, donker metaal. Althans, bij de zwarte uitvoering die wij hebben getest. Bij de matwitte uitvoering zijn die draagarmen van een lichter metaal met matte afwerking. Een fraai detail is de stevige, gevlochten kabel die beide oorschelpen met elkaar verbindt; deze zie je door de half opengelaten draagarmen lopen.

Al die kleine details zorgen voor een dure uitstraling. Ondanks het vele metaal is het gewicht met 310g binnen de perken gebleven; daarmee is de Px8 S2 slechts 10g zwaarder dan de Px7 S3. Ook als je met je vingers langs de materialen gaat, voel je de luxe. Ik had het al over het zachte nappaleer, maar ook de stevige, metalen bedieningsknoppen voelen erg chic aan.

Die knoppen zijn allemaal net even anders uitgevoerd. De snelkeuzeknop op de linkeroorschelp heeft bijvoorbeeld wel dezelfde vorm als de volumetoetsen op de rechterschelp, maar ligt wat dieper verzonken in de behuizing. De play/pause-knop tussen de glad afgewerkte volumetoetsen heeft een reliëfje. Deze kleine, subtiele verschillen helpen enorm om de koptelefoon op de tast te bedienen. Die bediening werkt bovendien snel, met duidelijke auditieve cues.

BW Px8 S2 - bedieningsknoppenBW Px8 S2 - bedieningsknoppen

Repareerbaarheid

Het hoofdbandkussen en de oorkleppen van de Px8 S2 kunnen worden vervangen. Officieel is het de bedoeling dat je dat laat doen bij een B&W-reparatiecentrum. De oorkleppen zijn wel eenvoudig los te halen en weer te bevestigen, dus de gemiddelde Tweaker zal dit ook prima zelf kunnen.

In Nederland en België zijn vervangende onderdelen vooralsnog slecht verkrijgbaar en behoorlijk prijzig. Zo vonden we een stel oorkussens bij een Nederlandse webshop voor ruim 135 euro, terwijl diezelfde oorkussens bij buitenlandse webshops al voor minder dan 50 euro te koop zijn. De prijs van een nieuw hoofdbandkussen varieert tussen de 15 en 75 euro, afhankelijk van waar je die bestelt.

Music-app laat je niet veel instellen

Veel mogelijkheden om deze bediening naar je hand te zetten, zijn er alleen niet. Via Bowers & Wilkins' Music-app kun je slechts een van twee functies (anc-modus of spraakassistent) toewijzen aan de snelkeuzeknop, en dat was 't. De software is opgezet als een soort alternatief voor je Spotify- of Tidal-app; je kunt er inloggen met je streamingabonnement en de app vervolgens gebruiken om muziek af te spelen én je koptelefoon te bedienen. Daardoor moet je wel door meerdere menu’s om bij de instellingen van je Px8 S2 te komen. Dat voelt onnodig omslachtig.

De app heeft verder wel een 5-bands EQ waarmee je kunt spelen en diverse profielen kunt opslaan. Ook kun je de draagsensor, die automatisch het afspelen pauzeert als je de koptelefoon afdoet, uitschakelen. Daarbij is de gevoeligheid van die draagsensor aan te passen. Een anc- of transparantieniveau instellen kan niet; je kunt noisecancelling in- of uitschakelen of overschakelen naar de doorlaatmodus, meer niet. Sinds een recente firmware-update is er ook een optie om ruimtelijke audio in te schakelen. Daarover later meer.

BW Px8 S2 - appscreensBW Px8 S2 - appscreens
BW Px8 S2 - appscreensBW Px8 S2 - appscreensBW Px8 S2 - appscreensBW Px8 S2 - appscreens

Matige noisecancelling met redelijke doorlaatfunctie

Ik schreef al dat je bij B&W doorgaans niet al te veel verwachtingen moet hebben van de anc. De Britse fabrikant hamert er altijd op dat krachtige noisecancelling ten koste gaat van de geluidskwaliteit. Daar valt iets voor te zeggen. Krachtige anc geeft een wat drukkend, dof gevoel op de oren en haalt vaak wat luchtigheid weg uit de sound. Bij de meeste koptelefoons hoor je daardoor ook een duidelijk verschil in audiokwaliteit tussen actieve noisecancelling die is in- en uitgeschakeld.

Dat verschil is er bij de Px8 S2 helemaal niet. Daar staat tegenover dat de actieve noisecancelling (anc) niet heel veel uithaalt. Op bepaalde frequenties in het lagere en middenbereik weet de anc (de rode lijn in onderstaande grafiek) nog zo’n 10dB van het omgevingsgeluid weg te werken. Voor de rest ben je aangewezen op de passieve ruisonderdrukking (de blauwe lijn hieronder). Dat is demping door het fysiek afsluiten van je oren met oorschelpen.

FR-grafiek B&W Px8 S2

Anc kan niet meekomen

Die passieve afdichting is gelukkig niet slecht. Als we onze metingen middelen per frequentiebereik, zien we dat de passieve demping van de Px8 S2 lijkt op die van de Bose QuietComfort Ultra. Kijken we naar de totale ruisdemping met anc ingeschakeld, dan kan Bowers & Wilkins' nieuwe topmodel niet op tegen koptelefoons van rond de 300 euro. In vergelijking met de headsets uit onze round-up van augustus eindigt de Px8 S2 in elk frequentiebereik onderaan.

  • Gem. geluiddemping 20-200Hz passief
  • Gem. geluiddemping 20-200Hz anc
  • Gem. geluiddemping 200-2000Hz passief
  • Gem. geluiddemping 200-2000Hz anc
  • Gem. geluiddemping 2000-20.000Hz passief
  • Gem. geluiddemping 2000-20.000Hz anc
Gemiddelde geluiddemping 20-200Hz passief
Hoofdtelefoon Gemiddelde demping in dB (hoger is beter)
Sony WH-1000XM6
-2,02
Sennheiser Momentum 4 Wireless
-2,58
Bose QuietComfort Ultra
-3,80
Bowers & Wilkins Px8 S2
-4,25
Apple AirPods Max USB-C
-4,58
JBL Tour One M3
-4,59
Bowers & Wilkins Px7 s3
-5,30
Gemiddelde geluiddemping 20-200Hz anc
Hoofdtelefoon Gemiddelde demping in dB (hoger is beter)
Sony WH-1000XM6
13,93
Apple AirPods Max USB-C
11,99
Bose QuietComfort Ultra
11,82
JBL Tour One M3
10,36
Sennheiser Momentum 4 Wireless
9,01
Bowers & Wilkins Px7 s3
6,42
Bowers & Wilkins Px8 S2
1,92
Gemiddelde geluiddemping 200-2000Hz passief
Hoofdtelefoon Gemiddelde demping in dB (hoger is beter)
Apple AirPods Max USB-C
18,70
Sony WH-1000XM6
18,35
Bowers & Wilkins Px8 S2
14,86
Bose QuietComfort Ultra
14,50
Bowers & Wilkins Px7 s3
14,45
JBL Tour One M3
14,37
Sennheiser Momentum 4 Wireless
13,89
Gemiddelde geluiddemping 200-2000Hz anc
Hoofdtelefoon Gemiddelde demping in dB (hoger is beter)
Apple AirPods Max USB-C
28,35
Sony WH-1000XM6
28,01
Bose QuietComfort Ultra
26,87
Sennheiser Momentum 4 Wireless
24,22
JBL Tour One M3
23,11
Bowers & Wilkins Px7 s3
19,38
Bowers & Wilkins Px8 S2
19,23
Gemiddelde geluiddemping 2000-20.000Hz passief
Hoofdtelefoon Gemiddelde demping in dB (hoger is beter)
Sennheiser Momentum 4 Wireless
32,18
Sony WH-1000XM6
31,01
JBL Tour One M3
29,16
Bowers & Wilkins Px8 S2
29,12
Bowers & Wilkins Px7 s3
28,64
Bose QuietComfort Ultra
28,53
Apple AirPods Max USB-C
25,17
Gemiddelde geluiddemping 2000-20.000Hz anc
Hoofdtelefoon Gemiddelde demping in dB (hoger is beter)
Bose QuietComfort Ultra
30,63
Sennheiser Momentum 4 Wireless
29,12
Sony WH-1000XM6
28,97
Bowers & Wilkins Px7 s3
27,80
JBL Tour One M3
27,36
Apple AirPods Max USB-C
26,36
Bowers & Wilkins Px8 S2
24,78

Wat betekent dat in de praktijk? Je kunt je thuis of op kantoor aardig afsluiten voor het rumoer om je heen, om geconcentreerd naar je muziek of andere content te luisteren. Gesprekken rondom zijn niet te volgen met anc aan, maar stemmen zijn nog wel hoorbaar. Ga je de straat op voor een wandeling, dan hoor je nog steeds flarden van het verkeer. De Px8 S2 is zeker geen aanrader voor in het vliegtuig: de koptelefoon weet het laagtonige gebrom van de motoren maar nauwelijks te dempen, waardoor je de neiging krijgt om het volume hoger te zetten dan goed voor je is.

Transparantiemodus richt zich op stemmen

De Px8 S2 heeft ook de tegenhanger van ruisonderdrukking aan boord. In de transparantiemodus wordt het omgevingsgeluid dat de ingebouwde microfoons opvangen niet tegengehouden, maar juist doorgelaten. Dit is handig als je even een praatje wilt maken zonder de koptelefoon af te doen of om beter bij de les te blijven in het verkeer. Met een druk op de snelkeuzeknop schakel je van anc naar transparantie en vice versa.

Deze doorlaatfunctie is op de Px8 S2 aardig goed en klinkt vrij natuurlijk. Wel is er een lichte nadruk op het middelste frequentiebereik, waarin de menselijke stem zit. Stemmen klinken net wat helderder – maar ook iets dunner – dan wanneer je de koptelefoon afzet. Bovendien kan het geluid van de transparantiemodus onder bepaalde omstandigheden ook juist onnatuurlijk klinken. In een ruimte met ventilatie wordt een deel van het ventilatorgeluid bijvoorbeeld mee versterkt en dat klinkt wat onplezierig. Helaas valt hier niets aan te veranderen, ook niet via de app.

Geluidskwaliteit van referentieniveau, maar spatial audio stelt teleur

Gelukkig is de geluidskwaliteit allesbehalve onplezierig. Muziekluisteren met de Px8 S2 is een beleving op zich. Hoewel de twee koolstofconusdrivers met 40mm even groot zijn als de drivers van bijvoorbeeld de JBL Tour One M3 en Apple AirPods Max (die van de Sony WH-1000XM6 zijn een slagje kleiner), is hun klank in verhouding een paar maten te groot.

De koptelefoon valt op door zijn heldere sound met veel hoogdetail en een warme en stevige, maar ook afgemeten onderlaag. Dat blijkt ook uit onze metingen, zoals je hieronder in de frequentierespons kunt zien. We meten koptelefoons door gebruik te maken van een pop met supergevoelige microfoons in zijn oren. Hoe onze testprocedure voor koptelefoons precies in elkaar steekt, lees je hier.

Bowers & Wilkins gaat prat op zijn kenmerkende geluid dat net even afwijkt van de populaire Harman-targetcurve (de stippellijn in onderstaande afbeelding). Het laag en de eerste helft van het middenbereik zijn daarbij iets meer aangezet, waarna de frequentierespons in het hogere middenbereik juist iets achterblijft. In het hoge frequentiebereik piekt de Px8 S2 iets minder hoog, maar dit bereik loopt wel wat langer door.

Anc-grafiek B&W Px8 S2

Geluid krijgt de ruimte

Het gevolg is geluidskwaliteit van referentieniveau. De warme, maar luchtige sound gaat gepaard met een opvallend ruim stereobeeld, waarin elk instrument en iedere stem de ruimte krijgt. Dat geeft deze koptelefoon een fantastische scheiding, waardoor elk geluid makkelijker voor de luisteraar te isoleren en te plaatsen is. Zelfs bovengemiddeld goede koptelefoons zoals de Sony WH-1000XM6, JBL Tour One M3 en Apple AirPods Max lijken haast een ondoorzichtige soundsoep te produceren, als je ze direct na de Px8 S2 beluistert.

In vergelijking met die koptelefoons valt ook op dat de Px8 S2 beter in staat is om geluiden over het hele spectrum met verrassend veel body te reproduceren. Vooral vocalen en hoge accenten willen op die minder dure modellen nog weleens wat dunner klinken. De Px8 S2 heeft daar geen enkele last van. Het gejank van een viool klinkt bijvoorbeeld krachtig en vol, in plaats van iel. Dat geeft muziek net dat beetje meer impact.

Luxepaard met aptX Lossless

De koptelefoon leent zich voor uiteenlopende genres. Akoestische muziek, pop, jazz, soul en klassiek, maar ook hiphop, klinken er geweldig op. Elektronische muziek die wat meer blijft steken in de kelder van het frequentiespectrum heeft minder profijt van het volle hoogdetail van de Px8 S2. Maar ook bij dergelijke muziek levert Bowers & Wilkins' nieuwe luxepaard een ijzersterk stereobeeld met fantastische scheiding en superstrakke basdrumlijnen.

De geluidskwaliteit komt het best tot zijn recht als je afspeelapparaat ook aptX-codecs ondersteunt. Via de 'instapcodecs' – SBC en AAC – klinkt de koptelefoon goed, maar is het verschil met de goedkopere Sony's en JBL's van deze wereld minder evident. De Px8 S2 kan ook overweg met alle gangbare aptX-codecs, waaronder aptX HD en aptX Lossless. Ondersteunt je afspeelapparaat die luxere codecs niet, dan kun je de koptelefoon ook aansluiten via USB-C voor een ongecomprimeerde audiostream. Een minijackkabel wordt eveneens meegeleverd; je moet de koptelefoon wel inschakelen om hiervan gebruik te maken.

BW Px8 S2 - product sound

Zelf kon ik de Px8 S2 over aptX HD vergelijken met een Sony WH-1000XM6 over LDAC, terwijl ik hires muziek afspeelde via Tidal. Hoewel LDAC met zijn grotere bandbreedte (990kbps vs. 576kbps) in theorie de betere codec is voor pure geluidskwaliteit, klonk de Bowers & Wilkins in deze vergelijking duidelijk overtuigender. Op de Sony hoor je bijvoorbeeld vocalen die wat ijler klinken en dieper wegzakken in de mix, waar de Px8 S2 ze juist vol laat klinken én ze meer naar voren haalt.

Spatial audio maakt beloftes niet waar

Toch is het niet allemaal hosanna op audiovlak. Bij de release in september 2025 beloofde Bowers & Wilkins dat het later dat jaar ook een spatialaudiofunctie zou toevoegen via een firmware-update. Die update kwam uiteindelijk pas in februari 2026, maar sindsdien kun je in de Music-app overschakelen naar de True Immersion-stand voor een 3d-audioweergave.

Daarbij hanteert de Britse audiofabrikant wel een andere interpretatie dan we gewend zijn. De meeste koptelefoons proberen een Atmos-achtige 3d-geluidservaring neer te zetten, waarbij geluid van alle kanten lijkt te komen, inclusief van boven en beneden. Bowers & Wilkins belooft juist een ervaring waarbij het lijkt alsof je in een ruimte met twee goede stereospeakers naar muziek zit te luisteren.

Nu ik de definitieve functie eindelijk heb kunnen beluisteren, kan ik die belofte totaal niet plaatsen. Met True Immersion ingeschakeld klinkt stereomuziek vervormd, met een vervreemdend galmeffect over vocalen en andere middentonen. Als het zo klinkt om thuis naar een stel luidsprekers te luisteren, dan moet je wel heel beroerde speakers in huis hebben gehaald. Met andere woorden: een 7 voor het idee, een 3 voor de uitvoering.

Daarbij staan er in de toekomst nog meer updates op de planning. Zo heeft de Px8 S2 op dit moment nog geen Bluetooth LE-ondersteuning. Ook de lichte en snelle LC3-codec is daarom nog niet beschikbaar. Die ondersteuning komt er in de toekomst wel, belooft Bowers & Wilkins. Hetzelfde geldt voor Auracast, dat je met meerdere koptelefoons naar hetzelfde bluetoothsignaal laat luisteren. Wanneer de bewuste updates zullen komen, is nog onbekend.

BW Px8 S2 op Kemar

Prima belprestaties, behalve bij omgevingslawaai

Gebruik je de Px8 S2 om te bellen, dan ben je goed te verstaan. Tenminste wanneer je dat thuis vanaf de bank of luie stoel doet. In onderstaande belsimulatietest kun je horen dat de koptelefoon je stem prima oppikt. Die stem behoudt zelfs deels zijn warmte. Wel hoor ik af en toe het volume heel even inzakken, maar die momenten zijn kort en daardoor niet heel storend.

Begeef je je buiten in het straatlawaai, dan vinden we de koptelefoon minder overtuigend. De Px8 S2 heeft wat moeite om uitsluitend het omgevingsgeluid weg te filteren. Wordt een bepaalde volumedrempel overschreden, dan snoeien de dempingsalgoritmes van de koptelefoon zowel in de ruis als in de stem. De boodschap komt daardoor grotendeels over, maar niet volledig. In situaties met veel omgevingslawaai ben je dan ook beter te verstaan met je telefoon aan je mond dan met deze koptelefoon op.

Originele mictestsample
Mictest Bowers & Wilkins Px8 S2
Micruistest Bowers & Wilkins Px8 S2

Verstaanbaar bellen in de wind

We hebben ook echt met de koptelefoon gebeld om de prestaties bij windruis te meten. Daarbij bel ik met collega Friso, terwijl een ventilator eerst in maximale stand recht in mijn gezicht blaast. Daarna testen we nog eens met de ventilator in de zwenkstand, om wind na te bootsen die van richting verandert. Naast de Bowers & Wilkins Px8 S2 gebruikte ik ook de Bowers & Wilkins Px7 S3, JBL Tour One M3 en Sony WH-1000XM6. Voor een eerlijke vergelijking voeren we deze test 'blind' uit; Friso weet dus niet met welke koptelefoon hij gebeld wordt.

Hoewel de Px8 S2 wat moeite heeft met luid straatlawaai, springt de koptelefoon wel erg goed om met wind. Blaast de wind consistent vanuit dezelfde richting, dan wordt windruis zelfs effectiever weggefilterd dan bij de andere drie. Het geruis van de wind is dan praktisch niet meer hoorbaar. Ook golft het stemvolume minder op en neer dan bij de Px7 S3.

Als de wind veel van richting verandert, krijgt de Px8 S2 het wel lastiger. S- en T-klanken worden wat vaker weggesnoeid en af en toe klinkt een ruisklank door die na een seconde weer verstomt. De boodschap blijft ook onder deze omstandigheden verstaanbaar, maar af en toe klinkt een lichte echo. Bij draaiende wind scoort de Px8 S2 een voldoende, maar de JBL en Sony presteren onder deze omstandigheden nog iets beter.

bw px8 s2 ventilatorbeltest

De koptelefoons die we gebruikten tijdens de windbeltest (v.l.n.r.): Bowers & Wilkins Px8 S2, Sony WH-1000XM6, JBL Tour One M3 en Bowers & Wilkins Px7 S3

Geen bijzonder lange accuduur, maar laadt snel op

We meten de accuduur van hoofdtelefoons door muziek af te spelen met een volume van 80dB. Dat doen we over een draadloze bluetoothverbinding en op twee manieren: met en zonder ingeschakelde noisecancellation. We zetten de hoofdtelefoon op een set oren met ingebouwde microfoons en laten deze net zo lang spelen tot de accu het begeeft.

  • Accutest - anc
  • Accutest - geen anc
Accutest - anc
Hoofdtelefoon Gemiddelde tijd in uren en minuten (hoger is beter)
Sennheiser Momentum 4 Wireless
1d23u26m
Sony WH-1000XM6
1d18u32m
JBL Tour One M3
1d13u3m
Bose QuietComfort Ultra
1d7u13m
Bowers & Wilkins Px7 s3
1d5u49m
Bowers & Wilkins Px8 S2
1d5u4m
Apple AirPods Max USB-C
19u38m
Accutest - geen anc
Hoofdtelefoon Gemiddelde tijd in uren en minuten (hoger is beter)
Sennheiser Momentum 4 Wireless
2d6u1m
Sony WH-1000XM6
1d21u31m
JBL Tour One M3
1d17u41m
Bose QuietComfort Ultra
1d12u29m
Bowers & Wilkins Px8 S2
1d10u49m
Bowers & Wilkins Px7 s3
1d8u28m
Apple AirPods Max USB-C
22u2m

Met anc ingeschakeld houdt de accu het ruim 29 uur vol, zonder actieve noisecancelling tikt de accuduur net niet de 35 uur aan. Die resultaten zijn op zichzelf prima, maar vergeleken met andere over-ears aan de krappe kant. Mét anc heeft alleen de Apple AirPods Max een kortere accuduur. De Px8 S2 gaat ongeveer even lang mee op een lading als de Px7 S3. De topmodellen van Sennheiser, Sony en JBL hebben duidelijk een langere adem.

Vijf kwartiertjes aan de lader

Gelukkig laad je de koptelefoon wel vrij snel weer op: met vijf kwartiertjes aan de lader is de accu weer helemaal vol. Dit meten we op dezelfde manier als bij smartphones, met een krachtige oplader en een stroommeter, waardoor we achteraf per minuut het laadvermogen kunnen aflezen en bepalen wanneer de hoofdtelefoon volledig vol zit.

  • Laadtijd
  • Procent vol na 30 minuten
Laadtijd
Hoofdtelefoon Gemiddelde tijd in uren en minuten (lager is beter)
Bowers & Wilkins Px8 S2
1u16m
Sony WH-1000XM6
1u18m
Bowers & Wilkins Px7 s3
1u45m
JBL Tour One M3
1u48m
Sennheiser Momentum 4 Wireless
1u49m
Apple AirPods Max USB-C
2u3m
Bose QuietComfort Ultra
2u25m
Procent vol na 30 minuten
Hoofdtelefoon Gemiddelde toename acculading in % (hoger is beter)
Bowers & Wilkins Px8 S2
62
Bowers & Wilkins Px7 s3
55
Sony WH-1000XM6
51
Sennheiser Momentum 4 Wireless
45
JBL Tour One M3
44
Apple AirPods Max USB-C
41
Bose QuietComfort Ultra
22

De Px8 S2 zit sneller vol dan alle andere luxe modellen die we in het afgelopen jaar hebben getest. Het verschil met de Sony WH-1000XM6 is klein, maar de andere koptelefoons hebben al snel een halfuur of meer extra nodig. Een halfuurtje aan de lader levert ongeveer achttien uur extra speeltijd mét anc op; de accu is dan voor 62 procent volgeladen.

Dure koptelefoon voor de veeleisende audiofiel

De Bowers & Wilkins Px8 S2 is een geweldige koptelefoon voor veeleisende audiofielen. Het apparaat levert geluid van referentiekwaliteit. De Px8 S2 kan lossless muziek afspelen, zowel draadloos via de aptX Lossless-codec als via een USB‑C‑kabel. De accuduur is niet uitzonderlijk lang, maar je laadt de koptelefoon wel erg snel op. Dankzij de zachte kussens en het nappaleer draagt de koptelefoon erg comfortabel, zolang je oren niet te groot zijn. De luxe materialen en fraaie metalen accenten geven het geheel ook een zeer luxe uitstraling.

Daar staat tegenover dat de prijs van ongeveer 700 euro erg fors is. Voor dat bedrag valt de actieve noisecancelling ronduit tegen: die houdt niet veel lawaai buiten de deur. Bovendien zijn de belprestaties in drukke, lawaaiige omgevingen niet indrukwekkend. En hoewel de eerder aangekondigde spatial audio-functie nu daadwerkelijk beschikbaar is, werd ik er niet heel vrolijk van.

De koptelefoon is dan ook geen aanrader als je op zoek bent naar krachtige noisecancelling. In dat geval vind je voor ongeveer de helft van de prijs veel betere anc-koptelefoons. Ook bellen in rumoerige omgevingen werkt met de veel goedkopere Sony WH-1000XM6 en JBL Tour One M3 aanzienlijk beter. En wil je je koptelefoon in de stromende regen gebruiken, dan lijkt deze Bowers & Wilkins me iets te kwetsbaar.

De Px8 S2 is wel interessant als je puur op zoek bent naar de ultieme draadloze geluidskwaliteit voor je stereomuziek. Vind je een oorstrelende sound en luxe looks belangrijker dan stevige noisecancelling, dan is de nieuwste telg van Bowers & Wilkins een sterke keuze. Althans, als je niet schrikt van de forse prijs.

Px8 S2 conclusie

Redactie: Sjef Weller • Testlab: Denny VerwoertEindredactie: Monique van den Boomen

Getest

Bowers & Wilkins Px8 S2 Zwart

Prijs bij publicatie: € 685,-

Vergelijk prijzen Vanaf € 685,-

Bekijk alle uitvoeringen (2)

Reacties (23)

Sorteer op:

Weergave:

De grote ‘elephant in the room’ bij deze review is uiteraard de Sennheiser HDB630. Die koptelefoon wordt nergens genoemd, maar is minstens zo audiofiel en heeft wél een goede app met parametrische EQ en een USB-C dongle voor hogere audiokwaliteit.

[Reactie gewijzigd door eggsforpedro op 6 maart 2026 07:07]

maar is minstens zo audiofiel
Sterker nog, de audiofiele wereld is helemaal weg van de Sennheiser HDB630. Dat ding is eindelijk een echte draadloze BT koptelefoon die competitief is met gewone audiofiel koptelefoons. Wel gesloten koptelefoons natuurlijk, open backs zijn uiteraard superieur aan closed backs.

De enige reden dat ik die Sennheiser HDB630 zelf niet heb is omdat BT voor gaming/windows nog steeds niet altijd een gegarandeerde goede vervanging is.

Ik heb dus onlangs mijn Meze 109 Pro niet vervangen door de Sennheiser HDB630, maar door toch weer een traditionele koptelefoon, de Fiio FT7.
Ik heb ‘m wel. Beste geluidskwaliteit op een draadloos product voor mij tot nu toe. Perfect voor tijdens werk. De dongle heeft overigens een low latency modus die prima geschikt is voor gamen. Maar ik gebruik m’n HD599 closed back daar liever voor (meer comfort). Voor multiplayer waarbij ik moet praten gebruik ik een simpele Turtle Beach Stealth 500.

[Reactie gewijzigd door eggsforpedro op 6 maart 2026 08:32]

voor multiplayer waarbij ik moet praten gebruik ik een simpele Turtle Beach Stealth 500.
Daar heb ik gewoon een desktop mic voor gehaald zodat ik nooit concessies hoef te doen naar het inferieure geluid van gaming headsets.
Werkt die dongle ook op de PS5, of alleen PC's?
Maar dan heb je wel een koptelefoon van plastic i.p.v. leder, waardoor je dus na een jaar of twee de schelpen mag vervangen omdat de vlokken er van afvallen, en touch controls i.p.v. knoppen.

Dat zijn wel wezenlijke verschillen.
Als deze koptelefoon ook gebruik maakt van de B&W "music" app, dat is een gedrocht en voor mij een reden om deze over te slaan. Ze moeten zich kapot schamen als hooggeplaatst A merk. Ik heb mijn Pi7 wireless earbuds teruggestuurd vanwege onder andere de app.

Fatsoenlijke equalizer kun je vergeten, ik moest een oude telefoon van zolder halen want op Android 16 kon ik geen firmware updaten...

Het enige positieve wat ik erover te zeggen heb is dat ik dankzij BW, de wavelet equalizer app heb leren kennen op Android. Dat is een enorme aanrader en heeft profielen voor vrijwel elke bekende koptelefoon, werkt system wide en zonder root.

Ik ben heel blij met mijn B&W speakers, maar een draadloze kop/oortelefoon van hun komt er hier nooit meer in. Tevens was de ANC slechter dan op een setje WF-1000 XM4s en is de DSP iig bij de buds getuned op ANC aan, dus zonder ANC kakt de geluudskwaliteit in. Het vreet batterij, voegt amper wat toe maar moet toch aan staan. Bizar.
edit:
@Chrismaclinux DM4's met een buizenversterker voor die authentieke klank van toen, en een setje 603 S3's in de woonkamer.

@erikieperikie Ik heb deze app gekozen om 3 redenen. Ten eerste de ingebouwde profielen voor enorm veel apparaten, die ook echt goed getuned lijken. Ten tweede omdat het de eerste was die ik tegenkwam tijdens mijn frustratie met die Pi7's :+ En ten derde omdat ik met Gemini of met de hand heel makkelijk kleine aanpassingen kan doen in hele specifieke frequentieranges. Tevens heb ik geen alternatieven onderzocht en die 4 euro gewoon betaald inderdaad, het kan vast voordeliger.

[Reactie gewijzigd door TV_NERD op 6 maart 2026 07:55]

Welke speakers heb je van B&W?
Bedoel je deze app? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pittvandewitt.wavelet

Dank voor de tip, ik kende deze nog niet.

Ik wil de keuze voor deze app wel nuanceren met de tweede hit in mijn zoekmachine. Zie de reacties onder deze post: https://www.reddit.com/r/SonyHeadphones/comments/xcs524/to_improve_your_sound_on_android_use_the_app/
Welke buizenversterker? Ik heb nu ook enkele weken de 603s3 als front en vandaag komen de 2x 606s3 binnen voor achter en ik heb 4x 607s3 voor boven Atmos ...Wat mij opvalt is het goede geluidskwaliteit van die kleine 607s3 en dat nog maar met een Denon receiver 2500

Alleen ik ben er nog niet uit met welke surround receiver ik wil voor muziek en film de Denon 4800 of Marantz cinema 40 deze receivers zijn wel al enkele jaren al oud. of wachten tot ze met nieuwe komen of toch nog iets anders. Moeilijk maar ik ga niet over een nacht ijs.

[Reactie gewijzigd door Chrismaclinux op 6 maart 2026 08:49]

Toevallig zelf onlangs deze en de PX7 S3 uitgeprobeerd bij HiFi Klubben, en raad aan iedereen die deze koptelefoon overweegt hetzelfde te doen. Beide super goede koptelefoons, maar uiteindelijk was de dubbele prijs van de PX8 het niet waard voor mij. Hoe dan ook erg blij met de koptelefoon.
Ik heb de voorloper van deze: de Px8. Werkelijk waar een fantastisch ding.

De aanschafprijs vergeet je weer; van de hoogwaardige afwerking en het prachtige geluid blijf je iedere dag genieten.
Opmerkelijk dat na de recente aandacht voor schadelijke materialen in koptelefoons daar in deze review totaal niet op wordt ingegaan. Leren oorkussens klinken overigens wel veiliger. Claimt B&W zelf iets over die veiligheid?
Dat onderzoek had wel iets meer nuance mogen hebben. Kunnen er giftige stoffen vrijkomen? Ja (en daar stopte het onderzoek). In hoeveelheden die schadelijk zijn? Nee. Zouden fabrikanten hier op moeten letten? Zeker! Het zou Tweakers sieren om meer navraag bij fabrikanten te doen bij een review.

Leer is overigens niet per se beter. BPA kan een bijproduct zijn van synthetische looistoffen. Ook kan er chroom-6 in looistoffen zitten en daar word je ook niet vrolijk van in grotere hoeveelheden.
Ik heb deze al geruime tijd in huis, ofja eigenlijk voornamelijk op kantoor, en kan me aansluiten bij de minder dempende ANC.

Echter valt het me echt niet tegen, als ik ANC aan heb staan ben ik simpelweg niet aanspreekbaar.

De geluidskwaliteit is simpelweg geweldig!

Ik wilde na jaren met de P5 wireless eigenlijk wel iets nieuws, voornamelijk vanwege de startende verbouwing en de geluids-verbonden ruimtes op kantoor.

Echt de aankoop van 2025 voor mij!
Beetje gekke conclusie om deze koptelefoon weg te zetten als ‘voor de veeleisende audiofiel’. Voor ca €700 is er wel beter spul te koop dan deze B&W. De veeleisende audiofiel geeft niks om draadloze features, ANC en een ingebouwde DAC.
Ik ben eigenlijk benieuwd hoe hij klinkt ten opzichte van de Px8. In tegenstelling tot veel anderen, was ik niet zo enthousiast over het geluid van de Px8. Ik miste erg het gevoel dat ik bij mijn Bowers & Wilkins speakers heb, namelijk dat ze ruimtelijk klinken en dat het bijna is alsof je live bij een optreden staat. Dit vond ik uiteindelijk wel bij Dali (ik heb nu de IO-8). Maar de Px8 klinkt heel klein, net alsof je in een klein privekamertje naar muziek zit te luisteren. Daarin zijn ze wel helder inderdaad, dus je kunt wel alle instrumenten onderscheiden bijvoorbeeld. Maar het klonk voor mij gewoon niet heel lekker, ik word er niet enthousiast van.

Waar ik het bijvoorbeeld goed bij merk, is live optredens die ik kijk/luister op YouTube, bijvoorbeeld van Mark Knopfler of London Grammar. Met mijn speakers en mijn Dali hoofdtelefoon heb ik het gevoel er echt bij te zijn, met de Px8 had dat ik ergens apart in een hokje aan het luisteren ben naar het optreden. Bij studio opnames geldt vaak hetzelfde, hoewel je daar wat minder afhankelijk bent van het gevoel er echt zelf bij te zijn.

Nou heeft iedereen een andere smaak, dus ik snap ook dat als je niet dat ruimtelijke zoekt, de Px8 juist heel geschikt is natuurlijk.
Ik denk dat de betere geluidskwaliteit deels afhankelijk is van de gebruikte codecs.


Mijn oude oortjes en hoofdtelefoon ondersteunen AptX, terwijl mijn nieuwe LDAC gebruiken. Bij beide merk ik dat ze duidelijk minder goed zijn in de weergave van hogere frequenties, waardoor muziek doffer en minder ruimtelijk klinkt.
Jammer dat de niet vervangbare accu niet als minpunt wordt aangemerkt. Ik probeer apparatuur waarbij dit niet zelf te vervangen is zoveel mogelijk te vermijden.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn