Door Willem de Moor

Redacteur

Samsung T7 Shield Review

Externe ssd die wel wat kan hebben

26-04-2022 • 16:00

44

Multipage-opmaak

Inleiding

  • Samsung T7 Shield 1TB
  • Samsung T7 Shield 2TB

Samengevat

De T7 Shield is een 'rugged' externe ssd van Samsung die dankzij zijn IP65-certificering tegen spatwater en stof kan. Daarmee heeft de drive een streepje voor op de gewone T7 en T7 Touch, die daar niet tegen kunnen. De T7 Shield is bovendien, dankzij het gebruik van een nieuwere generatie flashgeheugen, een stukje sneller dan de voorgangers en daarmee een van de snelste externe USB-drives die we getest hebben. Enkel Thunderbolt-drives zijn sneller, maar daar betaal je dan ook voor.

Samengevat

De T7 Shield is een 'rugged' externe ssd van Samsung die dankzij zijn IP65-certificering tegen spatwater en stof kan. Daarmee heeft de drive een streepje voor op de gewone T7 en T7 Touch, die daar niet tegen kunnen. De T7 Shield is bovendien, dankzij het gebruik van een nieuwere generatie flashgeheugen, een stukje sneller dan de voorgangers en daarmee een van de snelste externe USB-drives die we getest hebben. Enkel Thunderbolt-drives zijn sneller, maar daar betaal je dan ook voor.

Er is een oud gezegde, niet zo oud dat het over kleitabletten gaat, maar wel zo oud dat het over tapedrives gaat, dat stelt dat je nooit de bandbreedte van een flinke auto met de kofferbak vol tapes op de snelweg moet onderschatten. Die quote is aan computerwetenschapper Andrew Tanenbaum toegeschreven en dateert van ergens in de jaren tachtig van de vorige eeuw. Mocht je twijfelen of die bewering, maar dan met modernere vormen van opslag, nog steeds geldt: uiteraard hebben diverse rekenaars dat nagerekend, waaronder het welbekende XKCD.

Nu hebben we voor deze review geen stationwagen gehuurd en gaan we ook niet op een roadtrip, maar we bekijken een effectieve manier om flinke hoeveelheden data te transporteren zonder een netwerkverbinding. Een externe ssd is daar een fijn hulpmiddel voor; een drive van een terabyte vullen via een tergend trage interface is immers niemands hobby. We hebben de nieuwste externe ssd van Samsung, de T7 Shield, getest, in capaciteiten van 1TB en 2TB. Je sluit ze aan via een USB 3.2-kabel, voor snelheden tot 10Gbps.

Nu komt de naam Samsung T7 misschien bekend voor, en dat klopt: het Zuid-Koreaanse bedrijf heeft al eerder een T7 uitgebracht. Er is zelfs ook nog een T7 Touch, die een vingerafdrukscanner aan boord heeft om je data te versleutelen. Dat zijn beide echter reguliere externe drives; de Shield is een versie die tegen een stootje kan en bovendien waterbestendig is. We nemen de nieuwe T7 Shield onder de loep en vergelijken die met de eerdere varianten en met die van concurrenten. De 1TB-versie kost ongeveer 170 euro en de 2TB-uitvoering ongeveer 320 euro. Bovendien zijn de twee drives er in verschillende kleurtjes, te weten zwart, blauw en gebroken wit of beige verkrijgbaar.

Samsung T7 Shield

Nader bekeken en specificaties

De originele T7 en de T7 Touch zijn vrij eenvoudig vormgegeven platte doosjes met afgeronde zijkanten. Op de platte voorkant zit een USB-poort en los van de vingerafdruklezer op de Touch-variant is er vormgevingstechnisch weinig te vertellen.

Samsung T7 Shield 1TB en 2TBSamsung T7 Shield 1TB en 2TBSamsung T7 Shield 2TBSamsung T7 Shield 2TB

De Shield is anders vormgegeven, met een golvende behuizing, of geribbeld. Het lijkt misschien nog het meest op een stukje damwand. Ook het materiaal, of in ieder geval de afwerkingslaag, is veranderd. Het is geen glad of geanodiseerd aluminium, maar aluminium voorzien van een rubber laagje. Dat rubber is wel een magneet voor stof, dat er door de structuur lastig af te poetsen is. De Shield is een 'rugged' ssd, en daar hoort een ietwat valdempende behuizing bij die ook waterafstotend is. De valbestendigheid is ongeveer hetzelfde als bij de overige T7-ssd's: de Shield moet een val van ten minste drie meter hoog overleven.

De water- en stofbestendigheid is wel nieuw vergeleken met de T7 en T7 Touch. Er is geen afdekdopje nodig voor de enige poort die het apparaat heeft, de USB-C-poort. In plaats daarvan heeft Samsung een waterbestendige poort ingebouwd. Die moet volgens de IP65-normering bestand zijn tegen stof en water. Let wel: de T7 Shield is niet waterdicht of geschikt om onder water te gebruiken. De IPx5-classificatie geldt voor water dat op de ssd wordt gespoten: dat moet hij drie minuten vol kunnen houden zonder water binnen te laten. Voor bestendigheid tegen onderdompeling is een IPx7-classificatie, bijvoorbeeld IP67, vereist.

Vergeleken met de T7 en T7 Touch is de T7 Shield een paar millimeter in alle dimensies groter. De drie extra millimeter in de lengte en twee in de breedte 'voel' je niet zo, maar de vijf extra millimeter dikte maakt behoorlijk verschil. De T7 Shield lijkt daardoor een stuk lijviger dan hij in werkelijkheid is, want let wel: de ssd is nog altijd zo klein als een bankpasje.

Samsung T7 Shield Samsung T7 Shield Samsung T7 Shield Samsung T7 Shield

Onder de motorkap is de T7 Shield een klein beetje aangepast. Bij de gewone T7 en T7 Touch stuurt een Samsung Pablo-controller het Samsung-nand van 96 laagjes aan. In de Shield is dat dezelfde Pablo-controller, maar die stuurt een nieuwere zesde generatie V-nand met 128 laagjes in plaats van de 96 lagen van het Gen5-nand van de 'oude' T7's. Dat nand heeft niet alleen meer laagjes, maar zou ook iets sneller moeten zijn dan de eerdere generatie. We hebben de drive niet geopend, maar het is aannemelijk dat Samsung niet is afgeweken van de ASMedia ASM2362 USB-naar-NVMe-bridge, die de interne NVMe-drive via USB 3.2 Gen 2, ofwel een 10Gbps-verbinding, met je pc verbindt.

Drive T7 Shield T7 T7 Touch
Capaciteiten 1TB, 2TB 500GB, 1TB, 2TB 500GB, 1TB, 2TB
Aansluiting/snelheid USB Type-C, 10Gbps USB Type-C, 10Gbps USB Type-C, 10Gbps
Formaat en gewicht 88mm x 59mm x 13mm
9​​8 gram
85mm x 57mm x 8mm
58 gram
85mm x 57mm x 8mm
58 gram
Flash-controller Samsung Pablo Samsung Pablo Samsung Pablo
Nand 128-laags-V6-nand 92-laags-V5-nand 92-laags-V5-nand
Bridge-chip ASMedia ASM2362(?) ASMedia ASM2362 ASMedia ASM2362
Bijzonderheden IP65, rubber coating - vingerafdruklezer
Garantie 3 jaar 3 jaar 3 jaar
Prijzen Adviesprijs Laagste prijs Adviesprijs Laagste prijs Adviesprijs Laagste prijs
1TB: 170 euro
2TB: 320 euro
€ 106,-
Onbekend
500GB: 115 euro
1TB: 170 euro
2TB: 280 euro
€ 89,-
€ 92,13
€ 143,05
500GB: 115 euro
1TB: 170 euro
2TB: 280 euro
Onbekend
Onbekend
€ 296,95

Samsung heeft tot slot nog een kleine aanpassing aan de verpakking doorgevoerd, die vrijwel identiek is aan voorgaande generaties. De T7 Shield heeft een bedrukte omdoos, met daarin een kartonnen binnendoos met een derde doos waarin de kabels en handleiding zitten. De externe ssd ligt in een tray die bij de T7 Shield van geperst papierpulp is, waar die tray bij de eerdere versies nog van polystyreen was gemaakt. Samsung levert twee kabeltjes mee: een USB-C-C-kabel en een USB-A-C-kabel, beide van ongeveer 47,5 centimeter lang.

Testmethode en testveld

Testconfiguratie

Moederbord ASUS Prime X570-A Pro
Processor AMD Ryzen 7 3700X
Geheugen G.Skill
4x32B DDR4-3200
Systeemdrive Samsung 970 EVO Plus 2TB
Videokaart Nvidia Quadro K2000
Koeler AMD Wraith Prism
Voeding Seasonic Prime Titanium 650W
Windows-versie 10 Pro (2004, build 19041.1348)
Gebruikte software AS SSD 2.0.7316.34247
ATTO 4.01.0f1
PCMark 10 2.1.2177 64

We hebben de externe ssd's getest op ons reguliere ssd-testsysteem, gebaseerd op een X570-moederbord en Ryzen 7 3700X-processor. We testen de drives onder Windows 10, met de externe ssd in de USB-poorten achterop het moederbord geprikt. We draaien enkele synthetische benchmarks en kijken daarnaast ook naar de praktijk. De synthetische benchmarks bestaan uit ATTO Disk Benchmark en CrystalDiskBenchmark. Daarnaast hebben we voor de T7 Shield-drives ook twee nieuwe tests toegevoegd, de welbekende AS SSD-benchmark en PCMarks Data Disk Benchmark. Die laatste twee hebben we enkel op de T7-varianten gedraaid.

De praktijktests bestaan uit het lezen en schrijven van bestanden van en naar de externe drives. Dat doen we met duizend kleine bestandjes van 5MB, om bijvoorbeeld een back-up van een fotocollectie te simuleren. Vervolgens lezen en schrijven we een bestand van 10GB en ten slotte doen we hetzelfde met een bestand van 50GB. Om bottlenecks van onze systeemdrive uit te sluiten, maken we voor deze tests gebruik van een ramdrive van 120GB als bron- en doeldrive.

Testveld

We hebben als vergelijkingsmateriaal voor de T7 Shield uiteraard de gewone T7 en de T7 Touch in de test opgenomen. Die zijn vrijwel identiek, afgezien van het gebruik van de vijfde generatie V-nand versus de zesde generatie in de Shield. Het overige testveld bestaat uit drives die we eerder in onze round-up van externe ssd's hebben gehad. Daarbij hebben we geselecteerd op drives die eveneens een 10Gbps-USB-interface hebben en intern een NVMe-drive huisvesten. Bovendien willen we drives vergelijken die daadwerkelijk verkrijgbaar zijn, dus ook daar hebben we op gefilterd.

Prestaties: ATTO Disk Benchmark

Onze originele T7 en in iets mindere mate Transcends ESD370C blijven wat achter in de leestest, waar vrijwel alle drives tegen de limiet van de USB-interface aanlopen. De T5 met zijn interne SATA-schijf is uiteraard wat trager, maar die wilde we meenemen als voorbeeld van een SATA-drive én als voorloper van de T7-serie.

Wat de schrijfsnelheden betreft is de X8 van Crucial het snelst: die loopt tegen dezelfde limiet als bij lezen aan. De rest duikt al snel onder de 1GB/s, maar enorm zijn de verschillen natuurlijk niet. Wel hadden we iets meer snelheid van het nieuwere nand van de T7 Shield verwacht, maar misschien is het de Pablo-controller die data niet sneller kan comprimeren; ATTO werkt namelijk met comprimeerbare data en dat is de taak van de controller.

  • ATTO - Read - QD 4 - 1MB - Gem. snelheid
  • ATTO - Write - QD 4 - 1MB - Gem. snelheid
ATTO - Read - QD 4 - 1MB - Gem. snelheid
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
LaCie Rugged SSD 1TB
1.040
Samsung T7 Touch 1TB
1.028
Samsung T7 Shield 2TB
1.020
Samsung T7 Shield 1TB
1.016
Crucial X8 1TB
973
Transcend ESD370C 1TB
866
Samsung T7 1TB
789
Samsung T5 1TB
525
ATTO - Write - QD 4 - 1MB - Gem. snelheid
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Crucial X8 1TB
1.048
LaCie Rugged SSD 1TB
1.006
Samsung T7 Shield 2TB
994
Transcend ESD370C 1TB
980
Samsung T7 1TB
973
Samsung T7 Touch 1TB
919
Samsung T7 Shield 1TB
906
Samsung T5 1TB
528

Prestaties: CrystalDiskMark

Met de ongecomprimeerde data van CrystalDiskMark zien we een duidelijk verschil tussen de T7 Shield-drives en de rest van het testveld. Zowel bij lezen als bij schrijven presteert de Pablo-V6-combinatie aanzienlijk rapper dan de hardware in de rest van het testveld. Met name de 2TB-uitvoering is behoorlijk sneller en blijft tegen de interfacegrens aan zitten.

  • CrystalDiskMark - lezen
  • CrystalDiskMark - schrijven
CrystalDiskMark - Seq. Read
Externe SSD Gemiddelde doorvoersnelheid in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
1.092
Samsung T7 Shield 1TB
1.087
Transcend ESD370C 1TB
931
Crucial X8 1TB
826
Samsung T7 1TB
799
Samsung T7 Touch 1TB
705
LaCie Rugged SSD 1TB
633
Samsung T5 1TB
520
CrystalDiskMark - Seq. Write
Externe SSD Gemiddelde doorvoersnelheid in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
1.052
Samsung T7 Shield 1TB
946
LaCie Rugged SSD 1TB
822
Transcend ESD370C 1TB
818
Crucial X8 1TB
809
Samsung T7 Touch 1TB
770
Samsung T7 1TB
750
Samsung T5 1TB
522

Kleine bestanden lezen en schrijven

Bij het lezen en schrijven van kleine bestandjes vanaf en naar de ramdisk is de ESD370C van Transcend wat lezen betreft een pak sneller dan de rest. Wat schrijven betreft zijn het de T7 Shields die een stuk sneller zijn. Dat zou ook in lijn der verwachtingen liggen, want het 128-laagsnand daarin zou minstens tien procent sneller zijn dan het 92-laagsflash van de T7.

  • 1000x 5MB-bestand lezen
  • 1000x 5MB-bestand schrijven
1000x 5MB-bestand lezen
Externe SSD Gemiddelde doorvoersnelheid in MB/s (hoger is beter)
Transcend ESD370C 1TB
555,2
Samsung T7 Shield 1TB
457,5
Samsung T7 1TB
454,5
Samsung T7 Shield 2TB
454,2
Crucial X8 1TB
357,1
Samsung T7 Touch 1TB
312,5
LaCie Rugged SSD 1TB
276,9
Samsung T5 1TB
263,1
1000x 5MB-bestand schrijven
Externe SSD Gemiddelde doorvoersnelheid in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
500,0
Samsung T7 Shield 1TB
499,5
Transcend ESD370C 1TB
416,7
Samsung T7 1TB
416,6
Crucial X8 1TB
312,5
Samsung T7 Touch 1TB
294,1
LaCie Rugged SSD 1TB
292,2
Samsung T5 1TB
277,5

10GB-bestanden lezen en schrijven

Opnieuw is de Transcend-drive met lezen de snelste uit de test, gevolgd door de twee T7 Shield-uitvoeringen. Met schrijven zien we hetzelfde beeld als bij de kleinere bestanden, maar de topsnelheden liggen hoger bij het grote bestand; er hoeft namelijk niet gepauzeerd te worden om locatietabellen weg te schrijven.

  • 10GB-bestand lezen
  • 10GB-bestand schrijven
10GB-bestand lezen
Externe SSD Gemiddelde doorvoersnelheid in MB/s (hoger is beter)
Transcend ESD370C 1TB
682,6
Samsung T7 Shield 2TB
639,8
Samsung T7 Shield 1TB
601,8
Samsung T7 1TB
569,0
Crucial X8 1TB
538,4
Samsung T7 Touch 1TB
465,4
LaCie Rugged SSD 1TB
462,3
Samsung T5 1TB
409,0
10GB-bestand schrijven
Externe SSD Gemiddelde doorvoersnelheid in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
731,4
Samsung T7 Shield 1TB
730,7
Transcend ESD370C 1TB
639,8
LaCie Rugged SSD 1TB
599,1
Samsung T7 1TB
568,9
Crucial X8 1TB
568,9
Samsung T7 Touch 1TB
512,0
Samsung T5 1TB
409,0

50GB-bestanden lezen en schrijven

Het 50GB-bestand wordt vrijwel even snel gelezen door de T7 Shield als het 10GB-bestand, maar bij schrijven meten we een kleine vertraging bij de 1TB-drive en moet die de Transcend-ssd voor laten. De 2TB-Shield is met afstand de snelste in de test.

  • 50GB-bestand lezen
  • 50GB-bestand schrijven
50GB-bestand lezen
Externe SSD Gemiddelde doorvoersnelheid in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
656,3
Samsung T7 Shield 1TB
601,2
Crucial X8 1TB
562,5
Samsung T7 Touch 1TB
487,5
Samsung T7 1TB
453,1
Transcend ESD370C 1TB
433,8
LaCie Rugged SSD 1TB
416,2
Samsung T5 1TB
406,0
50GB-bestand schrijven
Externe SSD Gemiddelde doorvoersnelheid in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
752,9
Transcend ESD370C 1TB
616,8
Samsung T7 Shield 1TB
601,7
LaCie Rugged SSD 1TB
574,2
Crucial X8 1TB
562,5
Samsung T7 1TB
544,6
Samsung T7 Touch 1TB
497,0
Samsung T5 1TB
409,0

Extra tests: PCMark Data en AS SSD

Zoals beloofd hebben we op de T7 Shield-drives en de gewone T7 en T7 Touch extra tests gedraaid.

In de Data-test van PCMark 10 scoren de twee Shield-drives net iets hoger dan de Touch en gewone T7, die hier keurig identiek scoren. Voor de leestest maakt het niet uit welke drive je met PCMark test: enkel de T7 Shield met de hogere capaciteit is iets sneller. Dat zagen we ook bij de overige tests, waar de 2TB steeds de snellere van de twee is.

Bij schrijven van data zijn de Shield-drives wel weer iets sneller, wat we aan het V6-nand daarin kunnen toeschrijven. De kopiëertest is eveneens wat sneller op de T7 Shield-drives, omdat ook daar weer een schrijfcomponent in zit. Ten slotte zien we iets lagere toegangstijden voor beide T7 Shield-ssd's.

  • PCMark 10 Data totaalscore
  • Leestest
  • Schrijftest
  • Kopieërtest
  • Toegangstijd
PCMark 10 Data totaalscore
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
178,51
Samsung T7 Shield 1TB
176,29
Samsung T7 1TB
174,00
Samsung T7 Touch 1TB
169,34
PCMark 10 Data lees-test
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
152,00
Samsung T7 1TB
150,00
Samsung T7 Shield 1TB
150,00
Samsung T7 Touch 1TB
146,00
PCMark 10 Data schrijf-test
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
153,00
Samsung T7 Shield 1TB
151,00
Samsung T7 1TB
149,00
Samsung T7 Touch 1TB
145,00
PCMark 10 Data kopieër-test
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
243,00
Samsung T7 Shield 1TB
241,00
Samsung T7 1TB
234,00
Samsung T7 Touch 1TB
228,00
PCMark 10 Data toegangstijd
Externe SSD Gemiddelde tijd in μs (lager is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
139
Samsung T7 Shield 1TB
140
Samsung T7 1TB
143
Samsung T7 Touch 1TB
147

AS SSD

AS SSD werkt net als CrystalDiskMark met niet-comprimeerbare data, maar anders dan bij CDM zien we de 'oude' T7 bovenaan de leestest verschijnen, gevolgd door de 2TB Shield. Bij schrijven is die grotere T7 Shield de snelste, maar blijft de kleinere 1TB behoorlijk achter. Bij schrijven van random data zijn de T7 Shields, vooral met meer threads, lekker snel.

  • AS SSD - sequentiëel lezen
  • Sequentiëel schrijven
  • Random read 4k
  • Random write 4k
  • Random read 4k/64 threads
  • Random write 4k/64 threads
AS SSD - Read - Sequential
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 1TB
1.000,03
Samsung T7 Shield 2TB
994,65
Samsung T7 Touch 1TB
985,65
Samsung T7 Shield 1TB
978,26
AS SSD - Write - Sequential
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 1TB
940,60
Samsung T7 Shield 2TB
889,99
Samsung T7 1TB
876,54
Samsung T7 Touch 1TB
866,37
AS SSD - Read - 4K blokken
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
32,06
Samsung T7 1TB
30,00
Samsung T7 Touch 1TB
29,14
Samsung T7 Shield 1TB
27,36
AS SSD - Write - 4K blokken
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
64,54
Samsung T7 Shield 1TB
63,17
Samsung T7 1TB
62,15
Samsung T7 Touch 1TB
60,98
AS SSD - Read - 4K blokken - 64 Threads
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB
471,27
Samsung T7 1TB
463,01
Samsung T7 Touch 1TB
434,87
Samsung T7 Shield 1TB
365,11
AS SSD - Write - 4K blokken - 64 Threads
Externe SSD Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 1TB
1.141,41
Samsung T7 Shield 2TB
1.130,39
Samsung T7 1TB
1.074,39
Samsung T7 Touch 1TB
1.069,09

Prestatie-index: vergelijkingsoverzicht

Gezien de resultaten op de eerdere pagina's mag het geen verrassing zijn dat de T7 Shield in 2TB-uitvoering de ranglijst van onze prestatie-index aanvoert. Die index is samengesteld op basis van de ATTO-, CDM- en praktijktest, met een weging van 10 procent voor elke component.

De ESD370C van Transcend komt erg dicht in de buurt bij de T7-drives. De drive zou een aantrekkelijk alternatief voor de Samsung-drives kunnen zijn, maar vergeleken met de gewone T7 is de Transcend vrij duur: op het moment van schrijven is er nog geen actuele prijs voor de T7 Shield, maar de adviesprijs (omgerekend naar prijs per gigabyte) is vrijwel gelijk aan de ESD370C.

Prestatie-index externe ssd's 2022
Externe SSD Prijs per GB Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Samsung T7 Shield 2TB € 0,08
615
Samsung T7 Shield 1TB € 0,11
586
Samsung T7 1TB € 0,09
511
Samsung T7 Touch 1TB € 0,21
431

Tot slot

Met de T7 Shield voegt Samsung een snellere externe ssd toe aan zijn productgamma. Ze zijn dankzij het gebruik van een nieuwere generatie nand een stuk sneller dan de gewone T7 en T7 Touch, en afgezien van Thunderbolt-drives zijn de Shields de snelste externe ssd's die we getest hebben.

Bovendien zijn ze waterbestendig, dus je hoeft niet bang te zijn dat ze nat worden. Nu kun je er niet mee gaan duiken, maar een regenbui of een glas water over je bureau mogen geen risico voor je data vormen. Heb je daar geen behoefte aan, dan kun je natuurlijk altijd voor een reguliere drive kiezen, zoals de eveneens zeer rappe Transcend ESD370C. Uiteraard blijven ook de T7 en T7 Touch een optie. Die eerste is een stuk goedkoper dan de adviesprijs van de T7 Shield, en de Touch zit ertussenin qua prijs. In hoeverre een vingerafdruklezer nuttig is voor je beoogde gebruik en of dat de meerprijs waard is, is een afweging die je alleen zelf kunt maken.

Een van de voordelen van een Samsung-drive is de overwegend goede verkrijgbaarheid. Veel externe ssd's die we in de round-up van vorig jaar hebben meegenomen, zijn inmiddels niet meer verkrijgbaar, of bij slechts een enkele winkel. Dat de T7-drives bij meer dan twintig winkels verkrijgbaar zijn, doet ons vermoeden dat ook de T7 Shield nog wel een stukje in prijs zal dalen. De 1TB-T7 heeft immers ook nog altijd een adviesprijs van 170 euro, maar kost bij veel winkels vijftig euro minder.

Het is altijd lastig een award toe te kennen aan een product dat enkel een adviesprijs heeft, mede omdat de prijs uiteraard een belangrijke component voor zo'n award is. Toch durven we het wel aan de T7 Shield een Excellent-award toe te kennen. Dat doen we op basis van zijn uitstekende prestaties en de adviesprijs. Met een verwachte prijsdaling zal die award alleen maar meer verdiend zijn.

Reacties (44)

44
44
29
5
0
10
Wijzig sortering
Ik heb zelf de T7 Touch van 1 TB. prima ding.

Wat mij bevreemd aan je review is het volgende:

De T7 en de T7 touch zijn identiek aan elkaar, op een fingerprint reader na.
Waarom wijken de benchmarks zo extreem af van elkaar als je de T7 met de T7 touch vergelijkt?
De ene keer is de T7 ergens tussen de 5% >10% sneller dan de T7 Touch en de volgende keer is het andersom.

Ik heb sterk het vermoeden dat encryptie aangezet is op die T7 Touch, waardoor ie in moet leveren op lees/schrijf snelheid.

[Reactie gewijzigd door toxict op 22 juli 2024 13:18]

Is de hardheid van deze behuizing nou echt getest?
Ik ben wel benieuwd of hij een val van 10 meter of 20 meter overleeft.
Ik zie dat dit niet getest is zou dit dan niet een toevoeging kunnen zijn want daar gaat het uiteindelijk om bij de behuizing?
Schattig maar het zou toch fijn zijn als ze de prioriteit voor dit formaat ext. ssd is een keer op capiciteit zouden leggen, 2TB is gewoon te weinig vandaag de dag.
2TB is gewoon te weinig vandaag de dag.
Dat is natuurlijk heel persoonlijk :) Voor het grootste deel van mijn familie en vrienden is 2TB vele malen meer dan ze totaal gebruiken, alle devices en cloudopslag meegeteld. Voor mij is 2TB te weinig, maar toch ga ik deze SSD aanschaffen. Het is een ideaal ding voor onderweg. Eenmaal thuis heb ik een 24-bay NAS, welke ik via 10Gbit koper kan gebruiken.

Vanwege het handzame formaat, de 'rugged' behuizing en USB-C aansluiting is dit een ideaal ding om in de rugzak te gooien wanneer ik ergens naar toe ga.
Voor jou misschien wel, de eerste vraag die in mij opkwam is of ze geen 512Gb (of zelfs kleinere) versie hebben...

Ik gebruik een T5 disk voor mijn muziekcollectie voor bij het draaien. De 256Gb versie die ik heb, is daarvoor al aan de grote kant. Meer is in dit geval niet beter, want de database word dan te groot en het zoeken te traag.
Ik zelf heb een 2 TB T7 en eigenlijk is die nog wat aan de krappe kant. Ik gebruik deze echter ook voor muziek maar dan m'n muziek software en alleen al mijn Native Instruments collectie is al 1.2 TB.
Dan koop je er toch meerdere? Sowieso neem je een risico om zoveel data op 1 device te zetten.
Waarom koop je dan geen m.2 enclosure met een 4tb> ssd?
Voor de meeste mensen is dit toch wel voldoende lijkt mij. Dan behoor jij niet tot de doelgroep voor dit product.
Goh, ik kom niet eens aan de 100GB, als ik Forza niet mee tel.
1 a 2 TB is voor 9/10 mensen ruim voldoende en ook de standaard momenteel. Als je meer nodig hebt dan dat heb je waarschijnlijk eerder een NAS nodig of koop je gewoon nog een erbij.
1. Zoveel grotere capaciteit SSD zijn er niet echt, ook niet met NVME
2. We zijn op Tweakers, koop eventueel een losse (NVME) SSD + behuizing (gezien de adviesprijs zal je denk ik goedkoper uitzijn)
3. Vraag en aanbod

Pricewatch:
(Externe SSD: 39 uitvoeringen 3TB> vs 407 uitvoering <2TB)
VS
(Interne SSD: 417 uitvoeringen 3TB> vs 3.275 uitvoeringen <2TB)

3. Terugkomend op de schattige maat, een normale SSD is bijna twee keer zo groot (behuizing!), dus kan meer chips bevatten
Ik zet mijn pr0n gewoon thuis op de NAS. :+
Schattig maar het zou toch fijn zijn als ze de prioriteit voor dit formaat ext. ssd is een keer op capiciteit zouden leggen, 2TB is gewoon te weinig vandaag de dag.
Voor wat te weinig dan? Het is voor het overgrote meerdendeel van de mensen denk ik ruim voldoende. Ik denk dat jij een niche geval bent met 2TB aan ruimte voor... ?
Hm... dat is er een. Ik heb weinig met al dat gemiep over die snelheidstesten... zo onvgeveer elke SSD is me snel genoeg: maar ik wil gewoon veel betrouwbare TB voor weinig geld.
Als je gaat filmen is het wat krap ja, maar daarom koop je er meerdere ;)
Een mooie oplossing voor als je bijvoorbeeld fotograaf bent of video opnames maakt buiten en veel reist.
Persoonlijk vind ik wel dat er een behoorlijke meerprijs aan zit t.o.v. een "normale" externe SSD.
Nu weet ik wel dat dit min of meer een niche product is maar het blijft vrij duur.
Ik vraag mij overigens ook af waarom ze voor een 2.5" formaat zijn gegaan en niet een M2 NVMe SSD die veel kleiner is en ongeveer net zo veel kost.
Ik heb zojuist 2 stuks 2 TB Samsung EVO Plus NVMe PCIe x4 3.0 SSD's gekocht om mijn gaming storage uit te breiden (ik heb nu 2 x 512 GB) en die kosten ongeveer even veel als 2 TB Samsung EVO 970 SATA SSD's en voor een externe SSD zullen ze ongetwijfeld een goedkoper model dan de 970 gebruiken dus vandaar dat ik dit een vreemde keuze vind zowel qua formaat als kosten.
Het is geen standaard 2'5". Ik heb zelf een T5, die degelijk een stuk(je) kleine is dan een 2'5" SSD. Even maten vergeleken:

Samsung EVO 2'5"
Breedte 69.8 mm
Diepte 100 mm
Gewicht 46 gram
Hoogte 6.8 mm

Samsung T7 schield
Breedte 59 mm
Diepte 88 mm
Gewicht 98 gram
Hoogte 13 mm

Samsung T5
Breedte 57,3 mm
Diepte 74 mm
Gewicht 51 gram
Hoogte 10,5 mm

Verder zal een NVMe extern aangesloten niet snel zijn, gezien het limiet van data 10-20GB. Thunderbold is nog niet mainstream en zelf die behuizing zijn duur.

Je levert bij een 970 al 2/3 GB snelheid in, gemeten vanuit een 10GB behuizing.

Ik vermoed dat dus deze SSD langzamere chips gebruikt, soort vergelijkbaar met sata SSDs. Dit lijkt me goedkoper dan 1/2 GB of meer snelheid inleveren (PCI 3.0 NVMe).

[Reactie gewijzigd door m.z op 22 juli 2024 13:18]

Ah bedankt, ik zat naar het formaat te kijken en het ziet er van buiten uit als een 2.5". Ik vind het nog steeds een vreemde beslissing om dit apparaat dergelijke dimensies te geven.

Ik wilde overigens niet suggereren dat er een PCIe M2 SSD ingestopt dient te worden, het zou qua snelheid en kostenplaatje natuurlijk het goedkoopst zijn om er een SATA M2 kaart in te plaatsen en excess SATA SSD chipsets te gebruiken hiervoor aangezien het toch om een niche product gaat en deze nooit in grote aantallen verkocht zullen worden of SATA M2 SSD's die ze nog hebben liggen die ze anders toch nooit kwijt zullen raken.
Geen probleem, melde het ook deels omdat ik zag dat meerdere de vergelijking maken.

Sata M2 lijkt me ook een goede optie, maar dan zou ook graag ook willen zien dat de prijs daalt.

Enja, grof gezegd zal op deze site dan vrij snel zeggen, koop een externe behuizing en stop een M2 SATA of trager M2 in.
Kan deze ook beter tegen de warmte? Ik verklaar: veel mensen gebruiken een T7 in hun Tesla voor opnames van hun cams. Normaal gaat dat op een USB stick die in het handschoenkasje in een USB slot zit. Natuurlijk kan het daar behoorlijk warm worden, en daarom is een goede weerstand tegen warmte een behoorlijke pro. Zou iemand dit weten?
Dit staat in de handleiding/installation guide, maar geldt voor de "standaard" T7:

Samsung T7 (standaard)
Use in Appropriate Temperature and Humidity
Use the product in appropriate environment: temperature between 5°C - 35°C and
humidity between 10 - 80%.
Bron: (install guide, pagina 22, alinia 2) https://www.samsung.com/u.../product/t7-series-500gb/

Samsung T7 shield

Aangegeven in het tabel:
Samsung Portable SSD T7 Shield productspecificaties

Samsung Portable SSD T7 Shield
Temperature Operating
(Case Temperature) 0°C to 60°C 7
Non-Operating -40°C to 85
Bron: https://news.samsung.com/...-robuuste-en-duurzame-ssd
(Niet de eerste keer dat een Samsung product wordt aangekondigd/te koop is, maar geen ondersteuningspagina aan gekoppeld is, voor downloads/manual. Zowel US, UK als NL)

Wat ook in deze review is aangegeven:
IP65 rated
The T7 Shield is IP65 rated for water resistance to rain. It also has dust and crush resistance. In addition, Samsung has given the T7 Shield strengthened drop resistance up to 9.8 feet. The device has an aluminum body with low heat conductivity rubber textured exterior for maximum protection. The T7 Shield can operate in an extreme range of temperatures from -40°C to 85°C. Also, Samsung has fitted all of this into a lightweight, portable SSD that’s about the size of a business card.
Bron: https://www.videomaker.co...e-portable-t7-shield-ssd/

EDIT: specs bijgewerkt, was voor T7 + specs T7 shield toegevoegd + qoute review

[Reactie gewijzigd door m.z op 22 juli 2024 13:18]

Top! Bedankt hiervoor! :)
Heb zelf een T7 SSD en herken me totaal niet in het beeld wat je schetst. Het levert prima snelheid.
Heb zelf een t7 en werkt net zo goed in real time als met benchmarks
Die ssd weet echt niet of jij aan het benchmarken bent of niet.
T5 hier en met een davinci 4k op 3:1 filmen gaat goed. Ook data overdracht lijkt gewoon richting 550 te gaan.
Minpunten - Rubber is stofmagneet
Gelukkig is deze waterdicht, dus spoel je hem zo af :+
Gewoon in de vaatwasser :+
Wel in een van Samsung hè! (misschien verloopt je garantie als je dat niet in een Samsung vaatwasser doet) :+
Nee hij is kortdurend splash proof.

Voor echt helemaal waterdicht had de device een hogere IPx rating nodig gehad zoals een IP67 rating.
Ik mis alle grafieken?
Al jaren lang fan van de Samsung T3, T5 en inmiddels T7.

Qua prijs en kwaliteit verhouding ideaal voor onderweg en zelfs lange tijd gebruikt als Bootable OS.
@HKS-Skyline
Aangezien dit een samsung product is geloof ik nu niets meer van de benchmarks.
Begrijpelijk, maar dit lijkt me eerste moment niet logisch. Waarom? Nou een SSD is vaak puur hardware en wordt met onafhankelijke software getest. De tv's en telefoons worden softwarematig gemanipuleerd. Vooralsnog is soortgelijke mogelijk, maar zal verwachten dat dit Samsung software en (bewust) een setting zoals rapid start wordt ingeschakeld.

Al zie ik kans klein en zal zeker shoftig zijn, maar hardwarematige manipulatie

[Reactie gewijzigd door m.z op 22 juli 2024 13:18]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.