Waarom zou je nog meer betalen? - ASUS ROG Swift PG27UCDM en ROG Strix XG27UCDMG
De ROG Strix OLED XG27UCDMG is ASUS' tweede 27"-4k-QD-oledscherm naast de PG27UCDM. In verhouding tot zijn duurdere broertje staat hij op een wat minder mooie, maar wel praktischere voet. Hij heeft geen Dolby Vision HDR-ondersteuning en ook geen DisplayPort 2.1, maar in de praktijk zullen de meeste gebruikers daar weinig aan missen. Voor de rest is de XG27UCDMG voorzien van veel extra features. Naast een USB-C-poort met 90W powerdelivery en kvm-functie beschikt het scherm over een handige aanwezigheidssensor die inbranden kan helpen voorkomen, en de voor ASUS unieke motionblurreductionfunctie die 120Hz-beelden met de scherpte van 240Hz weergeeft. De kleurweergave is heel goed voor zowel sRGB als hdr; een AdobeRGB-stand ontbreekt. Zoals alle schermen met dit paneel, heeft de XG27UCDMG uitstekende responstijden, dito uniformiteit, contrast en kijkhoeken. Aandachtspunten zijn de glimmende afwerking en aanwezigheid van een klein beetje colorfringing. De helderheid is beperkt, zeker voor hdr-weergave, waarbij er geen modus is die in alle gevallen de hoogste piekhelderheid biedt. Lees verder »
Lees de uitgebreide review en reacties
Reviews door gebruikers
Scoreverdeling
Gemiddelde gebruikersscore 4,8 5 van 5 sterren
5 van 5 sterren
4
4 van 5 sterren
1
3 van 5 sterren
0
2 van 5 sterren
0
1 van 5 sterren
Beste beoordeelde review
20 oktober 2025, laatste update op 20 oktober 2025, 394 views Rapporteer
Product gekocht 0
5
Uitstekend
De ASUS ROG Strix XG27UCDMG is een 27-inch (in werkelijkheid circa 26,5″) gamingmonitor uitgerust met een 4K-resolutie (3840×2160) en een verversingssnelheid van 240 Hz.
proshop.nl
+3
TFTCentral
+3
Notebookcheck
Notebookcheck
+1
De connectiviteit is ruim: onder andere USB-C met 90 W Power Delivery, twee HDMI 2.1-poorten, DisplayPort 1.4 (DSC) en een USB 3.2-hub.