Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

Update Tweakers-abo's: aanbod van Plus en overgang voor bestaande abonnees

26-05-2021 • 15:44

278

Eind vorig jaar kondigden we de bèta van Tweakers Plus (toen nog Premium) aan. De afgelopen vijf maanden hebben we mede dankzij jullie feedback geëxperimenteerd met artikelen en verder kunnen werken aan het Plus-abonnement. Rond eind juni, begin juli zetten we de volgende stap: we zetten de nieuwe abonnementen live, mits natuurlijk alles volgens planning gaat. In dit .plan vertellen we graag wat dat betekent voor de Plus-artikelen die nu nog gratis zijn, wat bestaande en nieuwe abonnees hiervan zullen merken én wat we sinds de laatste update in februari hebben verbeterd.

De artikelen van Plus

We maken het Plus-aanbod scherper met behulp van feedback, data en redactionele aanpassingen. Zoals jullie gezien hebben, bestond en bestaat dat aanbod tijdens de bèta uit nieuws, achtergronden, interviews, how-to's en columns, herkenbaar aan de badge.

Sommige lezers gaven aan dat ze het onderscheid tussen regulier nieuws en Plus-nieuws in de listing duidelijker wilden zien. Dit onderscheid maken we daarom al helder in de titel; die wijkt af van de doorsnee koppen, waarin we alleen een nieuwsfeit melden. Ook zijn Plus-nieuwsberichten uitgebreider dan het overige nieuws. Achtergronden zijn de kern van het Plus-aanbod, aangezien we met dit soort artikelen duiding bieden en dieper op onderwerpen ingaan. Plus biedt voor abonnees de verdieping als aanvulling op de dagelijkse nieuwsberichten en productreviews, die voor iedereen beschikbaar zijn en blijven. Artikelen waarbij de community een centrale rol speelt, zoals de community-interviews of dit artikel over gasverlaters, zijn geen onderdeel van Plus. Doordeweeks publiceren we als onderdeel van Plus een breed aanbod van verschillende achtergronden, zaterdag is gereserveerd voor langere technische achtergronden en how-to’s.

De how-to’s verschijnen minstens één keer per maand en helpen je technische vraagstukken op te lossen; tijdens de bèta experimenteren we op diepgang en leren we welke onderwerpen zich hiervoor lenen. Interviews kwam je eerder niet vaak tegen op Tweakers. Sinds december hebben we er negen onder Plus gepubliceerd, met een grote verscheidenheid aan geïnterviewden.

De columns werden vaak goed gelezen en kregen veel comments, maar we zien dat de waardering achterbleef bij de andere artikeltypen. Daarbij zijn we zelf ook nog niet tevreden over hoe we invulling hebben gegeven aan dit artikeltype. Wellicht keert het nog een keer terug, maar voor nu maken de columns geen deel meer uit van het aanbod en bij de start van Plus dus ook niet.

Aan alle vormen van artikelen hebben we getweakt. Dat blijven we ook doen en dagen onszelf uit om een aantrekkelijk, actueel en compleet aanbod te publiceren.

Livegang

We streven ernaar om eind juni of begin juli de nieuwe abonnementen live te zetten. De precieze datum kondigen we aan op de frontpage zodra die bekend is. Vanaf de livegang is de bètaperiode ten einde en kunnen alleen abonnees met minimaal een Plus-abonnement onbeperkt Plus-artikelen lezen. Heb je dit abonnement niet maar wel een account, dan krijg je toegang tot een aantal gratis Plus-artikelen per maand. Het precieze aantal wordt nog bepaald en maken we in de volgende update bekend. De artikelen die je kiest, blijven daarna onbeperkt toegankelijk.

Prijzen en features van de nieuwe abonnementen

De maandprijzen en features van de nieuwe abonnementen blijven zoals we ze eerder hebben aangekondigd:

Features

Tweakers Hero

Tweakers Plus

Tweakers Elite

Controle over advertenties en thirdparty-trackingcookies

Speciaal labeltje bij je username (indien gewenst)

Alle karmafeatures, zoals custom css

Abonneedag

Speciale winacties, voorrang bij kaartverkoop en toegang tot abonneeforum

Onbeperkt toegang tot Plus-artikelen

Elite welkomstcadeau

Executive lunch op HQ

Toegang tot Tweakers Awards-evenement

Vermelding op Eliteboard (indien gewenst)

Looptijd

Tweakers Hero

Tweakers Plus

Tweakers Elite

1 maand

€ 4/mnd

€ 6/mnd

€ 19/mnd

1 jaar

€ 3,50/mnd

€ 5/mnd

€ 17/mnd

2 jaar

€ 3/mnd

€ 4/mnd

€ 15/mnd

Karmakorting

In onze vorige update hebben we bekendgemaakt dat karmapunten recht geven op een korting op het abonnement. Dit werkt als volgt: op het moment van afsluiten van één van de nieuwe abonnementen, wordt bepaald hoeveel korting je krijgt. Gedurende de looptijd van het abonnement wordt de korting niet aangepast, dat gebeurt pas weer bij een verlenging. Mocht het puntenaantal bij verlenging lager liggen dan bij de instap, dan behoud je de oorspronkelijke korting. Onlangs is er een herberekening van karmapunten uitgevoerd op basis waarvan we de kortingen zullen bepalen. Deze zogenaamde staffels maken we daarom later bekend.

Wat er voor bestaande abonnees verandert

Veel van jullie zijn al jarenlang lid en we zijn dan ook erg blij met jullie steun aan Tweakers. De huidige abonnementsvormen, inclusief het Supporter-abonnement, komen te vervallen en kun je na de livegang van de nieuwe abonnementen niet meer afsluiten. We vinden het belangrijk bestaande abonnees een aanbod te doen dat minstens zo goed is als de nieuwe abonnementen. Dat betekent het volgende:

  • Alle bestaande abonnees behouden tot het einde van hun looptijd hetzelfde tarief. Bijvoorbeeld: heb je in maart 2021 een jaarabonnement afgesloten, dan behoud je je abonnement en tarief tot maart 2022.
  • We gaan Supporter-abonnees voor hun resterende looptijd kosteloos upgraden naar het nieuwe Hero-abonnement.
  • We gaan Hero-abonnees voor hun resterende looptijd kosteloos upgraden naar het nieuwe Plus-abonnement.
  • Elite-abonnees krijgen toegang tot alle features van beide abonnementen, plus twee maanden cadeau bovenop hun resterende looptijd. Bij de volgende verlenging ligt er een nieuw tweaker-waardig cadeau voor Elite-abonnees klaar.
  • Zodra je huidige abonnement afloopt, stopt het automatisch. Je kunt dan een nieuw abonnement afsluiten op Hero, Plus* of Elite. Hierop zijn ook de nieuwe abonnementsvoorwaarden en betaalmethoden van toepassing.

* We hebben een speciale aanbieding voor alle bestaande abonnees, oud-abonnees die sinds de aankondiging van de bèta (1 december 2020) hebben opgezegd en Hardware Info-abonnees die hun account hebben gekoppeld. Deze abonnees kunnen een Plus-abonnement van 3,75 euro per maand afsluiten dat maandelijks opzegbaar is.

Alle bestaande abonnees ontvangen persoonlijk bericht over hun abonnement zodra de datum van livegang bekend is.

Verdere aanpassingen naar aanleiding van jullie feedback

Door jullie vele opmerkingen, suggesties, vragen en zorgen hebben we verschillende verbeteringen doorgevoerd:

  • We zijn overgestapt naar een nieuwe betaalprovider die meer flexibiliteit biedt met onze betaalmethoden voor nu en richting de toekomst.
  • Interne links naar Plus-artikelen zijn nu herkenbaar aan het Plus-label, bijvoorbeeld: De beste beeldinstellingen voor je tv.
  • Er komt een aparte pagina voor Plus-artikelen met een verwijzing vanaf de frontpage. Daarvoor wordt nu gebruikgemaakt van een tag, maar dat is niet ideaal dus hier volgen nog aanpassingen op.
  • Al onze abonnementen zijn sinds vorige maand standaard vrij van thirdpartycookies en thirdpartytracking.

Plus-abonnement?

  • Meer informatie over het Plus-abonnement vind je hier.
  • Meer weten over de bètatest? Dat lees je hier.
  • Op verdere vragen vind je wellicht het antwoord in de faq.
  • Discussiëren over Plus kan in dit topic.

Reacties (278)

278
267
186
12
0
25

Sorteer op:

Weergave:

Misschien ben ik een verkeerd voorbeeld. Maar zolang ik bij artikelen 9 van de 10 keer belangrijke of interessante aanvullingen, net even die andere insteek, een betere bron, etc etc uit de comments moet halen...ga ik zeker geen 6 Euro per maand betalen om de artikelen te lezen welke eigenlijk als enige echt Tweakers-waardig zouden moeten zijn. Waarom zit er standaard geen diepgang in? Die Tweakers-insteek? De Tweakers-gedachten... Is dat niet hoe je je zou onderscheiden? Naja wellicht is dat utopisch, en komt er niet genoeg binnen via die weg.

Die copy-paste nieuwsitems welke vaak zelfs later komen dan op andere kanalen, ja, daarvoor komen we niet op Tweakers. Zeker niet als er niets extra's in staat. Juist de diepgang brengt ons hier. Maar die diepgang vanuit Tweakers (vanuit de community is er genoeg) wordt nu weggemoffeld.

Dus eigenlijk is de keuze simpel; 6 Euro per maand betalen of informatie elders halen en Tweakers (i.i.g. de frontpage) negeren.

Achja, het zal financiëel wel goed uitpakken. En ik hoop het voor Tweakers.
Het 'ik moet het uit de comments halen' is juist het succes van Tweakers. Je kan van een redacteur niet verwachten dat hij meer weet/schrijft over iets dan een ingenieur weet die al 30 jaar met die materie werkt. Ook het domweg toevallig ergens op de juiste plek en tijd zijn maakt dat iemand informatie kan delen die een artikelschrijver never nooit boven tafel had kunnen krijgen. Getuigenverhalen bijvoorbeeld.

Ik vind dit 'verwijt' (en de bijbehorende moderaties...) typisch iets Tweaker-achtigs. Oh jee als de schrijver iets niet vermeld wat een van de duizenden lezers wel weet. Natuurlijk is de body of knowledge van de gehele community groter dan die van de redacteur (of zelfs de hele redactie). Er zit veel hoogopgeleid volk hier.

Ook ga je voorbij aan het feit dat de redactie bij alles wat ze schrijven aan bronvermelding doet. Vanaf de zijlijn roepen 'dat wist iemand anders al eerder' doet, meen ik, afbreuk aan wat de redactie neerzet op de FP. Op je andere punten ga ik niet in.

[Reactie gewijzigd door 5pë©ïàál_Tèkén op 22 juli 2024 14:58]

Helemaal gelijk dat "ik moet het uit de comments halen" het succes van Tweakers is. Juist daarom is het zo idioot dat ze die kracht ondermijnen door het overgrote deel van de community niet meer dezelfde toegankelijkheid te geven om deze plus artikelen te lezen en van waardevolle bijdrages te voorzien.

Als abonnee mag je redactioneel betere/meer content verwachten, maar tegelijkertijd lijkt het me een onvermijdelijk gevolg dat er wordt ingeboet op waardevolle bijdrages in de comments.

Persoonlijk sluit ik me dus helemaal aan bij je opmerking dat de community en hun waardevolle bijdrages in de comments de kracht zijn van Tweakers, en niet de redactionele content welke in deze vooral als platform voor de community fungeert. Wat dat betreft zie ik het Plus abonnement als betalen voor meer content met relatief minder toegevoegde waarde.

[Reactie gewijzigd door Tuttel op 22 juli 2024 14:58]

Wat ik nog erger vind is dat de content dus niet meer beschikbaar is voor jong talent. Tweakers was er voor alles en iedereen en vrij toegankelijk incl user-generated content, ook als je geen €60 per jaar kan betalen of als je ouders dat niet toestaan indien minderjarig. Meerdere generaties die op Tweakers dankzij artikelen en vooral community bijdragen veel geleerd hebben. Dat mag niet meer van DPG. Kinderen en studenten hebben pech, lappen zal je. De kennis is niet meer vrij toegankelijk. Er is nu nog de gathering natuurlijk, maar ook dat wordt uiteindelijk vast betaald/op enige wijze gemonetiseerd. Dus heb je geen geld, geen toestemming of wat dan ook? Dan is Tweakers er binnenkort niet meer (geheel) voor jou. ;) Alle kennis, inclusief die *gratis* door de community aan Tweakers ter beschikking wordt gesteld, wordt achter een paywall geknald.

Ik vind dat ze daar iets aan hadden moeten doen, voor jongeren, studenten en minder bedeelden; desnoods op donatiebasis, but they don’t seem to care. Logisch ergens hoor, het is een bedrijf; geen liefdadigheid. Maar eigenlijk zijn we ooit wel begonnen met dat laatste… En het had t nu nog kunnen zijn, met gemak. Maarja, DPG. ;)

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 22 juli 2024 14:58]

Hmm, blijkbaar een "controversiële" mening als ik kijk naar de normeringen van je post ;) . Terwijl als iets "community" uitademt dan is het wel de tekst in jouw post.

In veel posts in dit topic die aan die community refereren gaat het over de verdiepende reakties van de communityleden op artikelen. Dat die communityleden ooit ergens met techniek zijn begonnen en dat ook nu jonge mensen daarin moeten worden gestimuleerd, daar kijken we dan maar even langsheen.

Ik zie twee statements die met elkaar lijken te botsen: "we moeten niet de reacties uit de community kwijtraken want die vind ik verdiepend" en "tweakers vind ik te duur voor wat het biedt". We zijn nu in de situatie terecht gekomen dat de tweede stelling het belang van de eerste stelling kan gaan ondergraven.

tweakers tracht gelden te genereren met waarop het vanuit de DPG logica kan sturen: het genereren van content. Dat is waar DPG mee vertrouwd is, en wat tweakers met haar personeel moet gaan doen. Dit levert haar alleen een spagaat op met het communitybelang van de toegankelijkheid. Als tweakers dit dan per se moet doen, laat haar dan ook extra inzetten op die community. Ga dan ook kijken hoe tweakers voor de community verder is te verbeteren zodat dat negatieve Plus effect gecompenseerd raakt.

Voor iedere tweaker zal die compensatie er anders uitzien, events, fora, blogs, koop/verkoop. Een suggestie van mijn kant: werk aan alles, maar schuif die Frontpage even opzij. tweakers is meer dan de frontpage. Zou een delegatie van de community nodig zijn om dat besef bij DPG te laten landen dan moet dat misschien gebeuren. Voor mij lijkt het er in ieder geval op dat DPG zich niet helemaal realiseert wat voor beest ze met tweakers heeft aangekocht. Misschien moet dat haar eens duidelijk gemaakt worden. tweakers is meer dan een krant waar je, gatver, ook op kan reageren.

edit: taal

[Reactie gewijzigd door teacup op 22 juli 2024 14:58]

Hmm, blijkbaar een "controversiële" mening als ik kijk naar de normeringen van je post ;) . Terwijl als iets "community" uitademt dan is het wel de tekst in jouw post.
Yeah, leuk en aardig maar voor niets gaat de zon op.

Met de komst van WWW lag macht gecentraliseerder. De content maker is ook de content aanbieder. Volledig niet-commerciële communities had je eigenlijk alleen op Usenet en IRC. En die servers werden ook door iemand gehost (vaak universiteiten dus o.a. via gemeenschapsgeld). Tegenwoordig uitzonderlijk.

En dat komt omdat websites eerst begonnen met advertenties, Google SEO, en toen die markt inkakte (en de betaalmuurtjes er kwamen) zijn ze steeds meer begonnen met tracking. Tweakers.net is dus in feite niet gratis, ook niet als je gebruik maakt van de community. Het is net zo goed niet gratis als Gmail. Je betaald immers met je privacy.

De derde vorm is via betaalde (extra) content. Dat heb je via Patreon, maar ook allerlei andere diensten.

Zoals ik al zei, voor niets gaat de zon op. Het geld moet ergens vandaan komen. Bij ads en tracking realiseren gebruikers zich niet eens waar ze mee betalen. Ze hebben geen idee want anders zou er meer weerstand tegen zijn. Check voor de grap eens hoeveel trackers er op Nu.nl zitten. Ik bezoek het dagelijks omdat ik de interface fijner vind dan Nos.nl. Maar de trackers hoeven van mij niet.

Laat mij dan maar lekker betalen voor unieke kwaliteitsjournalistiek. Als Nu.nl morgen omvalt, ik zou ze niet missen (enkel de interface). Dat is eigenlijk een kwestie van smaak want Nos.nl vind ik van hogere kwaliteit (en ik betaal al zoals iedere Nederlander voor Nos.nl). Als een platform zoals De Correspondent of Follow The Money (allebei premium met een demo) om zouden vallen, zou die veel meer missen. Tweakers zou ik ook missen.

De mensen die niet willen betalen, kunnen gebruik blijven maken van het leeuwendeel van de content. Iets als GoT blijft 'gratis'. Eigenlijk mis je dus tov de situatie voor Plus niets.

Enige grote nadeel van Plus vind ik dat ik als ik ingelogd ben op werk de Plus artikelen niet kan zien. En ja, er is wel eens downtime dat daar tijd voor is.
lol als ze GOT achter een betaal muur zetten kunnen ze t.net gelijk opdoeken. Dat is enorm de kracht van de site die als hobby begonnen is. Daar zitten t.net lui uit het hele begin misschien niet meer actief en sommige nog steeds heel actief.
Dit is wat mij betreft dan dus ook precies het punt. Tweakers is groot geworden VANWEGE de community. Die beste mannen op de redactie hebben in princiepe hun baan aan de community te danken. Ze doen geweldig werk, daar niet van, maar zonder het community element en de waardevolle comments was tweakers gewoon een 13 in een dozijn website geweest.
Nu gaan ze (een gedeelte) van die comments achter een paywall zetten. Dus 'wij' moeten betalen om onze eigen (!) comments van elkaar te kunnen lezen. Beetje scheef noem ik dat. Ik snap dat er kosten zijn aan het onderhouden van een website en redactie etc. maar ik denk gewoon niet dat een paywall de juiste oplossing is om een community te motiveren om meer bij te dragen. Ik denk eerlijk waar dat het effect eerder andersom zal zijn. Maar de tijd zal het leren.
Het 'ik moet het uit de comments halen' is juist het succes van Tweakers. Je kan van een redacteur niet verwachten dat hij meer weet/schrijft over iets dan een ingenieur weet die al 30 jaar met die materie werkt. Ook het domweg toevallig ergens op de juiste plek en tijd zijn maakt dat iemand informatie kan delen die een artikelschrijver never nooit boven tafel had kunnen krijgen. Getuigenverhalen bijvoorbeeld.
Wat je eigenlijk zegt is dat ik 6 euro per maand ga betalen om content te lezen waar het kan zijn dat ik de redactie moet aanspreken dat de betaalde content niet klopt .
Het 'ik moet het uit de comments halen' is juist het succes van Tweakers. Je kan van een redacteur niet verwachten dat hij meer weet/schrijft over iets dan een ingenieur weet die al 30 jaar met die materie werkt. Ook het domweg toevallig ergens op de juiste plek en tijd zijn maakt dat iemand informatie kan delen die een artikelschrijver never nooit boven tafel had kunnen krijgen. Getuigenverhalen bijvoorbeeld.

Ik vind dit 'verwijt' (en de bijbehorende moderaties...) typisch iets Tweaker-achtigs. Oh jee als de schrijver iets niet vermeld wat een van de duizenden lezers wel weet. Natuurlijk is de body of knowledge van de gehele community groter dan die van de redacteur (of zelfs de hele redactie). Er zit veel hoogopgeleid volk hier.

Ook ga je voorbij aan het feit dat de redactie bij alles wat ze schrijven aan bronvermelding doet. Vanaf de zijlijn roepen 'dat wist iemand anders al eerder' doet, meen ik, afbreuk aan wat de redactie neerzet op de FP. Op je andere punten ga ik niet in.
Vroeger had ik je gelijk gegeven, toen deed de redactie nog echt aan bronvermelding, ook dat steeds minder geworden.
Dit heeft natuurlijk 2 redenen:
- Niet echt de noodzaak ervan inzien,
- Het is niet sexy om de bron te vermelden als je als technologie site zojuist een artikel middels CTRL+C en CTRL+V hebt overgenomen van nu.nl.
Ik zat ook even raar te kijken... 6 euro gaan betalen voor iets waar ik nog steeds niet de waarde van heb gezien ? Neuhh. 3,50/HERO/HWi was een redelijke balans als je het bekijkt dat je een geprofessionaliseerde hobby website (no offence) wil ondersteunen.

Met 6 euro kom je in de context van "je betaald ergens voor, wat krijg ik er voor terug". En als gewone lezer, die een beetje de technologie wil volgen met diepgang zou alles naast de plus content dus totaal overbodig zijn. Kom je terug naar de plus artikelen en dan is het toch wel mager.

Het is altijd mooi om te zien dat in de comments de experts over elkaar heen duikelen voor aanvullingen en correctie. Dat zou niet meer mogen als je ervoor betaald. Het is een fenomeen vanaf het begin van tweakers.
Waarom is hier nooit wat mee gedaan ? Zijn de experts binnen de community dan niet meer betrokken bij de diepte artikelen. Is het zo erg dat je iets laat "proof readen" door een select aantal experts uit het betreffende vakgebied. Is het zo erg om deze ook te betrekken en iets te vergoeden als ze artikelen co-writen ? Zelfs in andere media hebben ze andere informatiebronnen dan die van de redacteur/schrijver in kwestie.
Ok het is niet makkelijk even opgebouwd, maar als je dan al zolang bezig bent met deze nieuwe Tweakers, vraag ik me af of daar wel goed over na is gedacht.. of draait het uiteindelijk toch op zoveel mogelijk winst uit de inkomsten ?

Ik vind het bijzonder dat wat ik vermoed de grootste groep is met Hero abbo's juist de 2 euro extra uit hun zakken wordt geklopt voor de plus artikelen. Smell's fishy.
Precies mijn gedachte! Die 3,50 voor HERO en HWI was mooi in balans en ik zou er aller begrip voor hebben gehad als de prijs hiervan iets omhoog was gegaan. Nu schieten ze zich in eigen voet, want die paar zogenaamde "premium artikelen" staan geenszins in verhouding tot het verlies van HWI. Voelt niet goed. Iets van genaaid zonder te zoenen. Hopelijk dat er vanuit Tweakers wordt meegelezen en dat er iets met mijn welgemeende commentaar wordt gedaan.

[Reactie gewijzigd door R2L op 22 juli 2024 14:58]

Hopelijk komen jullie nog met een goedkoper abonnement dat alleen de ads en trackers uitschakelt. Ik heb nu een supporter abonnement, en het goedkoopste alternatief wordt 3,5x zo duur. Ik snap best dat 12 euro per jaar misschien niet meer 'sustainable' is en hogere kosten voor dit abonnement zijn niet onbespreekbaar. Maar met factor 3,5 verhogen naar 42 euro per jaar is echt teveel.
Het Supporter-abonnement komt te vervallen omdat dit niet in verhouding staat tot het gemis aan advertentie-inkomsten. De prijs van het nieuwe Hero-abonnement (vanaf €3) is hierop gebaseerd. (Overigens zijn we ook hard bezig om Tweakers trackingvrij voor iedereen te maken, ongeacht of je abonnee bent).
*edit*: Mijn cijfers hieronder kloppen niet, Facebook verdient ~€15,50 per kwartaal(!) en niet per jaar; dat is dus ~€62 per jaar per gebruiker.

Dank voor de reactie. Het verbaast me echter dat de €12 per jaar die het Supporter-abonnement kost (stukken?) minder is dan de advertentie-inkomsten van een gebruiker (NB: ik heb geen idee wat gangbaar is, dus dit is puur op gevoel). Facebook verdient ~€15,50 per jaar aan een gebruiker, vrijwel volledig op basis van advertenties. Ik vraag me af of Tweakers meer verdient aan advertenties per gebruiker dan Facebook. Dat kan natuurlijk, maar op Facebook staan er volgens mij veel meer advertenties dan op Tweakers, dus dan zouden de paar advertenties op Tweakers echt veel duurder zijn dan die op Facebook. Al helemaal als Tweakers claimt €36-€48 per gebruiker per jaar nodig te hebben om gemiste advertentie-inkomsten te dekken.

Ik vond €12 altijd een mooie prijs om Tweakers advertentievrij te lezen, maar €36-€48 is opeens een grote sprong en moet ik nog over nadenken, zeker als daar de Plus-artikelen niet bij zitten. Aan de andere kant steun ik graag journalistiek en dat mag ook wat kosten.

[Reactie gewijzigd door AgamemnonZ op 22 juli 2024 14:58]

Van 12€ als supporter naar (bij een 2 jaar abbo) 3x zoveel betalen zonder plus of 4x zoveel betalen met toegang tot plus wordt mij ook te gek.

Dat wordt eerst maar kijken hoe het weer voelt zonder abbo, en anders denk ik dat het na jaren tijd wordt om toch de overstap te maken naar een andere site.
Zo te zien hebben ze geleerd van allerlei bedrijven die abonnementen of producten uitbrengen om níet zichzelf te verkopen, maar de één hogere stap. Die lijkt dan psychologisch een betere koop, omdat je veel meer krijgt voor een klein prijsverschil, dat je haast wel dom moet zijn om de goedkopere te nemen.
Ja ik sta er helaas hetzelfde in. Ik betaal graag voor de content om geen advertenties te krijgen. Advertenties blokkeer ik sowieso netwerkbreed en zelfs voor mijn favoriete (tech) nieuwssite ga ik daar geen uitzondering op maken. Maar dit bedrag staat voor mij totaal niet in verhouding. Das jammer maar begrijpelijk, tis niet anders dan.
Ik kan me eigenlijk heel goed voorstellen dat adverteren bij Tweakers een stuk waardevoller kan zijn (voor wie ons als doelgroep heeft) dan de gemiddelde Facebook gebruiker. De bezoekers hier zijn veelal influencers op tech gebied en hebben veelal ook meer te besteden dan gemiddeld denk ik.
Aan de andere kant heb ik echt nog nooit van mijn leven op een advertentie geklikt, wie doet dat nou? Ik verwacht dat weinig Tweakers dat ooit doen. Advertenties zijn echt totaal onzinnig.
Ligt er een beetje aan of Tweakers per click of view betaald wordt. Ik dacht dat clicks tegenwoordig de standaard is maar uiteindelijk geven views ook een stukje herkenbaarheid van het merk bij een techliefhebberspubliek. Het kan dan wel zo zijn dat jij nog nooit op een banner hebt gedrukt (uitgaande dat jij geen adblocker hebt), echter dat betekend niet dat jij er niet door beïnvloed bent. Een (merk)naam die je vaker gezien of gehoord hebt wordt sneller gekozen door mensen dan een compleet onbekend merk. Bij de pricewatch kan dat dus betekenen dat je eerder Winkel A kiest dan winkel B wanneer de prijzen gelijk zijn.

[Reactie gewijzigd door jdh009 op 22 juli 2024 14:58]

Voor zover ik weet worden alle banners op Tweakers afgerekend op views (CPM, kosten per 1000 impressies). Dat is overigens ook de standaard in de industrie (en niet kliks).
Tja, ik denk dat het echt bar tegen valt. Tweakers zijn mensen die de Pricewatch gebruiken, niet mensen die ongeinformeerd impulsaankopen doen, zou ik hopen.
Helemaal mee eens, maar met m'n bierviltjes-berekening zou je dan op minimaal(?) 10x duurdere advertenties uitkomen. Nogmaals ik heb geen idee wat gangbaar is qua internetadvertentieprijzen, maar dat klinkt als veel? Zeker omdat Facebook goed getargette advertenties heeft (dat is hun hele bedrijfsmodel) en daar vast geen bodemprijs voor rekent.
Ik snap ergens je vergelijking wel, maar het business model en de gemiddelde omzet per gebruiker (ARPU) van een publisher ziet er echt heel anders uit dan van Facebook. De kostenstructuur natuurlijk ook, want Facebook maakt bijvoorbeeld zelf geen content. In die zin is het appels met peren vergelijken, maar de bedragen die je noemt is wel grofweg waar we mee rekenen als het gaat om advertentie-inkomsten inderdaad.
Die 15.50 is volgens mij per kwartaal, dus dan kom je al boven de 60 per jaar. Dan ligt de prijs van tweakers wat meer in lijn met de inkomsten bij Facebook per gebruiker.
Goed gespot, helemaal gelijk! Ik pas m'n bericht aan.
En hoeveel procent van de Tweakers heeft een Ad blocker? Die zien helemaal geen advertenties maar zijn misschien wel bereid €1 a €2 per maand te betalen
Op zich hoeft het voor Tweakers niet uit te maken of iemand ads blokkeert. De adverteerder betaalt er gewoon voor als die wel geladen wordt maar niet getoond.
Met een goede adblocker wordt er nooit iets geladen. Open maar eens de netwerk tab van de developer tools van je browser. Je zal zien dat de netwerk requests niet gemaakt / voltooid worden.

[Reactie gewijzigd door phex op 22 juli 2024 14:58]

Ik weet dat traditionele adblockers helemaal niets laden. Ik was in de veronderstelling dat modernere adblockers dat juist wel doen, bijv binnen een sandbox.
Het Supporter-abonnement komt te vervallen omdat dit niet in verhouding staat tot het gemis aan advertentie-inkomsten.
Dat geloof je toch niet zelf hoop ik?
4+ miljoen x €12 = ~€50 miljoen (inc. btw)
90 miljoen x12 = ~1,1 miljard (pageviews)
Dat zou ruim €45 per per pageview zijn. Ik zie op de FP 1x advertentie, op een artikel 3x en een forum draadje geen. Dus tenzij Tweakers.net €12+ (ex btw) per CPM weet te vangen dan draaien ze nog gelijkspel, pas bij significant hogere bedragen zou dat verschil merkbaar zijn (wat ik ten sterkste betwijfel). Laten we het helemaal niet hebben over al die pageviews/bezoekers die helemaal geen reclame zien door adblockers.

Het enige wat Tweakers.net nu doet is nog meer gebruikers richting adblock drijven...
Het verbaast me ook wel dat dat 36 euro per jaar op zou leveren. Ja Tweakers zijn een niche die bovenmatig veel geld uitgeeft aan electronica maar ook een groep die zelf wel zoekt naar de beste aanbieding in plaats van naar advertenties te kijken (en daar bieden jullie zelf de pricewatch ook voor aan ;) ). De conversie zal niet erg goed zijn.

Maar ik denk dat jullie jezelf een beetje rijk rekenen hier. Want natuurlijk gaat niet iedereen die nu een Supporter abo heeft nu een Hero abo nemen. Een groot deel zal gewoon het abo laten vallen en terug gaan naar adblocken. Die inkomsten zijn jullie dus ook gewoon kwijt. AdDefend is inmiddels ook al behoorlijk goed blockbaar. Als jullie een wat mildere prijs hadden gekozen dan hadden meer mensen het genomen en had het wellicht in totaal meer opgeleverd.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 22 juli 2024 14:58]

Unpopular comment waarschijnlijk, maar een beetje Tweaker heeft toch weinig moeite met ads/tracking cookies? Het berust puur op goodwill of je Tweakers wil whitelisten of niet.
Laat nu juist die goodwill steeds minder worden. Zeker met het hele plus / premium debakel.
Ja en veel tweakers hebben iets als een pihole waarmee je helemaal niet kan whitelisten.

Overigens doe ik nooit aan whitelisten, ook niet met uBlock. Hoe goed de site ook. Met name vanwege het tracking aspect. Maar niet alleen dat.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 22 juli 2024 14:58]

Hier hetzelfde. Het feit dat je bijvoorbeeld ergens ineens een filmpje niet kan kijken vanwege cookies, dan weet je al genoeg.
Ik zou het juist graag andersom zien: een goedkoop abonnement voor alléén de Plus-artikelen. Karmafeatures, een abonneedag, winacties, trackers etc interesseren me niet zoveel, maar voor het lezen van de Plus-artikelen zou ik best €12 per jaar oid willen betalen...
Precies dat; geen van de functies uit het Hero abonnement interesseren me, en om alleen voor de Plus artikelen 72 euro per jaar te gaan betalen (worst case), klinkt niet echt aantrekkelijk.

Daarvoor kan ik ook een jaar Formule 1 kijken.
Of 2x naar de Efteling.

Deze opmerking ontgaat me een beetje. Wat heeft F1 nou met Tweakers te maken?
Of een (steeds minder volle) tank brandstof. Of 2 jaar Amazon Prime. Of een jaar Microsoft 365. Enz. enz. Maar de F1-vergelijking leek me wat actueler met de recente NENT/Viaplay overname.

Het idee was vooral om de kosten voor het zoveelste abonnement in perspectief te plaatsen.
ah ok. Dan snap ik je. Ik kon hem serieus even niet plaatsen... }:O
Maar met factor 3,5 verhogen naar 42 euro per jaar is echt teveel.
Het lijkt wel alsof Tweakers.net door Team.Blue of Total Webhosting Solutions (TWS) is overgenomen :+
Laat mij maar de zuinige kaaskop zijn, maar ik hou de centen liever in mijn zak.
Alle labeltjes en karmafeatures mogen jullie zelf houden, banner en (tracking)cookies blokkeer ik wel in mijn browser.

sterker nog, als alle achtergrondartikelen achter een betaalmuur/abonnement komen voel ik nog maar weinig behoefte om tweakers te blijven gebruiken als nieuwsbron, dan zijn de onvertaalde engelse sources vaak beter qua nieuwswaarde.
100% mee eens.
Na 20 jaar op Tweakers valt me dit enorm tegen, en ben ik, sinds bekendmaking van deze plannen, ook voor veel zaken vast naar de engelse alternatieven overgestapt.

Echt diepgaande zaken zie ik op Tweakers ook nog maar weinig, waar andere sites en media zoals YouTube veel meer bieden (bijv. GamersNexus op het vlak van reviews en testen).

Ook de BBG's worden steeds minder, gewoon wat uit de prijsvergelijker getrokken producten die vaak niet eens leverbaar zijn, enb de waarde van deze artikelen zit in de comments waarmen tips en alternatieven aandraagt.

Al met al biedt Tweakers voor mij niet de ervaring en inhoud die een abbonement rechtvaardigt.
Mag ik vragen wat voor alternatieven je gebruikt? Ik ben wel benieuwd bij welke bronnen ik nog meer mijn technews kan halen!
Engadget of wired hebben goede diepgaande artikelen. Moet wel eerlijk zeggen dat ikzelf tweakers het fijnst vind en nog nooit ergens zo’n goede commentsectie ben tegengekomen.
Voor diepgaande reviews en industry news is GamersNexus voor mij het meest interessant.
Voor overclocking info Buildzoid op YouTube
Voor allerhande oppervlakkig tech news WCCFTech
Voor allerhande hardware info&reviews Techradar, Toms Hardware, Anandtech, Hardwarecanucks
Voor SSDs Toms Hardware en thessdreview
Voor displays Tftcentral en Displayninja
Misschien lijkt Ars Technica nog het meest op tweakers. Als je tenminste kijkt naar artikelen die met een brede oriëntatie wetenschap en techniek afdekken.
Misschien ben ik wat ouderwets - maar je kunt 'm ook digitaal lezen - de C't ( niet de Computer!Totaal dus, maar de C't) is echt een heel goed tijdschrift.
"Nieuws" haal je natuurlijk niet altijd direct uit een tijdschrift, maar ze hebben echt hele goede en diepgaande achtergrondartikelen - hoewel wel de ene maand beter dan de andere natuurlijk.
Maar als je 'm nog niet kent, kan ik je zeker een proefabonnement eens aanraden. En dat kan dus ook digitaal met een app op je iPad (of elders).
Ik ben ook zoekende, ik merk namelijk dat de meeste bekende engelse sites heel Spartaans aanvoelen in vergelijking met tweakers. Dus ik kom toch telkens hier terug, ondanks dat het nieuws niveau de afgelopen 15 jaar steeds slechter is geworden.
Ik ben al jaren lezer van Ars Technica en sinds dit jaar betaal ik ook voor trackingvrij browsen op hun site. Zeer goeie diepgang en ook een zeer uitgebreide commentsectie met extra informatie.
Ik vind alleen jouw reactie juist heel tekenend, je geeft namelijk zelf al aan waarom dit soort veranderingen nodig zijn. Prima dat jij alles waar Tweakers aan verdient blokkeert, maar je snapt toch hopelijk wel dat de redactie gewoon betaald wilt worden voor haar werk (zoals jij dat hopelijk ook krijgt voor je baan). Dat jij je geldt liever in je zak houdt en alles blokkeert geeft meer aan dat jij de verwachting hebt dat Tweakers gratis is, terwijl je neem ik aan gaat steigeren als jij opeens niks krijgt voor je baan.

Wat betreft de artikelen, daar kun je een mening over hebben. Ik deel die mening niet met je, maar ik snap dat niet iedereen daar hetzelfde in is. Achter die 'ik betaal niks en blokkeer alle ads, maar lever mij kwaliteit' mentaliteit kan ik echter niet staan. Je kunt niet verwachten perfecte kwaliteit te krijgen maar geen cent betalen, dat zou jij ook niet doen dus verwacht niet dat een ander leeft om jou te kunnen bedienen in je pauze :)
Je mag het prima niet fair vinden van mij, ik ben ook niet altijd even fair.
Het is echter wel de harde realiteit waar Tweakers (website) mee te maken heeft en ik denk dat ik niet de enige ben die er zo over denkt. Tweakers (personen) zijn niet je doorsnee Telegraaf publiek, tweakers zoeken (en vinden) wel naar een alternatief als hetgeen ze consumeren niet meer voldoet.
Zelf gebruik ik de laatste tijd steeds meer https://news.ycombinator.com/ als nieuwsbron. Lekker simplistisch en user generated / rated waardoor de meer onbelangrijkere dingen onderaan komen.

Overigens is de reden voor mij om ads te blokkeren niet dat ik tweakers geen geld gun. Het is omdat is omdat ik snel afgeleid word en sensorisch gevoelig ben. Ads zijn erg snel zoveel informatie overload voor mij dat ik het hele artikel niet meer kan/hoef te lezen. Daarnaast vind ik het helemaal niet nodig dat ik getracked word, net zo veel dat het tweakers zijn recht is geld te verdienen is het mijn recht om zoveel mogelijk ontrackbaar te zijn.

[Reactie gewijzigd door hp197 op 22 juli 2024 14:58]

Mooie en duidelijke uitleg. :)

Ook fijn om nu de maand/jaar/2jaar optie te hebben. Ga ik zeker gebruik van maken.
Uiteindelijk wel, maar je moet wel het hele artikel goed lezen... Was een beetje een achtbaan voor mij als hero abonnee.

Eerst lees ik verward dat mijn abonnementsvorm ineens de laagste is en geen plus artikelen kan lezen, ondanks dat ik nog hetzelfde betaal als toen ik er een fysiek tijdschrift voor kreeg ( :( )... Dan lees ik dat ik kosteloos omgezet wordt naar plus ( :D ) voor de resterende looptijd... Maar ik betaal maandelijks dus dat is een dooie mus ( :( )... Maar uiteindelijk staat er ergens dat ik als het goed is een aanbieding krijg om plus voor 3,75 per maand af te sluiten wat dan wel weer een goede deal is ( :D )

Dus ja, uiteindelijk voorzichtig positief in afwachting van dat aanbod dan :+

Edit: overigens vind ik het gevoelsmatig vreemd dat hero lager is dan plus. Dat voelt verkeerd om wat mij betreft.

[Reactie gewijzigd door Finraziel op 22 juli 2024 14:58]

Dit is wel een mooi voorbeeld van dingen uit de comments halen, want ik had dus gemist dat het tijdschrift stopt. Erg jammer, want dat was de enige perk waar ik daadwerkelijk gebruik van maakte. Even lekker van het scherm los iets rustig lezen.

Ik ben de Plus artikelenlijst doorgelopen, maar voor mij zat er eigenlijk niks echt interessants meer tussen. Dus thanks, but no thanks.
Het is ondertussen een half jaar geleden of zo dat de laatste uitgave hier op de mat plofte en het werd ook duidelijk in het tijdschrift zelf vermeld... Dus als je er nu door verrast wordt dan kan het ook geen heel groot gemis zijn voor je lijkt me.
Haha, groot gemis gaat het inderdaad niet zijn. Maar het was voldoende voor me. En inderdaad, nog niet gemist in alle drukte hier thuis.
Maar dat heeft niet zo veel te maken met 'uit de comments halen'. Jij hebt een nieuwsbericht gemist waar dat in stond, dat wil niet zeggen dat het er niet heeft gestaan. Ik snap dat je niet alles kunt lezen, maar je kunt dan niet Tweakers verwijten dat jij het niet in het artikel hebt gelezen.

Overigens waar dit stond was plan: Tweakers en Hardware Info bundelen krachten, voor de echte techliefhebber, niet perse een slecht gelezen artikel denk ik zo ;)
Je kan misschien nog snel met een jaar verlengen voor de nieuwe abbo's worden live gezet?
Nee want dat 3,75 aanbod is al beter :P
En dan nog afwachten wat die karmakorting gaat doen...
Ik kan me wel iets voorstellen bij de verwarring :P Het is namelijk ook best complex om uit te leggen als voor bijna elke abonnee de situatie net anders is, afhankelijk van resterende looptijd, betaalmethode en straks ook karmapunten. Vandaar dat we abonnees nog persoonlijk informeren.

Maar wat je zegt, klopt: je kunt straks het Plus-abonnement voor €3,75 per maand afsluiten (exclusief karmakorting)
Wat zei Einstein nou ook al weer over mensen die een onderwerp niet kort en krachtig konden uitleggen? :+
Als ik dat dan uitleg in mijn eigen vertaling dan heeft Tweakers zelf een business model gemaakt wat ze zelf niet meer begrijpen?
Oh help, heb jij ook het Nederlands examen vwo gedaan of is dit pure toeval?
Het gaat om deze trouwens: everything should be made as simple as possible, but not simpler.
De laatste keer dat ik in een schoolbank heb gezeten is +30 jaar geleden (hint, getal in mijn gebruikersnaam).
Heel erg veel toeval?
Dat denk ik dan, hij kwam toevallig in een tekst voor :+
zeker, en eigenlijk is nu voor het eerst een echt helder verhaal hierover.

Het verschil tussen Tweakers Hero en Tweakers Plus is qua prijs wel heel erg klein.
Plus artikelen zijn blijkbaar maar 1 tot 2 euro per maand waard.
De stap naar Tweakers Elite is vervolgens weer enorm.

Toch blijft het wel de standaard DPG Media structuur met Premium artikelen zoals je bij het oa het AD en de regionale kranten al terug ziet. Tweakers past nu naadloos in dat verhaal.

Komen Tweakers Plus artikelen nu ook in Topics?
Het verschil tussen Tweakers Hero en Tweakers Plus is qua prijs wel heel erg klein.
Plus artikelen zijn blijkbaar maar 1 tot 2 euro per maand waard.
De stap naar Tweakers Elite is vervolgens weer enorm.
Nee, dat is gewoon een marketing strategie, Goldilocks principle: ;)
In marketing, the Goldilocks Effect/Principle/Theory is to offer versions of a product at high, mid, and low prices to encourage the buyer to purchase the mid-priced product rather than a cheaper product.

[Reactie gewijzigd door P1nGu1n op 22 juli 2024 14:58]

Zie ook het gerelateerde decoy effect.
Het verschil tussen Tweakers Hero en Tweakers Plus is qua prijs wel heel erg klein.
Het enige wat Tweakers Plus als extra feature heeft, is toegang tot de Plus artikelen, dus an sich is een klein verschil in prijs dan ook niet zo heel gek natuurlijk.
Nouja, je bepaalt de waarde van een pakket natuurlijk aan de hand van de waarde die de onderdelen hebben en niet aan de hand van aantal onderdelen.

Een pakket met een appel, banaan, een ijsje en pak spaghetti kost 5 euro.
Een pakket met een appel, banaan, een ijsje, een pak spaghetti en een Tesla Model X... Dat moet dan 6 euro zijn, omdat er maar 1 ding extra in zit... :-)
Het prijsverschil is zo klein omdat ze eigenlijk willen dat iedereen de middelste optie neemt, redelijk standaard verkooptechniek. De elite is er puur voor de fanbase die het extra geld graag kwijt is en dit niet zo snel zal merken, ook die wil je tegemoet komen.
[quote]
Mooie en duidelijke uitleg. :)

Ook fijn om nu de maand/jaar/2jaar optie te hebben.
€3 voor 2jaar is te doen.
Mooie en duidelijke uitleg. :)

Ook fijn om nu de maand/jaar/2jaar optie te hebben. Ga ik zeker gebruik van maken.
Is het straks ook mogelijk om de 1 jaar en 2 jaar optie in 1 keer te betalen voor de gehele looptijd? Ik koop liever iets in 1 keer, dan dat ik abonnementen heb lopen met maandelijkse afrekening.

Leuk als suggestie vond ik ook de "Super Hero optie" bij Flitsmeiser: in plaats van maandelijks betalen, investeerde je in een eenmalig fiks bedrag, waarmee zij een innovatie project konden financieren. Als ruil kreeg je wat goodies en als kadootje 5 jaar abonnement inclusief. Misschien iets ooit voor als Tweakers een wat grotere investering tegemoet gaat?
Bij de nieuwe abonnementen zijn alleen maandelijkse betalingen (automatische incasso van bankrekening of creditcard) mogelijk.
Sorry, maar soms lijkt het alsof scholieren pro-actief geweerd worden in een tijd dat je App store en Play store, Xbox en Playstation tegoed nog altijd prima fysiek als tegoedbonnen kan kopen. Die doelgroep hier dan compleet buitensluiten in een hagelnieuw model. Ik blijf zeggen: de jeugd heeft de toekomst ;)
Sorry, maar soms lijkt het alsof scholieren pro-actief geweerd worden in een tijd dat je App store en Play store, Xbox en Playstation tegoed nog altijd prima fysiek als tegoedbonnen kan kopen. Die doelgroep hier dan compleet buitensluiten in een hagelnieuw model. Ik blijf zeggen: de jeugd heeft de toekomst ;)
Sorry ?

Mijn 13 jarige heeft een eigen rekening, waarop hij zijn zakgeld gestort krijgt.
Bijkomend voordeel, hij leert ook dat er nu 30€ op staat, maar dat dat niet betekend, dat hij die 30€ gelijk kan/moet uitgeven.
Er lopen nog andere zaken, die ook toegang tot dat saldo moeten hebben ( abonnement tijdschrift oif )

En daarbij, zijn 'grote school' over een paar maanden is cashloos, en daar kan hij ook geen 'tegoedbonnen' kopen |:(
Wat is nu je punt, Tweakers moet enkel vanaf 13 jaar oud zijn voor scholieren en volwassenen met bankrekening waar ze zelf incasso's voor het volle maandbedrag op af kunnen sluiten? Dat zou me de specifieke doelgroep afbakening zijn zeg :+
Heel veel bedrijven bieden scholieren kortingen, licenties voor bijna niets, SurfSpot, schoolspot, zelfs basisschool doet mee. Maar hé, Tweakers.net doet er kennelijk prima aan om deze doelgroep geheel niet tegemoet te komen, duidelijk...
Wat een nonsens...

Geef me vijf 12 jarigen die liever een abonnement op tweakers willen, dan de Donald Duck of de Stoer
Volwassenen die geen bankrekening zouden hebben, zullen andere zorgen/interesses hebben dan een luxe schildje achter hun naam op een techwebsite.

Je hoeft geen abo af te sluiten om content te lezen.
Verder kan je onder de 16j niet eens een account aanmaken zonder toestemming van ouders/verzorgers.
https://tweakers.net/info/algemene-voorwaarden/privacy/
Er gaan straks aardig wat artikelen, inzichten en reacties achter de paywall. Bepaald niet alleen een luxe schildje... die ouders geven vast toestemming voor een site als Tweakers, maar niet zo snel voor 5 euro per maand lijkt me, om met Plus mee te kunnen doen. Dat wordt een aardige verschraling, die pas in de loop van de jaren als vol effect zichtbaar wordt.
plan: Update Tweakers-abo's: aanbod van Plus en overgang voor bestaande abonnees
Er gaan straks aardig wat artikelen, inzichten en reacties achter de paywall. Bepaald niet alleen een luxe schildje... die ouders geven vast toestemming voor een site als Tweakers, maar niet zo snel voor 5 euro per maand lijkt me, om met Plus mee te kunnen doen. Dat wordt een aardige verschraling, die pas in de loop van de jaren als vol effect zichtbaar wordt.
plan: Update Tweakers-abo's: aanbod van Plus en overgang voor bestaande abonnees
Persoonlijk haal ik de vrijwel de meeste waarde uit de reacties.
Al jaren wordt een héél groot deel van de frontpage aangeleverd door gebruikers.
De verschraling is al jaren bezig, dat begint niet hiermee, dit is een uitkomst van de koers die al een paar jaar geleden is ingezet.

Als je dan ook nog eens mag betalen daarvoor, is dat natuurlijk dubbelop.
In de laatste jaren was het maar zelden een écht Tweakers-artikel ( of je moet graag EV of Zonnepanelen-tests lezen )
Niks van die extra artikels is die prijs waard imho en als tweakers langzaam content naar daar zal brengen en voor de rest gewoon een copy/paste van algemeen nieuws word zal ik hier na 20 jaar aanwezig geweest te zijn nog weinig komen voor nieuws.
Tsja, voor niets gaat de zon op. Ik vind dat men teveel gewend geraakt is aan ‘gratis’. Er moet gewoon werk verzet worden om deze artikelen te maken en ik vind het volkomen logisch dat daar een financiële bijdrage tegenover staat.
Tsja, voor niets gaat de zon op. Ik vind dat men teveel gewend geraakt is aan ‘gratis’. Er moet gewoon werk verzet worden om deze artikelen te maken en ik vind het volkomen logisch dat daar een financiële bijdrage tegenover staat.
Ik begrijp het ook wel, maar bij menig nieuwsartikel staat er in de Reacties meer duiding en achtergrond informatie dan in het artikel zelf. En die reacties zijn door medetweakers zonder financiële tegenprestatie geschreven.
Is die financiële bijdrage voor "journalistiek" dan wel gerechtvaardigd?

[Reactie gewijzigd door RoestVrijStaal op 22 juli 2024 14:58]

Nieuws wordt geen onderdeel van een Plus-abo. Zonder abo kun je straks nog steeds nieuws inclusief de comments lezen. In sommige nieuwsonderwerpen die zich daarvoor lenen steken we meer journalistiek werk en die publiceren we dan als Plus-nieuws, herkenbaar aan de titel en de badge. Zie onder andere nieuws: Providers maken jaarlijks internet en tv duurder, maar waarom? en nieuws: Een kaart met 'body': alle gebouwen in Nederland in 3d
Ik bedoelde het niet expliciet over nieuwsartikelen.
Tweakers draait op de kennis van de lezer en poster. De artikelen zijn de start van een discussie met diepgang. Misschien verschuift deze discussie nu meer naar GoT, maar ik verwacht dat netto de site er gewoon hard op achteruit gaat.
Het blijft opvallend hoe snel na de overname door DPG alles opeens financieel onhoudbaar is en de kwaliteit keldert. Was Tweakers er achter de schermen dan zo slecht aan toe? Zijn de kosten van de massale copy paste artikelen dan zo hoog?

Op korte termijn zal het wel iemand geld opleveren. Maar ik verwacht dat voor de gebruiker Tweakers steeds onaantrekkelijker zal worden. USP zijn de pricewatch en de expertise en de koppeling daartussen "Nee, je moet artikel x (PW link) hebben voor zus en zo". De expertise wordt zo minder aanwezig, de koppeling met de PW verwatert en de deur staat open voor een andere pricewatch site. Het zal wat jaren duren voor duidelijk wordt wie het stokje van Tweakers overneemt. https://www.hardwarejunkies.nl/ probeert het in ieder geval meteen al.
Discussie omtrent die PW wordt ook steevast de kiem gesmoord - dat is commercieel en men gaat geen eigen kippen slachten. Idem dito voor “zakelijke” partijen op VA, leuk maar dit mag imo nog wel wat duidelijker. Maar daar gaat dit niet over.

Als ondernemer snap ik het wel, men wilt graag een belegde boterham en koffie, thee en koekjes bij de tafel. Dus ik hoop dat het aanslaat bij gros van de gebruikers. Gaat meer om het bedrijf runnende te houden dan de community want Tweakers is meer dan een community met fanatieke lezers geworden. Het moet onderaan de streep geld opleveren en dat zal nu niet genoeg zijn - of men gaat iets proberen.

Ikzelf trek meer vaker informatie uit specifieke product fora of Reddit’s. Daar zit ook “gratis” vakkennis en dat zal met Plus artikelen straks vermoedelijk minder zijn dat iemand die de gedachten heeft er niet voor te willen betalen - ook geen goed gevulde comment kan bijdragen. Mits ik het plan goed begrepen heb, dat is jammer. Dat vond ik juist fijn hier.
"Reacties" en "community" kosten ook geld omdat de content gehost moet worden. Dat kun je met advertenties en tracking afvangen. Van tracking gaat T.net volledig afstappen. Vind ik fantastisch nieuws (hoef ik ook niet meer te denken bij een privacy-kwestie bijv op podcast van 'ja... en jullie dan?'). En dat doen ze heel wat beter dan -om maar een voorbeeld te noemen- DPG zuster site Nu.nl. Gigantisch veel trackers, en een afschuwelijke website zonder adblocker.

Recent is Freenode IRC netwerk praktisch overleden. Overgenomen door de founder van PIA, allerlei mensen vervangen van de staf, en men censureert kanalen die er voor kiezen om weg te gaan bij Freenode. Om maar aan te geven dat gratis niet bestaat, en dat community's ook elders gehost kunnen worden. Zoiets is eigenlijk niet vergelijkbaar met wat hier gaande is. De orig. content zoals die nu is, is nog steeds toegankelijk. Sterker nog, met het verdwijnen van de tracking is deze virtueel goedkoper geworden.

Dan lees ik over alternatieven zoals GamersNexus en Reddit. Ik browse met adblocker (en daardoor is mijn perceptie skewed; als ik deze vervolgens deel, leest men de skewed perceptie op basis van adblocker) maar iedere keer als ik op Reddit kom op Android proberen ze me naar hun app te pushen (waar ik weer minder controle over heb dan een website). Afschuwelijk. GamersNexus, even gekeken, lijkt net als LTT gebruik te maken van YouTube. Da's niet gratis... dat lijkt gratis. En natuurlijk ga je Engelstalig betere kwaliteit content vinden. Nogal wiedes, er zijn veel mensen in de wereld die de Engelse taal machtig zijn. Een taal die Nederlanders over het algemeen prima spreken, zeker techneuten. Toch zal die content niet gericht zijn op Nederlanders; de Nederlandse markt, Nederlandse normen en waarden, zelfs Nederlandse (tech)taalgrapjes zul je er niet vinden.
logisch dat daar een financiële bijdrage tegenover staat
Dat was er ook al, namelijk door oa. tracking, advertising en de oude abo-structuur...
En dan lees je dat 60% van de bezoekers tracking en advertenties blokkeerd. Met andere woorden is het vandaag zo dat 40% van de bezoekers zorgt voor de nodige inkomsten zodat iedereen de site kan blijven bezoeken. Ook geen eerlijke verdeling tussen lusten en lasten lijkt mij.
Idd... gratis bestaat niet.
Is iets "gratis", dan ben JIJ het product.

Het is niet voor niets dat als je alleen al de frontpage bezoekt, er data gaat naar gemiddeld 25 3rd party sites. (aldus Firefox Lightbeam).

Maar goed, ze moeten ergens hun geld mee verdienen. Dat snap ik ook wel.
Ik ga alleen niet betalen voor die extra artikelen. Daar zie ik de meerwaarde (nog!) niet van.

[Reactie gewijzigd door Thasaidon op 22 juli 2024 14:58]

Naja gratis, d'r wordt reclame weergegeven natuurlijk. Neem aan dat ze dat ook niet gratis doen.
Tweakers bestond 8 jaar op zichzelf, 6-7 jaar onder VNU en sindsdien onder dpg en nooit was zoiets nodig.

En moesten de artikels het dan nog waard zijn en iets extra aanbieden dan ja, maar

https://tweakers.net/tag/Tweakers+Plus/reviews/

zeg me gerust wat er hier extra is tov een jaar geleden en welke artikel iets meer waard is dan de 30-60 minuten nodig om dat te schrijven? Het is nu niet alsof dit diepgaand en gedetaileerd onderzoeks journalistiek is. Het zijn gewoon dezelfde artikels als vroeger met iets meer eigen tekst en een plus label.
Tweakers bestond 8 jaar op zichzelf, 6-7 jaar onder VNU en sindsdien onder dpg en nooit was zoiets nodig.
Beetje flauw dit. Vroeger werd er minder aan ad- en trackerblocking gedaan en waren advertenties meer waard dan nu.
Indien dit het geval is:dat men dit dan zegt . Perfetc begrijpbaar en je behandeld je klanten niet als kindjes.

Echter : ". In de periode van deze test krijgen gebruikers met een account die ingelogd zijn, toegang tot extra artikelen. Deze artikelen zijn een aanvulling op het bestaande nieuws en de productreviews."

Echter is het nu wel duidelijk dat het niet echt om extra gaat maar gewoon een paywall.

[Reactie gewijzigd door k995 op 22 juli 2024 14:58]

Indien dit het geval is:dat men dit dan zegt . Perfetc begrijpbaar en je behandeld je klanten niet als kindjes.
Dat staat gewoon netjes in de faq waarnaar in dit artikel en voorgaande artikelen over dit onderwerp gelinkt wordt.
Heel ver "in de kleine lettertjes" dus. Indien dit de reden is zet dit dan erbij en verzin er geen andere om dan ind e FAQ de echte reden te geven .
Ze hebben dit in voorgaande artikelen echt wel aangestipt. En het duidelijk linken naar de faq in elk artikel over dit onderwerp zou ik niet willen bestempelen als 'heel ver "in de kleine lettertjes"'. Maar goed, ik krijg sterk de indruk dat je liever je vooringenomenheid in stand houdt dan constructief te zijn.
Welke vooringenomenheid? Het is gewoon wat tweakers zelf schrijft.

Dit was het eerste wat men hierover schreef :

plan: Tweakers start met een bètatest voor een Premium-aanbod

Weeral zoals hier: "extra waar je voor betaald" niet "onze inkomsten dalen dus boren we alternatieve manieren van financieren".
[...]


Beetje flauw dit. Vroeger werd er minder aan ad- en trackerblocking gedaan en waren advertenties meer waard dan nu.
Die redenatie botst wel een beetje met de reactie hierboven BlackMage in 'plan: Update Tweakers-abo's: aanbod van Plus en overgang voor b... waarin wordt gesteld dat de 3 euro per maand nodig is om verloren inkomsten te compenseren. Dat is nogal wat, zeker met het aantal views dat tweakers binnen harkt (#77 van Nederland, overigens wel flink aan het dalen).

Advertenties zullen niet de primaire inkomsten bron zijn. Dat zal uit tracking volgen (pricewatch).
Ik zie niet in hoe dit botst, lijkt me juist een bevestiging?
Vroeger ging je geen 3 euro per maand met random bezoekers binnen halen. Het was eerder 20 cent per click. Dat zou 180 clicks per user per jaar vereisen. Dat is in mijn ervaring ongekend hoog. Met andere woorden een user levert nu méér op dan vroeger.
De winst van elk opvolgend jaar zal wel hoger moeten uitvallen dan het jaar er voor natuurlijk. Gezond winst maken is niet genoeg, de winst moet elk jaar omhoog.

Tenminste dit is een beetje het gevoel dat ik begin te krijgen op Tweakers. Het aantal advertenties en gesponsorde items is de laatste paar jaar al behoorlijk gestegen. Nu gaan we een paywall krijgen en van wat ik begrijp gaan de abo kosten ook omhoog.

De enige andere conclusie is dat Tweakers in het verleden kats veel verlies maakte, maar gezien de leeftijd van deze site twijfel ik daar aan.
Het forum is dan nog interessant, dat ik de reden dat ik lid werd jaren geleden.
Wauw! Daar zeg je precies hoe ik me voel als oudgediende! 9 april 2001 mijn account geregistreerd op tweakers. High level tech items waar je echt wat van leerde, maar tegenwoordig zelfs vaak gelijk aan nu.nl artikelen.
Worden Plus artikelen eigenlijk ook ooit een keer beschikbaar voor iedereen? Als bijvoorbeeld na 1-2 jaar een artikel voor iedereen beschikbaar komt dan worden tenminste sommige interviews niet voor altijd achtergehouden voor Plus abbo's.
Hiervoor zijn nu geen plannen. Staat wel genoteerd om in de toekomst te onderzoeken of dit interessant zou kunnen zijn.
Intergalactic Testlabcoördinator @Vagax26 mei 2021 16:15
Heb je dit abonnement niet maar wel een account, dan krijg je toegang tot een aantal gratis Plus-artikelen per maand. Het precieze aantal wordt nog bepaald en maken we in de volgende update bekend. De artikelen die je kiest, blijven daarna onbeperkt toegankelijk.
Je zou in principe zelf kunnen kiezen welke je zou willen lezen.
Inderdaad, of als bezoekers op Tweakers.net komen vanaf Google zoekresultaten voor artikelen van 1 jaar of ouder. Lijkt me toch wel een stukje tegemoetkoming wat wel op zijn plaats is.
Fijn dat alle tracking kneut uitgeschakeld wordt bij abbo's.
Niet alle tracking. Alleen thirdparty tracking.
Wat standaard al uitstaat bij de meeste browsers....?
Jammer alleen dat je daar dus minimaal 36 euro per jaar voor moet betalen.

En dat terwijl er uit monde van Wout F geen enkele reden is voor tweakers om in plaats van op de man, op de content te adverteren.

Lekker naar reclames kijken van stofzuigers die ik al lang heb gekocht, in plaats van naar tweaking-gerelateerde adds.

maar goed, als het storend wordt, is er altijd nog 'de addblocker'
zoveel betalen voor plus: was het toch al niet waard, de kosten komen in de buurt van wat je voor een hele krant betaald, en die duiding, en frequentie gaat een heel stuk verder.

[Reactie gewijzigd door i-chat op 22 juli 2024 14:58]

Daar vind je wel degelijk antwoord op. Dit is wat adverteerders wensen en de reden waarom trackingvrij op dit moment moeilijk ligt. De huidige grote adverteerders op deze site willen er nog niet in meestappen en zullen dat waarschijnlijk pas doen wanneer Google doorzet met in Chrome automatisch alle third party tracking te blokkeren.
Maarja kun je Tweakers daar de schuld van geven? Niet gepersonaliseerde advertenties brengen gewoon niet zo veel meer op, daar heeft Tweakers geen schuld aan. Dat jij geen 36 euro over hebt voor de site, tja, dat zegt dus dat het een site is die niet voor jou is. Kun je het niet betalen (of weiger je het te betalen) dan betekent dat niet dat je er recht op hebt. Heb jij geen geld voor een nieuwe PC, dan is dat ook jammer toch? Waarom moet de Tweakers redactie gratis werken omdat jij die 36 euro niet uit kunt sparen, totdat jij ook gratis artikelen gaat schrijven zou ik niet verwachten dat het leven gratis is (en daarna ook niet, want brekend: De echte wereld is niet gratis)
Het jammere van dit verhaal is dat dit toch echt een groot aantal lezers (en commenters) dit niet gaan betalen en dus de kwaliteit van de informatie die normaal gesproken uit de comments wordt gehaald, niet meer aanwezig / gepost zal worden....

Ik zie daar het einde van Tweakers naderen....

Ik vindt het wel interessant om de teloorgang van tweakers live mee te maken... dit is echt een soort van soap voor mij :D

Ik kwam hier toch al bijna niet meer... ik zal het niet missen (behalve deze soap dan :D ).

[Reactie gewijzigd door BenGenaaid op 22 juli 2024 14:58]

Met je eerste alinea ben ik het 100% mee eens.

De rest echter niet.

Tweakers is erg waardevol, althans de forums. Het is bereikbaar voor iedereen.
De andere zijde, het nieuws is vaak laat, gekleurd, of gewoon gekopieerd. Sommigen artikelen zijn erg duidelijk, maar merendeel is dat het erg rommelig overkomt.
Het artikel is geschreven en daarmee basta, weinig aanvullingen vanuit de reacties, die idd waardevoller kunnen zijn worden worden niet toegevoegd. Het eigen journalistieke zelf uitzoeken van de auteur is er niet.

Het einde zie ik niet zo.
Maarja kun je Tweakers daar de schuld van geven? Niet gepersonaliseerde advertenties brengen gewoon niet zo veel meer op, daar heeft Tweakers geen schuld aan. Dat jij geen 36 euro over hebt voor de site, tja, dat zegt dus dat het een site is die niet voor jou is. Kun je het niet betalen (of weiger je het te betalen) dan betekent dat niet dat je er recht op hebt. Heb jij geen geld voor een nieuwe PC, dan is dat ook jammer toch? Waarom moet de Tweakers redactie gratis werken omdat jij die 36 euro niet uit kunt sparen, totdat jij ook gratis artikelen gaat schrijven zou ik niet verwachten dat het leven gratis is (en daarna ook niet, want brekend: De echte wereld is niet gratis)
Alleen maar grappig omdat er nul controle is op jouw adblock instellingen natuurlijk.
populair roepen dat iemand te gierig zou zijn om die 36euro niet te willen betalen.

Ik gebruik nog altijd gewoon een adblocker, alleen al vanwege het verspringen van de beeldjes en omdat ik gewoon geen tracking wens.
Zou men hier echt willen, is het prima voor elkaar te krijgen dat bij gebruik van zo'n adblocker je geen toegang krijgt.
Volkskrant, Telegraaf hebben dat al voor elkaar, en daar kom ik dan ook niet meer.

Vooralsnog denk ik dat Tweakers de keuze heeft gemaakt, om dit zo te laten, want de input vanuit de gemeenschap is belangrijker, dan de nieuwspagina.
Ben ik heel pessimistisch als ik denk dat de BBG's enzo, volgend jaar ook achter het plusje gehangen gaan worden??
Ik verwacht het niet, reviews en artikelen met input vanuit de community zouden geen plus label krijgen. En de huidige BBG is volgens mij redelijk wat input vanuit de community. Daarnaast genereren zulke artikelen traffic naar de pricewatch waarmee ook inkomsten gegenereerd worden.
Daarvoor hoef je maar naar de ontwikkelingen op de gemiddelde nieuwssite te kijken...
Dus helaas denk ik dat je niet te pessimistisch bent. Ongeacht wat er nu beloofd wordt, over een paar jaar weten we wat die beloftes waard zijn.
Heb afgelopen mei mijn abbonement laten verlopen, ben niet van plan een nieuw abbonement te nemen, aangezien Tweakers zo dankbaar is richting (ex) abbonees.
Plus had op zijn minst bij alle abbo's kunnen komen.
Nog maar te zwijgen over de semi-verplichte cookiemuur (betalen of privacy inleveren, imo niet hoe AP het graag zou zien).

[Reactie gewijzigd door Brantje op 22 juli 2024 14:58]

Als recente oud-abonnee heb je straks de mogelijkheid om een Plus-abonnement van €3,75 per maand af te sluiten dat maandelijks opzegbaar is. Dat is dezelfde prijs als het huidige Hero-abonnement (of zelfs goedkoper, afhankelijk van de betaalmethode).
Is de €3,75 per maand een tijdelijk verlaagde prijs? Zo ja, vanaf wanneer geldt dan de reguliere prijs?
De prijs geldt zolang je dit abonnement hebt. Zeg je het op en wil je in de toekomst weer opnieuw abonneren, dan gelden de reguliere abonnementstarieven.
Nog maar te zwijgen over de semi-verplichte cookiemuur (betalen of privacy inleveren, imo niet hoe AP het graag zou zien).
En als je de discussies goed gevolgd had, dan had je geweten dat je gewoon op de website van de AP kunt lezen dat zij dit wel degelijk als alternatief aanzien. Iedereen moet de optie krijgen om zonder tracking de site te kunnen bezoeken, maar er is geen enkele verplichting om dat te doen zonder andere vorm van compensatie. Het gebruiken van een abbonement wordt op hun site expliciet genoemd als een mogelijke optie.
Dat wordt in dat topic ook weer betwist met degelijke bronnen;
Consent should not be regarded as freely given if the data subject has no genuine or free choice or is unable to refuse or withdraw consent without detriment
The controller needs to demonstrate that it is possible to refuse or withdraw consent without
detriment (recital 42). For example, the controller needs to prove that withdrawing consent does not
lead to any costs for the data subject and thus no clear disadvantage for those withdrawing consent.
Het lijkt er sterk op dat de keuze "cookie + third party tracking" tegenover "betaal maar" geen geldige toestemming kan opleveren door het ontbreken van de vrije keuze.
Ik blijf de prijsverhoging van Supporter naar Hero totaal absurd vinden.

Maareh... waarom kunnen sommige sites die -ook- een betaalmuur gebruiken (en vaak volgens mij kleiner in bezoekersaantallen zijn dat t.net) het voor voor €5 tot €10-12 per maand (dus zeg €1/mnd)

Iets in me lijkt te zeggen... DPG en geldwolven :|
Een veel grotere basis die wil betalen voor een abbonement?
Valt denk ik wel mee....

Paar voorbeelden:
- iCulture (5,49/jaar)
- RTL Nieuws (4,99/jaar)
- Airmail (9,99/jaar)
Ik moest even uitzoeken wat je hiermee bedoelde, maar je hebt het over in-app aankopen. Dat is wezenlijk wat anders dan advertenties op een website. Op hun websites bieden iCulture en RTL Nieuws deze optie dan ook niet aan, die laten gewoon advertenties zien zonder mogelijkheid om deze uit te schakelen. Ik weet vrij zeker dat €5 per jaar echt niet de advertentie-inkomsten van iculture.nl en rtlnieuws.nl kan compenseren.
Het is het afkopen van advertenties (idd via in-app).
Het kan kennelijk dus wel voor deze prijzen, lijkt me... maar ik denk dat DPG Group ook een grote graan mee wilt pikken van de tweakers...
Ook voor de app vraag ik me ten zeerste af of dit op enige manier rendabel is, maar het zal ongetwijfeld ook iets te maken hebben met de manier waarop Apple frictieloze in-app aankopen faciliteert. Anyway, de inkomsten van in-app advertenties zien er denk ik echt heel anders uit dan op de website waar je je nu bevindt. De prijs van het nieuwe Hero-abonnement heeft vrij weinig te maken met verwachtingen of eisen vanuit DPG, maar des te meer met dat dit wél in verhouding staat tot gemiste inkomsten uit advertenties (in tegenstelling tot het Supporter-abonnement).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.